ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/10/2019 10:24

“I pakorruptuar, pa pazare të fshehta”, analisti amaerikan flet për zgjedhjen e Albin Kurtit: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë

“I pakorruptuar, pa pazare të fshehta”, analisti amaerikan flet për zgjedhjen e Albin Kurtit: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 21:04
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...

Leksione kosovare: Në kërkim të demokracisë, jo ‘stabilokracisë’
mapo.al Shtimi i qytetarëve që me votë të lirë kërkojnë rrëzimin e “establishmentit politik” dhe sinjalet edhe për faktorin ndërkombëtar që direkt dhe indirekt mbajtën në këmbë politika të mbytura nga korrupsioni dhe ...
Mapo | 09-Oct-2019 09:08
mapo.al Shtimi i qytetarëve që me votë të lirë kërkojnë rrëzimin e “establishmentit politik” dhe sinjalet edhe për faktorin ndërkombëtar që direkt dhe indirekt mbajtën në këmbë politika të mbytura nga korrupsioni dhe ...

Phillips: Ideja e ndryshimit të kufirit ka vdekur – Kurti me kalimin e kohës, i ka ndryshuar qëndrimet e tij
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...
Telegrafi | 09-Oct-2019 22:16
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...

Analisti amerikan: Ideja e ndryshimit të kufijve në Ballkan ka vdekur
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...
Lapsi | 09-Oct-2019 22:02
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...

Kryetari Mustafa takohet me Ambasadorin Kosnett
Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett.
Top Channel | 08-Oct-2019 18:30
Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett.

Ambasadori rus në Beograd: Qëndrimi i Amerikës për dialogun duhet analizuar
Ne kemi theksuar në mënyrë të përsëritur që, mbi të gjitha, qëndrimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kosovën dhe negociatat duhet të analizohen. Deri më tani, ne nuk shohim ndryshime në këtë qëndrim që do të ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 10:59
Ne kemi theksuar në mënyrë të përsëritur që, mbi të gjitha, qëndrimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kosovën dhe negociatat duhet të analizohen. Deri më tani, ne nuk shohim ndryshime në këtë qëndrim që do të ...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë
Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje për ...
Top Channel | 08-Oct-2019 18:21
Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje për ...

“I pakorruptuar, pa pazare të fshehta”, analisti amaerikan flet për zgjedhjen e Albin Kurtit
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...
Standard | 10-Oct-2019 09:57
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...

Sot mbahet Parada e Krenarisë në Prishtinë
Komuniteti LGBTI, përkrahës dhe aktivistë, sot organizojnë “Paradën e Krenarisë”. Parada do të zhvillohet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë duke filluar nga ora 11:30, njofton Klan Kosova. Kujtojmë se të hënën është ...
Klan Kosova | 10-Oct-2019 08:31
Komuniteti LGBTI, përkrahës dhe aktivistë, sot organizojnë “Paradën e Krenarisë”. Parada do të zhvillohet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë duke filluar nga ora 11:30, njofton Klan Kosova. Kujtojmë se të hënën është ...

Phillips: Ka vdekur ideja për ndyshimin e kufirit mes Kosovës e Serbisë
Uashington, 9 tetor 2019 – Analisti amerikan David Phillips, profesor i Universitetit të Kolumbias, tha se ideja e ndyshimit të kufirit mes Kosovës e Serbisë ka vdekur dhe se Kosova do të shkojë në tryezën e bisedimeve ...
Illyriapress | 10-Oct-2019 00:10
Uashington, 9 tetor 2019 – Analisti amerikan David Phillips, profesor i Universitetit të Kolumbias, tha se ideja e ndyshimit të kufirit mes Kosovës e Serbisë ka vdekur dhe se Kosova do të shkojë në tryezën e bisedimeve ...

Philips: SHBA-ja t’i mbështesë bisedimet VV-LDK që Albin Kurti të jetë Kryeministri i ardhshëm
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 22:40
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...

Phillips: Ideja e ndryshimit të kufirit ka vdekur
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...
Medial | 09-Oct-2019 22:24
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...

Philips thotë se ideja e ndryshimit të kufirit ka vdekur
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...
Zeri | 09-Oct-2019 22:09
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...

Phillips: Ideja e ndryshimit të kufirit ka vdekur
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...
Arbresh | 09-Oct-2019 22:09
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...

Phillips: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...
Klan Kosova | 09-Oct-2019 22:02
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...

Philips thotë se ideja e ndryshimit të kufirit ka vdekur
Por prof. David Phillips i Universitetit të Kolumbias tha për Zërin e Amerikës, se edhe Albin Kurti me kalimin e kohës, i ka ndryshuar qëndrimet e tij. Në intervistën dhënë Zërit të Amerikës, Phillips tha se ideja e ...
Lajminet | 09-Oct-2019 21:54
Por prof. David Phillips i Universitetit të Kolumbias tha për Zërin e Amerikës, se edhe Albin Kurti me kalimin e kohës, i ka ndryshuar qëndrimet e tij. Në intervistën dhënë Zërit të Amerikës, Phillips tha se ideja e ...

Philips: Kosova nuk merr urdhra nga Washingtoni, Kurti mund të jetë partner i mirë, i pakorruptuar dhe nuk ka prapaskena
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...
Indeks Online | 09-Oct-2019 21:51
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...

Philips: SHBA t’i mbështes bisedimet VV-LDK që Albin Kurti të jetë Kryeministri i ardhshëm
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 21:11
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...

Mustafa takohet me ambasadorin Kosnett
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do të pres në takim sot ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Mustafa dhe Kosnett do të takohen në selinë e LDK-së në orën 11:00, ka njoftuar zyra për ...
Telegrafi | 05-Aug-2019 08:49
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do të pres në takim sot ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Mustafa dhe Kosnett do të takohen në selinë e LDK-së në orën 11:00, ka njoftuar zyra për ...

Nënkryetarët Lutfi Haziri e Agim Veliu fajësohen për humbjen e LDK’së
E përmbylli fushatën në komunën me të cilën udhëheq për shumë vite me radhë. Nga Gjilani shefi i shtabit zgjedhor të LDK-së, Lutfi Haziri u shpreh i bindur në fitoren e Vjosa Osmanit. Por dy ditë më vonë rezultatet ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 20:11
E përmbylli fushatën në komunën me të cilën udhëheq për shumë vite me radhë. Nga Gjilani shefi i shtabit zgjedhor të LDK-së, Lutfi Haziri u shpreh i bindur në fitoren e Vjosa Osmanit. Por dy ditë më vonë rezultatet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved