ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/10/2019 00:34

Sul.met në Gjermani, policia heton ngjarjen si agresion kundër komunitetit hebre

Sul.met në Gjermani, policia heton ngjarjen si agresion kundër komunitetit hebre
Lexime: 4 Autori i dy sulmeve te armatosura ne Gjermani ishte një person me qëndrime të qarta kundër hebrenjve, që i cilëson rrënjë të të gjitha problemeve. Policia gjermane po e heton ngjarjen si një sulm anti-semit, ...
Medial | 09-Oct-2019 22:46
Lexime: 4 Autori i dy sulmeve te armatosura ne Gjermani ishte një person me qëndrime të qarta kundër hebrenjve, që i cilëson rrënjë të të gjitha problemeve. Policia gjermane po e heton ngjarjen si një sulm anti-semit, ...

Pamje amatore të momentit të shtënies me armë në Gjermani
Ka dalë një video amatore që tregon momentin kur një person i armatosur hap zjarr në qytetin e Halle në lindje të Gjermanisë. Pamjet tregojnë një person të veshur me veshje ushtarake dhe helmetë, duke dalë nga makina ...
Arbresh | 09-Oct-2019 22:36
Ka dalë një video amatore që tregon momentin kur një person i armatosur hap zjarr në qytetin e Halle në lindje të Gjermanisë. Pamjet tregojnë një person të veshur me veshje ushtarake dhe helmetë, duke dalë nga makina ...

Sulmet në Gjermani, policia heton ngjarjen si agresion kundër komunitetit hebre
Autori i dy sulmeve te armatosura ne Gjermani ishte një person me qëndrime të qarta kundër hebrenjve, që i cilëson rrënjë të të gjitha problemeve. Policia gjermane po e heton ngjarjen si një sulm anti-semit, por disa ...
ABCNews | 09-Oct-2019 22:36
Autori i dy sulmeve te armatosura ne Gjermani ishte një person me qëndrime të qarta kundër hebrenjve, që i cilëson rrënjë të të gjitha problemeve. Policia gjermane po e heton ngjarjen si një sulm anti-semit, por disa ...

Sulmi me 2 të vdekur në Gjermani/ Ja kush është i riu me veshje kamuflazh që hapi zjarr drejt një sinagoge
GJERMANI Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë një ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 22:03
GJERMANI Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë një ...

FOTOT: Dalin pamjet nga vrasja e hebrenjve në Gjermani, nga 27-vjeçari nazist
Vrasësi që filmoi veten drejtpërsëdrejti në Facebook teksa futej me armë pranë një sinagoge, në Gjermani, e teksa fliste me zemërim kundër holokaustit, feminizmit dhe emigrimit, u arrestua nga policia gjermane. I veshur ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 21:18
Vrasësi që filmoi veten drejtpërsëdrejti në Facebook teksa futej me armë pranë një sinagoge, në Gjermani, e teksa fliste me zemërim kundër holokaustit, feminizmit dhe emigrimit, u arrestua nga policia gjermane. I veshur ...

Arrestohet një person pas të shtënave vdekjeprurëse në Gjermani
Policia gjermane ka bërë të ditur se një person është arrestuar pas të shtënave në Halle, qytet në lindje të vendit, në të cilin janë vrarë dy persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Policia në Twitter këshilloi ...
Arbresh | 09-Oct-2019 21:43
Policia gjermane ka bërë të ditur se një person është arrestuar pas të shtënave në Halle, qytet në lindje të vendit, në të cilin janë vrarë dy persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Policia në Twitter këshilloi ...

Sulmi që tronditi Gjermaninë, prokuroria nis hetimet, dyshimet mbi rastin
Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar në lidhje me ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 16:44
Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar në lidhje me ...

Pas Hales, edhe në Landsberg…
Berlin, 9 tetor – Në qytetin gjerman Landsberg janë dëgjuar të shtëna pas sulmit vdekjeprurës gjatë të shtënave në Hale, njofton zëdhënësi i policisë. Ai nuk ka dhënë detaje për incidentin në Landsberg e cila është në ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 20:03
Berlin, 9 tetor – Në qytetin gjerman Landsberg janë dëgjuar të shtëna pas sulmit vdekjeprurës gjatë të shtënave në Hale, njofton zëdhënësi i policisë. Ai nuk ka dhënë detaje për incidentin në Landsberg e cila është në ...

Del videoja e sulmit me dy të vdekur në Gjermani, autori i veshur me kamuflazh qëllon me automatik
GJERMANI Dy persona janë raportuar të vdekur pas një sulmi me automatik dhe granata jashtë një sinagoge në qytetin Halle të Gjermanisë. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë në grua dhe një burrë e duke ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 16:28
GJERMANI Dy persona janë raportuar të vdekur pas një sulmi me automatik dhe granata jashtë një sinagoge në qytetin Halle të Gjermanisë. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë në grua dhe një burrë e duke ...

Momenti nga sulmi me armë në Gjermani
Historia mes popullit gjerman si dhe besimtarëve Hebrenj vazhdon prej vitesh ende dhe në ditët e sotme, ku jo më larg se në mëngjes është regjistruar një sulm jashtë një sinagoge. Gjatë shkëmbimit të zjarrit kanë mbetur ...
Gazeta Observer | 09-Oct-2019 19:49
Historia mes popullit gjerman si dhe besimtarëve Hebrenj vazhdon prej vitesh ende dhe në ditët e sotme, ku jo më larg se në mëngjes është regjistruar një sulm jashtë një sinagoge. Gjatë shkëmbimit të zjarrit kanë mbetur ...

FOTOT: Sulm me armë në Gjermani, arrestohet agresori
Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar në qytetin ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 16:18
Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar në qytetin ...

Momenti nga sulmi me armë në Gjermani
Historia mes popullit gjerman si dhe besimtarëve Hebrenj vazhdon prej vitesh ende dhe në ditët e sotme, ku jo më larg se në mëngjes është regjistruar një sulm jashtë një sinagoge. Gjatë shkëmbimit të zjarrit kanë mbetur ...
Indeks Online | 09-Oct-2019 19:19
Historia mes popullit gjerman si dhe besimtarëve Hebrenj vazhdon prej vitesh ende dhe në ditët e sotme, ku jo më larg se në mëngjes është regjistruar një sulm jashtë një sinagoge. Gjatë shkëmbimit të zjarrit kanë mbetur ...

Sulm me armë në Gjermani, raportohet për dy të vdekur
Një sulm me armë zjarri është regjistruar në Gjermani, ku raportohet për dy persona të vdekur. Ngjarja ndodhi jashtë sinagogës në Halle, në pjesën lindore të Gjermanisë. ‘Tgcom’ shkruan se ka dyshime që persona të tjerë ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 13:44
Një sulm me armë zjarri është regjistruar në Gjermani, ku raportohet për dy persona të vdekur. Ngjarja ndodhi jashtë sinagogës në Halle, në pjesën lindore të Gjermanisë. ‘Tgcom’ shkruan se ka dyshime që persona të tjerë ...

Pas rastit në sinagogë, ndalohet një person në Hale
Berlin, 9 tetor – Të paktën dy persona e humbën jetën gjatë një sulmi të armatosur në një sinagogë në qytetin gjerman Hale. Policia kumtoi se është arrestuar një person. Incidenti ka ndodhur kur një person i panjohur ka ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 19:18
Berlin, 9 tetor – Të paktën dy persona e humbën jetën gjatë një sulmi të armatosur në një sinagogë në qytetin gjerman Hale. Policia kumtoi se është arrestuar një person. Incidenti ka ndodhur kur një person i panjohur ka ...

VIDEO/ Sulmi me armë në Gjermani, dy të vdekur
Një ngjarje horror ka tronditur ditën e sotme Gjermaninë ku një person i armatosur ka vrarë dy persona në qytetin Halle. Në afërsi të një sinagoge, autori ka hapur zjarr ndaj personave që ndodheshin në brendësi të ...
Telegraf | 09-Oct-2019 15:07
Një ngjarje horror ka tronditur ditën e sotme Gjermaninë ku një person i armatosur ka vrarë dy persona në qytetin Halle. Në afërsi të një sinagoge, autori ka hapur zjarr ndaj personave që ndodheshin në brendësi të ...

Gjermani, sulmi me armë, prokurorët federalë kundër terrorizmit nisin hetimet, arrestohet një person
Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar në qytetin ...
RTSH | 09-Oct-2019 18:01
Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar në qytetin ...

Video shokuese/ Armë dhe granatë kundër civilëve në Gjermani
Pamjet e xhiruara me telefon në Halle të Gjermanisë tregojnë momentin kur një person del nga makina dhe nis të qëllojë me një pushke gjysmë-automatike drejt civileve afer nje sinagoge cifute. Ngjarja e rëndë që tronditu ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 14:58
Pamjet e xhiruara me telefon në Halle të Gjermanisë tregojnë momentin kur një person del nga makina dhe nis të qëllojë me një pushke gjysmë-automatike drejt civileve afer nje sinagoge cifute. Ngjarja e rëndë që tronditu ...

Arrestohet një person pas të shtënave vdekjeprurëse në Gjermani
Policia gjermane ka bërë të ditur se një person është arrestuar pas të shtënave në Halle, qytet në lindje të vendit, në të cilin janë vrarë dy persona, transmeton AA. Policia në Twitter këshilloi banorët lokalë që të ...
Shenja | 09-Oct-2019 17:53
Policia gjermane ka bërë të ditur se një person është arrestuar pas të shtënave në Halle, qytet në lindje të vendit, në të cilin janë vrarë dy persona, transmeton AA. Policia në Twitter këshilloi banorët lokalë që të ...

Kapet autori i sulmit tragjik në Gjermani, i veshur si ushtarak e me helmetë
Arrestohet autori I masakrës në tempullin hebre në Halle të Gjermanisë. Ai u kap në ndjekje e siper nga forcat e rendit, pak pasi kishte gjuajtur me arme gjysmëautomatike tek një sinagoge hebreje gjatë festes “Yom ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 14:18
Arrestohet autori I masakrës në tempullin hebre në Halle të Gjermanisë. Ai u kap në ndjekje e siper nga forcat e rendit, pak pasi kishte gjuajtur me arme gjysmëautomatike tek një sinagoge hebreje gjatë festes “Yom ...

Gjermani: Nga të shtënat, dy njerëz humbin jetën
Një person u arrestua nga policia pas sulmit, për të cilin mediat gjermane thanë se ndodhi jashtë një sinagoge gjatë Yom Kippur, ditën më të shenjtë në kalendarin hebre. “Forcat tona kanë arrestuar një person”, shkruan ...
AlbInfo | 09-Oct-2019 17:42
Një person u arrestua nga policia pas sulmit, për të cilin mediat gjermane thanë se ndodhi jashtë një sinagoge gjatë Yom Kippur, ditën më të shenjtë në kalendarin hebre. “Forcat tona kanë arrestuar një person”, shkruan ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved