ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/10/2019 10:45

Papunësia në Tiranë, 4% më shumë se mesatarja kombëtare

Papunësia në Tiranë, 4% më shumë se mesatarja kombëtare
Teksa papunësia në shkallë vendi ka arritur në rekorde të ulëta historike, në vetëm 11.5 për qind sipas rezultateve të anketës së forcave të punës në Shqipëri, në Tiranë dhe Durrës ku është përqëndruar gati 60 për qind ...
Gazeta Dita | 09-Oct-2019 13:55
Teksa papunësia në shkallë vendi ka arritur në rekorde të ulëta historike, në vetëm 11.5 për qind sipas rezultateve të anketës së forcave të punës në Shqipëri, në Tiranë dhe Durrës ku është përqëndruar gati 60 për qind ...

Tregu sigurimeve, Tirana 61 % të totalit, Kukësi më pak se 1 %
Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka publikuar gjeografinë e Sigurimeve për vitin 2018 e cila pasqyron në mënyrë të detajuar shpërndarjen e primeve të shkruara bruto, dëmeve të paguara si edhe primit për frymë, sipas ...
Monitor | 09-Oct-2019 13:11
Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka publikuar gjeografinë e Sigurimeve për vitin 2018 e cila pasqyron në mënyrë të detajuar shpërndarjen e primeve të shkruara bruto, dëmeve të paguara si edhe primit për frymë, sipas ...

Papunësia në Tiranë 4 pikë % më shumë se mesatarja kombëtare
Teksa papunësia në shkallë vendi ka arritur në rekorde të ulëta historike në vetëm 11.5 për qind sipas rezultateve të anketës së forcave të punës në Shqipëri, në Tiranë dhe Durrës ku është përqendruar gati 60 për ind ...
Monitor | 09-Oct-2019 11:02
Teksa papunësia në shkallë vendi ka arritur në rekorde të ulëta historike në vetëm 11.5 për qind sipas rezultateve të anketës së forcave të punës në Shqipëri, në Tiranë dhe Durrës ku është përqendruar gati 60 për ind ...

Gusht, rriten me 13% fluturimet ajrore, “Low cost” rritjen më të madhe
Fluturimet me çmime te ulta (Low cost) pësuan rritjen më të madhe gjatë muajit gusht nëpërmjet kompanisë Wizz Air, raportoi sot Autoriteti i Aviacionit Civil. Sipas të dhënave trafiku ajror dhe fluksi i pasagjerëve ...
Monitor | 08-Oct-2019 12:56
Fluturimet me çmime te ulta (Low cost) pësuan rritjen më të madhe gjatë muajit gusht nëpërmjet kompanisë Wizz Air, raportoi sot Autoriteti i Aviacionit Civil. Sipas të dhënave trafiku ajror dhe fluksi i pasagjerëve ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved