ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/10/2019 11:16

Amerika bombardon laboratorët talibane të drogës, OKB: Sulmet janë të paligjshme

Amerika bombardon laboratorët talibane të drogës, OKB: Sulmet janë të paligjshme
Sulmet ajrore në disa laboratore të drogës të talibanëve në perëndim të Afganistanit kanë lënë të vdekur të paktën 30 civilë, duke përfshirë fëmijë, kanë thënë Kombet e Bashkuara. Kombet e Bashkuara kanë thënë se kanë ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 18:23
Sulmet ajrore në disa laboratore të drogës të talibanëve në perëndim të Afganistanit kanë lënë të vdekur të paktën 30 civilë, duke përfshirë fëmijë, kanë thënë Kombet e Bashkuara. Kombet e Bashkuara kanë thënë se kanë ...

OKB: Sulmet amerikane në laboratoret afgane të drogës janë të “paligjshme”
Sulmet ajrore në disa laboratore të drogës të talibanëve në perëndim të Afganistanit kanë lënë të vdekur të paktën 30 civilë, duke përfshirë fëmijë, kanë thënë Kombet e Bashkuara. Kombet e Bashkuara kanë thënë se kanë ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 21:18
Sulmet ajrore në disa laboratore të drogës të talibanëve në perëndim të Afganistanit kanë lënë të vdekur të paktën 30 civilë, duke përfshirë fëmijë, kanë thënë Kombet e Bashkuara. Kombet e Bashkuara kanë thënë se kanë ...

Vritet udhëheqësi i Al Kaidës në Afganistan
Zyrtarët afganë thanë se një udhëheqës rajonal i organizatës terroriste Al Kaida është vrarë në një operacion të përbashkët të ushtrisë amerikane dhe asaj afgane, muajin e kaluar, në jug të Afganistanit. Asim Umar, i ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 23:47
Zyrtarët afganë thanë se një udhëheqës rajonal i organizatës terroriste Al Kaida është vrarë në një operacion të përbashkët të ushtrisë amerikane dhe asaj afgane, muajin e kaluar, në jug të Afganistanit. Asim Umar, i ...

OKB: Sulmet amerikane në laboratoret afgane të drogës janë të “paligjshme”
Sulmet ajrore në disa laboratore të drogës të talibanëve në perëndim të Afganistanit kanë lënë të vdekur të paktën 30 civilë, duke përfshirë fëmijë, kanë thënë Kombet e Bashkuara. Kombet e Bashkuara kanë thënë se kanë ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 17:58
Sulmet ajrore në disa laboratore të drogës të talibanëve në perëndim të Afganistanit kanë lënë të vdekur të paktën 30 civilë, duke përfshirë fëmijë, kanë thënë Kombet e Bashkuara. Kombet e Bashkuara kanë thënë se kanë ...

OKB: Sulmet e SHBA-së shkaktuan viktima civile në Afganistan
Raporti i veçantë i Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB) kritikon sulmet ajrore të SHBA-së në fillim të këtij viti mbi fabrikat e dyshuara të drogës në Afganistan, duke theksuar se sulmet ishin të paligjshme dhe ...
Shenja | 09-Oct-2019 17:56
Raporti i veçantë i Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB) kritikon sulmet ajrore të SHBA-së në fillim të këtij viti mbi fabrikat e dyshuara të drogës në Afganistan, duke theksuar se sulmet ishin të paligjshme dhe ...

OKB: Sulmet amerikane në laboratoret afgane të drogës janë të "paligjshme"
Sulmet ajrore në disa laboratore të drogës të talibanëve në perëndim të Afganistanit kanë lënë të vdekur të paktën 30 civilë, duke përfshirë fëmijë, kanë thënë Kombet e Bashkuara. Kombet e Bashkuara kanë thënë se kanë ...
Radio Evropa e Lire | 09-Oct-2019 17:52
Sulmet ajrore në disa laboratore të drogës të talibanëve në perëndim të Afganistanit kanë lënë të vdekur të paktën 30 civilë, duke përfshirë fëmijë, kanë thënë Kombet e Bashkuara. Kombet e Bashkuara kanë thënë se kanë ...

Vritet lideri i Al Kaedës për Azinë e jugut
Trupat amerikano-afgane kanë eliminuar përmes një operacioni të përbashkët një lider të rëndësishëm të Al Kaedës. Terroristi strehohej në një bastion të talebanëve në provincën e Helmandit, gjë që ka vënë në dyshim ...
ABCNews | 08-Oct-2019 23:28
Trupat amerikano-afgane kanë eliminuar përmes një operacioni të përbashkët një lider të rëndësishëm të Al Kaedës. Terroristi strehohej në një bastion të talebanëve në provincën e Helmandit, gjë që ka vënë në dyshim ...

Vritet lideri i Al Kaedës për Azinë e jugut
Lexime: 3 Trupat amerikano-afgane kanë eliminuar përmes një operacioni të përbashkët një lider të rëndësishëm të Al Kaedës. Terroristi strehohej në një bastion të talebanëve në provincën e Helmandit, gjë që ka vënë në ...
Medial | 08-Oct-2019 23:28
Lexime: 3 Trupat amerikano-afgane kanë eliminuar përmes një operacioni të përbashkët një lider të rëndësishëm të Al Kaedës. Terroristi strehohej në një bastion të talebanëve në provincën e Helmandit, gjë që ka vënë në ...

Vritet komandanti i lartë i Al-Kaedës
Komandanti i lartë i Al-Kaedës, Asim Omar ka mbetur i vrarë në një sulm të përbashkët të forcave amerikane dhe afgane në një strehë talebanësh në Helmand që gjithashtu la të vdekur edhe 40 civilë. Asim Omar ishte kreu i ...
Gazeta Observer | 08-Oct-2019 22:45
Komandanti i lartë i Al-Kaedës, Asim Omar ka mbetur i vrarë në një sulm të përbashkët të forcave amerikane dhe afgane në një strehë talebanësh në Helmand që gjithashtu la të vdekur edhe 40 civilë. Asim Omar ishte kreu i ...

Kujdes pamje të rënda, vritet komandanti i lartë i Al-Kaedës
Komandanti i lartë i Al-Kaedës, Asim Omar ka mbetur i vrarë në një sulm të përbashkët të forcave amerikane dhe afgane në një strehë talebanësh në Helmand që gjithashtu la të vdekur edhe 40 civilë. Asim Omar ishte kreu i ...
Indeks Online | 08-Oct-2019 22:35
Komandanti i lartë i Al-Kaedës, Asim Omar ka mbetur i vrarë në një sulm të përbashkët të forcave amerikane dhe afgane në një strehë talebanësh në Helmand që gjithashtu la të vdekur edhe 40 civilë. Asim Omar ishte kreu i ...

Është vrarë lideri i Al-Kaidës për Azinë e Jugut, Asim Omar
Lideri terrorist i Al-Kaidës për Azinë e Jugut, Asim Omar, u vra në një operacion të përbashkët ushtarak afgano-amerikan. Omar, i cili ishte shefi i al Qaida në Nënkontinentin Indian (AQIS), u vra në një sulm ndaj ...
PortaliOnline | 08-Oct-2019 19:57
Lideri terrorist i Al-Kaidës për Azinë e Jugut, Asim Omar, u vra në një operacion të përbashkët ushtarak afgano-amerikan. Omar, i cili ishte shefi i al Qaida në Nënkontinentin Indian (AQIS), u vra në një sulm ndaj ...

Një udhëheqës i Al Kaidës raportohet se është vrarë në Afganistan
Zyrtarët afganë thanë se një udhëheqës rajonal i organizatës terroriste Al Kaida është vrarë në një operacion të përbashkët të ushtrisë amerikane dhe asaj afgane, muajin e kaluar, në jug të Afganistanit. Asim Umar, i ...
Radio Evropa e Lire | 08-Oct-2019 19:21
Zyrtarët afganë thanë se një udhëheqës rajonal i organizatës terroriste Al Kaida është vrarë në një operacion të përbashkët të ushtrisë amerikane dhe asaj afgane, muajin e kaluar, në jug të Afganistanit. Asim Umar, i ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved