ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/10/2019 11:16

NYT: Zyrtarët perëndimorë besojnë se një njësi ruse është përgjegjëse për sulmet në Evropë

NYT: Zyrtarët perëndimorë besojnë se një njësi ruse është përgjegjëse për sulmet në Evropë
Zyrtarë perëndimorë të sigurisë kanë identifikuar një njësi ruse të inteligjencës, që ka tentuar të kryejë vrasje dhe operacione destabilizuese në shtete të huaja, ka raportuar e përditshmja The New York Times. Gazeta ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 15:46
Zyrtarë perëndimorë të sigurisë kanë identifikuar një njësi ruse të inteligjencës, që ka tentuar të kryejë vrasje dhe operacione destabilizuese në shtete të huaja, ka raportuar e përditshmja The New York Times. Gazeta ...

“Zyrtarët perëndimorë besojnë se një njësi ruse është përgjegjëse për sulmet në Evropë”
Zyrtarë perëndimorë të sigurisë kanë identifikuar një njësi ruse të inteligjencës, që ka tentuar të kryejë vrasje dhe operacione destabilizuese në shtete të huaja, ka raportuar e përditshmja The New York Times. Gazeta ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 15:04
Zyrtarë perëndimorë të sigurisë kanë identifikuar një njësi ruse të inteligjencës, që ka tentuar të kryejë vrasje dhe operacione destabilizuese në shtete të huaja, ka raportuar e përditshmja The New York Times. Gazeta ...

NYT: Një njësi ruse është përgjegjëse për sulmet në Europë
Zyrtarë perëndimorë të sigurisë kanë identifikuar një njësi ruse të inteligjencës, që ka tentuar të kryejë vrasje dhe operacione destabilizuese në shtete të huaja, ka raportuar e përditshmja The New York Times. Gazeta ...
Lapsi | 09-Oct-2019 16:14
Zyrtarë perëndimorë të sigurisë kanë identifikuar një njësi ruse të inteligjencës, që ka tentuar të kryejë vrasje dhe operacione destabilizuese në shtete të huaja, ka raportuar e përditshmja The New York Times. Gazeta ...

Kur njësia speciale ruse e GRU vepronte në Kosovë pas çlirimit dhe alarmoi NATO-n
Nga Ylli Pata Dje në mediat botërore ka zënë vend lajmi i zbulimit apo zbardhjes së aktivitetit të një njësie speciale të shërbimit sekret ushtarak rus GRU për veprime destabilizues në Europë. Njësia 29155 cilësohet si ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 12:15
Nga Ylli Pata Dje në mediat botërore ka zënë vend lajmi i zbulimit apo zbardhjes së aktivitetit të një njësie speciale të shërbimit sekret ushtarak rus GRU për veprime destabilizues në Europë. Njësia 29155 cilësohet si ...

NYT: Zyrtarët perëndimorë besojnë se një njësi ruse është përgjegjëse për sulmet në Evropë
Zyrtarë perëndimorë të sigurisë kanë identifikuar një njësi ruse të inteligjencës, që ka tentuar të kryejë vrasje dhe operacione destabilizuese në shtete të huaja, ka raportuar e përditshmja The New York Times. Gazeta ...
Radio Evropa e Lire | 09-Oct-2019 15:07
Zyrtarë perëndimorë të sigurisë kanë identifikuar një njësi ruse të inteligjencës, që ka tentuar të kryejë vrasje dhe operacione destabilizuese në shtete të huaja, ka raportuar e përditshmja The New York Times. Gazeta ...

Njësia sekrete ruse dyshohet se qëndron prapa sulmeve në Evropë
Zyrtarët evropianë të sigurisë e kanë zbuluar një njësi sekrete të inteligjencës ruse, e cila është përpjekur të kryejë vrasje dhe operacione të tjera për destabilizim në vendet e huaja. Kështu shkruan gazeta amerikane ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 15:01
Zyrtarët evropianë të sigurisë e kanë zbuluar një njësi sekrete të inteligjencës ruse, e cila është përpjekur të kryejë vrasje dhe operacione të tjera për destabilizim në vendet e huaja. Kështu shkruan gazeta amerikane ...

ZBULIMI/ New York Times: kush është njësia sekrete ruse 29155 për destabilizimin e Evropës
Shërbimi sekret sekret rus, i njohur si Njësia 29155, dëshiron të destabilizojë Evropën, sipas ekspertëve të sigurisë, raporton The New York Times. “Fushata e destabilizimit në Moldavi, u pasua e ndjekur nga helmimi i ...
Tesheshi | 09-Oct-2019 12:23
Shërbimi sekret sekret rus, i njohur si Njësia 29155, dëshiron të destabilizojë Evropën, sipas ekspertëve të sigurisë, raporton The New York Times. “Fushata e destabilizimit në Moldavi, u pasua e ndjekur nga helmimi i ...

Njësia sekrete ruse që do të destabilizojë Europën
Fushata për destabilizimin e Moldavisë u ndoq nga helmimi i një tregtari armësh në Bullgari, dhe nga një përpjekje për grusht shteti në Mal të zi. Ndërsa një vit më parë, një ish-spiun rus u ekzekutua në Britani duke u ...
Albportali | 09-Oct-2019 11:02
Fushata për destabilizimin e Moldavisë u ndoq nga helmimi i një tregtari armësh në Bullgari, dhe nga një përpjekje për grusht shteti në Mal të zi. Ndërsa një vit më parë, një ish-spiun rus u ekzekutua në Britani duke u ...

Njësia sekrete ruse që do të destabilizojë Europën
Fushata për destabilizimin e Moldavisë u ndoq nga helmimi i një tregtari armësh në Bullgari, dhe nga një përpjekje për grusht shteti në Mal të zi. Ndërsa një vit më parë, një ish-spiun rus u ekzekutua në Britani duke u ...
Ina-Online | 09-Oct-2019 02:14
Fushata për destabilizimin e Moldavisë u ndoq nga helmimi i një tregtari armësh në Bullgari, dhe nga një përpjekje për grusht shteti në Mal të zi. Ndërsa një vit më parë, një ish-spiun rus u ekzekutua në Britani duke u ...

Njësia sekrete ruse që do të destabilizojë Europën
Një foto e vitit 2017 tregon Major Gjeneralin Andrei V. Averianov te dasma e së bijës, nën shoqërinë e kolonelit Anatoli V. Çepiga, një nga oficerët e akuzuar në Britani për helmimin e ish spiunit rus, Sergei V. Skripal ...
Arbresh | 09-Oct-2019 01:24
Një foto e vitit 2017 tregon Major Gjeneralin Andrei V. Averianov te dasma e së bijës, nën shoqërinë e kolonelit Anatoli V. Çepiga, një nga oficerët e akuzuar në Britani për helmimin e ish spiunit rus, Sergei V. Skripal ...

Njësia sekrete ruse që do të destabilizojë Europën
Një foto e vitit 2017 tregon Major Gjeneralin Andrei V. Averianov te dasma e së bijës, nën shoqërinë e kolonelit Anatoli V. Çepiga, një nga oficerët e akuzuar në Britani për helmimin e ish spiunit rus, Sergei V. Skripal ...
Lexo | 08-Oct-2019 21:35
Një foto e vitit 2017 tregon Major Gjeneralin Andrei V. Averianov te dasma e së bijës, nën shoqërinë e kolonelit Anatoli V. Çepiga, një nga oficerët e akuzuar në Britani për helmimin e ish spiunit rus, Sergei V. Skripal ...

Njësia sekrete ruse që do të destabilizojë Europën
Një foto e vitit 2017 tregon Major Gjeneralin Andrei V. Averianov te dasma e së bijës, nën shoqërinë e kolonelit Anatoli V. Çepiga, një nga oficerët e akuzuar në Britani për helmimin e ish spiunit rus, Sergei V. Skripal ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 20:41
Një foto e vitit 2017 tregon Major Gjeneralin Andrei V. Averianov te dasma e së bijës, nën shoqërinë e kolonelit Anatoli V. Çepiga, një nga oficerët e akuzuar në Britani për helmimin e ish spiunit rus, Sergei V. Skripal ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved