ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/10/2019 11:16

Pse Parlamenti italian po shkurton një të tretën e deputetëve?

Pse Parlamenti italian po shkurton një të tretën e deputetëve?
Politikanët italianë kanë mbështetur një rregullim rrënjësor të parlamentit të vendit ku pritet që një e treta e deputetëve do të humbnin punën e tyre. Ligji, i cili u mbështet nga pothuajse të gjitha partitë politike, ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 11:39
Politikanët italianë kanë mbështetur një rregullim rrënjësor të parlamentit të vendit ku pritet që një e treta e deputetëve do të humbnin punën e tyre. Ligji, i cili u mbështet nga pothuajse të gjitha partitë politike, ...

E paprecedentë/ Italianët ulin numrin e deputetëve, kursehen miliarda euro nga buxheti i shtetit
Në Dhomën e Ulët të Parlamentit italian ka kaluar ligji që ul numrin e ligjvënësve nga 945 në 600. Propozimi u bë nga Lëvizja 5 Yjet, forca më e madhe koalicionit qeveritar me Partinë Demokratike, me synimin që të ulë ...
Lapsi | 09-Oct-2019 14:37
Në Dhomën e Ulët të Parlamentit italian ka kaluar ligji që ul numrin e ligjvënësve nga 945 në 600. Propozimi u bë nga Lëvizja 5 Yjet, forca më e madhe koalicionit qeveritar me Partinë Demokratike, me synimin që të ulë ...

Qeveria italiane nxjerr “pa punë” 345 ligjvënës: Do të kursejnë 300 mijë euro në ditë
I është dhënë drita jeshile edhe në Parlament propozimit të bërë nga Lëvizja 5 Yjet, partia më e madhe në Itali, për zvogëlimin e numrit të ligjvënësve nga 945 në 600. “Ansa” shkruan sot, se lëvizja e cila synon të ulë ...
Telegraf | 09-Oct-2019 10:48
I është dhënë drita jeshile edhe në Parlament propozimit të bërë nga Lëvizja 5 Yjet, partia më e madhe në Itali, për zvogëlimin e numrit të ligjvënësve nga 945 në 600. “Ansa” shkruan sot, se lëvizja e cila synon të ulë ...

Italia zvogëlon parlamentin për të kursyer 1 miliard euro
Parlamenti italian ka miratuar zvogëlimin e numrit të përfaqësuesve në të dy dhomat e parlamentit me më shumë se një të tretën. Dhoma e Ulët ka miratuar ligjin për të ulur numrin e deputetëve nga 630 në 400 dhe të ...
EkonomiaOnline | 09-Oct-2019 12:44
Parlamenti italian ka miratuar zvogëlimin e numrit të përfaqësuesve në të dy dhomat e parlamentit me më shumë se një të tretën. Dhoma e Ulët ka miratuar ligjin për të ulur numrin e deputetëve nga 630 në 400 dhe të ...

Parlamenti italian redukton numrin e deputetëve
Së fundmi në vendimet e tij, parlamenti italian ka miratuar shkurtimin e numrit të deputeteve dhe senatorëve. Drafti kushtetuese është aprovuar me 553 vota pro, 14 kundër dhe 2 abstenime, dhe është përshëndetur nga ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 10:07
Së fundmi në vendimet e tij, parlamenti italian ka miratuar shkurtimin e numrit të deputeteve dhe senatorëve. Drafti kushtetuese është aprovuar me 553 vota pro, 14 kundër dhe 2 abstenime, dhe është përshëndetur nga ...

Italia ul me ligj numrin e deputetëve nga 630 në 400
Në Dhomën e Ulët të Parlamentit italian ka kaluar ligji që ul numrin e ligjvënësve nga 945 në 600. Propozimi ishte bërë nga Lëvizja 5 Yjet, partia më e madhe në Itali, e cila synon të ulë shpenzimet shtetërore dhe ...
Shenja | 09-Oct-2019 11:32
Në Dhomën e Ulët të Parlamentit italian ka kaluar ligji që ul numrin e ligjvënësve nga 945 në 600. Propozimi ishte bërë nga Lëvizja 5 Yjet, partia më e madhe në Itali, e cila synon të ulë shpenzimet shtetërore dhe ...

Cilësohet si historike për Italinë: “sakrifikohen” ligjvënësit, numri tkurret nga 945 në 600
Politikanët italianë kanë miratuar një reformim rrënjësor të parlamentit, ku një e treta e deputetëve do të largohen nga pozita e tyre. Reforma e shumëpritur, e aprovuar nga dhoma e ulët e vendit, do të zvogëlojë numrin ...
Tesheshi | 09-Oct-2019 10:20
Politikanët italianë kanë miratuar një reformim rrënjësor të parlamentit, ku një e treta e deputetëve do të largohen nga pozita e tyre. Reforma e shumëpritur, e aprovuar nga dhoma e ulët e vendit, do të zvogëlojë numrin ...

Dhoma e Ulët e Parlamentit italian ul numrin e ligjvënësve nga 945 në 600
Në Dhomën e Ulët të Parlamentit italian ka kaluar ligji që ul numrin e ligjvënësve nga 945 në 600. Propozimi ishte bërë nga Lëvizja 5 Yjet, partia më e madhe në Itali, e cila synon të ulë shpenzimet shtetërore dhe ...
RTSH | 09-Oct-2019 10:07
Në Dhomën e Ulët të Parlamentit italian ka kaluar ligji që ul numrin e ligjvënësve nga 945 në 600. Propozimi ishte bërë nga Lëvizja 5 Yjet, partia më e madhe në Itali, e cila synon të ulë shpenzimet shtetërore dhe ...

Italianët ulin numrin e parlamentarëve, do kursejnë 300 mijë euro në ditë
Në Dhomën e Ulët të Parlamentit italian ka kaluar ligji që ul numrin e ligjvënësve nga 945 në 600. Propozimi ishte bërë nga Lëvizja 5 Yjet, partia më e madhe në Itali, e cila synon të ulë shpenzimet shtetërore dhe ...
Kosova Press | 09-Oct-2019 09:43
Në Dhomën e Ulët të Parlamentit italian ka kaluar ligji që ul numrin e ligjvënësve nga 945 në 600. Propozimi ishte bërë nga Lëvizja 5 Yjet, partia më e madhe në Itali, e cila synon të ulë shpenzimet shtetërore dhe ...

Italia zvogëlon numrin e deputetëve
Një “po” përfundimtare erdhi sot nga Dhoma e Deputetëve, për uljen e numrit të parlamentarëve në Itali. Projektligji kushtetues që zvogëlon numrin e deputetëve nga 630, që janë aktualisht, në 400 dhe të senatorëve nga ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 00:12
Një “po” përfundimtare erdhi sot nga Dhoma e Deputetëve, për uljen e numrit të parlamentarëve në Itali. Projektligji kushtetues që zvogëlon numrin e deputetëve nga 630, që janë aktualisht, në 400 dhe të senatorëve nga ...

Zvogëlohet numri i deputetëve në Itali
Një “po” përfundimtare erdhi sot nga Dhoma e Deputetëve, për uljen e numrit të parlamentarëve në Itali. Projektligji kushtetues që zvogëlon numrin e deputetëve nga 630, që janë aktualisht, në 400 dhe të senatorëve nga ...
Arbresh | 08-Oct-2019 23:50
Një “po” përfundimtare erdhi sot nga Dhoma e Deputetëve, për uljen e numrit të parlamentarëve në Itali. Projektligji kushtetues që zvogëlon numrin e deputetëve nga 630, që janë aktualisht, në 400 dhe të senatorëve nga ...

Italia zvogëlon numrin e deputetëve
Një “po” përfundimtare erdhi sot nga Dhoma e Deputetëve, për uljen e numrit të parlamentarëve në Itali. Projektligji kushtetues që zvogëlon numrin e deputetëve nga 630, që janë aktualisht, në 400 dhe të senatorëve nga ...
Koha.mk | 08-Oct-2019 23:47
Një “po” përfundimtare erdhi sot nga Dhoma e Deputetëve, për uljen e numrit të parlamentarëve në Itali. Projektligji kushtetues që zvogëlon numrin e deputetëve nga 630, që janë aktualisht, në 400 dhe të senatorëve nga ...

Në Itali zvogëlohet numri i parlamentarëve për të kursyer 1 miliardë euro për 1 dekadë
Parlamenti i Italisë votoi që të ulë numrin e përfaqësuesve në të dyja dhomat me më shumë se 1/3 e anëtarëve. Dhoma e ulët e Parlamentit miratoi një ligj që e çon numrin deputetëve nga 630 në 400 dhe numrin senatorëve ...
Politiko | 08-Oct-2019 23:37
Parlamenti i Italisë votoi që të ulë numrin e përfaqësuesve në të dyja dhomat me më shumë se 1/3 e anëtarëve. Dhoma e ulët e Parlamentit miratoi një ligj që e çon numrin deputetëve nga 630 në 400 dhe numrin senatorëve ...

Italia zvogëlon numrin e deputetëve
Një “po” përfundimtare erdhi sot nga Dhoma e Deputetëve, për uljen e numrit të parlamentarëve në Itali. Projektligji kushtetues që zvogëlon numrin e deputetëve nga 630, që janë aktualisht, në 400 dhe të senatorëve nga ...
Gazeta Express | 08-Oct-2019 23:37
Një “po” përfundimtare erdhi sot nga Dhoma e Deputetëve, për uljen e numrit të parlamentarëve në Itali. Projektligji kushtetues që zvogëlon numrin e deputetëve nga 630, që janë aktualisht, në 400 dhe të senatorëve nga ...

Itali, parlamenti redukton numrin e deputetëve
Lexime: 2 Parlamenti në Itali ka miratuar shkurtimin e numrit të deputeteve dhe senatorëve. Ligji është miratuar me shumicë dërrmuese votash dhe është përshëndetur nga kryeministri Giuseppe Conte, që e ka cilësuar një ...
Medial | 08-Oct-2019 23:14
Lexime: 2 Parlamenti në Itali ka miratuar shkurtimin e numrit të deputeteve dhe senatorëve. Ligji është miratuar me shumicë dërrmuese votash dhe është përshëndetur nga kryeministri Giuseppe Conte, që e ka cilësuar një ...

Itali, parlamenti redukton numrin e deputetëve
Parlamenti në Itali ka miratuar shkurtimin e numrit të deputeteve dhe senatorëve. Ligji është miratuar me shumicë dërrmuese votash dhe është përshëndetur nga kryeministri Giuseppe Conte, që e ka cilësuar një ligj ...
ABCNews | 08-Oct-2019 23:13
Parlamenti në Itali ka miratuar shkurtimin e numrit të deputeteve dhe senatorëve. Ligji është miratuar me shumicë dërrmuese votash dhe është përshëndetur nga kryeministri Giuseppe Conte, që e ka cilësuar një ligj ...

Italia ul numrin e deputetëve e senatorëve, kursen 100 mln € në vit
mapo.al Parlamenti Italian ka votuar pro miratimit të një ligji të ri kushtetues që shkurton dukshëm numrin e deputetëve dhe senatorëve në Parlamentin Italian. Ky ligj i ri parashikon që Parlamenti i ardhshëm italian të ...
Mapo | 08-Oct-2019 19:38
mapo.al Parlamenti Italian ka votuar pro miratimit të një ligji të ri kushtetues që shkurton dukshëm numrin e deputetëve dhe senatorëve në Parlamentin Italian. Ky ligj i ri parashikon që Parlamenti i ardhshëm italian të ...

Italia shkurton numrin e parlamentarëve, kursen 100 milionë euro në vit
Ky ligj i ri parashikon që Parlamenti i ardhshëm italian të ketë 600 deputetë e senatorë nga 946 që është numri i tyre aktual. Nga 630 deputetë, numri i tyre do të ulet në 400, ndërsa nga 315 senatorë numri i tyre do të ...
Lajminet | 08-Oct-2019 21:46
Ky ligj i ri parashikon që Parlamenti i ardhshëm italian të ketë 600 deputetë e senatorë nga 946 që është numri i tyre aktual. Nga 630 deputetë, numri i tyre do të ulet në 400, ndërsa nga 315 senatorë numri i tyre do të ...

Reduktimi i numrit të deputetëve në Itali, pritet votimi në parlament
Parlamenti italian pritet të miratojë sot një projektligj për reduktimin e numrit të deputetëve dhe senatorëve nga 630 në 400. Projektligji është propozuar nga Lëvizja “Pesë yje” në qeveri. Pritet të votohet në ...
ABCNews | 08-Oct-2019 11:52
Parlamenti italian pritet të miratojë sot një projektligj për reduktimin e numrit të deputetëve dhe senatorëve nga 630 në 400. Projektligji është propozuar nga Lëvizja “Pesë yje” në qeveri. Pritet të votohet në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved