ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/02/2020 14:27

Dardanet festojnë me flamurin kuq e zi dhe me flamurin e Kosovës

Dardanet festojnë me flamurin kuq e zi dhe me flamurin e Kosovës
Kosova e femrave ka shënuar një fitore të jashtëzakonshme në kuadër të kualifikimeve për Euro 2021. “Dardanet” mundën në Tartu ekipin e Estonisë me rezultat 2:1. Dy golat i realizoi Modesta Uka në minutat 41 dhe 56, për ...
Klan Kosova | 09-Oct-2019 17:19
Kosova e femrave ka shënuar një fitore të jashtëzakonshme në kuadër të kualifikimeve për Euro 2021. “Dardanet” mundën në Tartu ekipin e Estonisë me rezultat 2:1. Dy golat i realizoi Modesta Uka në minutat 41 dhe 56, për ...

Kosova e mposhti Estoninë, shikoni golin e fitores të shënuar nga korneri
Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave e ka realizuar fitoren e dytë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2021, shkruan Zëri.info. “Dardanet”, të martën në mbrëmje, në Tartu, kanë arritur të......
Zeri | 09-Oct-2019 14:57
Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave e ka realizuar fitoren e dytë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2021, shkruan Zëri.info. “Dardanet”, të martën në mbrëmje, në Tartu, kanë arritur të......

“Dardanet” rrisin gjasat për kualifikim në EURO me fitoren e djeshme
Ekipi kombëtar i vajzave të Kosovës e shënoi fitoren e dytë nga tri ndeshjet e zhvilluara në kampanjën kualifikuese për EURO 2021. Tre pikët e siguruara nga fitorja 2:1 kundër Estonisë i rritën gjasat e “Dardaneve” për ...
Gazeta Observer | 09-Oct-2019 09:29
Ekipi kombëtar i vajzave të Kosovës e shënoi fitoren e dytë nga tri ndeshjet e zhvilluara në kampanjën kualifikuese për EURO 2021. Tre pikët e siguruara nga fitorja 2:1 kundër Estonisë i rritën gjasat e “Dardaneve” për ...

Vajzat e Kosovës triumfojnë në futboll
Kosova ka shënuar fitore në udhëtim nga Estonia, në ndeshjen e vlefshme të grupit A për kualifikimet e Kampionatit Evropian. Vajzat e trajneres Afërdita Fazlia fituan 2:1. Ishte Estonia ajo që ka duke kaluar në epërsi ...
AlbInfo | 09-Oct-2019 09:22
Kosova ka shënuar fitore në udhëtim nga Estonia, në ndeshjen e vlefshme të grupit A për kualifikimet e Kampionatit Evropian. Vajzat e trajneres Afërdita Fazlia fituan 2:1. Ishte Estonia ajo që ka duke kaluar në epërsi ...

“Dardanet” rrisin gjasat për kualifikim në EURO me fitoren e djeshme
Ekipi kombëtar i vajzave të Kosovës e shënoi fitoren e dytë nga tri ndeshjet e zhvilluara në kampanjën kualifikuese për EURO 2021. Tre pikët e siguruara nga fitorja 2:1 kundër Estonisë i rritën gjasat e “Dardaneve” për ...
Kosova Sot | 09-Oct-2019 09:08
Ekipi kombëtar i vajzave të Kosovës e shënoi fitoren e dytë nga tri ndeshjet e zhvilluara në kampanjën kualifikuese për EURO 2021. Tre pikët e siguruara nga fitorja 2:1 kundër Estonisë i rritën gjasat e “Dardaneve” për ...

Gattuso afër të marr drejtimin e skuadrës së madhe italiane
Ekipi kombëtar i vajzave të Kosovës e shënoi fitoren e dytë nga tri ndeshjet e zhvilluara në kampanjën kualifikuese për EURO 2021. Tre pikët e siguruara nga fitorja 2:1 kundër Estonisë i rritën gjasat e “Dardaneve” për ...
GazetaBlic | 09-Oct-2019 09:08
Ekipi kombëtar i vajzave të Kosovës e shënoi fitoren e dytë nga tri ndeshjet e zhvilluara në kampanjën kualifikuese për EURO 2021. Tre pikët e siguruara nga fitorja 2:1 kundër Estonisë i rritën gjasat e “Dardaneve” për ...

“Dardanet” rrisin gjasat për kualifikim në EURO me fitoren e djeshme
Ekipi kombëtar i vajzave të Kosovës e shënoi fitoren e dytë nga tri ndeshjet e zhvilluara në kampanjën kualifikuese për EURO 2021. Tre pikët e siguruara nga fitorja 2:1 kundër Estonisë i rritën gjasat e “Dardaneve” për ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 08:34
Ekipi kombëtar i vajzave të Kosovës e shënoi fitoren e dytë nga tri ndeshjet e zhvilluara në kampanjën kualifikuese për EURO 2021. Tre pikët e siguruara nga fitorja 2:1 kundër Estonisë i rritën gjasat e “Dardaneve” për ...

Mustafi reagon ashpër ndaj tifozëve të Arsenalit: Më kritikojnë edhe kur s’luaj
Kombëtarja U19 në konkurrencën e femrave e ka mbyllur me barazim 2:2 kundër Turqisë raundin e parë kualifikues për Euro 2020, që u mbajt pikërisht në qytetin turk, Manavgat. Dardanet e reja në ndeshjen e tretë në kuadër ...
GazetaBlic | 08-Oct-2019 23:40
Kombëtarja U19 në konkurrencën e femrave e ka mbyllur me barazim 2:2 kundër Turqisë raundin e parë kualifikues për Euro 2020, që u mbajt pikërisht në qytetin turk, Manavgat. Dardanet e reja në ndeshjen e tretë në kuadër ...

Qesharake: VAR-i ndalon së punuari në stadium, arsyeja është e çuditshme
Videoasistenti i referit (VAR) ka ndaluar së punuari në stadium në një ndeshje të ligës së Arabisë Saudite, transmeton zeri.info Në ndeshjen mes Al-Nassr dhe Al-Fateh ka pasur telashe teknike me VAR-in për një arsye ...
Zeri | 08-Oct-2019 23:13
Videoasistenti i referit (VAR) ka ndaluar së punuari në stadium në një ndeshje të ligës së Arabisë Saudite, transmeton zeri.info Në ndeshjen mes Al-Nassr dhe Al-Fateh ka pasur telashe teknike me VAR-in për një arsye ...

Kosova e femrave mposhti si mysafire Estoninë, vazhdon garën për kualifikim
Kosova në futbollin e femrave ka arritur të shënojë fitore të madhe si mysafire e Estonisë, duke e mposhtur 2-1. Ndeshja ishte e vlefshme për kualifikueset EURO 2021 dhe më këtë fitore arrin në kuotën e gjashtë pikëve. ...
Telegrafi | 08-Oct-2019 20:30
Kosova në futbollin e femrave ka arritur të shënojë fitore të madhe si mysafire e Estonisë, duke e mposhtur 2-1. Ndeshja ishte e vlefshme për kualifikueset EURO 2021 dhe më këtë fitore arrin në kuotën e gjashtë pikëve. ...

Kombëtarja U19 i mbyll kualifikimet me barazim kundër Turqisë
Dardanet e reja në ndeshjen e tretë në kuadër të Grupit 12, kanë luajtur shumë mirë, por një gol i pësuar në minutat shtesë ia ka mohuar fitoren dhe si rrjedhojë edhe pozitën e tretë në grup, pasi turket në fund ...
Lajminet | 08-Oct-2019 22:34
Dardanet e reja në ndeshjen e tretë në kuadër të Grupit 12, kanë luajtur shumë mirë, por një gol i pësuar në minutat shtesë ia ka mohuar fitoren dhe si rrjedhojë edhe pozitën e tretë në grup, pasi turket në fund ...

Modesta Uka shkëlqen në fitoren e Kosovës kundër Estoninë Kombëtarja e vashave të Kosovës e ka mundur 2:1 Estoninë falë një paraqitjeje të shkëlqyer të Modesta Ukës, duke e regjisruar fitoren e dytë, në përpjekje për t’u kuaifikuar...
Kombëtarja e vashave të Kosovës e ka mundur 2:1 Estoninë falë një paraqitjeje të shkëlqyer të Modesta Ukës, duke e regjisruar fitoren e dytë, në përpjekje për t’u kuaifikuar në Kampionatin Evropian të vashave 2021. Uka ...
Kosova Sot | 08-Oct-2019 21:46
Kombëtarja e vashave të Kosovës e ka mundur 2:1 Estoninë falë një paraqitjeje të shkëlqyer të Modesta Ukës, duke e regjisruar fitoren e dytë, në përpjekje për t’u kuaifikuar në Kampionatin Evropian të vashave 2021. Uka ...

Modesta Uka shkëlqen në fitoren e Kosovës kundër Estoninë
Kombëtarja e vashave të Kosovës e ka mundur 2:1 Estoninë falë një paraqitjeje të shkëlqyer të Modesta Ukës, duke e regjisruar fitoren e dytë, në përpjekje për t’u kuaifikuar në Kampionatin Evropian të vashave 2021. Uka ...
Gazeta Express | 08-Oct-2019 21:43
Kombëtarja e vashave të Kosovës e ka mundur 2:1 Estoninë falë një paraqitjeje të shkëlqyer të Modesta Ukës, duke e regjisruar fitoren e dytë, në përpjekje për t’u kuaifikuar në Kampionatin Evropian të vashave 2021. Uka ...

Fitore e madhe e Kosovës, “Dardanet” mposhtin estonezet
Fitore e madhe e Kombëtares së femrave në futboll. Vashat tona kanë shënuar fitore të madhr në udhëtim nga Estonia, në ndeshjen e vlefshme të grupit A për kualifikimet e Kampionatit Evropian. Vajzat e trajneres Afërdita ...
Klan Kosova | 08-Oct-2019 21:09
Fitore e madhe e Kombëtares së femrave në futboll. Vashat tona kanë shënuar fitore të madhr në udhëtim nga Estonia, në ndeshjen e vlefshme të grupit A për kualifikimet e Kampionatit Evropian. Vajzat e trajneres Afërdita ...

Nuhiu flet për rëndësinë e ndeshjes ndaj Malit të Zi
Ka përfunduar takimi mes Estonisë dhe Kosovës (femrat). Kombëtarja e Kosovës ka arritur fitore të madhe në udhëtim ndaj Estonisë me rezultatin 1-2, raporton GazetaBlic. ‘Dardanet’ ishin në disavantazh pas golit të Loo ...
GazetaBlic | 08-Oct-2019 20:58
Ka përfunduar takimi mes Estonisë dhe Kosovës (femrat). Kombëtarja e Kosovës ka arritur fitore të madhe në udhëtim ndaj Estonisë me rezultatin 1-2, raporton GazetaBlic. ‘Dardanet’ ishin në disavantazh pas golit të Loo ...

Kosova e mposht me përmbysje Estoninë
‘Dardanet’ në ndeshjen kualifikuese të grupit A për Kampionatin Evropian, kanë arritur të mposhtin me përmbysje Estoninë. Loo Katrin në minutën e 22’ shënoi nga penalltia për epërsinë 1:0 të vendasve. Kosova arriti ...
Lajminet | 08-Oct-2019 20:16
‘Dardanet’ në ndeshjen kualifikuese të grupit A për Kampionatin Evropian, kanë arritur të mposhtin me përmbysje Estoninë. Loo Katrin në minutën e 22’ shënoi nga penalltia për epërsinë 1:0 të vendasve. Kosova arriti ...

Vajzat kosovare shënojnë fitore të madhe në Estoni
Kombëtarja e Femrave ka shënuar një fitore të madhe në udhëtim në Estoni. Vajzat kosovare mposhtë Estoninë me rezultat 2-1 në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian. Vendaset kaluan të parët në epërsi përmes ...
Indeks Online | 08-Oct-2019 20:13
Kombëtarja e Femrave ka shënuar një fitore të madhe në udhëtim në Estoni. Vajzat kosovare mposhtë Estoninë me rezultat 2-1 në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian. Vendaset kaluan të parët në epërsi përmes ...

Vashat kosovare triumfojnë në Estoni
Përfaqësuesja e femrave në futboll ka shënuar një fitore të madhe në udhëtim te Estonia, në ndeshjen e vlefshme të grupit A për kualifikimet e Kampionatit Evropian, transmeton zeri.info Vashat kosovare triumfuan ndaj ...
Zeri | 08-Oct-2019 20:09
Përfaqësuesja e femrave në futboll ka shënuar një fitore të madhe në udhëtim te Estonia, në ndeshjen e vlefshme të grupit A për kualifikimet e Kampionatit Evropian, transmeton zeri.info Vashat kosovare triumfuan ndaj ...

Kosova barazon rezultatin, super gol nga Modesta Uka
Vashat ‘dardane’ me një gol të bukur të shënuar nga Modesta Uka në minutën e 42’, kanë barazuar në 2:2 rezultatin. Vlen të ceket se vendaset kaluan në epërsi në minutën e 22’, kur Loo shënoi nga penalltia. Kjo ndeshje ...
Lajminet | 08-Oct-2019 19:21
Vashat ‘dardane’ me një gol të bukur të shënuar nga Modesta Uka në minutën e 42’, kanë barazuar në 2:2 rezultatin. Vlen të ceket se vendaset kaluan në epërsi në minutën e 22’, kur Loo shënoi nga penalltia. Kjo ndeshje ...

Estonia – Kosova, pjesa e parë mbyllet me këtë rezultat
Përfaqësuesja e Kosovës në kategorinë e femrave është duke luajtur në udhëtim te Estonia në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, transmeton zeri.info Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin e ...
Zeri | 08-Oct-2019 19:05
Përfaqësuesja e Kosovës në kategorinë e femrave është duke luajtur në udhëtim te Estonia në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, transmeton zeri.info Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved