ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/10/2019 10:35

80 gjyqtarë dhe prokurorë të shkarkuar nga Vettingu, 21 të larguar dhe 3 të kallëzuar në Prokurori

80 gjyqtarë dhe prokurorë të shkarkuar nga Vettingu, 21 të larguar dhe 3 të kallëzuar në Prokurori
Në fund të vitit 2017, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, organi bazë i Vetingut, nisi zyrtarisht verifikimin e trefishtë të mbi 800 gjyqtarëve dhe prokurorëve, për ligjshmërinë e pasurive, pastërtinë e figurës dhe ...
Gazeta Dita | 09-Oct-2019 22:46
Në fund të vitit 2017, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, organi bazë i Vetingut, nisi zyrtarisht verifikimin e trefishtë të mbi 800 gjyqtarëve dhe prokurorëve, për ligjshmërinë e pasurive, pastërtinë e figurës dhe ...

“Gjoba 3 mijë lekë, ti vete iu jep policëve dy mijë lekë”: “Nxitoja gjyqtare, s’kisha kohë të paguajë gjobën”
Gjyqtarja ngre supet përpara se ta shprehë habinë e saj me zë. “Përse zgjodhe lekët nën dorë dhe jo gjobën?” pyet më pas gjykata të arrestuarin që ka dalë para saj për masë sigurie personale. Gjykata kërkon të kuptojë, ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 12:40
Gjyqtarja ngre supet përpara se ta shprehë habinë e saj me zë. “Përse zgjodhe lekët nën dorë dhe jo gjobën?” pyet më pas gjykata të arrestuarin që ka dalë para saj për masë sigurie personale. Gjykata kërkon të kuptojë, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved