ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/02/2020 17:14

Transformimi dhe përplasjet për “Botanikun”, Mazniku: Pse nuk kemi prezantuar ende asnjë projekt

Transformimi dhe përplasjet për “Botanikun”, Mazniku: Pse nuk kemi prezantuar ende asnjë projekt
TIRANË Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku foli për përplasjen e qeverisë dhe Fakultetit të Shkencave të Natyrës në lidhje me pronësinë e Kopshtit Botanik. Në një lidhje direkte me emisionin ”Real Story” ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 22:03
TIRANË Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku foli për përplasjen e qeverisë dhe Fakultetit të Shkencave të Natyrës në lidhje me pronësinë e Kopshtit Botanik. Në një lidhje direkte me emisionin ”Real Story” ...

“Botaniku është kthyer në vend ku rojet marrin 5 mijë lekë për foto çifti”, Mazniku: Duam ta bëjmë si Parku te Liqeni
Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” foli për projektin e Bashkisë së Tiranës për Kopshtin Botanik. Mazniku deklaroi se Kopshti Botanik sot është një vend i ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 21:36
Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” foli për projektin e Bashkisë së Tiranës për Kopshtin Botanik. Mazniku deklaroi se Kopshti Botanik sot është një vend i ...

Veliaj: Kopshti Botanik është kthyer në landfill plehrash, Luli dhe Monika e zaptuan
Kopshti Botanik është kthyer një landfill plehrash dhe pyll ferrash pa zot. Kështu u shpreh kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë një takimi me vullnetarët e Maratonës së Tiranës, duke theksuar se ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 13:21
Kopshti Botanik është kthyer një landfill plehrash dhe pyll ferrash pa zot. Kështu u shpreh kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë një takimi me vullnetarët e Maratonës së Tiranës, duke theksuar se ...

Protesta për Kopshtin Botanik, Veliaj: Gjysmën e bëri PD asfalt, kurse Mynyri mori 5 mijë lekëshat e nuseve
Në një kohë kur Universiteti i Tiranës shprehet kundër VKM-së së qeverisë për të kaluar Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga kryebashkiaku Erion Veliaj. Veliaj deklaroi sot se Kopshti ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 12:16
Në një kohë kur Universiteti i Tiranës shprehet kundër VKM-së së qeverisë për të kaluar Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga kryebashkiaku Erion Veliaj. Veliaj deklaroi sot se Kopshti ...

Veliaj: “Kopshti Botanik u kthye në landfill plehrash, Luli dhe Monika e zaptuan”
Erion Veliaj deklaroi gjatë një takimi me vullnetarët e Maratonës së Tiranës, se Kopshti Botanik është kthyer një landfill plehrash dhe pyll ferrash pa zot. Duke iu referuar debatit të fundit për këtë truall, ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 15:14
Erion Veliaj deklaroi gjatë një takimi me vullnetarët e Maratonës së Tiranës, se Kopshti Botanik është kthyer një landfill plehrash dhe pyll ferrash pa zot. Duke iu referuar debatit të fundit për këtë truall, ...

Kopshti Botanik, Veliaj: Gjysmën e kopshtit PD e bëri asfalt, kurse Mynyri mori 5 mijë lekëshat e nuseve
Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi sot se Kopshti Botanik jo vetëm që nuk do i hiqet Universitetit, por do të transformohet nga një landfill mbetjesh që është sot, në një hapësirë të shfrytëzueshme ...
Top Channel | 09-Oct-2019 12:15
Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi sot se Kopshti Botanik jo vetëm që nuk do i hiqet Universitetit, por do të transformohet nga një landfill mbetjesh që është sot, në një hapësirë të shfrytëzueshme ...

Universiteti proteston VKM, Mazniku: Kopshti Botanik të jetë i hapur dhe për vizitorët. Ja plani i bashkisë
Pas kundërshtisë së Universitetit të Tiranës në lidhje me VKM-në e qeverisë për Kopshtin Botanik që i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga nënkryetari i këtij institucioni Arbian Mazniku. Në një ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 12:09
Pas kundërshtisë së Universitetit të Tiranës në lidhje me VKM-në e qeverisë për Kopshtin Botanik që i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga nënkryetari i këtij institucioni Arbian Mazniku. Në një ...

“Kopshti Botanik”, Veliaj: Gjysmën e kopshtit PD e bëri asfalt, kurse Mynyri mori 5 mijë lekëshat e nuseve
Kryetari I Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj deklaroi sot se Kopshti Botanik jo vetëm që nuk do I hiqet Universitetit, por do të transformohet nga një landfill mbetjesh që është sot, në një hapësirë të shfrytëzueshme për ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 12:09
Kryetari I Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj deklaroi sot se Kopshti Botanik jo vetëm që nuk do I hiqet Universitetit, por do të transformohet nga një landfill mbetjesh që është sot, në një hapësirë të shfrytëzueshme për ...

“5 mijë lekë një foto çifti”, Mazniku hedh poshtë zërat se do ngrihet kullë te Kopshti Botanik
Nënkryetari Arbjan Mazniku deklaroi se i vetmi interes i Bashkisë së Tiranës ka qenë që në vendin ku ndodhet Kopshti Botanik ,të kenë akses edhe qytetarët. “Një pjesë e madhe e territorit të parkut nuk është i mbajtur, ...
Politiko | 09-Oct-2019 22:23
Nënkryetari Arbjan Mazniku deklaroi se i vetmi interes i Bashkisë së Tiranës ka qenë që në vendin ku ndodhet Kopshti Botanik ,të kenë akses edhe qytetarët. “Një pjesë e madhe e territorit të parkut nuk është i mbajtur, ...

“Kopshti Botanik”/ Shtyhet seanca gjyqësore, palët e akuzuara nuk paraqiten
Shtyhet seanca gjyqësore për Kopshtin Botanik, ku munguan palët e akuzuara si bashkia e Tiranës dhe ministria e Arsimit. Dhjetra të rinj e pedagogë ishin të pranishëm në ambientet e jashtme të Gjykatës Administrative të ...
ABCNews | 09-Oct-2019 15:04
Shtyhet seanca gjyqësore për Kopshtin Botanik, ku munguan palët e akuzuara si bashkia e Tiranës dhe ministria e Arsimit. Dhjetra të rinj e pedagogë ishin të pranishëm në ambientet e jashtme të Gjykatës Administrative të ...

Debati mbi Kopshtin Botanik, Mazniku justifikon mosekzistencën e projektit
Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku thotë se Bashkia ende nuk ka një projekt për Kopshtin Botanik pasi ata kanë në plan që ta bëjnë së bashku me pedagogët dhe profesorët e Fakultetit të Natyrës, ë cilët sot ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 22:23
Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku thotë se Bashkia ende nuk ka një projekt për Kopshtin Botanik pasi ata kanë në plan që ta bëjnë së bashku me pedagogët dhe profesorët e Fakultetit të Natyrës, ë cilët sot ...

Dekani i FSHN flet për ‘News24’: Do ta mbrojmë në rrugë ligjore Kopshtin Botanik!
Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Dushku, ka folur në një lidhje telefonike për “News24” lidhur me situatën e krijuar te Gjykata Administrative e Tiranës, ku studentët dhe pedagogët janë mbledhur në ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 12:00
Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Dushku, ka folur në një lidhje telefonike për “News24” lidhur me situatën e krijuar te Gjykata Administrative e Tiranës, ku studentët dhe pedagogët janë mbledhur në ...

Kopshti Botanik duhet prishur se ka shumë ferra? Veliajt i duhet shfaqja me “pedagogët që duam”
Kryetari i Bashkisë së Tiranës është vënë sërish në rolin e ushtarit të bindur dhe bashkëpunëtorit në marrëzinë e radhës ndaj pronës publike. Protestave për transferimin e Kopshtit Botanik nën administrimin e Bashkisë, ...
Respublica | 09-Oct-2019 20:49
Kryetari i Bashkisë së Tiranës është vënë sërish në rolin e ushtarit të bindur dhe bashkëpunëtorit në marrëzinë e radhës ndaj pronës publike. Protestave për transferimin e Kopshtit Botanik nën administrimin e Bashkisë, ...

Veliaj akuza Rektorit Koni: Sa të jem unë kryetar bashkie, nuk do ketë zgëqe në Tiranë
Nuk ka vonuar reagimi i kryetarit të Bashkisë Tiranë për kundërshtitë nga përfaqësues të Fakultetit të Shkencave të Natyrës ndaj VKM-së që i hap rrugë ndërhyrjeve në Kopështin Botanik. Veliaj ka akuzuar Rektorin e ...
ABCNews | 09-Oct-2019 12:23
Nuk ka vonuar reagimi i kryetarit të Bashkisë Tiranë për kundërshtitë nga përfaqësues të Fakultetit të Shkencave të Natyrës ndaj VKM-së që i hap rrugë ndërhyrjeve në Kopështin Botanik. Veliaj ka akuzuar Rektorin e ...

“Do e bëjmë shumë bukur!” Si po e “rrëmben” Erion Veliaj Kopshtin Botanik
Kryebashkiaku Veliaj i është kundërvënë sot me një gjuhë vulgare dhe të ulët, protestës së mbi 100 e ca pedagogëve të Fakultetit të Shkencave të Natyrës, që protestojnë kundër shkeljes së autonomisë universitare me ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 19:00
Kryebashkiaku Veliaj i është kundërvënë sot me një gjuhë vulgare dhe të ulët, protestës së mbi 100 e ca pedagogëve të Fakultetit të Shkencave të Natyrës, që protestojnë kundër shkeljes së autonomisë universitare me ...

Qeveria ‘bojkoton’ seancën gjyqësore për Kopshtin Botanik
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Gjykata vendosi shtyrjen e seancës paraprake, pasi u vu në dukje mungesa e përfaqësimit nga kryeministria si palë e paditur, ...
Reporter | 09-Oct-2019 16:56
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Gjykata vendosi shtyrjen e seancës paraprake, pasi u vu në dukje mungesa e përfaqësimit nga kryeministria si palë e paditur, ...

Të dielën zhvillohet Maratona e Tiranës, mundësi fantastike për ekonominë e qytetit
TIRANË, 9 tetor/MEDIAL/- Kryeqyteti mirëpret të dielën edicionin e katërt të Maratonës së Tiranës, me pjesëmarrje sportistë profesionistë dhe amatorë nga mbi 42 shtete të ndryshme të botës. Për të koordinuar ...
Medial | 09-Oct-2019 15:30
TIRANË, 9 tetor/MEDIAL/- Kryeqyteti mirëpret të dielën edicionin e katërt të Maratonës së Tiranës, me pjesëmarrje sportistë profesionistë dhe amatorë nga mbi 42 shtete të ndryshme të botës. Për të koordinuar ...

Veliaj: “Kopshti Botanik u kthye në landfill plehrash, Luli dhe Monika e zaptuan”
Erion Veliaj deklaroi gjatë një takimi me vullnetarët e Maratonës së Tiranës, se Kopshti Botanik është kthyer një landfill plehrash dhe pyll ferrash pa zot. Duke iu referuar debatit të fundit për këtë truall, ...
Medial | 09-Oct-2019 15:20
Erion Veliaj deklaroi gjatë një takimi me vullnetarët e Maratonës së Tiranës, se Kopshti Botanik është kthyer një landfill plehrash dhe pyll ferrash pa zot. Duke iu referuar debatit të fundit për këtë truall, ...

Dekani i ‘Shkencave të Natyrës’: Kopshti Botanik është qendër kërkimore, jo kënd rekreativ; bashkia s’ka punë
Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Drushku ka protestuar, së bashku me pedagogë dhe studentë, kundër vendimin të Gjykatës për të shtyrë seancën për padinë administrative që kanë depozituar kundër ...
Top Channel | 09-Oct-2019 11:53
Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Drushku ka protestuar, së bashku me pedagogë dhe studentë, kundër vendimin të Gjykatës për të shtyrë seancën për padinë administrative që kanë depozituar kundër ...

Konflikti për pronësinë e Kopshtit Botanik, shtyhet seanca për shqyrtimin e padisë së UT ndaj VKM
Kundërshtinë ndaj vendimit të qeverisë që kaloi pronësinë e Kopshtit Botanik nga Fakulteti i Shkencave të Natyrës tek Bashkia e Tiranës, UT e përcolli përmes një padie dorëzuar në gjykatën administrative. Seanca ...
RTSH | 09-Oct-2019 14:38
Kundërshtinë ndaj vendimit të qeverisë që kaloi pronësinë e Kopshtit Botanik nga Fakulteti i Shkencave të Natyrës tek Bashkia e Tiranës, UT e përcolli përmes një padie dorëzuar në gjykatën administrative. Seanca ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved