ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/10/2019 04:38

Sizmiologu: Tirana nuk rrezikohet, nuk është zonë sizmike

Sizmiologu: Tirana nuk rrezikohet, nuk është zonë sizmike
Shqipëria është zonë sizmike, dhe me tërmete, me magnitudë 2 deri në 4, sipas shkallës rihter ndodhin pothuajse çdo dy apo tre ditë thonë sizmiologët.
Top Channel | 23-Sep-2019 15:16
Shqipëria është zonë sizmike, dhe me tërmete, me magnitudë 2 deri në 4, sipas shkallës rihter ndodhin pothuajse çdo dy apo tre ditë thonë sizmiologët.

Sizmologu Ormeni pas njoftimeve të rreme për tërmet: Jam në shtëpi, i ftoj qytetarët të jenë të qetë
Sizmologu i njohur Rrapo Ormeni në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur rreth një lajmi të shpërndarë në rrjetet sociale, sipas së cilit një tërmet me magnitudë 6 ballë do godasë Shqipërinë. Ormeni deklaroi se ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 23:20
Sizmologu i njohur Rrapo Ormeni në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur rreth një lajmi të shpërndarë në rrjetet sociale, sipas së cilit një tërmet me magnitudë 6 ballë do godasë Shqipërinë. Ormeni deklaroi se ...

Tirana në panik! Banorët dalin në rrugë, braktisin shtëpitë
Tërmeti i orës 22:08 minuta, me magnitudë 4.4 ballë ka alarmuar banorët e kryeqytetit, të cilët "kanë gjetur shpëtim" në rrugë.
Top Channel | 22-Sep-2019 22:55
Tërmeti i orës 22:08 minuta, me magnitudë 4.4 ballë ka alarmuar banorët e kryeqytetit, të cilët "kanë gjetur shpëtim" në rrugë.

Tërmet me magnitudë 4,4/ Ku ishte epiqendra?
Një tjetër tërmet me magnitudë 4,4 goditi vendin rreth orës 22.08 minuta. Epiqendra ishte 10 kilometra në veri të qytetit bregdetar të Durrësit dhe 25 kilometra nga Tirana.
Top Channel | 22-Sep-2019 22:47
Një tjetër tërmet me magnitudë 4,4 goditi vendin rreth orës 22.08 minuta. Epiqendra ishte 10 kilometra në veri të qytetit bregdetar të Durrësit dhe 25 kilometra nga Tirana.

Sizmiologu Ormeni: Jam në shtëpi, i ftoj qytetarët të jenë të qetë
mapo.al Sizmologu i njohur Rrapo Ormeni në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur rreth një lajmi të shpërndarë në rrjetet sociale, sipas së cilit një tërmet me magnitudë 6 ballë do godasë Shqipërinë. Ormeni ...
Mapo | 23-Sep-2019 00:14
mapo.al Sizmologu i njohur Rrapo Ormeni në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur rreth një lajmi të shpërndarë në rrjetet sociale, sipas së cilit një tërmet me magnitudë 6 ballë do godasë Shqipërinë. Ormeni ...

Flet sizmologu pas njoftimeve të rreme për termet: Jam në shtëpi, i ftoj qytetarët të jenë të qetë
Sizmologu i njohur Rrapo Ormeni në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur rreth një lajmi të shpërndarë në rrjetet sociale, sipas së cilit një tërmet me magnitudë 6 ballë do godasë Shqipërinë. Ormeni deklaroi se ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 23:57
Sizmologu i njohur Rrapo Ormeni në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur rreth një lajmi të shpërndarë në rrjetet sociale, sipas së cilit një tërmet me magnitudë 6 ballë do godasë Shqipërinë. Ormeni deklaroi se ...

FOTO/ Tjetër tërmet trondit Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra
Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta. Tërmeti i shënuar sonte ka një magnitudë prej 4 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 5 kilometra larg qytetit të Vorës e ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 22:17
Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta. Tërmeti i shënuar sonte ka një magnitudë prej 4 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 5 kilometra larg qytetit të Vorës e ...

Toka vazhdon të dridhet/ Tërmete deri në 3 të shkallës Rihter
Në një kohë kur të gjithë jemi sy e veshë ndaj çdo zhvillimi të fundit të aktivitetit sizmik në vend, duket se toka vazhdon ende të dridhet.
Top Channel | 22-Sep-2019 22:00
Në një kohë kur të gjithë jemi sy e veshë ndaj çdo zhvillimi të fundit të aktivitetit sizmik në vend, duket se toka vazhdon ende të dridhet.

Tërmeti 5.8 ballë/ Flet ministrja Xhaçka: Autoritetet e shtetit në këmbë, jemi pranë qytetarëve
TIRANË Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 21:15
TIRANË Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të ...

Tërmetet/ Dëme edhe në fshatrat e Lushnjes, rrezikohet shembja
Lëkundjet e tërmetit pasditen e së shtunës shkaktuan dëme dhe panik te qytetaret në rrethin e Lushnjes.
Top Channel | 22-Sep-2019 19:43
Lëkundjet e tërmetit pasditen e së shtunës shkaktuan dëme dhe panik te qytetaret në rrethin e Lushnjes.

Mblidhet shtabi i emergjencës në Vorë, Xhafaj përcjell bashkëbisedimin emocionues me dy vogëlushë
Lëkundjet sizmike kanë vendosur në lëvizje të gjitha strukturat e shtetit, të cilat kanë kaluar në gjendje gatishmërie për të t’ju gjendur pranë familjeve të dëmtuara. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 22:32
Lëkundjet sizmike kanë vendosur në lëvizje të gjitha strukturat e shtetit, të cilat kanë kaluar në gjendje gatishmërie për të t’ju gjendur pranë familjeve të dëmtuara. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda ...

Shqipëria nuk gjen paqe, një tjetër tërmet trondit vendin
Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta. Tërmeti i shënuar ka një magnitudë prej 4 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Durrës. Pikërisht në qytetin e ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 22:30
Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta. Tërmeti i shënuar ka një magnitudë prej 4 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Durrës. Pikërisht në qytetin e ...

(VIDEO) Pasojat e tërmeteve, banesa në Ndroq dëmtohet nga lëkundjet
Tërmetet e djeshme në vend sollën dëme të shumta materiale.
Top Channel | 22-Sep-2019 16:28
Tërmetet e djeshme në vend sollën dëme të shumta materiale.

VIDEO/ Ja si tërmeti ka shkatërruar shtëpitë në Zhurje të Ndroqit
TIRANË Një tërmet 5.8 ballë Righter ka goditur Shqipërinë, duke shkaktuar pasoja të mëdha në ndërtesa. Pamjet që shihni vijnë nga fshati Zhurje e Ndroqit në kryeqytet. Siç mund të shihet, tërmeti ka shkaktuar dëme të ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 16:23
TIRANË Një tërmet 5.8 ballë Righter ka goditur Shqipërinë, duke shkaktuar pasoja të mëdha në ndërtesa. Pamjet që shihni vijnë nga fshati Zhurje e Ndroqit në kryeqytet. Siç mund të shihet, tërmeti ka shkaktuar dëme të ...

Xhaçka: Janë 915 banesa dhe pallate të dëmtuara
mapo.al Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në mbrëmje para mediave, duke bërë një bilanc paraprak të dëmeve nga tërmeti i së shtunës. “Edhe pse parashikimi i tërmeteve është i pamundur, sizmologët janë unanimë ...
Mapo | 22-Sep-2019 21:33
mapo.al Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në mbrëmje para mediave, duke bërë një bilanc paraprak të dëmeve nga tërmeti i së shtunës. “Edhe pse parashikimi i tërmeteve është i pamundur, sizmologët janë unanimë ...

Tërmeti 5.8 ballë, Xhaçka: Autoritetet e shtetit në këmbë, jemi pranë qytetarëve
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 21:22
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të ...

Si të mbrohemi nga tërmetet/ Çfarë duhet të bëni dhe çfarë nuk duhet të bëni kur lëkundet toka
Ekspertët thonë se në rastet e tërmeteve me magnitudë mbi 5 ballë, mundësia e pasgoditjeve është 99%. Lëkundjet janë me intensitet më të ulët, por rrezikshmëria mbetet.
Top Channel | 22-Sep-2019 15:19
Ekspertët thonë se në rastet e tërmeteve me magnitudë mbi 5 ballë, mundësia e pasgoditjeve është 99%. Lëkundjet janë me intensitet më të ulët, por rrezikshmëria mbetet.

Tërmetet nuk ndalen, epiqendra 32 km larg Tiranës
Një tjetër tërmet ka goditur vendin këtë pasditen e kësaj të hëne. Tërmeti ka qenë më magnitutë 2.6 ballë ndërsa epiqendra ishte 32 km larg Tiranës. Tërmetet e kësaj magnitude janë kryesisht normale sipas sizmiologëve ...
VizionPlus | 23-Sep-2019 17:28
Një tjetër tërmet ka goditur vendin këtë pasditen e kësaj të hëne. Tërmeti ka qenë më magnitutë 2.6 ballë ndërsa epiqendra ishte 32 km larg Tiranës. Tërmetet e kësaj magnitude janë kryesisht normale sipas sizmiologëve ...

“Mbi 670 objekte të deklaruara si të dëmtuara në Durrës dhe Tiranë”
Zëvendësministrja e Punëve të Brendshme, Romina Kuko, deklaroi sot se “nga verifikimet në sistemin TIMS portal të sallës së komandimit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, e cila mbledh edhe gjithë informacionin ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 18:59
Zëvendësministrja e Punëve të Brendshme, Romina Kuko, deklaroi sot se “nga verifikimet në sistemin TIMS portal të sallës së komandimit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, e cila mbledh edhe gjithë informacionin ...

Balluku viziton familjarët e prekura nga tërmeti në Vorë
Banesat e prekura nga tërmeti në fshatrat Dedej e Marqinet, në Vorë do të rikuperohen sa më parë. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku së bashku me deputetët Fatmir Xhafaj dhe Sadi Vorpsi vizituan ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 18:49
Banesat e prekura nga tërmeti në fshatrat Dedej e Marqinet, në Vorë do të rikuperohen sa më parë. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku së bashku me deputetët Fatmir Xhafaj dhe Sadi Vorpsi vizituan ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved