ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/10/2019 05:09

Britania: Irani është përgjegjës për sulmet në rafineritë saudite të naftës

Britania: Irani është përgjegjës për sulmet në rafineritë saudite të naftës
Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se Britania konsideron që Irani është përgjegjës për sulmin e 14 shtatorit në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, dhe do të shqyrtojë mundësinë për pjesëmarrje në ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 13:02
Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se Britania konsideron që Irani është përgjegjës për sulmin e 14 shtatorit në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, dhe do të shqyrtojë mundësinë për pjesëmarrje në ...

FOTOT/ Përplasja me SHBA, Irani tregon forcën: Qëndroni larg nga rajoni dhe kombet tona
Presidenti iranian ka paralajmëruar Perëndimin të ‘qëndrojë larg’ nga rajoni dhe kombet e tyre ndërsa ka treguar forcën e vendit të tij gjatë një parade ushtarake. Presidenti Hassan Rouhani denoncoi praninë e forcave ...
GazetaTema | 23-Sep-2019 10:51
Presidenti iranian ka paralajmëruar Perëndimin të ‘qëndrojë larg’ nga rajoni dhe kombet e tyre ndërsa ka treguar forcën e vendit të tij gjatë një parade ushtarake. Presidenti Hassan Rouhani denoncoi praninë e forcave ...

Britania akuzon Iranin, si përgjegjës për sulmet në rafineritë saudite të naftës
Britania e Madhe ka akuzuar Iranin, si përgjegjës për sulmin e 14 shtatorit në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, dhe do të shqyrtojë mundësinë për pjesëmarrje në përpjekjet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara për ...
VizionPlus | 23-Sep-2019 11:21
Britania e Madhe ka akuzuar Iranin, si përgjegjës për sulmin e 14 shtatorit në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, dhe do të shqyrtojë mundësinë për pjesëmarrje në përpjekjet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara për ...

Tensionet/ Rouhani paralajmëron Perëndimin: Qëndroni larg Gjirit Persik…
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 21:29
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...

Trump sanksionon Bankën e Iranit: Sanksionet më të mëdha të vendosura ndonjëherë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara tha se ka urdhëruar sanksionet më të larta që ekzistojnë ndaj bankës qendrore të Iranit. Sekretari i Thesarit, Steven Mnuchin, tha se banka qendrore ishte burimi i fundit i fondeve të ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 21:29
Presidenti i Shteteve të Bashkuara tha se ka urdhëruar sanksionet më të larta që ekzistojnë ndaj bankës qendrore të Iranit. Sekretari i Thesarit, Steven Mnuchin, tha se banka qendrore ishte burimi i fundit i fondeve të ...

Irani paralajmëron perëndimin: Të qëndrojë jashtë Gjirit Persik
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...
VizionPlus | 22-Sep-2019 21:31
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...

Johnson: Irani përgjegjës për sulmet në Riad
Kryeministri britanik Boris Johnson akuzoi Iranin si përgjegjës të sulmeve ndaj rafinerive të naftës në Riad. Ai shtoi se vendi i tij është i gatshëm të mbështesë sauditët dhe amerikanët duke dërguar trupa ushtarakë ...
ABCNews | 23-Sep-2019 11:43
Kryeministri britanik Boris Johnson akuzoi Iranin si përgjegjës të sulmeve ndaj rafinerive të naftës në Riad. Ai shtoi se vendi i tij është i gatshëm të mbështesë sauditët dhe amerikanët duke dërguar trupa ushtarakë ...

Rohani: Irani u reziston sanksioneve, SHBA-ja është "e dëshpëruar"
Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, tha të hënën se sanksionet e reja të Shteteve të Bashkuara, të cilat godasin Bankën Qendrore të Iranit për herë të dytë, tregojnë për "dëshpërmimin" e SHBA-së përballë rezistencës ...
Radio Evropa e Lire | 23-Sep-2019 16:28
Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, tha të hënën se sanksionet e reja të Shteteve të Bashkuara, të cilat godasin Bankën Qendrore të Iranit për herë të dytë, tregojnë për "dëshpërmimin" e SHBA-së përballë rezistencës ...

SHBA vë theksin tek zgjidhja diplomatike të tensioneve me Iranin
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo thotë se Shtetet e Bashkuara po punojnë për të gjetur një zgjidhje diplomatike të tensioneve me Iranin i cili akuzohet për sulmin më 14 shtator ndaj rafinerive të naftës saudite. Por zoti ...
Zeri Amerikes | 23-Sep-2019 15:47
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo thotë se Shtetet e Bashkuara po punojnë për të gjetur një zgjidhje diplomatike të tensioneve me Iranin i cili akuzohet për sulmin më 14 shtator ndaj rafinerive të naftës saudite. Por zoti ...

Kryeministri Johnson: Britania do të konsiderojë t’i bashkohet përpjekjeve ushtarake për të mbrojtur Arabinë
Kryeministri britanik Boris Johnson tha se Mbretëria e Bashkuar do të konsideronte t’i bashkohej përpjekjeve ushtarake për të mbrojtur Arabinë Saudite, raporton Anadolu Agency (AA). Duke folur para përfaqësuesve të ...
Portalb | 23-Sep-2019 14:35
Kryeministri britanik Boris Johnson tha se Mbretëria e Bashkuar do të konsideronte t’i bashkohej përpjekjeve ushtarake për të mbrojtur Arabinë Saudite, raporton Anadolu Agency (AA). Duke folur para përfaqësuesve të ...

Çfarë mund të pritet nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së këtë javë?
Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara që nis këtë javë në Nju Jork do të jetë vend i diskutimeve të një vargu krizash në botë, duke nisur nga ngrohja e planetit, pasiguritë ekonomike dhe konfliktet që ...
Radio Evropa e Lire | 23-Sep-2019 13:26
Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara që nis këtë javë në Nju Jork do të jetë vend i diskutimeve të një vargu krizash në botë, duke nisur nga ngrohja e planetit, pasiguritë ekonomike dhe konfliktet që ...

Nafta sot, 23 Shtator 2019 – Zhvillimet në tregjet globale dhe tregun lokal
Gjatë orëve të para të sesionit të sotëm, çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare janë regjistruar në rritje, si pasojë e tensioneve në Lindjen e Mesme. Në këtë rubrikë ju njohim me ndryshimin e çmimit të naftës në ...
ScanTv | 23-Sep-2019 13:01
Gjatë orëve të para të sesionit të sotëm, çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare janë regjistruar në rritje, si pasojë e tensioneve në Lindjen e Mesme. Në këtë rubrikë ju njohim me ndryshimin e çmimit të naftës në ...

Irani paralajmëron perëndimin të qëndrojë jashtë Gjirit Persik
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 16:22
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...

Irani formon koalicionin e vet të sigurisë në Gjirin Persik
Presidenti i Iranit Hassan Rouhani ka njoftuar se vendi i tij do të formojë koalicionin e vet të sigurisë në Gjirin Persik dhe do të ftojë vendet e tjera që të bashkohen me të, pasi SHBA dërgon gjithnjë e më shumë trupa ...
Kosova Press | 23-Sep-2019 12:51
Presidenti i Iranit Hassan Rouhani ka njoftuar se vendi i tij do të formojë koalicionin e vet të sigurisë në Gjirin Persik dhe do të ftojë vendet e tjera që të bashkohen me të, pasi SHBA dërgon gjithnjë e më shumë trupa ...

Johnson thotë se Britania e Madhe mund t’i bashkëngjitet sulmeve ushtarake kundër Iranit
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka fajsuar Iranin për sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite. Kjo ka ardhur një javë para takimin me presidentin Iranian, Hassan Rouhani, në Asamblenë e ...
Gazeta Express | 23-Sep-2019 12:24
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka fajsuar Iranin për sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite. Kjo ka ardhur një javë para takimin me presidentin Iranian, Hassan Rouhani, në Asamblenë e ...

Irani: U rezistojmë sanksioneve amerikane, janë shenjë dëshpërimi
Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani, tha të hënën se sanksionet e reja amerikane, sipas të cilave banka qendrore e Iranit vendoset në listën e zezë për herë të dytë, janë shenjë e dëshpërimit të Shteteve të Bashkuara ...
Gazeta Express | 23-Sep-2019 12:08
Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani, tha të hënën se sanksionet e reja amerikane, sipas të cilave banka qendrore e Iranit vendoset në listën e zezë për herë të dytë, janë shenjë e dëshpërimit të Shteteve të Bashkuara ...

Johnson: Pas sulmeve kundër ”Aramco”-s qëndron Irani
Kryeministri britanik, Boris Johnson akuzoi sot Iranin se qëndron pas sulmeve kundër dy rafinerive të naftës në Arabinë Saudite.
Kosova Press | 23-Sep-2019 11:13
Kryeministri britanik, Boris Johnson akuzoi sot Iranin se qëndron pas sulmeve kundër dy rafinerive të naftës në Arabinë Saudite.

Britania e Madhe fajëson Iranin për sulmet në Arabinë Saudite
Para se të nisej për në New York për të marrë pjesë në asamblenë e përgjithshme të OKB-së ku edhe pritet të takohet me presidentin Iranian Hasah Ruhani, Kryeministri britanik Boris Johnson ka fajësuar Teheranin për ...
RTSH | 23-Sep-2019 10:45
Para se të nisej për në New York për të marrë pjesë në asamblenë e përgjithshme të OKB-së ku edhe pritet të takohet me presidentin Iranian Hasah Ruhani, Kryeministri britanik Boris Johnson ka fajësuar Teheranin për ...

“Do të marrë vendimet e nevojshme për të arritur objektivat tona”/ SHBA, Pompeo: Strategjia amerikane ndaj Iranit po funksionon
Postuar: 23/09/2019 - 10:35 Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo thotë se Shtetet e Bashkuara po punojnë për gjetjen e një zgjidhjeje diplomatike të tensioneve me Iranin, që po fajësohet për sulmin ndaj komplekseve saudite ...
Sot.Al | 23-Sep-2019 10:37
Postuar: 23/09/2019 - 10:35 Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo thotë se Shtetet e Bashkuara po punojnë për gjetjen e një zgjidhjeje diplomatike të tensioneve me Iranin, që po fajësohet për sulmin ndaj komplekseve saudite ...

Britania: Irani është përgjegjës për sulmet në rafineritë saudite të naftës
Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se Britania konsideron që Irani është përgjegjës për sulmin e 14 shtatorit në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, dhe do të shqyrtojë mundësinë për pjesëmarrje në ...
Portalb | 23-Sep-2019 10:32
Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se Britania konsideron që Irani është përgjegjës për sulmin e 14 shtatorit në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, dhe do të shqyrtojë mundësinë për pjesëmarrje në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved