ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2019 09:45

VIDEO/ Pak minuta shi, përmbytet Lezha. Nën ujë dhe kopshti Besëlidhja, u inaugurua sot

VIDEO/ Pak minuta shi, përmbytet Lezha. Nën ujë dhe kopshti Besëlidhja, u inaugurua sot
Pas fenomenit të tërmetit, disa qytete të vendit po përballen me reshje shiu. Kështu, në Lezhë reshjet e shiut kanë shkaktuar përmbytje, ndërsa pjesa më e madhe e qytetit ndodhet nën ‘pushtetin’ e ujit. Gazetari Elidon ...
BalkanWeb | 23-Sep-2019 16:57
Pas fenomenit të tërmetit, disa qytete të vendit po përballen me reshje shiu. Kështu, në Lezhë reshjet e shiut kanë shkaktuar përmbytje, ndërsa pjesa më e madhe e qytetit ndodhet nën ‘pushtetin’ e ujit. Gazetari Elidon ...

Pak minuta shi, përmbyten disa lagje në Lezhë
Disa lagje të qytetit të Lezhës janë përmbytur si pasojë e motit të keq në vend. Probleme pati lagjia Beslidhja ku banorët nuk mundën dotë të lëviznin pasi uji doli mbi sipërfaqe duke bllokuar hyrjet e pallateve. Po ...
VizionPlus | 23-Sep-2019 17:08
Disa lagje të qytetit të Lezhës janë përmbytur si pasojë e motit të keq në vend. Probleme pati lagjia Beslidhja ku banorët nuk mundën dotë të lëviznin pasi uji doli mbi sipërfaqe duke bllokuar hyrjet e pallateve. Po ...

Pak minuta shi, përmbyten disa lagje në Lezhë
Disa lagje të qytetit të Lezhës janë përmbytur si pasojë e motit të keq në vend. Probleme pati lagjia Beslidhja ku banorët nuk mundën dotë të lëviznin pasi uji doli mbi sipërfaqe duke bllokuar hyrjet e pallateve. Po ...
Medial | 23-Sep-2019 17:19
Disa lagje të qytetit të Lezhës janë përmbytur si pasojë e motit të keq në vend. Probleme pati lagjia Beslidhja ku banorët nuk mundën dotë të lëviznin pasi uji doli mbi sipërfaqe duke bllokuar hyrjet e pallateve. Po ...

Bllokohen rrugët e Lezhës, përmbytet edhe kopështi i inaguruar sot
Pas tërmetit që goditi vendin në fundjavë, këtë ditë të parë të javësd disa qytete të vendit po përballen me reshje të shumta shiu. Në Lezhë vetëm pak minuta reshje shiu kanë mjaftuar për t’i lënë rrugët e qytetit nën ...
Gazeta Dita | 23-Sep-2019 17:19
Pas tërmetit që goditi vendin në fundjavë, këtë ditë të parë të javësd disa qytete të vendit po përballen me reshje të shumta shiu. Në Lezhë vetëm pak minuta reshje shiu kanë mjaftuar për t’i lënë rrugët e qytetit nën ...

Pas tërmetit vendi përfshihet nga stuhi dhe rrebeshe shiu, Lezha përmbytet në pak minuta
Tërmeti i fortë, i cili shkundi Shqipërinë dy ditë më parë, duket se i ka lënë vendin stuhive dhe reshjeve me rrebeshe, të cilat kanë përfshirë të gjithë qarkun e Lezhës. Shirat kanë sjellë edhe uljen e menjëhershme të ...
Telegraf | 23-Sep-2019 16:50
Tërmeti i fortë, i cili shkundi Shqipërinë dy ditë më parë, duket se i ka lënë vendin stuhive dhe reshjeve me rrebeshe, të cilat kanë përfshirë të gjithë qarkun e Lezhës. Shirat kanë sjellë edhe uljen e menjëhershme të ...

Lezha përmbytet nga stuhia, dalin pamjet
Kanë mjaftuar pak minuta reshje shiu që Lezhës t’i kthehet problemi i përhershëm, përmbytjet. I gjithë qyteti përfundoi nën ujë pak minuta pas stuhisë së kësaj pasditeje. Pamjet në video vijnë nga blloku “11 Janari” dhe ...
Gazeta Express | 23-Sep-2019 16:57
Kanë mjaftuar pak minuta reshje shiu që Lezhës t’i kthehet problemi i përhershëm, përmbytjet. I gjithë qyteti përfundoi nën ujë pak minuta pas stuhisë së kësaj pasditeje. Pamjet në video vijnë nga blloku “11 Janari” dhe ...

Tërmetet shkundën Durrësin dhe Tiranën, por shihni çfarë po ndodh në Lezhë
Postuar: 23/09/2019 - 16:49 Reshjet e shiut që ranë për disa minuta në Lezhë kanë përmbytur disa lagje të qytetit duke bllokuar transportin e automjeteve. Lagjet ‘’Besëlidhja’’ dhe ‘’11 janari’’ janë mbuluar nga uji ...
Sot.Al | 23-Sep-2019 16:50
Postuar: 23/09/2019 - 16:49 Reshjet e shiut që ranë për disa minuta në Lezhë kanë përmbytur disa lagje të qytetit duke bllokuar transportin e automjeteve. Lagjet ‘’Besëlidhja’’ dhe ‘’11 janari’’ janë mbuluar nga uji ...

Reshje shiu në Lezhë, mbulohen me ujë rrugët e disa lagjeve
Ka mjaftuar një rrebesh shiu që disa rrugë problematike në qytetin e Lezhës të mbulohen nga uji. Kryesisht situata më e rëndë ka qenë në lagjen “Besëlidhja” aty ku rruga përmbytet sa herë bie shi. Por duket se disa ...
ABCNews | 23-Sep-2019 16:46
Ka mjaftuar një rrebesh shiu që disa rrugë problematike në qytetin e Lezhës të mbulohen nga uji. Kryesisht situata më e rëndë ka qenë në lagjen “Besëlidhja” aty ku rruga përmbytet sa herë bie shi. Por duket se disa ...

Reshje të forta shiu. Përmbytje në rrugët e Lezhës (video)
Pas mesditës në zonën e Lezhës nisën reshje të forta shiu në formën e shtrëngatave.
Top Channel | 23-Sep-2019 16:41
Pas mesditës në zonën e Lezhës nisën reshje të forta shiu në formën e shtrëngatave.

Reshjet në Lezhë, përmbytje në disa lagje të qytetit
Vjeshta ka ardhur “fuqishëm” në Lezhë. Ditën e sotme ky qytet është “pushtuar” nga shirat e dendur, rrjedhimisht edhe nga temperaturat e ulëta, por fatkeqësisht vetëm disa minuta shi kanë mjaftuar për të përmbytur disa ...
Lajmi i Fundit | 23-Sep-2019 16:44
Vjeshta ka ardhur “fuqishëm” në Lezhë. Ditën e sotme ky qytet është “pushtuar” nga shirat e dendur, rrjedhimisht edhe nga temperaturat e ulëta, por fatkeqësisht vetëm disa minuta shi kanë mjaftuar për të përmbytur disa ...

Parashikimi i motit për ditët e ardhshme
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të ardhshme, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.
Kosova Press | 26-Feb-2017 20:24
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të ardhshme, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved