ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/10/2019 16:48

Të çarat në Muzeun Kombëtar, ministrja e Kulturës: Nuk ka rrezik, problemet në zonat e parashikuara!

Të çarat në Muzeun Kombëtar, ministrja e Kulturës: Nuk ka rrezik, problemet në zonat e parashikuara!
TIRANË Ministrja e Kulturës, Elva Margariti përmes një komunikimi për mediat dha një pasqyrë të përgjithshme për gjendjen e institucioneve kulturore të vendit, të cilat kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i fundjavës që ...
BalkanWeb | 23-Sep-2019 14:35
TIRANË Ministrja e Kulturës, Elva Margariti përmes një komunikimi për mediat dha një pasqyrë të përgjithshme për gjendjen e institucioneve kulturore të vendit, të cilat kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i fundjavës që ...

Efektet e tërmetit, Margariti: Dëme në Manastirin e Ardenicës
Një ekip i angazhuar nga ministria e Kulturës po monitoron situatën e objekteve kulturore në të gjithë vendin pas tërmetit të së shtunës. Në një dalje publike, ministrja Margariti tha se nuk ka problematika me objektet ...
ABCNews | 23-Sep-2019 16:41
Një ekip i angazhuar nga ministria e Kulturës po monitoron situatën e objekteve kulturore në të gjithë vendin pas tërmetit të së shtunës. Në një dalje publike, ministrja Margariti tha se nuk ka problematika me objektet ...

Ministrja: Dëmtimet te Muzeu Kombëtar, të parashikuara dhe nuk përbëjnë rrezik për vizitorët
Ministrja e kulturës Elva Margariti, në një komunikim për mediat këtë të hënë foli për gjedhjen e përgjithshme të insittucioneve kulturore në vend, pas tërmetit të së shtunës. Ministrja Margariti iu referua edhe godinës ...
Gazeta Dita | 23-Sep-2019 16:28
Ministrja e kulturës Elva Margariti, në një komunikim për mediat këtë të hënë foli për gjedhjen e përgjithshme të insittucioneve kulturore në vend, pas tërmetit të së shtunës. Ministrja Margariti iu referua edhe godinës ...

“Solidarë për të shpëtuar trashëgiminë tonë kulturore”/ Ministrja Margariti: Njoftoni dëmtimet pranë zonës tuaj
Ministrja e Kulturës Elva Margariti iu ka bërë një kërkesë të gjithë qytetarëve për raportimin e dëmtimeve të monumenteve kulturore pranë zonës së tyre pas tërmeteve të ditëve të fundit. “Do t’ju lutesha të shkruanit në ...
Lexo | 23-Sep-2019 12:06
Ministrja e Kulturës Elva Margariti iu ka bërë një kërkesë të gjithë qytetarëve për raportimin e dëmtimeve të monumenteve kulturore pranë zonës së tyre pas tërmeteve të ditëve të fundit. “Do t’ju lutesha të shkruanit në ...

Dëme të vogla nga tërmetet në institucionet kulturore të Shqipërisë
Ministrja e Kulturës, Elva Margariti tha sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë se dëmet në institucionet kulturore janë modeste. “Kemi disa plasaritje siëprfaqësore, në pak objekte janë më të thelluara, si në ...
Medial | 23-Sep-2019 09:21
Ministrja e Kulturës, Elva Margariti tha sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë se dëmet në institucionet kulturore janë modeste. “Kemi disa plasaritje siëprfaqësore, në pak objekte janë më të thelluara, si në ...

Dëme të vogla nga tërmetet në institucionet kulturore të Shqipërisë
Ministrja e Kulturës, Elva Margariti tha sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë se dëmet në institucionet kulturore janë modeste. “Kemi disa plasaritje siëprfaqësore, në pak objekte janë më të thelluara, si në ...
EkonomiaOnline | 23-Sep-2019 09:14
Ministrja e Kulturës, Elva Margariti tha sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë se dëmet në institucionet kulturore janë modeste. “Kemi disa plasaritje siëprfaqësore, në pak objekte janë më të thelluara, si në ...

Inspektime në institucionet kulturore, Margariti: Nuk ka rrezik për vizitorët
Pas tërmetit të djeshëm, sot që në orët e para të mëngjesit kanë nisur inspektimet në çdo institucion kulturor. Gjatë këtyre inspektimeve në galeri, muze dhe në teatrot e kryeqytetit nuk shihen probleme serioze, të ...
Medial | 22-Sep-2019 13:19
Pas tërmetit të djeshëm, sot që në orët e para të mëngjesit kanë nisur inspektimet në çdo institucion kulturor. Gjatë këtyre inspektimeve në galeri, muze dhe në teatrot e kryeqytetit nuk shihen probleme serioze, të ...

Inspektime në institucionet kulturore, Margariti: Nuk ka rrezik për vizitorët
Pas tërmetit të djeshëm, sot që në orët e para të mëngjesit kanë nisur inspektimet në çdo institucion kulturor. Gjatë këtyre inspektimeve në galeri, muze dhe në teatrot e kryeqytetit nuk shihen probleme serioze, të ...
RTSH | 22-Sep-2019 13:17
Pas tërmetit të djeshëm, sot që në orët e para të mëngjesit kanë nisur inspektimet në çdo institucion kulturor. Gjatë këtyre inspektimeve në galeri, muze dhe në teatrot e kryeqytetit nuk shihen probleme serioze, të ...

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti : Në disa muze ka pasur plasaritje sipërfaqësore
Elva Margariti në një lidhje telefonike për Report Tv deklaroi se janë evidentuar dëmet në objektet arkeologjike në Tiranë dhe Durrës teksa theksoi se ato janë të lehta dhe sipërfaqësore. “Nga raportimi i menjëhershëm ...
Lexo | 22-Sep-2019 13:08
Elva Margariti në një lidhje telefonike për Report Tv deklaroi se janë evidentuar dëmet në objektet arkeologjike në Tiranë dhe Durrës teksa theksoi se ato janë të lehta dhe sipërfaqësore. “Nga raportimi i menjëhershëm ...

Inspektime në institucionet kulturore, Margariti: Nuk ka rrezik për vizitorët
Pas tërmetit të djeshëm, sot që në orët e para të mëngjesit kanë nisur inspektimet në çdo institucion kulturor. Gjatë këtyre inspektimeve në galeri, muze dhe në teatrot e kryeqytetit nuk shihen probleme serioze të cilat ...
Lexo | 22-Sep-2019 12:54
Pas tërmetit të djeshëm, sot që në orët e para të mëngjesit kanë nisur inspektimet në çdo institucion kulturor. Gjatë këtyre inspektimeve në galeri, muze dhe në teatrot e kryeqytetit nuk shihen probleme serioze të cilat ...

Ironike, qeveria e cilësoi godinë të rrezikshme, Teatri nuk luan nga tërmeti
Pas tërmetit të fuqishëm, Ministrja e Kultures Elva Margariti ka inspektuar disa nga institucionet kulturore, si Teatri Konbëtar i Operas dhe Baletit, Galeria Kombëtare e Arteve dhe Muzeu Historik Kombëtar. Sipas asaj ...
Gazeta Express | 21-Sep-2019 23:03
Pas tërmetit të fuqishëm, Ministrja e Kultures Elva Margariti ka inspektuar disa nga institucionet kulturore, si Teatri Konbëtar i Operas dhe Baletit, Galeria Kombëtare e Arteve dhe Muzeu Historik Kombëtar. Sipas asaj ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved