ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 19:55

Christian Lange solidarizohet me Shqipërinë, shpërndan shënimin e Ballës: “Lutjet e mia janë për ju”

Christian Lange solidarizohet me Shqipërinë, shpërndan shënimin e Ballës: “Lutjet e mia janë për ju”
Në lidhje me tërmetet e fuqishme që përfshinë Shqipërinë gjatë ditës së djeshme ka reaguar edhe Sekretari i Shtetit në Ministrinë Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit të Gjermanisë, Christian Lange. Në ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 20:26
Në lidhje me tërmetet e fuqishme që përfshinë Shqipërinë gjatë ditës së djeshme ka reaguar edhe Sekretari i Shtetit në Ministrinë Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit të Gjermanisë, Christian Lange. Në ...

Tërmeti, reagon zyrtari i lartë gjerman: E tmerrshme, mendimet dhe lutjet e mia janë me ju
Në lidhje me tërmetet e fuqishme që përfshinë Shqipërinë gjatë ditës së djeshme ka reaguar edhe Sekretari i Shtetit në Ministrinë Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit të Gjermanisë, Christian Lange. Në ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 20:57
Në lidhje me tërmetet e fuqishme që përfshinë Shqipërinë gjatë ditës së djeshme ka reaguar edhe Sekretari i Shtetit në Ministrinë Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit të Gjermanisë, Christian Lange. Në ...

Tërmeti i fuqishëm/ Dëshmia rrëqethëse e gruas nga Kombinati: Sapo vura djalin në gjumë, e futa poshtë trupit…
Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Shqipërinë, duke lënduar shumë persona dhe duke dëmtuar banesa e apartamente. Një nga qytetet më të prekura nga tërmeti ishte kryeqyteti i vendit Tirana, Një grua nga Kombinati rrëfen ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 15:58
Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Shqipërinë, duke lënduar shumë persona dhe duke dëmtuar banesa e apartamente. Një nga qytetet më të prekura nga tërmeti ishte kryeqyteti i vendit Tirana, Një grua nga Kombinati rrëfen ...

Shtabi i Emergjencës, Balla: Fatmirësisht nuk raportohet asnjë qytetar i qarkut Elbasan i lënduar
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mori pjesë në mbledhjen e Shtabin e Emergjencës të Qarkut Elbasan pas tërmetit që goditi vendin. Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Balla ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 21:16
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mori pjesë në mbledhjen e Shtabin e Emergjencës të Qarkut Elbasan pas tërmetit që goditi vendin. Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Balla ...

Agjensia më e madhe në botë i kërkon shqiptarëve të qetësohen: Tërmetet nuk parashikohen
Postuar: 23/09/2019 - 00:25 Agjensia më e madhe në botë për tërmetet EMSC ka konfirmuar se nuk është e mundur të parashikohen tërmetet dhe bën thirrje për qetësi. “Tërmetet nuk mund të parashikohen. Qëndroni të sigurtë ...
Sot.Al | 23-Sep-2019 00:27
Postuar: 23/09/2019 - 00:25 Agjensia më e madhe në botë për tërmetet EMSC ka konfirmuar se nuk është e mundur të parashikohen tërmetet dhe bën thirrje për qetësi. “Tërmetet nuk mund të parashikohen. Qëndroni të sigurtë ...

Tre lëkundje të tjera nga ora 22.08 deri në 00.03, bie intensiteti i lëkundjeve
Postuar: 23/09/2019 - 00:19 Nga ora 22.08 ku u regjistruan lëkundje tërmeti në zonën e Vorës janë shënuar dhe tre lëkundje të tjera. Në orën 23.16 minuta është regjistruar një tjetër goditje 2.2 ballë, epiqendra deti ...
Sot.Al | 23-Sep-2019 00:23
Postuar: 23/09/2019 - 00:19 Nga ora 22.08 ku u regjistruan lëkundje tërmeti në zonën e Vorës janë shënuar dhe tre lëkundje të tjera. Në orën 23.16 minuta është regjistruar një tjetër goditje 2.2 ballë, epiqendra deti ...

Nuk ka tërmet tjetër, mashtruesit po tallen me qytetarët
Postuar: 22/09/2019 - 23:30 Lajmi për një tërmet tjetër duket se ka ngjallur panik te qytetarët të cilët kanë vërshuar nëpër rrugë dhe në autostradë duke mbushur qëndruar parkuar ku të mundin dhe qëndruar larg banesave. ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 23:33
Postuar: 22/09/2019 - 23:30 Lajmi për një tërmet tjetër duket se ka ngjallur panik te qytetarët të cilët kanë vërshuar nëpër rrugë dhe në autostradë duke mbushur qëndruar parkuar ku të mundin dhe qëndruar larg banesave. ...

Lajmi i rremë për tërmetin e madh të orës 23:30, reagon sizmiologu: Nuk ka rrezik
Postuar: 22/09/2019 - 23:21 Flet eksperti i sizmiologjisë Rrapo Ormeni pas lajmit të rremë që përhapën disa media të papërgjegjshme duke thënë se do bjerë një tërmet i madh në orën 23:30. Ormeni thotë se s’ka nevojë ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 23:28
Postuar: 22/09/2019 - 23:21 Flet eksperti i sizmiologjisë Rrapo Ormeni pas lajmit të rremë që përhapën disa media të papërgjegjshme duke thënë se do bjerë një tërmet i madh në orën 23:30. Ormeni thotë se s’ka nevojë ...

Tirana në panik pas tërmetit pak minuta më parë! Banorët dalin në rrugë
Postuar: 22/09/2019 - 23:00 Tërmeti i orës 22:08 minuta, me magnitudë 4.4 ballë ka alarmuar banorët e kryeqytetit, të cilët “kanë gjetur shpëtim” në rrugë. Epiqendra ishte 10 kilometra në veri të qytetit bregdetar të ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 23:01
Postuar: 22/09/2019 - 23:00 Tërmeti i orës 22:08 minuta, me magnitudë 4.4 ballë ka alarmuar banorët e kryeqytetit, të cilët “kanë gjetur shpëtim” në rrugë. Epiqendra ishte 10 kilometra në veri të qytetit bregdetar të ...

‘Sërish tërmet i fuqishëm, reagon ashpër Rama ndaj mediave: Mos përhapni panik
Postuar: 22/09/2019 - 22:48 Krzeministri ka raguar ndaj disa lajmeve që po qarkullojnë se pritet tërmet sërish. Rama shkruan: KY ESHTE NJE FAKENEWS KRIMINAL PER TE PERHAPUR PANIK DHE ÇDO IDIOT QE SHKRUAN PER PARASHIKIME ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 22:51
Postuar: 22/09/2019 - 22:48 Krzeministri ka raguar ndaj disa lajmeve që po qarkullojnë se pritet tërmet sërish. Rama shkruan: KY ESHTE NJE FAKENEWS KRIMINAL PER TE PERHAPUR PANIK DHE ÇDO IDIOT QE SHKRUAN PER PARASHIKIME ...

‘Sërish tërmet i fuqishëm, ja çfarë ore’, reagon ashpër Rama
Postuar: 22/09/2019 - 22:48 /Agjensia e Lajmeve Sot News/ Na Beni Like Ne Facebook: Agjencia e Lajmeve Sot 1
Sot.Al | 22-Sep-2019 22:49
Postuar: 22/09/2019 - 22:48 /Agjensia e Lajmeve Sot News/ Na Beni Like Ne Facebook: Agjencia e Lajmeve Sot 1

Tërmeti trondit sërish Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra këtë herë (FOTO)
Postuar: 22/09/2019 - 22:34 Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta.Tërmeti i shënuar sonte ka një magnitudë prej 4 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 5 ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 22:36
Postuar: 22/09/2019 - 22:34 Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta.Tërmeti i shënuar sonte ka një magnitudë prej 4 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 5 ...

Media e famshme italiane shokon me postimin racist pas tërmetit për shqiptarët, Ermal Meta nuk ia përton me përgjigjen
Postuar: 22/09/2019 - 22:24 Tërmeti i fortë i ditës së shtunë shkaktoi dhjetra të plagosur e dëme të konsiderueshme materiale në Tiranë e Durrës, por media e famshme italiane ka shokuar mbarë opinionin me një postim ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 22:25
Postuar: 22/09/2019 - 22:24 Tërmeti i fortë i ditës së shtunë shkaktoi dhjetra të plagosur e dëme të konsiderueshme materiale në Tiranë e Durrës, por media e famshme italiane ka shokuar mbarë opinionin me një postim ...

Tjetër tërmet i fortë godet vendin
Postuar: 22/09/2019 - 22:13 Një tjetër tërmet i fortë ka goditur vendin, rreth dy minuat më parë.Vetëm pak minuta më parë u regjistrua një tjetërmet me magnitudë 4.0 ballë. /Agjensia e Lajmeve Sot News/ Na Beni Like Ne ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 22:15
Postuar: 22/09/2019 - 22:13 Një tjetër tërmet i fortë ka goditur vendin, rreth dy minuat më parë.Vetëm pak minuta më parë u regjistrua një tjetërmet me magnitudë 4.0 ballë. /Agjensia e Lajmeve Sot News/ Na Beni Like Ne ...

FOTO/Tërmeti ndan në dysh “pallatin e ministrave” tek Liqeni Artificial
Postuar: 22/09/2019 - 22:01 Dëmtimeve nga tërmeti i djeshëm nuk i ka shpëtuar as i ashtuquajturi “pallat i ministrave”, një pallat ikonik që ndodhet te Liqeni Artificial në Tiranë. Kështu e quajnë banorët pallatin, për ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 22:07
Postuar: 22/09/2019 - 22:01 Dëmtimeve nga tërmeti i djeshëm nuk i ka shpëtuar as i ashtuquajturi “pallat i ministrave”, një pallat ikonik që ndodhet te Liqeni Artificial në Tiranë. Kështu e quajnë banorët pallatin, për ...

Nën ethet e pritjes, shikoni si duket situata në stadiumin e Durrësit pas tërmetit nëpërmjet fotove
Postuar: 22/09/2019 - 21:37 Frika nga goditja e një tjetër tërmeti të fuqishëm ka bërë bashkë banorë të ndryshëm të Durrësit. Shumë banorë të Durrësit, të cilët janë prekur nga tërmetet e rëna më datë 21 shtator janë ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 21:39
Postuar: 22/09/2019 - 21:37 Frika nga goditja e një tjetër tërmeti të fuqishëm ka bërë bashkë banorë të ndryshëm të Durrësit. Shumë banorë të Durrësit, të cilët janë prekur nga tërmetet e rëna më datë 21 shtator janë ...

Tërmetet/ Zv.ministri Petro Koçi tregon pse nuk shpallet gjendja e emergjencës
Postuar: 22/09/2019 - 21:20 Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi tha se në banesat e dëmtuara rëndë do të ketë ndërhyrje radikale, ndërsa për të tjerat kompensim në bazë të ligjeve në fuqi. “Ashtu si në Korçë, për ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 21:22
Postuar: 22/09/2019 - 21:20 Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi tha se në banesat e dëmtuara rëndë do të ketë ndërhyrje radikale, ndërsa për të tjerat kompensim në bazë të ligjeve në fuqi. “Ashtu si në Korçë, për ...

U bllokua brenda kamionit nga stuhia, ky është shqiptari që humbi jetën në SHBA
Postuar: 22/09/2019 - 21:08 Një shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Texas të SHBA-së.Sipas mediave amerikane, viktima është identifikuar si 52-vjeçari, Mark Dudaj. Ai humbi jetën pasi u bllokua brenda makinës së tij ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 21:10
Postuar: 22/09/2019 - 21:08 Një shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Texas të SHBA-së.Sipas mediave amerikane, viktima është identifikuar si 52-vjeçari, Mark Dudaj. Ai humbi jetën pasi u bllokua brenda makinës së tij ...

Tërmeti i fuqishëm në Shqipëri, 3 videot virale që bënë xhiron e botës në pak sekonda
Postuar: 22/09/2019 - 20:46 Tërmeti që goditi Shqipërinë të shtunën shkaktoi panik tek qindra mijëra banorë.Ngjarja është pasqyruar nga mijëra media të huaja. Pamjet e ish-Fakultetit të Gjeologjisë, që për ironi u bë e ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 20:47
Postuar: 22/09/2019 - 20:46 Tërmeti që goditi Shqipërinë të shtunën shkaktoi panik tek qindra mijëra banorë.Ngjarja është pasqyruar nga mijëra media të huaja. Pamjet e ish-Fakultetit të Gjeologjisë, që për ironi u bë e ...

“Lutjet e mia janë për ju”, zyrtari i lartë gjerman solidarizohet me Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm
Postuar: 22/09/2019 - 20:33 Pas tërmeteve të fuqishme që përfshinë Shqipërinë gjatë ditës së djeshme ka reaguar edhe Sekretari i Shtetit në Ministrinë Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit të Gjermanisë, ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 20:34
Postuar: 22/09/2019 - 20:33 Pas tërmeteve të fuqishme që përfshinë Shqipërinë gjatë ditës së djeshme ka reaguar edhe Sekretari i Shtetit në Ministrinë Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit të Gjermanisë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved