ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/12/2019 22:27

Tensionet/ Rouhani paralajmëron Perëndimin: Qëndroni larg Gjirit Persik…

Tensionet/ Rouhani paralajmëron Perëndimin: Qëndroni larg Gjirit Persik…
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 21:29
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...

Trump sanksionon Bankën e Iranit: Sanksionet më të mëdha të vendosura ndonjëherë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara tha se ka urdhëruar sanksionet më të larta që ekzistojnë ndaj bankës qendrore të Iranit. Sekretari i Thesarit, Steven Mnuchin, tha se banka qendrore ishte burimi i fundit i fondeve të ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 21:29
Presidenti i Shteteve të Bashkuara tha se ka urdhëruar sanksionet më të larta që ekzistojnë ndaj bankës qendrore të Iranit. Sekretari i Thesarit, Steven Mnuchin, tha se banka qendrore ishte burimi i fundit i fondeve të ...

Irani paralajmëron perëndimin: Të qëndrojë jashtë Gjirit Persik
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...
VizionPlus | 22-Sep-2019 21:31
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...

Irani paralajmëron perëndimin të qëndrojë jashtë Gjirit Persik
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 16:22
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...

Sulmet ndaj rafinerive, SHBA do të dërgojë trupa në Arabinë Saudite
mapo.al SHBA ka njoftuar planet për të dërguar forca në Arabinë Saudite pas sulmeve në rafinerinë e naftës në vend. Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper tha për gazetarët se dërgimi i trupave ka qëllim mbrojtje. Numri i ...
Mapo | 22-Sep-2019 08:31
mapo.al SHBA ka njoftuar planet për të dërguar forca në Arabinë Saudite pas sulmeve në rafinerinë e naftës në vend. Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper tha për gazetarët se dërgimi i trupave ka qëllim mbrojtje. Numri i ...

Irani tregon fuqinë ushtarake, përfshirë raketat që mund të arrijnë bazat amerikane
Sipas medieve huaja në Gjirin Persik dhe tha që Irani do të paraqesë një plan paqeje, pasi armiku i Shteteve të Bashkuara urdhëroi përforcime në rajon. Fjalimi i tij erdhi ndërsa ai dhe ushtarakët e tij të lartë u ...
Lajminet | 22-Sep-2019 22:22
Sipas medieve huaja në Gjirin Persik dhe tha që Irani do të paraqesë një plan paqeje, pasi armiku i Shteteve të Bashkuara urdhëroi përforcime në rajon. Fjalimi i tij erdhi ndërsa ai dhe ushtarakët e tij të lartë u ...

Presidenti Trump vendos sanksione ndaj Bankës Qendrore të Iranit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka urdhëruar sanksionet më të larta që ekzistojnë ndaj Bankës Qendrore të Iranit. Sekretari i Thesarit, Steven Mnuchin, ka shtuar se banka ishte burimi i fundit i ...
Shenja | 22-Sep-2019 21:54
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka urdhëruar sanksionet më të larta që ekzistojnë ndaj Bankës Qendrore të Iranit. Sekretari i Thesarit, Steven Mnuchin, ka shtuar se banka ishte burimi i fundit i ...

Presidenti Trump vendos sanksione ndaj Bankës Qendrore të Iranit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka urdhëruar sanksionet më të larta që ekzistojnë ndaj Bankës Qendrore të Iranit. Sekretari i Thesarit, Steven Mnuchin, ka shtuar se banka ishte burimi i fundit i ...
Telegrafi | 22-Sep-2019 14:25
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka urdhëruar sanksionet më të larta që ekzistojnë ndaj Bankës Qendrore të Iranit. Sekretari i Thesarit, Steven Mnuchin, ka shtuar se banka ishte burimi i fundit i ...

Irani paralajmëron forcat e huaja të qëndrojnë jashtë Gjirit
Presidenti Iranian ka theksuar se ‘forcat e huaja po kërcënojnë sigurinë e Gjirit’. Deklarata e tij erdji pasi SHBA tha që do të vendoste trupat e saj ushtarake në rajon, transmeton portali Hassan Rouhani tha se ...
Arbresh | 22-Sep-2019 21:31
Presidenti Iranian ka theksuar se ‘forcat e huaja po kërcënojnë sigurinë e Gjirit’. Deklarata e tij erdji pasi SHBA tha që do të vendoste trupat e saj ushtarake në rajon, transmeton portali Hassan Rouhani tha se ...

Irani ekspozon dronët e konfiskuar të SHBA-ve, Izraelit dhe Britanisë
Irani ka ekspozuar dhjetë fluturake pa pilot të SHBA-ve, Izraelit dhe Britanisë së Madhe, të konfiskuara në periudha të ndryshme si dhe pjesë të Global Hawk, të rrëzuar muajin e kaluar, raporton AA. Global Hawk është ...
TetovaSot | 22-Sep-2019 21:16
Irani ka ekspozuar dhjetë fluturake pa pilot të SHBA-ve, Izraelit dhe Britanisë së Madhe, të konfiskuara në periudha të ndryshme si dhe pjesë të Global Hawk, të rrëzuar muajin e kaluar, raporton AA. Global Hawk është ...

I dërguari i Posaçëm i Jemenit mirëpret vendimin e rebelëve Huthi për ndalim të sulmeve
I dërguari i Posaçëm i Jemenit në Kombëtet e Bashkuara, Martin Griffiths, tha se deklarata e rebelëve Huthi që do të ndalin të gjitha sulmet ndaj Arabisë Saudite, do të ndihmonte në përfundimin e luftës së gjatë civile. ...
Telegrafi | 22-Sep-2019 13:09
I dërguari i Posaçëm i Jemenit në Kombëtet e Bashkuara, Martin Griffiths, tha se deklarata e rebelëve Huthi që do të ndalin të gjitha sulmet ndaj Arabisë Saudite, do të ndihmonte në përfundimin e luftës së gjatë civile. ...

Irani tregon fuqinë ushtarake, përfshirë raketat që mund të arrijnë bazat amerikane (FOTO)
Presidenti iranian ka paralajmëruar Perëndimin të ‘qëndrojë larg’ ndërsa ka treguar forcën e vendit të tij gjatë një parade ushtarake. Sipas mediave huaja në Gjirin Persik dhe tha që Irani do të paraqesë një plan ...
TetovaSot | 22-Sep-2019 21:15
Presidenti iranian ka paralajmëruar Perëndimin të ‘qëndrojë larg’ ndërsa ka treguar forcën e vendit të tij gjatë një parade ushtarake. Sipas mediave huaja në Gjirin Persik dhe tha që Irani do të paraqesë një plan ...

Arabia Saudite: Irani do marrë përgjigjen e duhur
Një zyrtar i lartë i Arabisë Saudite njoftoi se Riadi do të marrë hapat e duhur për t’iu përgjigjur sulmit në objektet e tij të naftës nëse hetimi në vazhdim do të konfirmojë përfundimisht se Irani është përgjegjës për ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 20:57
Një zyrtar i lartë i Arabisë Saudite njoftoi se Riadi do të marrë hapat e duhur për t’iu përgjigjur sulmit në objektet e tij të naftës nëse hetimi në vazhdim do të konfirmojë përfundimisht se Irani është përgjegjës për ...

Irani tregon fuqinë ushtarake, përfshirë raketat që mund të arrijnë bazat amerikane
Presidenti iranian ka paralajmëruar Perëndimin të ‘qëndrojë larg’ ndërsa ka treguar forcën e vendit të tij gjatë një parade ushtarake. Sipas mediave huaja në Gjirin Persik dhe tha që Irani do të paraqesë një plan ...
Gazeta Express | 22-Sep-2019 20:57
Presidenti iranian ka paralajmëruar Perëndimin të ‘qëndrojë larg’ ndërsa ka treguar forcën e vendit të tij gjatë një parade ushtarake. Sipas mediave huaja në Gjirin Persik dhe tha që Irani do të paraqesë një plan ...

Irani, plan për paqe në Lindjen e Mesme
Presidenti i Iranit, Hasan Rouhani ka deklaruar se do të prezantojë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së një plan për paqen në Lindjen e Mesme. Rouhani ka nënvizuar se pjesë e planit do të jenë vetëm vendet e rajonit, ...
ABCNews | 22-Sep-2019 14:59
Presidenti i Iranit, Hasan Rouhani ka deklaruar se do të prezantojë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së një plan për paqen në Lindjen e Mesme. Rouhani ka nënvizuar se pjesë e planit do të jenë vetëm vendet e rajonit, ...

Pompeo: Strategjia amerikane ndaj Iranit, po funksionon
Zoti Pompeo i tha televizionit ABC se vendimi i fundit i administratës amerikane për të dërguar trupa shtesë të mbrojtjes ajrore amerikane në Arabinë Saudite do të “përmirësojë aftësitë” dhe “do ta bëjë më të vështirë” ...
Lajminet | 22-Sep-2019 19:57
Zoti Pompeo i tha televizionit ABC se vendimi i fundit i administratës amerikane për të dërguar trupa shtesë të mbrojtjes ajrore amerikane në Arabinë Saudite do të “përmirësojë aftësitë” dhe “do ta bëjë më të vështirë” ...

Rouhani paralajmëroi perëndimin të qëndrojë jashtë Gjirit Persik
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...
Portalb | 22-Sep-2019 19:32
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënimë të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...

Rouhani paralajmëron perëndimin të qëndrojë jashtë Gjirit Persik
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënime të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...
TetovaSot | 22-Sep-2019 18:49
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënime të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...

Rouhani paralajmëron perëndimin të qëndrojë jashtë Gjirit Persik
Presidenti iranian, Hassan Rouhani. Foto: AFP Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënime të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për ...
Gazeta Observer | 22-Sep-2019 18:25
Presidenti iranian, Hassan Rouhani. Foto: AFP Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënime të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për ...

Rouhani paralajmëron perëndimin të qëndrojë jashtë Gjirit Persik
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënime të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...
Alsat-M | 22-Sep-2019 17:59
Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka paralajmëruar për kërcënime të sigurisë në Gjirin Persik nga forca të huaja, pas vendimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump për rritje të moderuar të pranisë së trupave ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved