ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2019 08:54

News24: “Audienca, e lodhur nga politika. Por lajmi mbetet ende tërheqës”

News24: “Audienca, e lodhur nga politika. Por lajmi mbetet ende tërheqës”
Flet Anduena Manushi, Drejtore Programacioni e televizionit News24 Televizionet që kanë në fokus “lajmin” janë në garë të vazhdueshme për kohën me të cilën e transmetojnë atë. Por kjo nuk do të thotë se janë “dorëzuar” ...
Monitor | 21-Sep-2019 22:05
Flet Anduena Manushi, Drejtore Programacioni e televizionit News24 Televizionet që kanë në fokus “lajmin” janë në garë të vazhdueshme për kohën me të cilën e transmetojnë atë. Por kjo nuk do të thotë se janë “dorëzuar” ...

“RTV Ora, ja çfarë do të sjellim si gjeneralistë”
Flet Brisida Shehaj, Drejtore Programacioni në Radio Televizionin Ora Nga 16 shtatori, Ora News, që për një dekadë ka pasur profilin e një televizioni informativ, do të transmetojë si një televizion me programacion të ...
Monitor | 21-Sep-2019 22:05
Flet Brisida Shehaj, Drejtore Programacioni në Radio Televizionin Ora Nga 16 shtatori, Ora News, që për një dekadë ka pasur profilin e një televizioni informativ, do të transmetojë si një televizion me programacion të ...

Më pak politikë e telenovela turke, më shumë seriale me drogë; adrenalina e programeve televizive këtë sezon
Nëse nuk lufton dot me dallgët, të duhet të notosh me to. Televizionet shqiptare, në këtë sezon të ri televiziv, i janë dorëzuar tendencës ndërkombëtare, ku serialet e platformave të rëndësishme si “Netflix”, po marrin ...
Monitor | 20-Sep-2019 22:12
Nëse nuk lufton dot me dallgët, të duhet të notosh me to. Televizionet shqiptare, në këtë sezon të ri televiziv, i janë dorëzuar tendencës ndërkombëtare, ku serialet e platformave të rëndësishme si “Netflix”, po marrin ...

Top Channel: “78% e programacionit, prodhime tonat, audienca po bëhet më përzgjedhëse”
Flet Vjollca Dedei, Drejtore e Programacionit në Top Channel Programacioni në televizione është gjithmonë nën presionin e prodhimeve sa më cilësore, plotësuar nga blerjet. Vjollca Dedei, Drejtore e Programacionit në Top ...
Monitor | 20-Sep-2019 22:08
Flet Vjollca Dedei, Drejtore e Programacionit në Top Channel Programacioni në televizione është gjithmonë nën presionin e prodhimeve sa më cilësore, plotësuar nga blerjet. Vjollca Dedei, Drejtore e Programacionit në Top ...

TV Klan: “Konsolidojmë prodhimin, më shumë prani e serialeve amerikane”
Flet Albert Dumani, Drejtori i Programit dhe Blerjeve në TV KLAN Televizioni KLAN ruan një raport 75% prodhim të vetin dhe 25% blerje në programacion në këtë sezon të ri. Ajo që vihet re është konsolidimi i programeve ...
Monitor | 20-Sep-2019 22:06
Flet Albert Dumani, Drejtori i Programit dhe Blerjeve në TV KLAN Televizioni KLAN ruan një raport 75% prodhim të vetin dhe 25% blerje në programacion në këtë sezon të ri. Ajo që vihet re është konsolidimi i programeve ...

Vizion Plus: “Serialet turke kanë ende vëmendje, ndryshimet që kemi bërë këtë sezon”
Flet Fatos Risto, Drejtor i Programacionit në Vizion Plus Duam apo s’duam, serialet turke mbeten në qendër të vëmendjes së audiencës shqiptare. Kjo ka bërë që televizionet shqiptare t’i kenë fokus të veçantë në ...
Monitor | 20-Sep-2019 22:05
Flet Fatos Risto, Drejtor i Programacionit në Vizion Plus Duam apo s’duam, serialet turke mbeten në qendër të vëmendjes së audiencës shqiptare. Kjo ka bërë që televizionet shqiptare t’i kenë fokus të veçantë në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved