ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/11/2019 23:52

Shqipëria fiton hapjen e negociatave me BE, opozita kushtet!

Shqipëria fiton hapjen e negociatave me BE, opozita kushtet!
Nga Alfred Peza Kancelarja Angela Merkel i parapriu vendimit që do të dali nga votimi i 26 shtatorit në Bundestag, duke bërë publike qëndrimin zyrtar gjerman, që do të jetë pro hapjes së negociatave të BE me Shqipërinë. ...
GazetaTema | 18-Sep-2019 21:41
Nga Alfred Peza Kancelarja Angela Merkel i parapriu vendimit që do të dali nga votimi i 26 shtatorit në Bundestag, duke bërë publike qëndrimin zyrtar gjerman, që do të jetë pro hapjes së negociatave të BE me Shqipërinë. ...

Merkel: Për Shqipërinë vendos parlamenti
mapo.al Kancelarja Gjermane Angela Merkel, gjatë konferencës për shtyp me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiç, deklaroi se Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv për të dy vendet me specifikat e veta, si për ...
Mapo | 18-Sep-2019 20:20
mapo.al Kancelarja Gjermane Angela Merkel, gjatë konferencës për shtyp me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiç, deklaroi se Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv për të dy vendet me specifikat e veta, si për ...

Merkel e thotë publikisht: Qeveria gjermane jep rekomandim pozitiv për Shqipërinë
“Nuk mund të flas për vendet e tjera, pasi ato vendosin vetë, por së pari mund të them për pozicionin gjerman, i cili lidhet me Bundestagun gjerman. Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv me për të dy vendet me ...
BalkanWeb | 18-Sep-2019 19:54
“Nuk mund të flas për vendet e tjera, pasi ato vendosin vetë, por së pari mund të them për pozicionin gjerman, i cili lidhet me Bundestagun gjerman. Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv me për të dy vendet me ...

Për opozitën, kushtet janë më të këqija, se hapja e negociatave
Nga Mero Baze Gjermania duket se po shkon drejt votimit pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, duke i lënë një sërë detyrash shtëpie, të cilat kanë të bëjnë me hapat e mbetur për të plotësuar Reformën në Drejtësi. Për ...
GazetaTema | 18-Sep-2019 19:51
Nga Mero Baze Gjermania duket se po shkon drejt votimit pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, duke i lënë një sërë detyrash shtëpie, të cilat kanë të bëjnë me hapat e mbetur për të plotësuar Reformën në Drejtësi. Për ...

Hapja e negociatave, Merkel: Gjithçka varet nga Bundestagu
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se vendimi i Gjermanisë për hapjen e negociatave varet nga Bundestagu. Merkel tha se qeveria e saj ka bërë një rekomandim pozitiv, por ka refuzuar të flasë në emër të ...
ABCNews | 18-Sep-2019 22:44
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se vendimi i Gjermanisë për hapjen e negociatave varet nga Bundestagu. Merkel tha se qeveria e saj ka bërë një rekomandim pozitiv, por ka refuzuar të flasë në emër të ...

Merkel: Gjermania ka dhënë rekomandim pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
“Nuk mund të flas për vendet e tjera, pasi ato vendosin vetë, por së pari mund të them për pozicionin gjerman, i cili lidhet me Bundestagun gjerman. Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv për të dy vendet me specifikat ...
Ina-Online | 19-Sep-2019 00:54
“Nuk mund të flas për vendet e tjera, pasi ato vendosin vetë, por së pari mund të them për pozicionin gjerman, i cili lidhet me Bundestagun gjerman. Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv për të dy vendet me specifikat ...

Merkel: unë, një “Po” për negociatat me Shqipërinë
Kancelarja Merkel bëri me dije se ajo vetë, pra si qeveri gjermane, ka zgjedhur një “Po” për negociatat, si për Maqedoninë e Veriut e si për Shqipërinë. Porse sipas saj, është Bundestagu ai që do vendosë. “Nuk mund të ...
Tesheshi | 19-Sep-2019 00:18
Kancelarja Merkel bëri me dije se ajo vetë, pra si qeveri gjermane, ka zgjedhur një “Po” për negociatat, si për Maqedoninë e Veriut e si për Shqipërinë. Porse sipas saj, është Bundestagu ai që do vendosë. “Nuk mund të ...

Merkel: Qeveria, me rekomandime pozitive për Shqipërinë dhe Maqedoninë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka folur rreth procesit të hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Merkel këtë e ka bërë në një konferencë të përbashkët me kryeministren e Serbisë, Ana ...
AlbInfo | 18-Sep-2019 23:42
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka folur rreth procesit të hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Merkel këtë e ka bërë në një konferencë të përbashkët me kryeministren e Serbisë, Ana ...

Kushtet për negociatat, Hajdari citon gjermanët: Arrestoni ministra, jo drejtora
Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari ka analizuar 9 kushtet e vendosura nga Bundestagu gjerman. Në një intervistë në Abc News, ajo theksoi se gjatë takimeve që ka pasur me ndërkombëtarët, Gjermania kërkon ...
Politiko | 18-Sep-2019 22:58
Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari ka analizuar 9 kushtet e vendosura nga Bundestagu gjerman. Në një intervistë në Abc News, ajo theksoi se gjatë takimeve që ka pasur me ndërkombëtarët, Gjermania kërkon ...

Hapja e negociatave, Merkel: Gjithçka varet nga Bundestagu
Lexime: 4 Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se vendimi i Gjermanisë për hapjen e negociatave varet nga Bundestagu. Merkel tha se qeveria e saj ka bërë një rekomandim pozitiv, por ka refuzuar të flasë në ...
Medial | 18-Sep-2019 22:44
Lexime: 4 Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se vendimi i Gjermanisë për hapjen e negociatave varet nga Bundestagu. Merkel tha se qeveria e saj ka bërë një rekomandim pozitiv, por ka refuzuar të flasë në ...

CDU/CSU: Nëntë kushte për Shqipërinë
Parlamenti gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave. Për Shqipërinë pritet të vendosen kushte, ndërsa Maqedonia e Veriut mund t’i fillojë negociatat qysh në janar. Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për ...
Telegraf | 18-Sep-2019 19:08
Parlamenti gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave. Për Shqipërinë pritet të vendosen kushte, ndërsa Maqedonia e Veriut mund t’i fillojë negociatat qysh në janar. Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për ...

Zgjedhjet e 30 qershorit janë ilegjitime. Çdo marrëveshje duhet të nisë që këtej
Kush sjell ndërmend qëndrimet e qeverisë shqiptare dhe mediave të saj pas publikimit të raportit të OSBE-ODIHR për zgjedhjet lokalae të 30 qershorit do të mund të kujtojë se ato përqendroheshin në një pikë: Zgjedhjet ...
Respublica | 18-Sep-2019 22:44
Kush sjell ndërmend qëndrimet e qeverisë shqiptare dhe mediave të saj pas publikimit të raportit të OSBE-ODIHR për zgjedhjet lokalae të 30 qershorit do të mund të kujtojë se ato përqendroheshin në një pikë: Zgjedhjet ...

Për opozitën, kushtet janë më të këqija, se hapja e negociatave
Nga Mero Baze Gjermania duket se po shkon drejt votimit pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, duke i lënë një sërë detyrash shtëpie, të cilat kanë të bëjnë me hapat e mbetur për të plotësuar Reformën në Drejtësi. Për ...
Dritare | 18-Sep-2019 22:17
Nga Mero Baze Gjermania duket se po shkon drejt votimit pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, duke i lënë një sërë detyrash shtëpie, të cilat kanë të bëjnë me hapat e mbetur për të plotësuar Reformën në Drejtësi. Për ...

Merkel: Qeveria ka dhënë rekomandim pozitiv për Shqipërinë, presim Bundestagun
Në konferencën për shtyp të Angela Merkel-it me kryeministren e Serbisë, një konferencë, kancelarja gjermane deklaroi se qeveria gjermane ka dhënë një rekomandim pozitiv lidhur me hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe ...
Medial | 18-Sep-2019 22:03
Në konferencën për shtyp të Angela Merkel-it me kryeministren e Serbisë, një konferencë, kancelarja gjermane deklaroi se qeveria gjermane ka dhënë një rekomandim pozitiv lidhur me hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe ...

Merkel: Qeveria ka dhënë rekomandim pozitiv për Shqipërinë, presim Bundestagun
Në konferencën për shtyp të Angela Merkel-it me kryeministren e Serbisë, një konferencë, kancelarja gjermane deklaroi se qeveria gjermane ka dhënë një rekomandim pozitiv lidhur me hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe ...
Klan Kosova | 18-Sep-2019 21:57
Në konferencën për shtyp të Angela Merkel-it me kryeministren e Serbisë, një konferencë, kancelarja gjermane deklaroi se qeveria gjermane ka dhënë një rekomandim pozitiv lidhur me hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe ...

Negociatat, eksperti gjerman: Edhe Franca mund t’i japë një ‘Po’ me kushte Shqipërisë
Në një intervistë për “European Western Balkan” , eksperti në këshillin për politikat e demokratizimit në Berlin, Bodo Weber, është shprehur se koalicioni qeveritar në Gjermani është drejt arritjes së një marrëveshje, ...
Politiko | 18-Sep-2019 21:49
Në një intervistë për “European Western Balkan” , eksperti në këshillin për politikat e demokratizimit në Berlin, Bodo Weber, është shprehur se koalicioni qeveritar në Gjermani është drejt arritjes së një marrëveshje, ...

Merkel: Gjermania ka dhënë rekomandim pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
“Nuk mund të flas për vendet e tjera, pasi ato vendosin vetë, por së pari mund të them për pozicionin gjerman, i cili lidhet me Bundestagun gjerman. Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv për të dy vendet me specifikat ...
TetovaSot | 18-Sep-2019 21:49
“Nuk mund të flas për vendet e tjera, pasi ato vendosin vetë, por së pari mund të them për pozicionin gjerman, i cili lidhet me Bundestagun gjerman. Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv për të dy vendet me specifikat ...

Shqipëria fiton hapjen e negociatave me BE, opozita kushtet!
Kancelarja Angela Merkel i parapriu vendimit që do të dali nga votimi i 26 shtatorit në Bundestag, duke bërë publike qëndrimin zyrtar gjerman, që do të jetë pro hapjes së negociatave të BE me Shqipërinë. Nëse i ...
Lexo | 18-Sep-2019 21:35
Kancelarja Angela Merkel i parapriu vendimit që do të dali nga votimi i 26 shtatorit në Bundestag, duke bërë publike qëndrimin zyrtar gjerman, që do të jetë pro hapjes së negociatave të BE me Shqipërinë. Nëse i ...

Merkel: Gjermania ka dhënë rekomandim pozitiv për Shqipërinë, s’mund të flas për vendet e tjera
“Nuk mund të flas për vendet e tjera, pasi ato vendosin vetë, por së pari mund të them për pozicionin gjerman, i cili lidhet me Bundestagun gjerman. Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv për të dy vendet me specifikat ...
Zeri | 18-Sep-2019 21:02
“Nuk mund të flas për vendet e tjera, pasi ato vendosin vetë, por së pari mund të them për pozicionin gjerman, i cili lidhet me Bundestagun gjerman. Qeveria ka dhënë një rekomandim pozitiv për të dy vendet me specifikat ...

Negociatat, Merkel përcjell qëndrimin e qeverisë gjermane: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë dhe Maqedoninë
Kancelarja gjermane Angela Merkel, gjatë konferencës për shtyp me kryeministren serbe, Ana Brnabic, tha se qeveria federale është pro hapjes së negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe se tani i takon ...
Politiko | 18-Sep-2019 20:44
Kancelarja gjermane Angela Merkel, gjatë konferencës për shtyp me kryeministren serbe, Ana Brnabic, tha se qeveria federale është pro hapjes së negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe se tani i takon ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved