ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/10/2019 11:48

Lufta kundër korrupsionit, në duart e studentëve? Rama: Për çdo denoncim, një bursë

Lufta kundër korrupsionit, në duart e studentëve? Rama: Për çdo denoncim, një bursë
Përmes një postimi në Twitter, kryeministri Edi Rama ka bërë publike një ide të hedhur në diskutim përsa i përket programit mbi luftën ndaj korrupsionit.
Top Channel | 17-Sep-2019 15:32
Përmes një postimi në Twitter, kryeministri Edi Rama ka bërë publike një ide të hedhur në diskutim përsa i përket programit mbi luftën ndaj korrupsionit.

Kryeministri Rama hedh në tregun e spiunazhit “vuvuzelat” e universiteteve
Pasi dështoi me ligjin e “Bilbilfryrësve” për të spiunuar administratën publike dhe private, kreu i “Rilindjes” hap vende të reja pune për studentët si spiunë me pagesë kundër pedagogëve dhe dekanateve, në këmbim të një ...
Telegraf | 18-Sep-2019 09:30
Pasi dështoi me ligjin e “Bilbilfryrësve” për të spiunuar administratën publike dhe private, kreu i “Rilindjes” hap vende të reja pune për studentët si spiunë me pagesë kundër pedagogëve dhe dekanateve, në këmbim të një ...

Rama: Do japim bursa për studentët që denoncojnë pedagogët
mapo.al Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në rrjetet sociale tha se qeveria ka marrë një iniciativë të re për të ndëshkuar korrupsionin. Ai fton studentët që të denoncojnë pedagogët me fakte dhe për këtë do të ...
Mapo | 17-Sep-2019 15:02
mapo.al Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në rrjetet sociale tha se qeveria ka marrë një iniciativë të re për të ndëshkuar korrupsionin. Ai fton studentët që të denoncojnë pedagogët me fakte dhe për këtë do të ...

Rrota e Pirro Manit dhe Rrota e Edi Ramës
Pirro Mani është regjisori më i njohur në historinë e Teatrit shqiptar. Do të duhej një shkrim i plotë për vendin e tij në panteonin e artit shqiptar por nuk është ky qëllimi i këtij shkrimi. Në mesin e viteve 70, ...
Gazeta Express | 18-Sep-2019 11:15
Pirro Mani është regjisori më i njohur në historinë e Teatrit shqiptar. Do të duhej një shkrim i plotë për vendin e tij në panteonin e artit shqiptar por nuk është ky qëllimi i këtij shkrimi. Në mesin e viteve 70, ...

“Bursë kush denoncon pedagogët”, Shkëlzen Berisha ironizon thirrjen e Ramës: Çfarë përfiton në rastin e ministrave
Dje, kryeministri Edi Rama deklaroi në një reagim në rrjetet sociale se po punon për hartimin e një programi nxitjeje për të denoncuar me prova pedagogët abuzues. Kryeministri shkruan se çdo student që denoncon me prova ...
Politiko | 18-Sep-2019 10:16
Dje, kryeministri Edi Rama deklaroi në një reagim në rrjetet sociale se po punon për hartimin e një programi nxitjeje për të denoncuar me prova pedagogët abuzues. Kryeministri shkruan se çdo student që denoncon me prova ...

Rama – studentëve: Kush sjell provë për presion korruptiv, merr bursë një-vjeçare
Edi Rama thotë se ka ardhur koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit. Për këtë arsye ka menduar një formë nxitje që cdo student “denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga kushdoqoftë, zeron tarifën ...
Lapsi | 17-Sep-2019 15:05
Edi Rama thotë se ka ardhur koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit. Për këtë arsye ka menduar një formë nxitje që cdo student “denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga kushdoqoftë, zeron tarifën ...

Oferta e Ramës: Çdo student denoncues që sjell provë për presion korruptiv, zeron tarifën e merr bursë njëvjeçare!
Kryeministri Edi Rama thotë se ka ardhur koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit. Per kete arsye kryeministri ka menduar një formë nxitje që cdo student “denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 14:54
Kryeministri Edi Rama thotë se ka ardhur koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit. Per kete arsye kryeministri ka menduar një formë nxitje që cdo student “denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga ...

Rama me “stimulim denoncimi” te studentët, ja reagimet në Twitter
Lufta kundër korrupsionit ka kaluar në tjetër nivel për kryeministrin Edi Rama, i cili po inkurajon studentët që të denoncojnë presionin për ryshfet. Ai tha se po shqyrton idenë për të krijuar siç tha ai “një program ...
Tesheshi | 17-Sep-2019 18:19
Lufta kundër korrupsionit ka kaluar në tjetër nivel për kryeministrin Edi Rama, i cili po inkurajon studentët që të denoncojnë presionin për ryshfet. Ai tha se po shqyrton idenë për të krijuar siç tha ai “një program ...

Rama sugjeron: Çdo student denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga kushdoqoftë, zeron tarifën e merr bursë njëvjeçare!
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një përshkallëzim të ri të luftës kundër korrupsionit. Në rrjetet sociale ai ka bërë të ditur se “Po punojmë për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit”. ...
RTSH | 17-Sep-2019 15:22
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një përshkallëzim të ri të luftës kundër korrupsionit. Në rrjetet sociale ai ka bërë të ditur se “Po punojmë për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit”. ...

Rama: Çdo student që sjell prova për korrupsion, përfiton bursë 1-vjeçare!
Në kuadër të luftës kundër korrupsionit, kryeministri Edi Rama, ka njoftuar se qeveria ka nisur diskutimet për të hartuar programin që nxit denoncimin e korrupsionit. Një ndër idetë e hedhura përfshin edhe studentët të ...
Dritare | 17-Sep-2019 15:05
Në kuadër të luftës kundër korrupsionit, kryeministri Edi Rama, ka njoftuar se qeveria ka nisur diskutimet për të hartuar programin që nxit denoncimin e korrupsionit. Një ndër idetë e hedhura përfshin edhe studentët të ...

“Kush spiunon pedagogët e korruptuar, fiton bursë dhe s’paguan tarifë”
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar përshkallëzim kundër luftës së korrupsionit në universitete. Në një postim në Twitter, kreu i qeverisë deklaroi se qeveria po punon për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe ...
VizionPlus | 17-Sep-2019 14:50
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar përshkallëzim kundër luftës së korrupsionit në universitete. Në një postim në Twitter, kreu i qeverisë deklaroi se qeveria po punon për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe ...

Edi Rama me shpërblim për ata që raportojnë korrupsionin
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se është duke punuar për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit. Ai ka thënë se çdo student që sjellë provë për presion korruptiv, fiton një ...
EkonomiaOnline | 17-Sep-2019 15:02
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se është duke punuar për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit. Ai ka thënë se çdo student që sjellë provë për presion korruptiv, fiton një ...

Rama gati të nxisë denoncimin e korrupsionit me heqje tarife për studentët
Nëpërmjet një postimi në Twitter, kryeministri Edi Rama ka thënë se ka ardhur koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit dhe se po mendohet për një program që nxit denoncimin me prova të abuzuesve. Sipas ...
Gazeta Dita | 17-Sep-2019 14:59
Nëpërmjet një postimi në Twitter, kryeministri Edi Rama ka thënë se ka ardhur koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit dhe se po mendohet për një program që nxit denoncimin me prova të abuzuesve. Sipas ...

Rama flet për luftë ndaj korrupsionit… studentët që spiunojnë dhe sjellin prova të abuzimeve do të marrin bursa
Kryeministri Edi Rama ka shkruar një postim të çuditshëm këtë të martë në rrjetin social, nga ku njofton se ka ardhur koha për ta përshkallëzuar luftën ndaj korrupsionit dhe për këtë duket se kreu i qeverisë kërkon edhe ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 14:53
Kryeministri Edi Rama ka shkruar një postim të çuditshëm këtë të martë në rrjetin social, nga ku njofton se ka ardhur koha për ta përshkallëzuar luftën ndaj korrupsionit dhe për këtë duket se kreu i qeverisë kërkon edhe ...

Përshkallëzim kundër korrupsionit/ Rama: Çdo student që denoncon prova zeron tarifën dhe merr bursë
Një program nxitje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë ndaj korrupsionit do të marë formë së shpejti. Duke bërë me dije se ka ardhur koha për një përshkallëzim të ri të korrupsionit, Kryeministri Rama shkruan se çdo ...
Lexo | 17-Sep-2019 14:50
Një program nxitje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë ndaj korrupsionit do të marë formë së shpejti. Duke bërë me dije se ka ardhur koha për një përshkallëzim të ri të korrupsionit, Kryeministri Rama shkruan se çdo ...

Edi Rama me shpërblim për ata që raportojnë korrupsionin
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se është duke punuar për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit. Ai ka thënë se çdo student që sjellë provë për presion korruptiv, fiton një ...
Medial | 17-Sep-2019 14:49
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se është duke punuar për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit. Ai ka thënë se çdo student që sjellë provë për presion korruptiv, fiton një ...

Rama rikthen ‘’Partinë e Punës”: Kush spiunon abuzimet merr shpërblim
Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet e tij sociale një nismë të re, që sipas tij do të luftonte korrupsionin. Kushdo që do të denoncojë raste abuzimesh, do të marrë shpërblim, si në rastin e studentëve që sipas ...
Telegraf | 17-Sep-2019 14:46
Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet e tij sociale një nismë të re, që sipas tij do të luftonte korrupsionin. Kushdo që do të denoncojë raste abuzimesh, do të marrë shpërblim, si në rastin e studentëve që sipas ...

“Kush spiunon pedagogët e korruptuar, fiton bursë dhe s’paguan tarifë”
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar përshkallëzim kundër luftës së korrupsionit në universitete. Në një postim në Twitter, kreu i qeverisë deklaroi se qeveria po punon për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe ...
Medial | 17-Sep-2019 14:49
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar përshkallëzim kundër luftës së korrupsionit në universitete. Në një postim në Twitter, kreu i qeverisë deklaroi se qeveria po punon për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe ...

Vendimi i fundit/ Rama nxjerr jashtë loje institucionet: Përfitime të majme për ‘spiunët’
Kryeministri Edi Rama duket se nxjerr jashtë loje institucionet shtetërore me anë të një vendimi që e ka bërë publik në tëiter. Rama deklaron se po punon për hartimin e një programi nxitjeje për të denoncuar me prova ...
Politiko | 17-Sep-2019 14:49
Kryeministri Edi Rama duket se nxjerr jashtë loje institucionet shtetërore me anë të një vendimi që e ka bërë publik në tëiter. Rama deklaron se po punon për hartimin e një programi nxitjeje për të denoncuar me prova ...

“Koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit”, çfarë paralajmëron kryeministri Rama
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një përshkallëzim të ri në luftën kundër korrupsionit. Ai madje ka edhe një nxitje për studentët. Shefi i maxhorancës shkruan në “Twitter” se po punohet për një program ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 14:44
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një përshkallëzim të ri në luftën kundër korrupsionit. Ai madje ka edhe një nxitje për studentët. Shefi i maxhorancës shkruan në “Twitter” se po punohet për një program ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved