ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/10/2019 04:59

Zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, 42 mijë aplikime nga diaspora

Zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, 42 mijë aplikime nga diaspora
Mbi 42 mijë aplikime për të votuar nga diaspora në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë. Ky fakt është bërë i ditur nga Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi Elezi për Gazetën Metro ka thënë se deri tanë janë pranuar rreth 42 ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 08:12
Mbi 42 mijë aplikime për të votuar nga diaspora në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë. Ky fakt është bërë i ditur nga Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi Elezi për Gazetën Metro ka thënë se deri tanë janë pranuar rreth 42 ...

Interesim më i madh i diasporës për të votuar
Mbi 42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora në zgjedhjet e 6 tetorit, janë pranuar deri më tani në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ). Kështu ka bërë të ditur Zëdhënësi Valmir Elezi Elezi për Gazetën Metro ka ...
PortaliOnline | 17-Sep-2019 08:01
Mbi 42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora në zgjedhjet e 6 tetorit, janë pranuar deri më tani në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ). Kështu ka bërë të ditur Zëdhënësi Valmir Elezi Elezi për Gazetën Metro ka ...

42 mijë persona nga diaspora aplikojnë për të votuar më 6 tetor
Mbi 42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora në zgjedhjet e 6 tetorit, janë pranuar deri më tani në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ). Kështu ka bërë të ditur Zëdhënësi Valmir Elezi Elezi për Gazetën Metro ka ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 07:29
Mbi 42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora në zgjedhjet e 6 tetorit, janë pranuar deri më tani në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ). Kështu ka bërë të ditur Zëdhënësi Valmir Elezi Elezi për Gazetën Metro ka ...

Nga diaspora arrijnë rreth 42 mijë aplikacione për votim në zgjedhje
Prishtinë, 16 shtator 2019 – Rreth 42 mijë është numri i votuesve të paraqiturve nga diaspora që dëshirojnë të votojnë për zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit. Kështu ka bërë të ditur, Kryeshefi Ekzekutiv i ...
Illyriapress | 16-Sep-2019 18:49
Prishtinë, 16 shtator 2019 – Rreth 42 mijë është numri i votuesve të paraqiturve nga diaspora që dëshirojnë të votojnë për zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit. Kështu ka bërë të ditur, Kryeshefi Ekzekutiv i ...

42 mijë aplikime nga diaspora për zgjedhjet e 6 tetorit
Kryeshefi i Sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka njoftuar sot se 42 mijë qytetarë kanë aplikuar përmes postës dhe shërbimeve tjera të votuesve. Ai tha se 5 mijë aplikues janë nga posta, teksa njoftoi se mbi 5900 ...
Gazeta Observer | 16-Sep-2019 18:11
Kryeshefi i Sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka njoftuar sot se 42 mijë qytetarë kanë aplikuar përmes postës dhe shërbimeve tjera të votuesve. Ai tha se 5 mijë aplikues janë nga posta, teksa njoftoi se mbi 5900 ...

42 mijë aplikime nga diaspora për zgjedhjet e 6 tetorit
Kryeshefi i Sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka njoftuar sot se 42 mijë qytetarë kanë aplikuar përmes postës dhe shërbimeve tjera të votuesve. Ai tha se 5 mijë aplikues janë nga posta, teksa njoftoi se mbi 5900 ...
Lajminet | 16-Sep-2019 17:09
Kryeshefi i Sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka njoftuar sot se 42 mijë qytetarë kanë aplikuar përmes postës dhe shërbimeve tjera të votuesve. Ai tha se 5 mijë aplikues janë nga posta, teksa njoftoi se mbi 5900 ...

KQZ pranon mbi 42 mijë aplikime nga diaspora për zgjedhjet e 6 tetorit
Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është bërë e ditur se kanë pranuar 42 mijë e 300 aplikime nga qytetarët jashtë Kosovës, për tu regjistruar për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit. ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 15:59
Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është bërë e ditur se kanë pranuar 42 mijë e 300 aplikime nga qytetarët jashtë Kosovës, për tu regjistruar për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit. ...

Zgjedhjet e 6 tetorit, 42 mijë aplikime nga diaspora
Komisioni Qendror Zgjedhor ka pranuar mbi 42 mijë aplikime nga diaspora për t’u regjistruar si votues për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit.
Kosova Press | 16-Sep-2019 17:00
Komisioni Qendror Zgjedhor ka pranuar mbi 42 mijë aplikime nga diaspora për t’u regjistruar si votues për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit.

42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora
Kryeshefi ekzekutiv i Sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi, ka njoftuar se 42 mijë qytetarë kanë aplikuar përmes postës dhe shërbimeve të tjera të votuesve. Ai bëri të ditur se 5 mijë aplikues janë nga posta dhe 5 900 ...
AlbInfo | 16-Sep-2019 16:23
Kryeshefi ekzekutiv i Sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi, ka njoftuar se 42 mijë qytetarë kanë aplikuar përmes postës dhe shërbimeve të tjera të votuesve. Ai bëri të ditur se 5 mijë aplikues janë nga posta dhe 5 900 ...

Zgjedhjet e 6 tetorit, 42 mijë aplikacione nga diaspora për të votuar
Kryeshefi ekzekutiv i Sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi, ka njoftuar se 42 mijë qytetarë kanë aplikuar përmes postës dhe shërbimeve tjera të votuesve. Ai bëri të ditur se 5 mijë aplikues janë nga posta dhe 5 900 ...
Arbresh | 16-Sep-2019 15:47
Kryeshefi ekzekutiv i Sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi, ka njoftuar se 42 mijë qytetarë kanë aplikuar përmes postës dhe shërbimeve tjera të votuesve. Ai bëri të ditur se 5 mijë aplikues janë nga posta dhe 5 900 ...

42 mijë votat e diasporës mund të jenë përcaktuese në zgjedhjet e 6 tetorit
Mërgimtarët janë më të interesuar se kurrë që të kontribojnë në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me 6 tetor. Deri më tani 42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ...
InFokusi | 16-Sep-2019 15:36
Mërgimtarët janë më të interesuar se kurrë që të kontribojnë në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me 6 tetor. Deri më tani 42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ...

Zgjedhjet e 6 tetorit, 42 mijë aplikacione nga diaspora për të votuar
Kryeshefi ekzekutiv i Sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi, ka njoftuar se 42 mijë qytetarë kanë aplikuar përmes postës dhe shërbimeve tjera të votuesve. Ai bëri të ditur se 5 mijë aplikues janë nga posta dhe 5 900 ...
Indeks Online | 16-Sep-2019 15:28
Kryeshefi ekzekutiv i Sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi, ka njoftuar se 42 mijë qytetarë kanë aplikuar përmes postës dhe shërbimeve tjera të votuesve. Ai bëri të ditur se 5 mijë aplikues janë nga posta dhe 5 900 ...

42 mijë aplikacione nga diaspora për të votuar në zgjedhjet e 6 tetorit
42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Por numri i saktë i atyre që kanë të drejtë vote do të dihet pas shqyrtimit të aplikacioneve. Kryeshefi ekzekutiv i ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 15:19
42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Por numri i saktë i atyre që kanë të drejtë vote do të dihet pas shqyrtimit të aplikacioneve. Kryeshefi ekzekutiv i ...

42 mijë aplikacione nga diaspora për të votuar në zgjedhjet e 6 tetorit
42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Por numri i saktë i atyre që kanë të drejtë vote do të dihet pas shqyrtimit të aplikacioneve. Kryeshefi ekzekutiv i ...
InFokusi | 16-Sep-2019 15:19
42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Por numri i saktë i atyre që kanë të drejtë vote do të dihet pas shqyrtimit të aplikacioneve. Kryeshefi ekzekutiv i ...

42 mijë aplikacione nga diaspora për të votuar në zgjedhjet e 6 tetorit
42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Por numri i saktë i atyre që kanë të drejtë vote do të dihet pas shqyrtimit të aplikacioneve, raporton Ekonomia Online. ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 15:10
42 mijë aplikacione për të votuar nga diaspora ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Por numri i saktë i atyre që kanë të drejtë vote do të dihet pas shqyrtimit të aplikacioneve, raporton Ekonomia Online. ...

Mërgimtarët presin të informohen për aprovimin e regjistrimit për votim
Mirëpo, katër ditë pas mbylljes së këtij afati, disa mërgimtarë nga Zvicra po ankohen se ende nuk kanë marrë përgjigje nëse aplikimet e tyre janë aprovuar. Osman Osmani, mërgimtar nga Zvicra, ka kritikuar partitë ...
AlbInfo | 14-Sep-2019 21:27
Mirëpo, katër ditë pas mbylljes së këtij afati, disa mërgimtarë nga Zvicra po ankohen se ende nuk kanë marrë përgjigje nëse aplikimet e tyre janë aprovuar. Osman Osmani, mërgimtar nga Zvicra, ka kritikuar partitë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved