ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/02/2020 13:53

Presidenti i Këshillit të Europës sot në Tiranë, ja me kë do të takohet

Presidenti i Këshillit të Europës sot në Tiranë, ja me kë do të takohet
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, vjen sot në Tiranë, në kohën kur BE duhet të marrë një vendim për Shqipërinë për negociatat. Zyrtari i lartë i BE do të pritet në orën 15:00 nga kryeministri Edi Rama, ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 08:22
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, vjen sot në Tiranë, në kohën kur BE duhet të marrë një vendim për Shqipërinë për negociatat. Zyrtari i lartë i BE do të pritet në orën 15:00 nga kryeministri Edi Rama, ...

Tusk sot për vizitë zyrtare në Shkup, në takime me Zaevin dhe Pendarovskin
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
Telegrafi | 17-Sep-2019 08:27
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Donald Tusk të martën në Tiranë, zbardhet axhenda
Presidenti I Këshillit Europian Donald Tusk do të zhvillojë të martën një vizitë në Shqipëri ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama. Sipas axhendës, Tusk do të nisë vizitën fillimisht në Maqedoninë e Veriut ku do të ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 14:51
Presidenti I Këshillit Europian Donald Tusk do të zhvillojë të martën një vizitë në Shqipëri ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama. Sipas axhendës, Tusk do të nisë vizitën fillimisht në Maqedoninë e Veriut ku do të ...

Negociatat në udhëkryq, Presidenti i Këshillit të Europës zbarkon nesër në Tiranë
Gazetari Ergys Gjençaj tha për “BalkanWeb” se zyrtari i lartë i BE do të pritet nesër në 15:00 nga kryeministri Edi Rama. Mësohet gjithashtu se zyrtari i lartë europian do të qëndrojë për pak orë në Tiranë, ndërsa pjesë ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 10:53
Gazetari Ergys Gjençaj tha për “BalkanWeb” se zyrtari i lartë i BE do të pritet nesër në 15:00 nga kryeministri Edi Rama. Mësohet gjithashtu se zyrtari i lartë europian do të qëndrojë për pak orë në Tiranë, ndërsa pjesë ...

Tusk sot në Shkup pritet nga Zaev dhe Pendarovski
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
Arbresh | 17-Sep-2019 08:32
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Tusk nesër në Maqedoni, në prag të datës për nisjen e negociatave me BE-në
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është paraparë ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 14:46
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është paraparë ...

Donald Tusk vjen në Shkup, takon kreun shtetëror
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
Flaka | 17-Sep-2019 08:28
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Negociatat/ Presidenti i Këshillit Europian të martën në Tiranë për të takuar Ramën
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk viziton të martën Shqipërinë nga ku do të zhvillojë dhe një takim me kryeministrin Edi Rama. Mësohet se takimi I Tusk me kreun e qeverisë shqiptare do të zhvillohet në orën ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 10:58
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk viziton të martën Shqipërinë nga ku do të zhvillojë dhe një takim me kryeministrin Edi Rama. Mësohet se takimi I Tusk me kreun e qeverisë shqiptare do të zhvillohet në orën ...

Tusk në Shkup në takime me Zaevin dhe Pendarovskin
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
Shenja | 17-Sep-2019 08:18
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot takon Pendarovskin dhe Zaev
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 08:17
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk në Shkup, takon kreun shtetëror
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
Alsat-M | 17-Sep-2019 08:03
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Tusk në Shkup në takime me Zaevin dhe Pendarovskin
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin ...
Medial | 17-Sep-2019 07:55
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin ...

Në prag të vendimit për çeljen e negociatave, Presidenti i KiE të martën në Tiranë
Nesër Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk do të zhvillojë një vizitë të shkurtër në Shkup e në Tiranë. Takimet zyrtare ne te dy vendet ndodhin një muaj para shprehjes së vendimit nga Këshilli Europian lidhur me ...
ABCNews | 16-Sep-2019 12:13
Nesër Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk do të zhvillojë një vizitë të shkurtër në Shkup e në Tiranë. Takimet zyrtare ne te dy vendet ndodhin një muaj para shprehjes së vendimit nga Këshilli Europian lidhur me ...

Donald Tusk nesër vizitë në Tiranë
Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk, pritet të mbërrijë nesër në Tiranë, ndërsa është zbardhur edhe axhenda e takimeve. Tusk do të takojë nesër kryeministrin Edi Rama në orën 15:00, ku në fokus do të jetë do ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 21:23
Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk, pritet të mbërrijë nesër në Tiranë, ndërsa është zbardhur edhe axhenda e takimeve. Tusk do të takojë nesër kryeministrin Edi Rama në orën 15:00, ku në fokus do të jetë do ...

Negociatat, kreu i KiE, Donald Tusk, nesër në Tiranë
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ditën e martë (17 shtator) pritet të vizitojë Tiranën. Kjo vizitë vjen në kuadër të turit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas axhendës ...
RTSH | 16-Sep-2019 17:16
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ditën e martë (17 shtator) pritet të vizitojë Tiranën. Kjo vizitë vjen në kuadër të turit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas axhendës ...

Tusk nesër në Maqedoni, në prag të datës për nisjen e negociatave me BE-në
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është paraparë ...
Republika | 16-Sep-2019 15:36
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është paraparë ...

Negociatat/ Presidenti i Këshillit të Europës mbërrin nesër në Tiranë
Sikurse është paralajmëruar më herët,P presidenti i Këshillit të Europës,Donald Tusk, do të mbërrijë nesër në Tiranë për të zhvilluar takime me drejtuesit më lartë politikë, në paraprirje të marrjes së vendimit për ...
Lapsi | 16-Sep-2019 11:06
Sikurse është paralajmëruar më herët,P presidenti i Këshillit të Europës,Donald Tusk, do të mbërrijë nesër në Tiranë për të zhvilluar takime me drejtuesit më lartë politikë, në paraprirje të marrjes së vendimit për ...

Tusk nesër vizitë në Maqedoni
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është paraparë ...
Arbresh | 16-Sep-2019 15:36
Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është paraparë ...

Donald Tusk të martën në Tiranë, zbardhet axhenda
Presidenti I Këshillit Europian Donald Tusk do të zhvillojë të martën një vizitë në Shqipëri ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama. Sipas axhendës, Tusk do të nisë vizitën fillimisht në Maqedoninë e Veriut ku do të ...
Medial | 16-Sep-2019 14:52
Presidenti I Këshillit Europian Donald Tusk do të zhvillojë të martën një vizitë në Shqipëri ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama. Sipas axhendës, Tusk do të nisë vizitën fillimisht në Maqedoninë e Veriut ku do të ...

Tusk vjen në Shkup e Tiranë, shmangë Prishtinën e Beogradin
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, nuk do të ndalet në Prishtinë dhe Beograd, gjatë vizitës që do t’i bëjë këtë javë dy vendeve tjera të Ballkanit Perëndimor. Paraditen e të martës ai do të ndalet në Shkup ...
Arbresh | 16-Sep-2019 14:40
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, nuk do të ndalet në Prishtinë dhe Beograd, gjatë vizitës që do t’i bëjë këtë javë dy vendeve tjera të Ballkanit Perëndimor. Paraditen e të martës ai do të ndalet në Shkup ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved