ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/10/2019 17:54

Vetëm 4.4% e të punësuarve në Shqipëri marrin paga mujore mbi 120 mijë lekë, gati gjysma jeton në “mjerim”

Vetëm 4.4% e të punësuarve në Shqipëri marrin paga mujore mbi 120 mijë lekë, gati gjysma jeton në “mjerim”
Nga mbi 1,1 milionë të punësuar që u raportuan si të punësuar nga INSTAT në tremujorin e dytë të vitit 2019, vetëm 4.4% prej tyre paguajnë sigurime me paga më të larta se 120 mijë lekë. Duke marrë në konsideratë totalin ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 09:27
Nga mbi 1,1 milionë të punësuar që u raportuan si të punësuar nga INSTAT në tremujorin e dytë të vitit 2019, vetëm 4.4% prej tyre paguajnë sigurime me paga më të larta se 120 mijë lekë. Duke marrë në konsideratë totalin ...

Cilat janë pagat që marrin shqiptarët, INSTAT publikon shifrat
mapo.al Nga mbi 1,1 milionë të punësuar që u raportuan si të punësuar nga INSTAT në tremujorin e dytë të vitit 2019, vetëm 4.4% prej tyre paguajnë sigurime me paga më të larta se 120 mijë lekë. Duke marrë në konsideratë ...
Mapo | 16-Sep-2019 08:29
mapo.al Nga mbi 1,1 milionë të punësuar që u raportuan si të punësuar nga INSTAT në tremujorin e dytë të vitit 2019, vetëm 4.4% prej tyre paguajnë sigurime me paga më të larta se 120 mijë lekë. Duke marrë në konsideratë ...

Paga më të larta në administratë deri në 15%
Qeveria serbe ka miratuar vendimin për rritjen e pagave në sektorin publik prej një mesatare nga 8 deri në 15%, ka deklaruar sot kryeministrja serbe, Ana Brnabiq. Paga më të larta do të vijojnë në sektorët e medicinës, ...
Ina-Online | 16-Sep-2019 16:22
Qeveria serbe ka miratuar vendimin për rritjen e pagave në sektorin publik prej një mesatare nga 8 deri në 15%, ka deklaruar sot kryeministrja serbe, Ana Brnabiq. Paga më të larta do të vijojnë në sektorët e medicinës, ...

Paga më të larta në administratë deri në 15%
Qeveria serbe ka miratuar vendimin për rritjen e pagave në sektorin publik prej një mesatare nga 8 deri në 15%, ka deklaruar sot kryeministrja serbe, Ana Brnabiq. Paga më të larta do të vijojnë në sektorët e medicinës, ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 14:32
Qeveria serbe ka miratuar vendimin për rritjen e pagave në sektorin publik prej një mesatare nga 8 deri në 15%, ka deklaruar sot kryeministrja serbe, Ana Brnabiq. Paga më të larta do të vijojnë në sektorët e medicinës, ...

LSDM: OBRM-PDUKM nuk dëshiron që të rritet paga minimale
OBRM-PDUKM është kundër çdo mase që është në interes të qytetarëve dhe sjell më shumë para në buxhetet e familjes, thonë nga LSDM. “Përmes anëtarit të Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së, Trajko Sllavevski, thanë se ...
Telegrafi | 15-Sep-2019 10:43
OBRM-PDUKM është kundër çdo mase që është në interes të qytetarëve dhe sjell më shumë para në buxhetet e familjes, thonë nga LSDM. “Përmes anëtarit të Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së, Trajko Sllavevski, thanë se ...

Sa paguhen shqiptarët? Pagat minimale dhe “të privilegjuarit” e pakët
Nga mbi 1,1 milionë të punësuar që u raportuan si të punësuar nga INSTAT në tremujorin e dytë të vitit 2019, vetëm 4.4% prej tyre paguajnë sigurime me paga më të larta se 120 mijë lekë. Duke marrë në konsideratë totalin ...
Gazeta Dita | 15-Sep-2019 10:16
Nga mbi 1,1 milionë të punësuar që u raportuan si të punësuar nga INSTAT në tremujorin e dytë të vitit 2019, vetëm 4.4% prej tyre paguajnë sigurime me paga më të larta se 120 mijë lekë. Duke marrë në konsideratë totalin ...

Vetëm 4.4% e të punësuarve marrin paga mujore mbi 120 mijë lekë, gati gjysma jeton në “mjerim”
Nga mbi 1,1 milionë të punësuar që u raportuan si të punësuar nga INSTAT në tremujorin e dytë të vitit 2019, vetëm 4.4% prej tyre paguajnë sigurime me paga më të larta se 120 mijë lekë. Duke marrë në konsideratë totalin ...
Monitor | 14-Sep-2019 22:09
Nga mbi 1,1 milionë të punësuar që u raportuan si të punësuar nga INSTAT në tremujorin e dytë të vitit 2019, vetëm 4.4% prej tyre paguajnë sigurime me paga më të larta se 120 mijë lekë. Duke marrë në konsideratë totalin ...

LSDM: VMRO-DPMNE është kundër rritjes së pagave
Në pallatin e bardhë pas meje përveç që mbrojnë krimin dhe përhapin lajme të rrejshme, janë edhe kundërshtarë direkt të rritjes së pagave. Mbrëmë, anëtari i Komitetit ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së, Trajko Sllavevski, disa ...
TetovaSot | 14-Sep-2019 19:04
Në pallatin e bardhë pas meje përveç që mbrojnë krimin dhe përhapin lajme të rrejshme, janë edhe kundërshtarë direkt të rritjes së pagave. Mbrëmë, anëtari i Komitetit ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së, Trajko Sllavevski, disa ...

PAGAT NË ARSIM. Rritja për 5% nuk është zgjidhje
Pagat e të punësuarve në sektorin e arsimit në shtator janë rritur me 5 për qind, përqindje e cila ishte e papranueshme nga Sindikata e Pavarur e Arsimit dhe Shkencës (SPAS), ndërsa të njëjtin mendim ndajnë edhe ...
Koha.mk | 14-Sep-2019 15:02
Pagat e të punësuarve në sektorin e arsimit në shtator janë rritur me 5 për qind, përqindje e cila ishte e papranueshme nga Sindikata e Pavarur e Arsimit dhe Shkencës (SPAS), ndërsa të njëjtin mendim ndajnë edhe ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved