ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 07:05

Kosovë, vrasje e hesape, gjykata dënon 30 vjet burg Enver Sekiraqan

Kosovë, vrasje e hesape, gjykata dënon 30 vjet burg Enver Sekiraqan
PRISHTINË Gjykata Themelore në Prishtinë e dënoi me 30 vjet burgim të akuzuarin Enver Sikiraqa, pasi e shpalli fajtor për shtytje në veprën penale vrasje e rëndë. Lajmin e konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Mirlinda ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 15:41
PRISHTINË Gjykata Themelore në Prishtinë e dënoi me 30 vjet burgim të akuzuarin Enver Sikiraqa, pasi e shpalli fajtor për shtytje në veprën penale vrasje e rëndë. Lajmin e konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Mirlinda ...

Historia e konfliktit që Triumf Rizën e qoi në varr, e Enver Sekiraqën në “varr” për së gjalli
Plot 12 vjet pas vrasjes së Triumf Rizës, Gjykata në Prishtinë e shpalli sot për herë të dytë fajtor Enver Sekiraqën për nxitjen e kësaj vrasje.Si rrjedhojë, Gjykata i shqiptoi dënim prej 30 vjet burg.Vet Sekiraqa nuk ...
PortaliOnline | 17-Sep-2019 07:57
Plot 12 vjet pas vrasjes së Triumf Rizës, Gjykata në Prishtinë e shpalli sot për herë të dytë fajtor Enver Sekiraqën për nxitjen e kësaj vrasje.Si rrjedhojë, Gjykata i shqiptoi dënim prej 30 vjet burg.Vet Sekiraqa nuk ...

Historia e konflikteve Enver Sekiraqa – Triumf Riza
Gjykimit të rastit Sekiraqa i erdhi fundi. Një proces maratonik me shumë dëshmitarë dhe shumë polemika në sallën e gjyqit zbërtheu historinë deri më tani të panjohur të njërit ndër konflikteve më të mëdha në Prishtinën ...
Arbresh | 17-May-2016 23:46
Gjykimit të rastit Sekiraqa i erdhi fundi. Një proces maratonik me shumë dëshmitarë dhe shumë polemika në sallën e gjyqit zbërtheu historinë deri më tani të panjohur të njërit ndër konflikteve më të mëdha në Prishtinën ...

Vjen reagimi i babait të Triumf Rizës, pas dënimit të Enver Sekiraqës me 30 vjet burgim
Shefqet Riza, babai i Triumf Rizës, policit të Kosovës që u vra 12 vite më parë, ka folur pasi është dhënë dënimi për herë të dytë nga Gjykata në Prishtinë për Enver Sekiraqën për shkak të ‘nxitjes së vrasjes’ . Autorët ...
AlbInfo | 16-Sep-2019 22:51
Shefqet Riza, babai i Triumf Rizës, policit të Kosovës që u vra 12 vite më parë, ka folur pasi është dhënë dënimi për herë të dytë nga Gjykata në Prishtinë për Enver Sekiraqën për shkak të ‘nxitjes së vrasjes’ . Autorët ...

Vjen reagimi i babait të Triumf Rizës, pas dënimit të Enver Sekiraqës me 30 vjet burgim
Shefqet Riza, babai i Triumf Rizës, policit të Kosovës që u vra 12 vite më parë, ka folur pasi është dhënë dënimi për herë të dytë nga Gjykata në Prishtinë për Enver Sekiraqën për shkak të ‘nxitjes së vrasjes’. Autorët ...
InFokusi | 16-Sep-2019 22:24
Shefqet Riza, babai i Triumf Rizës, policit të Kosovës që u vra 12 vite më parë, ka folur pasi është dhënë dënimi për herë të dytë nga Gjykata në Prishtinë për Enver Sekiraqën për shkak të ‘nxitjes së vrasjes’. Autorët ...

Vjen reagimi i babait të Triumf Rizës, pas dënimit të Enver Sekiraqës me 30 vjet burgim
Shefqet Riza, babai i Triumf Rizës, policit të Kosovës që u vra 12 vite më parë, ka folur pasi është dhënë dënimi për herë të dytë nga Gjykata në Prishtinë për Enver Sekiraqën për shkak të ‘nxitjes......
Zeri | 16-Sep-2019 22:20
Shefqet Riza, babai i Triumf Rizës, policit të Kosovës që u vra 12 vite më parë, ka folur pasi është dhënë dënimi për herë të dytë nga Gjykata në Prishtinë për Enver Sekiraqën për shkak të ‘nxitjes......

Vjen reagimi i babait të Triumf Rizës, pas dënimit të Enver Sekiraqës me 30 vjet burgim
Shefqet Riza, babai i Triumf Rizës, policit të Kosovës që u vra 12 vite më parë, ka folur pasi është dhënë dënimi për herë të dytë nga Gjykata në Prishtinë për Enver Sekiraqën për shkak të ‘nxitjes së vrasjes’. Autorët ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 22:14
Shefqet Riza, babai i Triumf Rizës, policit të Kosovës që u vra 12 vite më parë, ka folur pasi është dhënë dënimi për herë të dytë nga Gjykata në Prishtinë për Enver Sekiraqën për shkak të ‘nxitjes së vrasjes’. Autorët ...

30 vjet burgim për Enver Sekiraçën për nxitje të vrasjes së ish policit Triumf Riza (VIDEO)
Gati 12 vjet pas vrasjes së tij, nxitësit që u bë shkaktar i vrasjes së Triumf Rizës iu dha një dënim përfundimtar. Gjykata Themelore të hënën e dënoi Enver Sekiraçën me 30 vjet burgim, njofton Klan Kosova. Sekiraça që ...
Klan Kosova | 16-Sep-2019 20:15
Gati 12 vjet pas vrasjes së tij, nxitësit që u bë shkaktar i vrasjes së Triumf Rizës iu dha një dënim përfundimtar. Gjykata Themelore të hënën e dënoi Enver Sekiraçën me 30 vjet burgim, njofton Klan Kosova. Sekiraça që ...

Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burgim për nxitje në vrasjen e Triumf Rizës
Kosovari Enver Sekiraqa është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të vrasjes ...
TetovaSot | 16-Sep-2019 19:21
Kosovari Enver Sekiraqa është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të vrasjes ...

Enver Sekiraqa u dënua me 30 vjet burgim
Rreth 12 vjet pas vrasjes se pjesëtarit të Policisë se Kosovës, Triumf Riza, i akuzuari Enver Sekiraqa është dënuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë 30 vite burgim. Një proces maratonik kundër Sekiraqës ka përfunduar ...
PortaliOnline | 16-Sep-2019 18:05
Rreth 12 vjet pas vrasjes se pjesëtarit të Policisë se Kosovës, Triumf Riza, i akuzuari Enver Sekiraqa është dënuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë 30 vite burgim. Një proces maratonik kundër Sekiraqës ka përfunduar ...

Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burg
Enver Sekiraqa, të hënën, është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të ...
Ina-Online | 16-Sep-2019 16:29
Enver Sekiraqa, të hënën, është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të ...

Pranon se mbajti armë pa leje, i akuzuari dënohet me 800 euro gjobë
Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Malishevë, e ka dënuar me 800 euro gjobë, të akuzuarin për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve, Kushtrim Thaqi. Ndaj tij, gjithashtu është shqiptuar ...
Zeri | 16-Sep-2019 16:13
Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Malishevë, e ka dënuar me 800 euro gjobë, të akuzuarin për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve, Kushtrim Thaqi. Ndaj tij, gjithashtu është shqiptuar ...

Dënimi me 30 vjet burg për Sekiraqën, Gjykata sqaron vendimin
Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Enver Sekiraqa. Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim në kohëzgjatje prej 30 viteve për veprën penale “Shtytja për kryerjen ...
Zeri | 16-Sep-2019 15:59
Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Enver Sekiraqa. Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim në kohëzgjatje prej 30 viteve për veprën penale “Shtytja për kryerjen ...

Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burg
Prishtinë, 16 shtator 2019 – Plot 12 vjet pas vrasjes së Triumf Rizës, Gjykata në Prishtinë e shpalli sot për herë të dytë fajtor Enver Sekiraqën për nxitjen e kësaj vrasje dhe e dënoi me 30 vjet burg. Vetë Sekiraqa nuk ...
Illyriapress | 16-Sep-2019 15:59
Prishtinë, 16 shtator 2019 – Plot 12 vjet pas vrasjes së Triumf Rizës, Gjykata në Prishtinë e shpalli sot për herë të dytë fajtor Enver Sekiraqën për nxitjen e kësaj vrasje dhe e dënoi me 30 vjet burg. Vetë Sekiraqa nuk ...

Dënimi me 30 vjet burg për Sekiraqën, Gjykata sqaron vendimin
Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim në kohëzgjatje prej 30 viteve për veprën penale “Shtytja për kryerjen e veprave terroriste” nga neni 141 të KPRK-së, i cili dënim do të ekzekutohet pas ...
Lajminet | 16-Sep-2019 15:32
Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim në kohëzgjatje prej 30 viteve për veprën penale “Shtytja për kryerjen e veprave terroriste” nga neni 141 të KPRK-së, i cili dënim do të ekzekutohet pas ...

Pranon se mbajti armë pa leje, i akuzuari dënohet me 800 euro gjobë
Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Malishevë, e ka dënuar me 800 euro gjobë, të akuzuarin për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve, Kushtrim Thaqi. Ndaj tij, gjithashtu është shqiptuar ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 15:28
Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Malishevë, e ka dënuar me 800 euro gjobë, të akuzuarin për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve, Kushtrim Thaqi. Ndaj tij, gjithashtu është shqiptuar ...

Arsimtarja e pranon se e rrahu nxënësin me rrip, dënohet me kusht
Një vit burgim me kusht ka shqiptuar Gjykata Themelore në Pejë ndaj arsimtares Nerimane Gjakova, e akuzuar për lëndim të lehtë trupor. Mirëpo, dënimi me burg nuk do të ekzekutohet nëse ajo nuk kryen vepër tjetër penale ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 15:25
Një vit burgim me kusht ka shqiptuar Gjykata Themelore në Pejë ndaj arsimtares Nerimane Gjakova, e akuzuar për lëndim të lehtë trupor. Mirëpo, dënimi me burg nuk do të ekzekutohet nëse ajo nuk kryen vepër tjetër penale ...

Dënimi për Enver Sekiraqën, Gjykata sqaron vendimin
Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Enver Sekiraqa. Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim në kohëzgjatje prej 30 viteve për veprën penale “Shtytja për kryerjen ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 15:19
Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Enver Sekiraqa. Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim në kohëzgjatje prej 30 viteve për veprën penale “Shtytja për kryerjen ...

Dënimi për Sekiraqën, Gjykata sqaron vendimin
Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Enver Sekiraqa.
Kosova Press | 16-Sep-2019 15:17
Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Enver Sekiraqa.

Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burgim për nxitje në vrasjen e Triumf Rizës
Kosovari Enver Sekiraqa është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të vrasjes ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 15:10
Kosovari Enver Sekiraqa është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të vrasjes ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved