ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 11:44

Gjermania zgjat ndalimin e eksportit të armëve në Arabinë Saudite

Gjermania zgjat ndalimin e eksportit të armëve në Arabinë Saudite
Qeveria gjermane do të zgjasë ndalimin për eksportimin e armëve në Arabinë Saudite, citon Reuters një burim të paidentifikuar nga qeveria gjermane. Ndalimi do të zgjatet për shkak të luftës në Jemen dhe për shkak se ...
BalkanWeb | 17-Sep-2019 05:39
Qeveria gjermane do të zgjasë ndalimin për eksportimin e armëve në Arabinë Saudite, citon Reuters një burim të paidentifikuar nga qeveria gjermane. Ndalimi do të zgjatet për shkak të luftës në Jemen dhe për shkak se ...

Trump: Duket sikur Irani qëndron pas sulmeve në Arabinë Saudite
Presidenti i SHBA Donald Trump të hënën tha se dukej sikur Irani ishte pas sulmeve mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite në fundjavë që ngjalli frikën e një konflikti të ri në Lindjen e Mesme, por shtoi se ai nuk ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 23:33
Presidenti i SHBA Donald Trump të hënën tha se dukej sikur Irani ishte pas sulmeve mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite në fundjavë që ngjalli frikën e një konflikti të ri në Lindjen e Mesme, por shtoi se ai nuk ...

Polemika mbi takimin e mundshëm të Donald Trump me udhëheqjen iraniane
Presidenti Donald Trump i quajti “të pasakta” njoftimet se është i gatshëm të takohet “pa kushte” me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 20:54
Presidenti Donald Trump i quajti “të pasakta” njoftimet se është i gatshëm të takohet “pa kushte” me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...

Trump tha se do të takojë udëheqësit iranianë, nisin polemikat
Presidenti Donald Trump i quajti “të pasakta” njoftimet se është i gatshëm të takohet “pa kushte” me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 18:24
Presidenti Donald Trump i quajti “të pasakta” njoftimet se është i gatshëm të takohet “pa kushte” me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...

Pekin, Kina kërkon vetëpërmbajtje pas sulmeve kundër rafinerive saudite
Kina ka bërë thirrje për vetëkontroll, pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite. “Në mungesë të një hetimi përfundimtar, nxjerrja e përfundimeve se kush duhet të ketë përgjegjësi mund të rezultojë një ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 17:01
Kina ka bërë thirrje për vetëkontroll, pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite. “Në mungesë të një hetimi përfundimtar, nxjerrja e përfundimeve se kush duhet të ketë përgjegjësi mund të rezultojë një ...

Trump: Gati të reagojmë pas sulmeve mbi naftën saudite
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 16:02
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...

Ushtarakët amerikanë informojnë Presidentin për sulmet kundër rafinerisë saudite
Udhëheqësit ushtarakë amerikanë informuan të hënën Presidentin Donald Trump në lidhje me sulmet e fundit ndaj objekteve të naftës në Arabinë Saudite. Pas takimit, Sekretari i Mbrojtjes Mark Esper tha në Twitter: ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 22:59
Udhëheqësit ushtarakë amerikanë informuan të hënën Presidentin Donald Trump në lidhje me sulmet e fundit ndaj objekteve të naftës në Arabinë Saudite. Pas takimit, Sekretari i Mbrojtjes Mark Esper tha në Twitter: ...

Trump: Gati të reagojmë pas sulmeve mbi naftën saudite
mapo.al Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...
Mapo | 16-Sep-2019 14:34
mapo.al Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...

Trump: Gati të hakmerremi kundër sulmeve ndaj Riadit
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se SHBA është e gatshme të hakmerret për sulmet e fundjavës kundër rafinerive kryesore të naftës në Arabinë Saudite. “Furnizimi me naftë nga Arabia Saudite është sulmuar. Ka ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 12:58
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se SHBA është e gatshme të hakmerret për sulmet e fundjavës kundër rafinerive kryesore të naftës në Arabinë Saudite. “Furnizimi me naftë nga Arabia Saudite është sulmuar. Ka ...

Rritet ndjeshëm çmimi i naftës pas sulmit në rafineritë e Arabisë Saudite
Pas sulmeve të fushave naftëmbajtëse në Arabinë Saudite të shtunën, është rritur ndjeshëm çmimi i naftës në të gjithë tregun global. Pasi vendi që u sulmua të shtunën është një prej eksportuesve më të mëdhenjë të naftës ...
Telegraf | 16-Sep-2019 15:25
Pas sulmeve të fushave naftëmbajtëse në Arabinë Saudite të shtunën, është rritur ndjeshëm çmimi i naftës në të gjithë tregun global. Pasi vendi që u sulmua të shtunën është një prej eksportuesve më të mëdhenjë të naftës ...

‘Gishtin në këmbëz’: Sërish fryn ‘erë lufte’ mes SHBA dhe Iranit
mapo.al Rikthehen tensionet e forta mes SHBA dhe Iranit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë publikuar disa pamje satelitore që thuhet se mbështesin pretendimin se Irani qëndron pas sulmeve të fushat e naftës në ...
Mapo | 16-Sep-2019 11:21
mapo.al Rikthehen tensionet e forta mes SHBA dhe Iranit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë publikuar disa pamje satelitore që thuhet se mbështesin pretendimin se Irani qëndron pas sulmeve të fushat e naftës në ...

Sulmi ndaj impianteve saudite të naftës, SHBA provon se ka qenë Irani
Shtetet e Bashkuara kanë publikuar provat që sipas tyre tregojnë se sulmet ndaj rafinerive saudite të naftës janë kryer nga Irani. Administrata amerikane ka publikuar foto satelitore dhe trajektoren e sulmeve, të cilat ...
ABCNews | 16-Sep-2019 20:22
Shtetet e Bashkuara kanë publikuar provat që sipas tyre tregojnë se sulmet ndaj rafinerive saudite të naftës janë kryer nga Irani. Administrata amerikane ka publikuar foto satelitore dhe trajektoren e sulmeve, të cilat ...

Gjermania zgjat ndalimin e eksportit të armëve në Arabinë Saudite
Qeveria gjermane do të zgjasë ndalimin për eksportimin e armëve në Arabinë Saudite, citon Reuters një burim të paidentifikuar nga qeveria gjermane. Ndalimi do të zgjatet për shkak të luftës në Jemen dhe për shkak se ...
Arbresh | 17-Sep-2019 06:39
Qeveria gjermane do të zgjasë ndalimin për eksportimin e armëve në Arabinë Saudite, citon Reuters një burim të paidentifikuar nga qeveria gjermane. Ndalimi do të zgjatet për shkak të luftës në Jemen dhe për shkak se ...

Trump kërcënon Iranin: Gati të reagojmë pas sulmeve mbi naftën saudite
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...
Lapsi | 16-Sep-2019 17:29
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...

Trumpi thotë se ngritja e çmimit të naftës nuk është problem
Presidenti amerikan, Donald Trump, të hënën ka minimizuar ndikimin e ngritjes së çmimit të naftës si pasojë e sulmeve në fabrikat e naftës në Arabinë Saudite, duke thënë se çmimet nuk janë ngritur aq shumë dhe se ...
Arbresh | 17-Sep-2019 00:00
Presidenti amerikan, Donald Trump, të hënën ka minimizuar ndikimin e ngritjes së çmimit të naftës si pasojë e sulmeve në fabrikat e naftës në Arabinë Saudite, duke thënë se çmimet nuk janë ngritur aq shumë dhe se ...

Trump: Duket se Irani është përgjegjës për sulmet ndaj naftës saudite
“Ne do t’ju njoftojmë përfundimisht. … është duke u verifikuar,” u tha presidenti gazetarëve në Zyrën Ovale të hënën pasdite gjatë një takimi me princin e kurorës së Bahreinit, Salman bin Hamad bin Isa Al Khalifa. ...
Lajminet | 17-Sep-2019 00:00
“Ne do t’ju njoftojmë përfundimisht. … është duke u verifikuar,” u tha presidenti gazetarëve në Zyrën Ovale të hënën pasdite gjatë një takimi me princin e kurorës së Bahreinit, Salman bin Hamad bin Isa Al Khalifa. ...

Trumpi thotë se ngritja e çmimit të naftës nuk është problem
Presidenti amerikan, Donald Trump, të hënën ka minimizuar ndikimin e ngritjes së çmimit të naftës si pasojë e sulmeve në fabrikat e naftës në Arabinë Saudite, duke thënë se çmimet nuk janë ngritur aq shumë dhe se ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 23:41
Presidenti amerikan, Donald Trump, të hënën ka minimizuar ndikimin e ngritjes së çmimit të naftës si pasojë e sulmeve në fabrikat e naftës në Arabinë Saudite, duke thënë se çmimet nuk janë ngritur aq shumë dhe se ...

Ushtarakët amerikanë informojnë Presidentin për sulmet kundër rafinerisë saudite
Udhëheqësit ushtarakë amerikanë informuan të hënën Presidentin Donald Trump në lidhje me sulmet e fundit ndaj objekteve të naftës në Arabinë Saudite. Pas takimit, Sekretari i Mbrojtjes Mark Esper tha në Twitter: ...
Arbresh | 16-Sep-2019 23:33
Udhëheqësit ushtarakë amerikanë informuan të hënën Presidentin Donald Trump në lidhje me sulmet e fundit ndaj objekteve të naftës në Arabinë Saudite. Pas takimit, Sekretari i Mbrojtjes Mark Esper tha në Twitter: ...

Trumpi thotë se ngritja e çmimit të naftës “nuk është problem”
Presidenti amerikan, Donald Trump, të hënën ka minimizuar ndikimin e ngritjes së çmimit të naftës si pasojë e sulmeve në fabrikat e naftës në Arabinë Saudite, duke thënë se çmimet nuk janë ngritur aq shumë dhe se ...
Koha.mk | 16-Sep-2019 23:25
Presidenti amerikan, Donald Trump, të hënën ka minimizuar ndikimin e ngritjes së çmimit të naftës si pasojë e sulmeve në fabrikat e naftës në Arabinë Saudite, duke thënë se çmimet nuk janë ngritur aq shumë dhe se ...

Irani kap një anije që thotë se kontrabandonte naftë
SNA citoi komandantin e Korpusit të Pestë Detar në qytetin Bandar Lengeh të ketë thënë se anija u kap pranë ishullit iranian, Tunb i Madh. Sipas burimit të njëjtë, anija po kontrabandonte 250,000 litra naftë. “Ekuipazhi ...
TetovaSot | 16-Sep-2019 21:58
SNA citoi komandantin e Korpusit të Pestë Detar në qytetin Bandar Lengeh të ketë thënë se anija u kap pranë ishullit iranian, Tunb i Madh. Sipas burimit të njëjtë, anija po kontrabandonte 250,000 litra naftë. “Ekuipazhi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved