ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/10/2019 04:28

Coutinho thumba të fortë ndaj Barçës dhe fjalë të arta për Bayern

Coutinho thumba të fortë ndaj Barçës dhe fjalë të arta për Bayern
mapo.al Philippe Coutinho është ndalur të flasë pak për këto javë të para, që po kalon tek Bayern Munich, ku theksoi se ka gjetur një ambient të ngrohtë, ndryshe nga skuadrat e tjera, duke nënkuptuar situatën tek ...
Mapo | 16-Sep-2019 23:02
mapo.al Philippe Coutinho është ndalur të flasë pak për këto javë të para, që po kalon tek Bayern Munich, ku theksoi se ka gjetur një ambient të ngrohtë, ndryshe nga skuadrat e tjera, duke nënkuptuar situatën tek ...

Conor McGregor publikon datën dhe vendin e rikthimit në kafaz
mapo.al Conor McGregor mesa duket ka lajmëruar datën e rikthimit të shumëpritur në UFC. 31-vjeçari nuk është futur në kafaz që prej humbjes ndaj Khabib Nurmagomedov tetorin e kaluar. “Notorious” tani ka sugjeruar se ...
Mapo | 16-Sep-2019 22:46
mapo.al Conor McGregor mesa duket ka lajmëruar datën e rikthimit të shumëpritur në UFC. 31-vjeçari nuk është futur në kafaz që prej humbjes ndaj Khabib Nurmagomedov tetorin e kaluar. “Notorious” tani ka sugjeruar se ...

Bardhi: Kemi informacione për 8 kryebashkiakë me të shkuar kriminale
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i ftuar në “5 pyetje nga Babaramo” ka deklaruar se përveç tre kryebashkiakëve, Valdrin Pjetri, Agim Kajmaku dhe Mark Babani, Partia Demokratike ka marrë informacione ...
Mapo | 16-Sep-2019 22:01
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i ftuar në “5 pyetje nga Babaramo” ka deklaruar se përveç tre kryebashkiakëve, Valdrin Pjetri, Agim Kajmaku dhe Mark Babani, Partia Demokratike ka marrë informacione ...

Bardhi: Aksioni politik nuk lidhet me negociatat, ja kur protestojmë
mapo.al Numri II i PD, Gazment Bardhi i ftuar në “5 pyetje nga Babaramo”, deklaroi se opozita do të vijojë me protestat. Sa i përket marrëdhënies me aleatët, veçanërisht me LSI-në, Bardhi mohoi të ketë përçarje dhe se ...
Mapo | 16-Sep-2019 21:57
mapo.al Numri II i PD, Gazment Bardhi i ftuar në “5 pyetje nga Babaramo”, deklaroi se opozita do të vijojë me protestat. Sa i përket marrëdhënies me aleatët, veçanërisht me LSI-në, Bardhi mohoi të ketë përçarje dhe se ...

Delfinët ngushëllojnë njëri-tjetrin para se t’i vrasin
mapo.al Një familje delfinësh, të rrethuar nga peshkatarët, afrohen kohë më kokë me njeri-tjetrin para se të goditen për vdekje. Pamjet e veçanta u morën në Taixhi, Japoni, ku gjuetia e delfinëve vazhdon sërish në masë. ...
Mapo | 16-Sep-2019 20:52
mapo.al Një familje delfinësh, të rrethuar nga peshkatarët, afrohen kohë më kokë me njeri-tjetrin para se të goditen për vdekje. Pamjet e veçanta u morën në Taixhi, Japoni, ku gjuetia e delfinëve vazhdon sërish në masë. ...

Hysaj kërcënon Liverpool: S’mund të vijnë në Napoli…
mapo.al Liverpool nuk mund të “vijë në Napoli për të luajtur në heshtje!” . Ata “ e dinë se do të hasin vështirësi!”. Eshtë ky mendimi i Elseid Hysajt, mbrojtësit të Napolit, por që nuk do të jetë në listën e lojtarëve ...
Mapo | 16-Sep-2019 20:34
mapo.al Liverpool nuk mund të “vijë në Napoli për të luajtur në heshtje!” . Ata “ e dinë se do të hasin vështirësi!”. Eshtë ky mendimi i Elseid Hysajt, mbrojtësit të Napolit, por që nuk do të jetë në listën e lojtarëve ...

Itali/ Operacioni “Astice”, 30 në pranga, mes tyre shqiptarë (EMRAT)
mapo.al Policia Italiane ka arrestuar 30 persona ndërsa 4 vijojnë të mbeten në kërkim. Arrestimet u kryen gjatë një operacioni të gjerë antidroge në Latina. Personat në pranga janë kryesisht italianë, por mes tyre ka ...
Mapo | 16-Sep-2019 20:15
mapo.al Policia Italiane ka arrestuar 30 persona ndërsa 4 vijojnë të mbeten në kërkim. Arrestimet u kryen gjatë një operacioni të gjerë antidroge në Latina. Personat në pranga janë kryesisht italianë, por mes tyre ka ...

Cavani e Mbappe ndaj Realit? PSG konfirmon vendimin zyrtar
mapo.al PSG ka publikuar një buletin ku tregon gjendjen e pesë lojtarëve të dëmtuar në skuadrën e tyre aktualisht, teksa bëhen gati për sfidën ndaj Real Madrid, këtë të mërkurë. Sipas njoftimit të tyre është konfirmuar ...
Mapo | 16-Sep-2019 19:45
mapo.al PSG ka publikuar një buletin ku tregon gjendjen e pesë lojtarëve të dëmtuar në skuadrën e tyre aktualisht, teksa bëhen gati për sfidën ndaj Real Madrid, këtë të mërkurë. Sipas njoftimit të tyre është konfirmuar ...

Negociatat dhe kriza, Presidenti i BE, Donald Tusk nesër në Tiranë
mapo.al Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në vendin tonë. Sipas axhendës zyrtare, Donald Tusk do të takojë të martën kryeministrin Edi Rama, takim i cili pritet të ...
Mapo | 16-Sep-2019 18:54
mapo.al Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në vendin tonë. Sipas axhendës zyrtare, Donald Tusk do të takojë të martën kryeministrin Edi Rama, takim i cili pritet të ...

“Asadi dhe Putini më morën vajzën më të bukur”
mapo.al Nga Mohammad Rabie dhe Julian Roepcke , BILD Fytyra e saj e pafajshme është e mbuluar me pluhur dhe gjak. Eslam, 6 vjeç, u vra në shtëpinë e saj të premten nga bombat e Asadit dhe Putinit. Kanë kaluar më pak se ...
Mapo | 16-Sep-2019 18:45
mapo.al Nga Mohammad Rabie dhe Julian Roepcke , BILD Fytyra e saj e pafajshme është e mbuluar me pluhur dhe gjak. Eslam, 6 vjeç, u vra në shtëpinë e saj të premten nga bombat e Asadit dhe Putinit. Kanë kaluar më pak se ...

Del video që tregon sesi Norwich mposhti filozofinë e Pep Guardiola
mapo.al Norwich zhvilloi një ndeshje të madhe ndaj Manchester City, duke fituar me rezultatin 3-2, në një ndeshje ku iu mungonin 11 lojtarë dhe ishin me 2 portierë rezervë në skuadër. Fryti i të gjithë kësaj fitoreje ...
Mapo | 16-Sep-2019 17:04
mapo.al Norwich zhvilloi një ndeshje të madhe ndaj Manchester City, duke fituar me rezultatin 3-2, në një ndeshje ku iu mungonin 11 lojtarë dhe ishin me 2 portierë rezervë në skuadër. Fryti i të gjithë kësaj fitoreje ...

Rama ndryshon kurs: Nuk do dëgjoni më nga unë fjalë për “të tjerët”
mapo.al Kryeministri Edi Rama i sapokthyer nga vizita në Berlin dha një intervistë për Tv Klan. Pyetjes nëse do të hapen negociatat në tetor, ai e pati të vështirë ti përgjigjet. “Këtë do ta marrim vesh në tetor, sepse ...
Mapo | 16-Sep-2019 16:32
mapo.al Kryeministri Edi Rama i sapokthyer nga vizita në Berlin dha një intervistë për Tv Klan. Pyetjes nëse do të hapen negociatat në tetor, ai e pati të vështirë ti përgjigjet. “Këtë do ta marrim vesh në tetor, sepse ...

Komenti racist ndaj Lukakut, analisti dëbohet nga emisioni (VIDEO)
mapo.al Komentet raciste ndaj Lukakut, i kanë kushtuar shtrenjtë analistit italian, Luçiano Pasirani. Televizioni “TopCalcio24” mori vendimin për ta dëbuar, pas deklaratës së Pasiranit i cili u shpreh: “Unë nuk shoh në ...
Mapo | 16-Sep-2019 15:02
mapo.al Komentet raciste ndaj Lukakut, i kanë kushtuar shtrenjtë analistit italian, Luçiano Pasirani. Televizioni “TopCalcio24” mori vendimin për ta dëbuar, pas deklaratës së Pasiranit i cili u shpreh: “Unë nuk shoh në ...

Durrës/ 26-vjeçari plagos adoleshentin me korrëse misri
mapo.al Një 26-vjeçar ka plagosur shokun e tij adoleshent, pasi gjatë procesit të punës (korrje misri me autokombanjë). Adoleshenti ndodhet në sitalin e Traumës në Tiranë. 26-vjeçari E.L., banues në Katund i Ri, Durrës, ...
Mapo | 16-Sep-2019 13:56
mapo.al Një 26-vjeçar ka plagosur shokun e tij adoleshent, pasi gjatë procesit të punës (korrje misri me autokombanjë). Adoleshenti ndodhet në sitalin e Traumës në Tiranë. 26-vjeçari E.L., banues në Katund i Ri, Durrës, ...

Zgjidhet kreu i Prokurorisë Dibër, dy kandidatët për anëtarë të KLP
mapo.al Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zgjedhur me 8 vota pro kreun e prokurorisë së Dibrës. Rifat Kojku është zgjedhur përkohësisht në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë ...
Mapo | 16-Sep-2019 13:14
mapo.al Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zgjedhur me 8 vota pro kreun e prokurorisë së Dibrës. Rifat Kojku është zgjedhur përkohësisht në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë ...

Vidhet kisha e Shën Dhimitrit në Himarë
mapo.al Në fshatin Palasë të Himarës, kisha e Shën Dhimitrit është grabitur, duke marrë prej aty 10 mijë lekë. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për identifikimin e autorëve ose autorit. Kjo nuk është ...
Mapo | 16-Sep-2019 11:58
mapo.al Në fshatin Palasë të Himarës, kisha e Shën Dhimitrit është grabitur, duke marrë prej aty 10 mijë lekë. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për identifikimin e autorëve ose autorit. Kjo nuk është ...

Vrasja e Santiagos, darka e të arrestuarit me autorët e dyshuar (Detajet)
mapo.al Zbulohen detaje të reja pas arrestimit të Blendi Tetës, të dyshuar si i përfshirë në vrasjen e ish-policit Santiago Malko. Blendi Teta dyshohet se ka informuar autorët për lëvizjet e ish-policit. Ai është parë ...
Mapo | 16-Sep-2019 11:51
mapo.al Zbulohen detaje të reja pas arrestimit të Blendi Tetës, të dyshuar si i përfshirë në vrasjen e ish-policit Santiago Malko. Blendi Teta dyshohet se ka informuar autorët për lëvizjet e ish-policit. Ai është parë ...

Gramoz Ruçi imiton Edi Ramën, luan basketboll me kostum (FOTO)
mapo.al Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka tërhequr vëmendjen e mediave ditën e sotme, pasi ka qenë i pranishëm në shkollën profesionale “Petro Sota” në Fier, dhe ka imituar një nga veprimet më të pëlqyera të Edi Ramës. ...
Mapo | 16-Sep-2019 11:18
mapo.al Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka tërhequr vëmendjen e mediave ditën e sotme, pasi ka qenë i pranishëm në shkollën profesionale “Petro Sota” në Fier, dhe ka imituar një nga veprimet më të pëlqyera të Edi Ramës. ...

Vrasja e Santiago Malkos, i arrestuari dyshohet se informoi autorët
mapo.al Zbulohen detaje të reja pas arrestimit të Blendi Tetës, të dyshuar si i përfshirë në vrasjen e ish-policit Santiago Malko. Blendi Teta dyshohet se ka informuar autorët për lëvizjet e ish-policit. Ai është parë ...
Mapo | 16-Sep-2019 10:55
mapo.al Zbulohen detaje të reja pas arrestimit të Blendi Tetës, të dyshuar si i përfshirë në vrasjen e ish-policit Santiago Malko. Blendi Teta dyshohet se ka informuar autorët për lëvizjet e ish-policit. Ai është parë ...

Video/ Aksidentohet makina e policisë në Tiranë
mapo.al Aksidenteve në Tiranë nuk i shpëtojnë as makinat e policisë. Mëngjesin e sotëm automjeti i policisë është aksidentuar me një mjet tjetër të llojit “Opel”. Aksidenti ka ndodhur në Porcelan dhe siç dallohet edhe ...
Mapo | 16-Sep-2019 09:16
mapo.al Aksidenteve në Tiranë nuk i shpëtojnë as makinat e policisë. Mëngjesin e sotëm automjeti i policisë është aksidentuar me një mjet tjetër të llojit “Opel”. Aksidenti ka ndodhur në Porcelan dhe siç dallohet edhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved