ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/10/2019 03:26

SHBA, mbi 50 mijë punëtorë fillojnë grevën

SHBA, mbi 50 mijë punëtorë fillojnë grevën
Anëtarët e sindikatës së Bashkuar të Punëtorëve të Industrisë së Automobilëve (UAW) filluan sot grevën ndaj kompanisë General Motors, ndërsa nuk u arrit marrëveshje për nënshkrimin e një kontrate të re kolektive. ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 18:02
Anëtarët e sindikatës së Bashkuar të Punëtorëve të Industrisë së Automobilëve (UAW) filluan sot grevën ndaj kompanisë General Motors, ndërsa nuk u arrit marrëveshje për nënshkrimin e një kontrate të re kolektive. ...

Mbi 50 mijë punëtorë fillojnë grevën në SHBA
Anëtarët e sindikatës së Bashkuar të Punëtorëve të Industrisë së Automobilëve (UAW) filluan sot grevën ndaj kompanisë General Motors, ndërsa nuk u arrit marrëveshje për nënshkrimin e një kontrate të re kolektive. ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 15:19
Anëtarët e sindikatës së Bashkuar të Punëtorëve të Industrisë së Automobilëve (UAW) filluan sot grevën ndaj kompanisë General Motors, ndërsa nuk u arrit marrëveshje për nënshkrimin e një kontrate të re kolektive. ...

SHBA, 50.000 punonjës të General Motors në grevë
Afërsisht 50 000 punonjës të industrisë automobilistike janë sot në grevë, pasi sindikata e tyre dhe General Motors (GM) nuk arritën një marrëveshje mbi pagat dhe rritjen e punësimit. Bashkimi i Punonjësve të Industrisë ...
TetovaSot | 16-Sep-2019 22:22
Afërsisht 50 000 punonjës të industrisë automobilistike janë sot në grevë, pasi sindikata e tyre dhe General Motors (GM) nuk arritën një marrëveshje mbi pagat dhe rritjen e punësimit. Bashkimi i Punonjësve të Industrisë ...

SHBA, 50.000 punonjës të General Motors në grevë
Afërsisht 50 000 punonjës të industrisë automobilistike janë sot në grevë, pasi sindikata e tyre dhe General Motors (GM) nuk arritën një marrëveshje mbi pagat dhe rritjen e punësimit. Bashkimi i Punonjësve të Industrisë ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 22:01
Afërsisht 50 000 punonjës të industrisë automobilistike janë sot në grevë, pasi sindikata e tyre dhe General Motors (GM) nuk arritën një marrëveshje mbi pagat dhe rritjen e punësimit. Bashkimi i Punonjësve të Industrisë ...

50000 punonjës të General Motors në grevë
Afërsisht 50000 punonjës të industrisë automobilistike janë sot në grevë, pasi sindikata e tyre dhe General Motors (GM) nuk arritën një marrëveshje mbi pagat dhe rritjen e punësimit.
Kosova Press | 16-Sep-2019 19:25
Afërsisht 50000 punonjës të industrisë automobilistike janë sot në grevë, pasi sindikata e tyre dhe General Motors (GM) nuk arritën një marrëveshje mbi pagat dhe rritjen e punësimit.

General Motorsi në grevë për pagat dhe kushtet e punës
Punonjësit e General Motors kanë filluar një grevë këtë të hënë, pasi prodhuesi më i madh i makinave në SHBA dështoi në arritjen e një marrëveshjeje me sindikatën e Punëtorëve të Bashkuar të Automjeteve mbi pagesat dhe ...
Indeks Online | 16-Sep-2019 14:20
Punonjësit e General Motors kanë filluar një grevë këtë të hënë, pasi prodhuesi më i madh i makinave në SHBA dështoi në arritjen e një marrëveshjeje me sindikatën e Punëtorëve të Bashkuar të Automjeteve mbi pagesat dhe ...

General Motors në grevë për pagat dhe kushtet e punës
Punonjësit e General Motors kanë filluar një grevë këtë të hënë, pasi prodhuesi më i madh i makinave në SHBA dështoi në arritjen e një marrëveshjeje me sindikatën e Punëtorëve të Bashkuar të Automjeteve mbi pagesat dhe ...
Kosova Press | 16-Sep-2019 13:54
Punonjësit e General Motors kanë filluar një grevë këtë të hënë, pasi prodhuesi më i madh i makinave në SHBA dështoi në arritjen e një marrëveshjeje me sindikatën e Punëtorëve të Bashkuar të Automjeteve mbi pagesat dhe ...

SHBA, mbi 50 mijë punëtorë fillojnë grevën
Anëtarët e sindikatës së Bashkuar të Punëtorëve të Industrisë së Automobilëve (UAW) filluan sot grevën ndaj kompanisë General Motors, ndërsa nuk u arrit marrëveshje për nënshkrimin e një kontrate të re kolektive. ...
Zeri Amerikes | 16-Sep-2019 13:46
Anëtarët e sindikatës së Bashkuar të Punëtorëve të Industrisë së Automobilëve (UAW) filluan sot grevën ndaj kompanisë General Motors, ndërsa nuk u arrit marrëveshje për nënshkrimin e një kontrate të re kolektive. ...

General Motors në grevë për pagat dhe kushtet e punës
Punonjësit e General Motors kanë filluar një grevë këtë të hënë, pasi prodhuesi më i madh i makinave në SHBA dështoi në arritjen e një marrëveshjeje me sindikatën e Punëtorëve të Bashkuar të Automjeteve mbi pagesat dhe ...
RTSH | 16-Sep-2019 09:38
Punonjësit e General Motors kanë filluar një grevë këtë të hënë, pasi prodhuesi më i madh i makinave në SHBA dështoi në arritjen e një marrëveshjeje me sindikatën e Punëtorëve të Bashkuar të Automjeteve mbi pagesat dhe ...

Kompanitë shumëkombëshe; Kush fiton nga investimet e huaja?
Një studim i ri tregon se fitimet janë të pabarabarta Shawnea Rosser fitonte mbi 29 dollarë amerikanë në orë kur punonte për General Motors në Dejton, Ohio. Në vitin 2008, fabrika u mbyll. Vite më vonë, ndërtesa u ble ...
Monitor | 14-Sep-2019 22:05
Një studim i ri tregon se fitimet janë të pabarabarta Shawnea Rosser fitonte mbi 29 dollarë amerikanë në orë kur punonte për General Motors në Dejton, Ohio. Në vitin 2008, fabrika u mbyll. Vite më vonë, ndërtesa u ble ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved