ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/10/2019 03:36

Konferenca e Pezës/ Meta-Braçe-Veliaj, treshja politike e 77-vjetorit

Konferenca e Pezës/ Meta-Braçe-Veliaj, treshja politike e 77-vjetorit
77-vjetori i Konferencës së Pezës, fillesa e luftës Antifashishte u vesh me ngjyrat e aktulitetit të brishtë politik në vend, duke bërë bashkë presidentin Ilir Meta dhe mazhorancën e përfaqësuar nga zëvendëskryeministri ...
Top Channel | 16-Sep-2019 14:44
77-vjetori i Konferencës së Pezës, fillesa e luftës Antifashishte u vesh me ngjyrat e aktulitetit të brishtë politik në vend, duke bërë bashkë presidentin Ilir Meta dhe mazhorancën e përfaqësuar nga zëvendëskryeministri ...

Video/ Nostalgjikët e diktatorit në Pezë me flamuj, brohoritje e portrete të Enver Hoxhës
PEZE Fotografi të Enver Hoxhës dhe brohëritjet në emër të tij dhe të Partisë Komuniste ishin prezent edhe sot në festimet me rastin e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës. Menjëherë pas ceremonisë zyrtare ku ishin të ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 12:57
PEZE Fotografi të Enver Hoxhës dhe brohëritjet në emër të tij dhe të Partisë Komuniste ishin prezent edhe sot në festimet me rastin e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës. Menjëherë pas ceremonisë zyrtare ku ishin të ...

Veliaj ironizon Metën, i kujton si pushtoi bustin e “Vojo Kushit” me ndërtime pa leje deputeti i LSI
Nga Peza ku u zhvillua ceremonia përkujtimore në nder të 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Kryebashkiaku Erion Veliaj ironizoi Presidentit Meta. Në fjalën e tij, Veliaj foli për deputetë të cilët përkundër ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 12:51
Nga Peza ku u zhvillua ceremonia përkujtimore në nder të 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Kryebashkiaku Erion Veliaj ironizoi Presidentit Meta. Në fjalën e tij, Veliaj foli për deputetë të cilët përkundër ...

Presidenti Meta: Konferenca e Pezës është amanet për të lënë mënjanë antagonizmin e paprinciptë politik, për t’u bashkuar për interesin kombëtar
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta ishte sot i pranishëm në ceremoninë përkujtimore dhe festimet e 77-vjetorit të Konferencës historike të Pezës. Në fjalën e Tij përshëndetëse me këtë rast, Presidenti Meta u ...
Telegraf | 16-Sep-2019 13:07
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta ishte sot i pranishëm në ceremoninë përkujtimore dhe festimet e 77-vjetorit të Konferencës historike të Pezës. Në fjalën e Tij përshëndetëse me këtë rast, Presidenti Meta u ...

Meta: BE le të na vendosë kushte për negociatat
Presidenti i republikes së Shqipërisë Ilir Meta, iu bashkua sot mazhorancës në aktivitetin e përkujtimit të 77-vjetorit të Konferencës së Pezës. Meta ka dhënë mesazhe bashkimi, me qëllim integrimin e Shqipërisë në ...
Flaka | 16-Sep-2019 20:28
Presidenti i republikes së Shqipërisë Ilir Meta, iu bashkua sot mazhorancës në aktivitetin e përkujtimit të 77-vjetorit të Konferencës së Pezës. Meta ka dhënë mesazhe bashkimi, me qëllim integrimin e Shqipërisë në ...

“Pluralizëm kudo”, Meta i përgjigjet Veliajt: Kush ka paqartësi, të lexojë raportin e OSBE/ODIHR
“Kush ka paqartësi të lexojë raportin e OSBE/ODIHR”. Kështu i është përgjigjur kreu i shtetit, Ilir Meta, pyetjes së medias, pas ceremonisë së 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, lidhur me mesazhin e dhënë nga ...
Telegraf | 16-Sep-2019 12:43
“Kush ka paqartësi të lexojë raportin e OSBE/ODIHR”. Kështu i është përgjigjur kreu i shtetit, Ilir Meta, pyetjes së medias, pas ceremonisë së 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, lidhur me mesazhin e dhënë nga ...

Konferenca e Pezës/ Ish ministri: Teatër absurd, nuk i bashkoi kurrë politikisht shqiptarët
“Peza është vendi që nuk i bashkoi asnjëherë politikisht shqiptarët”. Kështu shprehet ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani nëpërmjet një postimi në facebook, në lidhje me ceremoninë që u mbajt sot në për 77 vjetorin ...
Politiko | 16-Sep-2019 16:04
“Peza është vendi që nuk i bashkoi asnjëherë politikisht shqiptarët”. Kështu shprehet ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani nëpërmjet një postimi në facebook, në lidhje me ceremoninë që u mbajt sot në për 77 vjetorin ...

77 vjetori i Konferencës së Pezës, Presidenti e mazhoranca mesazhe për integrimin në BE
Presidenti Ilir Meta i është bashkuar mazhorancës socialiste për përkujtuar 77 vjetorin e Konferencës së Pezës. Nuk munguan mesazhet drejtuar politikës ku u nënvizua se bashkimi i shqiptarëve me bindje të ndryshme ...
ABCNews | 16-Sep-2019 13:00
Presidenti Ilir Meta i është bashkuar mazhorancës socialiste për përkujtuar 77 vjetorin e Konferencës së Pezës. Nuk munguan mesazhet drejtuar politikës ku u nënvizua se bashkimi i shqiptarëve me bindje të ndryshme ...

Konferenca e Pezës: Meta-Braçe-Veliaj, treshja politike e 77-vjetorit
77-vjetori i Konferencës së Pezës, fillesa e luftës Antifashishte u vesh me ngjyrat e aktulitetit të brishtë politik në vend, duke bërë bashkë presidentin Ilir Meta dhe mazhorancën e përfaqësuar nga zëvendëskryeministri ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 15:02
77-vjetori i Konferencës së Pezës, fillesa e luftës Antifashishte u vesh me ngjyrat e aktulitetit të brishtë politik në vend, duke bërë bashkë presidentin Ilir Meta dhe mazhorancën e përfaqësuar nga zëvendëskryeministri ...

Apeli i Presidentit Meta: Të lëmë mënjanë interesat e ngushta afatshkurtra
Në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës, Presidenti i Republikës, Ilir Meta i bëri apel klasës politike që të bashkëpunojë për hapjen e negociatave në 18 tetor. Gjatë fjalës së tij, Kreu i Shtetit tha se duhet të lihen ...
Telegraf | 16-Sep-2019 12:29
Në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës, Presidenti i Republikës, Ilir Meta i bëri apel klasës politike që të bashkëpunojë për hapjen e negociatave në 18 tetor. Gjatë fjalës së tij, Kreu i Shtetit tha se duhet të lihen ...

Konferenca e Pezës: Meta-Braçe-Veliaj, treshja politike e 77-vjetorit
77-vjetori i Konferencës së Pezës, fillesa e luftës Antifashishte u vesh me ngjyrat e aktulitetit të brishtë politik në vend, duke bërë bashkë presidentin Ilir Meta dhe mazhorancën e përfaqësuar nga zëvendëskryeministri ...
Klan Kosova | 16-Sep-2019 14:58
77-vjetori i Konferencës së Pezës, fillesa e luftës Antifashishte u vesh me ngjyrat e aktulitetit të brishtë politik në vend, duke bërë bashkë presidentin Ilir Meta dhe mazhorancën e përfaqësuar nga zëvendëskryeministri ...

Meta flet për negociatat: BE le të na vendosë kushte
Gjatë ceremonisë së 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, kreu i shtetit, Ilir Meta ka folur për çeljen e negociatave me BE-në. Ndërsa i bëri thirrje politikës shqiptare për bashkëpunim, Meta shprehet se, antagonizmi ...
Dritare | 16-Sep-2019 14:12
Gjatë ceremonisë së 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, kreu i shtetit, Ilir Meta ka folur për çeljen e negociatave me BE-në. Ndërsa i bëri thirrje politikës shqiptare për bashkëpunim, Meta shprehet se, antagonizmi ...

Meta, në Pezë mes “armiqve”: bashkë pa dallim feje, krahine, ideje!
Kreu i shtetit Meta u gjend mes njerëzve që duan ta nxjerrin nga Presidenca, e kjo për shkak të një rrethane, edhe politike: Përkujtimit të Konferencës së Pezës. Aty, Meta qe mes figuarave më të larta të mazhorancës, me ...
Tesheshi | 16-Sep-2019 13:18
Kreu i shtetit Meta u gjend mes njerëzve që duan ta nxjerrin nga Presidenca, e kjo për shkak të një rrethane, edhe politike: Përkujtimit të Konferencës së Pezës. Aty, Meta qe mes figuarave më të larta të mazhorancës, me ...

Meta: BE le të na vendosë kushte për negociatat
Pas përfundimit të ceremonisë së festimeve të 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka cekur në veçanti temën e çeljes së negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. ...
Gazeta Observer | 16-Sep-2019 13:14
Pas përfundimit të ceremonisë së festimeve të 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka cekur në veçanti temën e çeljes së negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. ...

Meta: BE le të na vendosë kushte për negociatat
Sipas tij, aktorët politikë duhet t’i kërkojnë BE-së të hapen negociatat pavarësisht problematikave. “Antagonizmi politik e ka vonuar shumë procesin e integrimit, çdo akt i imi ka qenë në funksion të realizimit të këtij ...
Lajminet | 16-Sep-2019 13:09
Sipas tij, aktorët politikë duhet t’i kërkojnë BE-së të hapen negociatat pavarësisht problematikave. “Antagonizmi politik e ka vonuar shumë procesin e integrimit, çdo akt i imi ka qenë në funksion të realizimit të këtij ...

Meta: BE le të na vendosë kushte për negociatat
Pas përfundimit të ceremonisë së festimeve të 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka cekur në veçanti temën e çeljes së negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin evropian. ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 12:37
Pas përfundimit të ceremonisë së festimeve të 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka cekur në veçanti temën e çeljes së negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin evropian. ...

Veliaj, ironi me Metën, i kujton ndërtimin pa leje të deputetit të LSI
Nga Peza ku u zhvillua ceremonia përkujtimore në nder të 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Kryebashkiaku Erion Veliaj ironizoi Presidentit Meta. Në fjalën e tij, Veliaj foli për deputetë të cilët përkundër ...
Lexo | 16-Sep-2019 12:54
Nga Peza ku u zhvillua ceremonia përkujtimore në nder të 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Kryebashkiaku Erion Veliaj ironizoi Presidentit Meta. Në fjalën e tij, Veliaj foli për deputetë të cilët përkundër ...

Meta mesazh të fortë për 77-vjetorin e Konferencës së Pezës: Të lëmë mënjanë interesat afatshkurtra, bashkëpunim për integrimin
Nga Peza, në ceremoninë e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh të fortë për politikën shqiptare, duke e ftuar në bashkëpunim për një qëllim të madh për shqiptarët, integrimin sa ...
Telegraf | 16-Sep-2019 12:07
Nga Peza, në ceremoninë e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh të fortë për politikën shqiptare, duke e ftuar në bashkëpunim për një qëllim të madh për shqiptarët, integrimin sa ...

Meta: BE le të na vendosë kushte për negociatat
Pas përfundimit të ceremonisë së festimeve të 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka cekur në veçanti temën e çeljes së negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin evropian. ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 12:53
Pas përfundimit të ceremonisë së festimeve të 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka cekur në veçanti temën e çeljes së negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin evropian. ...

Negociatat, Meta thirrje BE: Kushte për çdo institucion, të lexojnë raportin final të OSBE
Në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës nuk kanë munguar as mesazhet politike. Teksa ka marrë pjesë në homazhet për nder të dëshmorëve, në një prononcim për mediat, pas ceremonisë, kreu i shtetit Ilir Meta u shpreh se në ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 11:58
Në 77-vjetorin e Konferencës së Pezës nuk kanë munguar as mesazhet politike. Teksa ka marrë pjesë në homazhet për nder të dëshmorëve, në një prononcim për mediat, pas ceremonisë, kreu i shtetit Ilir Meta u shpreh se në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved