ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/10/2019 03:47

Kurz: Austria mbështet çdo marrëveshje Kosovë-Serbi, përfshirë edhe korrigjimin e kufirit

Kurz: Austria mbështet çdo marrëveshje Kosovë-Serbi, përfshirë edhe korrigjimin e kufirit
Kancelari austriak, njëherësh lideri i Partisë Popullore, Sebastian Kurz, ka thënë se Vjena zyrtare do të mbështesë çfarëdo marrëveshje që arrihet midis Kosovës dhe Serbisë, përfshirë këtu edhe korrigjimin e mundshëm të ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 19:55
Kancelari austriak, njëherësh lideri i Partisë Popullore, Sebastian Kurz, ka thënë se Vjena zyrtare do të mbështesë çfarëdo marrëveshje që arrihet midis Kosovës dhe Serbisë, përfshirë këtu edhe korrigjimin e mundshëm të ...

Kurz: Austria mbështet çdo marrëveshje Kosovë-Serbi, përfshirë edhe korrigjimin e kufirit
Kancelari austriak, njëherësh lideri i Partisë Popullore, Sebastian Kurz, ka thënë se Vjena zyrtare do të mbështesë çfarëdo marrëveshje që arrihet midis Kosovës dhe Serbisë, përfshirë këtu edhe korrigjimin e mundshëm të ...
Medial | 16-Sep-2019 20:17
Kancelari austriak, njëherësh lideri i Partisë Popullore, Sebastian Kurz, ka thënë se Vjena zyrtare do të mbështesë çfarëdo marrëveshje që arrihet midis Kosovës dhe Serbisë, përfshirë këtu edhe korrigjimin e mundshëm të ...

Kurz: Austria mbështet çdo marrëveshje Kosovë-Serbi, përfshirë edhe korrigjimin e kufirit
Kancelari austriak, njëherësh lideri i Partisë Popullore, Sebastian Kurz, ka thënë se Vjena zyrtare do të mbështesë çfarëdo marrëveshje që arrihet midis Kosovës dhe Serbisë, përfshirë këtu edhe korrigjimin e mundshëm të ...
Klan Kosova | 16-Sep-2019 20:15
Kancelari austriak, njëherësh lideri i Partisë Popullore, Sebastian Kurz, ka thënë se Vjena zyrtare do të mbështesë çfarëdo marrëveshje që arrihet midis Kosovës dhe Serbisë, përfshirë këtu edhe korrigjimin e mundshëm të ...

Kurz: Austria mbështet çdo marrëveshje Kosovë-Serbi, përfshirë edhe korrigjimin e kufirit
Kancelari austriak, njëherësh lideri i Partisë Popullore, Sebastian Kurz, ka thënë se Vjena zyrtare do të mbështesë çfarëdo marrëveshje që arrihet midis Kosovës dhe Serbisë, përfshirë këtu edhe korrigjimin e mundshëm të ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 19:55
Kancelari austriak, njëherësh lideri i Partisë Popullore, Sebastian Kurz, ka thënë se Vjena zyrtare do të mbështesë çfarëdo marrëveshje që arrihet midis Kosovës dhe Serbisë, përfshirë këtu edhe korrigjimin e mundshëm të ...

Brnabiq për dialogun: Le të përfshihet kushdo që mund të ndihmojë
Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq tha se të mërkurën do të diskutojë në takimin me kancelaren gjermane Angela Merkel lidhur me dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Ajo tha se Serbia mbështet përfshirjen e ...
TetovaSot | 16-Sep-2019 19:21
Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq tha se të mërkurën do të diskutojë në takimin me kancelaren gjermane Angela Merkel lidhur me dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Ajo tha se Serbia mbështet përfshirjen e ...

Sebastian Kurz: Jam për çfarëdo marrëveshje Prishtinë-Beograd, edhe me ndryshim kufijsh
Austria do të mbështesë të gjitha zgjidhjet e dakorduara në dialogun Beograd-Prishtinë, përfshirë ripozicionim e kufijve, tha kreu i Partisë Popullore të Austrisë (OVP) dhe kancelari austriak Sebastian Kurz në një ...
Tesheshi | 16-Sep-2019 17:20
Austria do të mbështesë të gjitha zgjidhjet e dakorduara në dialogun Beograd-Prishtinë, përfshirë ripozicionim e kufijve, tha kreu i Partisë Popullore të Austrisë (OVP) dhe kancelari austriak Sebastian Kurz në një ...

Kancelari austriak: E mbështesim korrigjimin e kufijve si zgjidhje ndërmjet Kosovës e Serbisë
Kancelari austriak, Sebastian Kurz ka folur për marrëveshjen e mundshme përfundimtare mes Serbisë dhe Kosovës. Austria do ta mbështesë çdo zgjidhje me të cilën pajtohen në dialog Serbia dhe Kosova, përfshirë edhe ...
Indeks Online | 16-Sep-2019 16:25
Kancelari austriak, Sebastian Kurz ka folur për marrëveshjen e mundshme përfundimtare mes Serbisë dhe Kosovës. Austria do ta mbështesë çdo zgjidhje me të cilën pajtohen në dialog Serbia dhe Kosova, përfshirë edhe ...

Austria e mbështetë korrigjimin e kufijve si zgjidhje ndërmjet Kosovës e Serbisë
Kancelari austriak Sebastian Kurz ka thënë se vendi i tij i mbështet të gjitha zgjidhjet që do të arriheshin në dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përfshirë edhe korrigjimin e kufijve. “Qëndrimi ynë është i qartë, do ...
Gazeta Monitor | 16-Sep-2019 16:04
Kancelari austriak Sebastian Kurz ka thënë se vendi i tij i mbështet të gjitha zgjidhjet që do të arriheshin në dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përfshirë edhe korrigjimin e kufijve. “Qëndrimi ynë është i qartë, do ...

Kurz: Austria do ta mbështesë çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, edhe korrigjimin e kufijve
Kancelari austriak, Sebastian Kurz ka folur për marrëveshjen e mundshme përfundimtare mes Serbisë dhe Kosovës. Austria do ta mbështesë çdo zgjidhje me të cilën pajtohen në dialog Serbia dhe Kosova, përfshirë edhe ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 15:55
Kancelari austriak, Sebastian Kurz ka folur për marrëveshjen e mundshme përfundimtare mes Serbisë dhe Kosovës. Austria do ta mbështesë çdo zgjidhje me të cilën pajtohen në dialog Serbia dhe Kosova, përfshirë edhe ...

Kancelari austriak: E mbështesim korrigjimin e kufijve si zgjidhje ndërmjet Kosovës e Serbisë
Kancelari austriak Sebastian Kurz ka thënë se vendi i tij i mbështet të gjitha zgjidhjet që do të arriheshin në dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përfshirë edhe korrigjimin e kufijve. “Qëndrimi ynë është i......
Zeri | 16-Sep-2019 15:28
Kancelari austriak Sebastian Kurz ka thënë se vendi i tij i mbështet të gjitha zgjidhjet që do të arriheshin në dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përfshirë edhe korrigjimin e kufijve. “Qëndrimi ynë është i......

Kancelari austriak: E mbështesim korrigjimin e kufijve si zgjidhje ndërmjet Kosovës e Serbisë
Kancelari austriak Sebastian Kurz ka thënë se vendi i tij i mbështet të gjitha zgjidhjet që do të arriheshin në dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përfshirë edhe korrigjimin e kufijve. “Qëndrimi ynë është i qartë, do ...
Arbresh | 16-Sep-2019 15:25
Kancelari austriak Sebastian Kurz ka thënë se vendi i tij i mbështet të gjitha zgjidhjet që do të arriheshin në dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përfshirë edhe korrigjimin e kufijve. “Qëndrimi ynë është i qartë, do ...

Kancelari austriak: E mbështesim korrigjimin e kufijve si zgjidhje ndërmjet Kosovës e Serbisë
Kancelari austriak Sebastian Kurz ka thënë se vendi i tij i mbështet të gjitha zgjidhjet që do të arriheshin në dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përfshirë edhe korrigjimin e kufijve. “Qëndrimi ynë është i qartë, do ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 15:22
Kancelari austriak Sebastian Kurz ka thënë se vendi i tij i mbështet të gjitha zgjidhjet që do të arriheshin në dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përfshirë edhe korrigjimin e kufijve. “Qëndrimi ynë është i qartë, do ...

Bërnabiq për dialogun: Le të përfshihet kushdo që mund të ndihmojë
Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq tha se do të diskutojë në takimin me kancelaren gjermane Angela Merkel lidhur me dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Ajo tha se Serbia mbështet përfshirjen e secilit që mund ...
Zeri | 16-Sep-2019 15:10
Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq tha se do të diskutojë në takimin me kancelaren gjermane Angela Merkel lidhur me dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Ajo tha se Serbia mbështet përfshirjen e secilit që mund ...

Kurz: Austria do ta mbështesë çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, edhe korrigjimin e kufijve
Austria do ta mbështesë çdo zgjidhje me të cilën pajtohen në dialog Serbia dhe Kosova, përfshirë edhe korrigjimin e kufijve, ka thënë kancelari austriak, Sebastian Kurz. Ai për “Tanjug” ka folur për ndikimin e Bashkimit ...
Lajminet | 16-Sep-2019 15:02
Austria do ta mbështesë çdo zgjidhje me të cilën pajtohen në dialog Serbia dhe Kosova, përfshirë edhe korrigjimin e kufijve, ka thënë kancelari austriak, Sebastian Kurz. Ai për “Tanjug” ka folur për ndikimin e Bashkimit ...

Bërnabiq në prag të takimit me Merkelin: Në dialog të përfshihet kushdo që ndihmon
Kryeministeja serbe, Ana Bërnabiq tha se një nga temat më të rëndësishme të takimit të së mërkurës me kancelaren gjermane, Angela Merkel do të jetë dialogu Beograd-Prishtinë. Shefja e ekzekutivit serb shtoi se vendi i ...
Arbresh | 16-Sep-2019 14:58
Kryeministeja serbe, Ana Bërnabiq tha se një nga temat më të rëndësishme të takimit të së mërkurës me kancelaren gjermane, Angela Merkel do të jetë dialogu Beograd-Prishtinë. Shefja e ekzekutivit serb shtoi se vendi i ...

Bërnabiq në prag të takimit me Merkelin: Në dialog të përfshihet kushdo që ndihmon
Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq tha se një nga temat më të rëndësishme të takimit të së mërkurës me kancelaren gjermane, Angela Merkel do të jetë dialogu Beograd-Prishtinë. Shefja e ekzekutivit serb shtoi se vendi i ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 14:55
Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq tha se një nga temat më të rëndësishme të takimit të së mërkurës me kancelaren gjermane, Angela Merkel do të jetë dialogu Beograd-Prishtinë. Shefja e ekzekutivit serb shtoi se vendi i ...

Bërnabiq në prag të takimit me Merkelin: Në dialog të përfshihet kushdo që ndihmon
Kryeministeja serbe, Ana Bërnabiq tha se një nga temat më të rëndësishme të takimit të së mërkurës me kancelaren gjermane, Angela Merkel do të jetë dialogu Beograd-Prishtinë. Shefja e ekzekutivit serb shtoi se vendi i ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 14:52
Kryeministeja serbe, Ana Bërnabiq tha se një nga temat më të rëndësishme të takimit të së mërkurës me kancelaren gjermane, Angela Merkel do të jetë dialogu Beograd-Prishtinë. Shefja e ekzekutivit serb shtoi se vendi i ...

Bërnabiq në prag të takimit me Merkelin: Në dialog të përfshihet kushdo që ndihmon
Kryeministeja serbe, Ana Bërnabiq tha se një nga temat më të rëndësishme të takimit të së mërkurës me kancelaren gjermane, Angela Merkel do të jetë dialogu Beograd-Prishtinë. Shefja e ekzekutivit serb shtoi se vendi i ...
Medial | 16-Sep-2019 14:49
Kryeministeja serbe, Ana Bërnabiq tha se një nga temat më të rëndësishme të takimit të së mërkurës me kancelaren gjermane, Angela Merkel do të jetë dialogu Beograd-Prishtinë. Shefja e ekzekutivit serb shtoi se vendi i ...

Bërnabiq në prag të takimit me Merkelin: Në dialog të përfshihet kushdo që ndihmon
Kryeministeja serbe, Ana Bërnabiq tha se një nga temat më të rëndësishme të takimit të së mërkurës me kancelaren gjermane, Angela Merkel do të jetë dialogu Beograd-Prishtinë. Shefja e ekzekutivit serb shtoi se vendi i ...
Klan Kosova | 16-Sep-2019 14:46
Kryeministeja serbe, Ana Bërnabiq tha se një nga temat më të rëndësishme të takimit të së mërkurës me kancelaren gjermane, Angela Merkel do të jetë dialogu Beograd-Prishtinë. Shefja e ekzekutivit serb shtoi se vendi i ...

Brnabiq për dialogun: Le të përfshihet kushdo që mund të ndihmojë
Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq tha se të mërkurën do të diskutojë në takimin me kancelaren gjermane Angela Merkel lidhur me dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Ajo tha se Serbia mbështet përfshirjen e ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 14:46
Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq tha se të mërkurën do të diskutojë në takimin me kancelaren gjermane Angela Merkel lidhur me dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Ajo tha se Serbia mbështet përfshirjen e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved