ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2019 09:35

Ish-ministrja uron nxënësit dhe kritikon qeverinë: Shkolla filloi me 100 mijë nxënës më pak

Ish-ministrja uron nxënësit dhe kritikon qeverinë: Shkolla filloi me 100 mijë nxënës më pak
Ish-ministrja e Arsimit, Nora Malaj ka uruar nxënësit në ditën e parë të fillimvitit shkollor, ndërsa tha se sot ka më pak nxënës në bankat e shkollës, kjo për shkak të largimeve masive jashtë vendit dhe uljes së ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 15:31
Ish-ministrja e Arsimit, Nora Malaj ka uruar nxënësit në ditën e parë të fillimvitit shkollor, ndërsa tha se sot ka më pak nxënës në bankat e shkollës, kjo për shkak të largimeve masive jashtë vendit dhe uljes së ...

Dita e parë e shkollës, Nora Malaj: Të çojmë deri në fund reformën në arsim, t’i japim mundësinë të rinjve të punësohen
Deklarata për media e ish-deputetes së LSI-së, Nora Malaj Sot është një ditë e veçantë për vendin tim. Sot të gjithë fëmijët dhe të rinjtë fillojnë vitin e ri shkollor 2019-2020. Sot, fillon beteja për të realizuar ...
Telegraf | 16-Sep-2019 17:57
Deklarata për media e ish-deputetes së LSI-së, Nora Malaj Sot është një ditë e veçantë për vendin tim. Sot të gjithë fëmijët dhe të rinjtë fillojnë vitin e ri shkollor 2019-2020. Sot, fillon beteja për të realizuar ...

Kryebashkiakja Valbona Sako uron nxënësit, në ditën e parë të mësimit, nga shkolla artistike Jan Kukuzeli
Në ditën e parë të shkollës kryetarja e bashkisë së Durrësit Valbona Sako ka vizituar shkollën artistike “Jan Kukuzeli” për të përshëndetur nxënësit në fillimin e vitit të ri shkollor. Kjo shkollë është kthyer tashmë në ...
Telegraf | 16-Sep-2019 16:53
Në ditën e parë të shkollës kryetarja e bashkisë së Durrësit Valbona Sako ka vizituar shkollën artistike “Jan Kukuzeli” për të përshëndetur nxënësit në fillimin e vitit të ri shkollor. Kjo shkollë është kthyer tashmë në ...

Vit i ri shkollor me probleme të vjetra
Infrastruktura mbetet një nga problemet shqetësuese për nxënësit në rrugën e dijes. Këto pamje tregojnë kushtet e rënda se si e nisën vitin e ri shkollor nxënësit e shkollës “At Zef Pllumi” në Shëngjin. Disa klasa janë ...
Telegraf | 16-Sep-2019 16:32
Infrastruktura mbetet një nga problemet shqetësuese për nxënësit në rrugën e dijes. Këto pamje tregojnë kushtet e rënda se si e nisën vitin e ri shkollor nxënësit e shkollës “At Zef Pllumi” në Shëngjin. Disa klasa janë ...

Nis shkolla për 386 mijë nxënës/ 24 mijë fëmijë shkojnë për herë të parë
Data 16 ka shënuar nisjen e vitit shkollor, dita më emocionuese për nxënësit e klasës së parë, të cilët ulen për herë të parë në bankat e shkollës.
Top Channel | 16-Sep-2019 12:16
Data 16 ka shënuar nisjen e vitit shkollor, dita më emocionuese për nxënësit e klasës së parë, të cilët ulen për herë të parë në bankat e shkollës.

Në shkollë si të tjerët. Mes 60 fëmijëve të shkollës speciale “Zëra jete”
Viti i ri shkollor ka nisur special në shkollën speciale “Zëra jete” në Elbasan. 60 fëmijë me diagnoza të ndryshme sot janë ulur në bankat e shkollës me emocione si çdo fëmijë tjetër, por me pamundësinë për t’i shprehur ...
Top Channel | 16-Sep-2019 12:10
Viti i ri shkollor ka nisur special në shkollën speciale “Zëra jete” në Elbasan. 60 fëmijë me diagnoza të ndryshme sot janë ulur në bankat e shkollës me emocione si çdo fëmijë tjetër, por me pamundësinë për t’i shprehur ...

Kryemadhi uron nxënësit: Politika të reflektojë, ‘JO’ propagandë me arsimin
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka uruar sot me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2019-2020. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Kryemadhi pohoi se politika nuk duhet të bëjë propagandë me arsimin falas. Mes të ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 11:18
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka uruar sot me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2019-2020. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Kryemadhi pohoi se politika nuk duhet të bëjë propagandë me arsimin falas. Mes të ...

Ish-kryebashkiaku dhe kreu i PD-së Kamëz ,Xhelal Mziu mes fëmijëve në ditën e parë të shkollës
Nga Xhelal Mziu: Të dashur vogëlush të kopshteve dhe Ju që uleni për herë të parë në bankat e shkollës, por dhe gjithë nxënësve të qytetit të Kamzës, urime dhe suksese në rrugën e dijes, për të garantuar progresin e të ...
Telegraf | 16-Sep-2019 13:18
Nga Xhelal Mziu: Të dashur vogëlush të kopshteve dhe Ju që uleni për herë të parë në bankat e shkollës, por dhe gjithë nxënësve të qytetit të Kamzës, urime dhe suksese në rrugën e dijes, për të garantuar progresin e të ...

Urimi i Kryemadhit, në ditën e parë të shkollës: Ju jeni brezi që do ndërtoni një Shqipëri më të mirë
Listës së aktorëve kryesore të politikës në vend, të cilët kanë uruar për çeljen e vitit të ri shkollor, i është bashkuar edhe Monika Kryemadhi.
Top Channel | 16-Sep-2019 10:58
Listës së aktorëve kryesore të politikës në vend, të cilët kanë uruar për çeljen e vitit të ri shkollor, i është bashkuar edhe Monika Kryemadhi.

Nis viti i ri shkollor për 380 mijë nxënës, vijon mësimi m turne
Emocionet e fillimit të shkollës lexohen lehtësisht në sytë e atyre nxëneseve të cilët do të ulen për herë të parë në banka per te nisur rrugen e dijes. Ne këtë ditë të vecantë, që për disa është edhe rikthim nuk ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 12:17
Emocionet e fillimit të shkollës lexohen lehtësisht në sytë e atyre nxëneseve të cilët do të ulen për herë të parë në banka per te nisur rrugen e dijes. Ne këtë ditë të vecantë, që për disa është edhe rikthim nuk ...

Kryemadhi: Duhet të reflektojmë që arsimi në Shqipëri të jetë më cilësor
Një urim për të gjithë nxënësit ka shprehur edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Në një postim në “Facebook”, drejtuesja e LSI duke përmendur të gjitha sakrificat e nxënësve, mësuesve e prindërve, nuk i kursen as ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 11:18
Një urim për të gjithë nxënësit ka shprehur edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Në një postim në “Facebook”, drejtuesja e LSI duke përmendur të gjitha sakrificat e nxënësve, mësuesve e prindërve, nuk i kursen as ...

Basha bën politikë me fëmijët në ditën e parë të shkollës: E ardhmja nuk do të vonojë
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një postimi në facebook të gjithë nxënësit që sot nisin shkollën, duke bere poilitike me femijet qe diten e pare te fillimit te vitit te ri mesimor.. Ndërsa ka uruar për një ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 10:00
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një postimi në facebook të gjithë nxënësit që sot nisin shkollën, duke bere poilitike me femijet qe diten e pare te fillimit te vitit te ri mesimor.. Ndërsa ka uruar për një ...

Basha për çeljen e vitit të ri shkollor: Lulet që mbajnë sot vogëlushët në duar janë simboli i shpresës
Pas Gramoz Ruçit, Ilir Metës dhe Edi Ramës, një urim për vitin e ri shkollor ka ardhur edhe nga kryedemokrati Lulzim Basha.
Top Channel | 16-Sep-2019 09:48
Pas Gramoz Ruçit, Ilir Metës dhe Edi Ramës, një urim për vitin e ri shkollor ka ardhur edhe nga kryedemokrati Lulzim Basha.

“Lulet e fëmijëve, simboli i shpresës” Basha uron nxënësit për vitin e ri shkollor
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një postimi në facebook të gjithë nxënësit që sot nisin shkollën. Ndërsa ka uruar për një vit të mbarë e të ndriçuar nga drita e dijes, bashkë me urimin për nxënësit Kreu i PD, ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 09:39
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një postimi në facebook të gjithë nxënësit që sot nisin shkollën. Ndërsa ka uruar për një vit të mbarë e të ndriçuar nga drita e dijes, bashkë me urimin për nxënësit Kreu i PD, ...

Foto/ Ja vipat që shoqëruan fëmijët në ditën e parë të shkollës!
Dita e sotme ka qenë e mbushur me emocione jo vetëm për fëmijët dhe nxënësit të cilët kanë nisur sezonin e ri shkollor, por sidomos për prindërit e tyre. Ata i kanë shoqëruar të vegjlit e tyre ditën e parë të shkollës, ...
Dritare | 16-Sep-2019 16:13
Dita e sotme ka qenë e mbushur me emocione jo vetëm për fëmijët dhe nxënësit të cilët kanë nisur sezonin e ri shkollor, por sidomos për prindërit e tyre. Ata i kanë shoqëruar të vegjlit e tyre ditën e parë të shkollës, ...

Ish-zv/ministrja uron nxënësit dhe kritikon qeverinë: Shkolla filloi me 100 mijë nxënës më pak
Ish-zv/ministrja e Arsimit, Nora Malaj ka uruar nxënësit në ditën e parë të fillimvitit shkollor, ndërsa tha se sot ka më pak nxënës në bankat e shkollës, kjo për shkak të largimeve masive jashtë vendit dhe uljes së ...
Lajmi i Fundit | 16-Sep-2019 16:02
Ish-zv/ministrja e Arsimit, Nora Malaj ka uruar nxënësit në ditën e parë të fillimvitit shkollor, ndërsa tha se sot ka më pak nxënës në bankat e shkollës, kjo për shkak të largimeve masive jashtë vendit dhe uljes së ...

Nis viti i ri shkollor, 24 mijë fëmijë ulen për herë të parë në bankat e shkollës
Zilja e parë për këtë vit shkollor ra, duke bërë që institucionet arsimore të hapin dyert për 380 mijë nxënësit që do të ndjekin arsimin parauniversitar në vend. Duket se askush nuk mungoi në këtë fillim viti shkollor ...
Medial | 16-Sep-2019 15:36
Zilja e parë për këtë vit shkollor ra, duke bërë që institucionet arsimore të hapin dyert për 380 mijë nxënësit që do të ndjekin arsimin parauniversitar në vend. Duket se askush nuk mungoi në këtë fillim viti shkollor ...

Lleshaj: Siguria e shkollave, detyrim i dorës së parë
TIRANË, 16 shtator/MEDIAL/ Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nënvizoi sot angazhimin e të gjitha strukturave të Policisë së Shtetit për mbarëvajtjen e procesit mësimor në të gjitha shkollat e vendit. Lleshaj tha se ...
Medial | 16-Sep-2019 15:25
TIRANË, 16 shtator/MEDIAL/ Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nënvizoi sot angazhimin e të gjitha strukturave të Policisë së Shtetit për mbarëvajtjen e procesit mësimor në të gjitha shkollat e vendit. Lleshaj tha se ...

Nis shkolla për rreth 386 mijë nxënës – Soreca: Së shpejti hapen negociatat, ju jeni e ardhmja
Rreth 386 mijë nxënës në të gjithë vendin kanë nisur vitin e ri shkollor 2019-2020, ku 24 mijë prej tyre ulen për herë të parë në bankat e shkollës, 272 mijë janë pjesë e sistemit 9-vjeçar dhe 90 mijë do të ndjekin ...
ScanTv | 16-Sep-2019 14:18
Rreth 386 mijë nxënës në të gjithë vendin kanë nisur vitin e ri shkollor 2019-2020, ku 24 mijë prej tyre ulen për herë të parë në bankat e shkollës, 272 mijë janë pjesë e sistemit 9-vjeçar dhe 90 mijë do të ndjekin ...

“Mësuesit larg rryshfetit” – Rama garanton nxënësit, Basha uron për të ardhme më të mirë
“Trupa mësimorë aktuale është e mbrojtur nga ndërhyrjet politike dhe ryshfeti”. Kështu është shprehur kryeministri Edi Rama, i cili ka zgjedhur shkollën “Servete Maçi” në kryeqytet të rindërtuar nga themelet, për të ...
ScanTv | 16-Sep-2019 14:10
“Trupa mësimorë aktuale është e mbrojtur nga ndërhyrjet politike dhe ryshfeti”. Kështu është shprehur kryeministri Edi Rama, i cili ka zgjedhur shkollën “Servete Maçi” në kryeqytet të rindërtuar nga themelet, për të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved