ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 21:55

Politikanët zviceranë fitojnë miliona euro në vit nga këshillat e tyre për sektorin financiar

Politikanët zviceranë fitojnë miliona euro në vit nga këshillat e tyre për sektorin financiar
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 5.85 milionë euro apo 6.5 milionë franga nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve. Sipas një studimi që shikon konfliktet e mundshme të interesit midis ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 15:48
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 5.85 milionë euro apo 6.5 milionë franga nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve. Sipas një studimi që shikon konfliktet e mundshme të interesit midis ...

Zbulohen shifrat “e çmendura”, ja rrogat e politikanëve në Zvicër!
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studim i ri. Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të ...
Standard | 12-Sep-2019 09:12
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studim i ri. Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të ...

Publikohen shifrat “e çmendura”, ja sa fitojnë politikanët në Zvicër
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studim i ri. Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 14:19
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studim i ri. Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të ...

Politikanët zviceranë fitojnë miliona franga nga sektorë të ndryshëm
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë një 6.5 milion franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studimi. Politikanët në Dhomën e Ulët dhe të Epërme të ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 01:00
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë një 6.5 milion franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studimi. Politikanët në Dhomën e Ulët dhe të Epërme të ...

Politikanët zviceranë fitojnë miliona në vit nga rolet e sektorit të financave
Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të parlamentit mbledhin rreth 5.1 milion franga nga pozicionet e sektorit të financave, ndërsa ata fitojnë 1.4 milion franga të mëtejshme nga industria e sigurimeve, sipas ...
AlbInfo | 11-Sep-2019 16:46
Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të parlamentit mbledhin rreth 5.1 milion franga nga pozicionet e sektorit të financave, ndërsa ata fitojnë 1.4 milion franga të mëtejshme nga industria e sigurimeve, sipas ...

Sa fitojnë politikanët në Zvicër?
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studimi. Politikanët në Dhomën e Ulët dhe të Sipërme të ...
EkonomiaOnline | 11-Sep-2019 15:12
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studimi. Politikanët në Dhomën e Ulët dhe të Sipërme të ...

Publikohen shifrat “e çmendura”, ja sa fitojnë politikanët në Zvicër
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studim i ri. Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të ...
Lexo | 11-Sep-2019 14:40
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studim i ri. Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të ...

Publikohen shifrat “e çmendura”, ja sa fitojnë politikanët në Zvicër
Pothuajse gjysma e atyre parave fitohen nga deputetët dhe senatorët me Liberalët e qendrës së djathtë (FDP), ndërsa Partia Popullore Zviceriane (SVP) e krahut të djathtë përbën 25 përqind dhe CVP konservatore 19 ...
Lajmi i Fundit | 11-Sep-2019 14:31
Pothuajse gjysma e atyre parave fitohen nga deputetët dhe senatorët me Liberalët e qendrës së djathtë (FDP), ndërsa Partia Popullore Zviceriane (SVP) e krahut të djathtë përbën 25 përqind dhe CVP konservatore 19 ...

Sa fitojnë politikanët në Zvicër?
Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të Parlamentit mbledhin rreth 5.1 milionë franga nga pozicionet e sektorit të financave, ndërsa ata fitojnë 1.4 milionë franga të mëtejshme nga industria e sigurimeve, sipas ...
AlbInfo | 11-Sep-2019 14:07
Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të Parlamentit mbledhin rreth 5.1 milionë franga nga pozicionet e sektorit të financave, ndërsa ata fitojnë 1.4 milionë franga të mëtejshme nga industria e sigurimeve, sipas ...

Pse Zvicra po mbyll përkohësisht dy qendra azili?
Në një deklaratë, SEM tha se masa do të thotë kursim prej 30 milionë franga zvicerane (27.3 milion €) në vit. Ai do të shohë numrin e shtretërve në sistemin e azilit të Zvicrës i ulur nga 4,000 në 2.200. Rreth gjysma e ...
Koha.mk | 11-Sep-2019 00:13
Në një deklaratë, SEM tha se masa do të thotë kursim prej 30 milionë franga zvicerane (27.3 milion €) në vit. Ai do të shohë numrin e shtretërve në sistemin e azilit të Zvicrës i ulur nga 4,000 në 2.200. Rreth gjysma e ...

Pse Zvicra po mbyll përkohësisht dy qendra azili?
Në një deklaratë, SEM tha se masa do të thotë kursim prej 30 milionë franga zvicerane (27.3 milion €) në vit. Ai do të shohë numrin e shtretërve në sistemin e azilit të Zvicrës i ulur nga 4,000 në 2.200. Rreth gjysma e ...
Lajminet | 10-Sep-2019 23:59
Në një deklaratë, SEM tha se masa do të thotë kursim prej 30 milionë franga zvicerane (27.3 milion €) në vit. Ai do të shohë numrin e shtretërve në sistemin e azilit të Zvicrës i ulur nga 4,000 në 2.200. Rreth gjysma e ...

Pse Zvicra po mbyll përkohësisht dy qendra azili?
Sekretariati Shtetëror për Migracionin (SEM) tha të hënën qendra Kappelen në kantonin e Bernit dhe qendra Muttenz në kantonin e Bazel-Landschaft do të mbyllet për momentin. Në një deklaratë, SEM tha se masa do të thotë ...
Arbresh | 10-Sep-2019 23:30
Sekretariati Shtetëror për Migracionin (SEM) tha të hënën qendra Kappelen në kantonin e Bernit dhe qendra Muttenz në kantonin e Bazel-Landschaft do të mbyllet për momentin. Në një deklaratë, SEM tha se masa do të thotë ...

Pse Zvicra po mbyll përkohësisht dy qendra azili?
Sekretariati Shtetëror për Migracionin (SEM) tha të hënën qendra Kappelen në kantonin e Bernit dhe qendra Muttenz në kantonin e Bazel-Landschaft do të mbyllet për momentin. Në një deklaratë, SEM tha se masa do të thotë ...
TetovaSot | 10-Sep-2019 23:18
Sekretariati Shtetëror për Migracionin (SEM) tha të hënën qendra Kappelen në kantonin e Bernit dhe qendra Muttenz në kantonin e Bazel-Landschaft do të mbyllet për momentin. Në një deklaratë, SEM tha se masa do të thotë ...

Pse Zvicra po mbyll përkohësisht dy qendra azili?
Sekretariati Shtetëror për Migracionin (SEM) tha të hënën qendra Kappelen në kantonin e Bernit dhe qendra Muttenz në kantonin e Bazel-Landschaft do të mbyllet për momentin. Në një deklaratë, SEM tha se masa do të thotë ...
Gazeta Express | 10-Sep-2019 23:15
Sekretariati Shtetëror për Migracionin (SEM) tha të hënën qendra Kappelen në kantonin e Bernit dhe qendra Muttenz në kantonin e Bazel-Landschaft do të mbyllet për momentin. Në një deklaratë, SEM tha se masa do të thotë ...

Ja pse Zvicra po mbyll përkohësisht dy qendra azili
Sekretariati Shtetëror për Migracionin (SEM) tha të hënën qendra Kappelen në kantonin e Bernit dhe qendra Muttenz në kantonin e Bazel-Landschaft do të mbyllet për momentin, përcjell albinfo.ch Në një deklaratë, SEM tha ...
AlbInfo | 10-Sep-2019 19:30
Sekretariati Shtetëror për Migracionin (SEM) tha të hënën qendra Kappelen në kantonin e Bernit dhe qendra Muttenz në kantonin e Bazel-Landschaft do të mbyllet për momentin, përcjell albinfo.ch Në një deklaratë, SEM tha ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved