ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 17:06

Rama takim me liderët europianë, diskutohen negociatat Shqipëri – BE

Rama takim me liderët europianë, diskutohen negociatat Shqipëri – BE
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, ku tregohen takimet e kryeministrit shqiptar me liderë politikë europianë. Në pamjet e publikuara nga kreu i qeverisë shqiptare, Rama shfaqet në takime me liderë ballkanikë ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 18:38
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, ku tregohen takimet e kryeministrit shqiptar me liderë politikë europianë. Në pamjet e publikuara nga kreu i qeverisë shqiptare, Rama shfaqet në takime me liderë ballkanikë ...

Aleksandër Vuçiç: Nuk mendoj se Çekia do të tërheqë njohjen e Kosovës
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq tha se ai nuk mendon se është reale që Republika e Çekisë të tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës. Duke komentuar deklaratat e presidentit të Çekisë, Milosh Zeman, se ai do të ngrisë ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 18:07
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq tha se ai nuk mendon se është reale që Republika e Çekisë të tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës. Duke komentuar deklaratat e presidentit të Çekisë, Milosh Zeman, se ai do të ngrisë ...

Grupi i Vishegradit: BE të hapë bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryetarët e qeverive të vendeve nga Ballkani Perëndimor, miratuan Deklaratën e grupit të Vishegradit për Ballkanin Perëndimor. Liderët e ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 17:58
Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryetarët e qeverive të vendeve nga Ballkani Perëndimor, miratuan Deklaratën e grupit të Vishegradit për Ballkanin Perëndimor. Liderët e ...

Vuçiç: S’mendoj se Çekia do tërheqë njohjen e Kosovës
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç tha se ai nuk mendon se është reale që Republika e Çekisë të tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës. Duke komentuar deklaratat e presidentit të Çekisë, Milosh Zeman, se ai do të ngrisë ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 16:10
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç tha se ai nuk mendon se është reale që Republika e Çekisë të tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës. Duke komentuar deklaratat e presidentit të Çekisë, Milosh Zeman, se ai do të ngrisë ...

Rama në Pragë: Mbështetje dhe plan veprimi për negociatat nga 4 shtetet
kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave.
Top Channel | 12-Sep-2019 14:17
kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave.

Rama një lajm të mirë nga Praga: Jo vetëm mbështetje totale për çeljen e negociatave por edhe…
ÇEKI Kryeministri Edi Rama merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Çeki nga ku jep edhe një lajm të mirë për vendin dhe hapjen e negociatave. Rama shkruan se jo vetëm ka marrë mbështetje totale nga vendet e V4 që janë ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 14:15
ÇEKI Kryeministri Edi Rama merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Çeki nga ku jep edhe një lajm të mirë për vendin dhe hapjen e negociatave. Rama shkruan se jo vetëm ka marrë mbështetje totale nga vendet e V4 që janë ...

Zaev: Zgjidhja e çështjeve me fqinjët na jep besueshmëri që të jemi të suksesshëm edhe në procesin e anëtarësimit
Kryeministri Zoran Zaev sot, gjatë një vizite një-ditore në Pragë të Republikës së Çekisë, mori pjesë në “Samitin e Kryeministrave të Grupit të Shteteve të Vishegradit dhe Kryeministrave të vendeve partnere të Ballkanit ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 17:02
Kryeministri Zoran Zaev sot, gjatë një vizite një-ditore në Pragë të Republikës së Çekisë, mori pjesë në “Samitin e Kryeministrave të Grupit të Shteteve të Vishegradit dhe Kryeministrave të vendeve partnere të Ballkanit ...

Rama në Pragë: Mbështetje për negociatat nga 4 shtetet
mapo.al Kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në Facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave. Por kjo nuk ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:34
mapo.al Kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në Facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave. Por kjo nuk ...

“Tërheqim njohjen për Kosovën”, çekët bëjnë ironi me Presidentin e tyre
Deklarata e Presidentit çek, Millosh Zeman se do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, një vend i cili sic tha, “nuk i pëlqen”, ka shkaktuar reagime të forta në radhët e politikës çeke.
Top Channel | 12-Sep-2019 12:51
Deklarata e Presidentit çek, Millosh Zeman se do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, një vend i cili sic tha, “nuk i pëlqen”, ka shkaktuar reagime të forta në radhët e politikës çeke.

FOTOT/ Rama në Pragë: Mbështetje totale nga Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia për çeljen e negociatave të Shqipërisë
Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka marrë mbështetje totale nga Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia për çeljen e negociatave të Shqipërisë. “Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 14:17
Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka marrë mbështetje totale nga Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia për çeljen e negociatave të Shqipërisë. “Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e ...

Haradinaj letër Çekisë: Nuk do marr pjesë në Samit
mapo.al Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, përmes një letre i ka komunikuar homologut të tij çek se nuk do marrë pjesë në Samitit të V4 dhe ËB6 në Çeki. Haradinaj, nëpërmjet një postimi në rrjetin social ...
Mapo | 12-Sep-2019 12:28
mapo.al Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, përmes një letre i ka komunikuar homologut të tij çek se nuk do marrë pjesë në Samitit të V4 dhe ËB6 në Çeki. Haradinaj, nëpërmjet një postimi në rrjetin social ...

Vuçiq për tërheqjen e njohjes së Kosovës nga Çekia: Nuk mendoj se është diçka reale
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se nuk duhet të ketë pritshmëri shumë të larta që Republika Çeke mund të ndryshojë aq lehtë qëndrimin e saj për njohjen e Kosovës. “Do të donim shumë, por nuk mendoj se është ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 15:23
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se nuk duhet të ketë pritshmëri shumë të larta që Republika Çeke mund të ndryshojë aq lehtë qëndrimin e saj për njohjen e Kosovës. “Do të donim shumë, por nuk mendoj se është ...

Rama: Ja vendet që janë pro çeljes së negociatave të Shqipërisë
Kryeministri Rama ndodhet në Pragë në një samit të përbashkët mes vendeve te Vishogradit dhe atyre të Ballkanit Perendimor. Kreu i qeverisë shkruan në rrjetet sociale se Polonia, Hungaria, Çekia dhe Sllovakia kanë dhënë ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 14:39
Kryeministri Rama ndodhet në Pragë në një samit të përbashkët mes vendeve te Vishogradit dhe atyre të Ballkanit Perendimor. Kreu i qeverisë shkruan në rrjetet sociale se Polonia, Hungaria, Çekia dhe Sllovakia kanë dhënë ...

Zaev: Sukseset në reformat dhe zgjidhja e çështjeve të hapura me fqinjët, na jep besueshmëri të jemi të suksesshëm edhe në procesin inkuadrues
Kryeministri Zoran Zaev sot në kuadër të vizitës njëditore në Pragë, Republikën e Çekisë, mori pjesë në “Samitin e kryeministrave të shteteve të grupit të Vishegradit dhe kryeministrave të partnerëve shtetëror nga ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 18:54
Kryeministri Zoran Zaev sot në kuadër të vizitës njëditore në Pragë, Republikën e Çekisë, mori pjesë në “Samitin e kryeministrave të shteteve të grupit të Vishegradit dhe kryeministrave të partnerëve shtetëror nga ...

Rama takim me liderët europianë, diskutohen negociatat Shqipëri – BE
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, ku tregohen takimet e kryeministrit shqiptar me liderë politikë europianë. Në pamjet e publikuara nga kreu i qeverisë shqiptare, Rama shfaqet në takime me liderë ballkanikë ...
Medial | 12-Sep-2019 18:47
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, ku tregohen takimet e kryeministrit shqiptar me liderë politikë europianë. Në pamjet e publikuara nga kreu i qeverisë shqiptare, Rama shfaqet në takime me liderë ballkanikë ...

Kosova anulon pjesëmarrjen në samitin e Pragës
Kosova ka anuluar pjesëmarrjen e planifikuar në Samitin i Pragës, mes katër shteteve të Vishegradit dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor. Shkak për këtë u bënë deklaratat e presidentit çek Zeman kundër njohjes së ...
ABCNews | 12-Sep-2019 15:20
Kosova ka anuluar pjesëmarrjen e planifikuar në Samitin i Pragës, mes katër shteteve të Vishegradit dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor. Shkak për këtë u bënë deklaratat e presidentit çek Zeman kundër njohjes së ...

Ambasadori Vllahiu takon ambasadorin e ShBA-së në Pragë, rikonfirmohet mbështetja e palëkundur për Kosovën
Ambasadori i Republikës së Kosovës në Pragë, Arbër Vllahiu, i cili po merr pjesë në takimin e Grupit të Vishegradit të organizuar e drejtuar nga Republika e Çekisë,është takuar me ambasadorin e ShBA-së në Pragë, Stephen ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 14:57
Ambasadori i Republikës së Kosovës në Pragë, Arbër Vllahiu, i cili po merr pjesë në takimin e Grupit të Vishegradit të organizuar e drejtuar nga Republika e Çekisë,është takuar me ambasadorin e ShBA-së në Pragë, Stephen ...

Grupi i Vishegradit bën thirrje që të përshpejtohet integrimi i Ballkanit në BE
Pragë, 12 shtator – Kryeministrat e vendeve të Grupit të Vishegradit sot në Pragë u angazhuan për përshpejtim të eurointegrimit të vendeve nga Ballkani Perëndimor, ndërsa kryeministri çek, Andrej Babish tha se do të ...
Koha.mk | 12-Sep-2019 18:33
Pragë, 12 shtator – Kryeministrat e vendeve të Grupit të Vishegradit sot në Pragë u angazhuan për përshpejtim të eurointegrimit të vendeve nga Ballkani Perëndimor, ndërsa kryeministri çek, Andrej Babish tha se do të ...

Vendet e Vishegradit mbështesin anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në BE
Kryeministrat e vendeve të Grupit të Vishegradit, pas samitit të mbajtur në Pragë, me krerët e qeverive të vendeve të Ballkanit Perëndimor, kanë miratuar një deklaratë të përbashkët, përmes së cilës kërkojnë ...
Radio Evropa e Lire | 12-Sep-2019 18:31
Kryeministrat e vendeve të Grupit të Vishegradit, pas samitit të mbajtur në Pragë, me krerët e qeverive të vendeve të Ballkanit Perëndimor, kanë miratuar një deklaratë të përbashkët, përmes së cilës kërkojnë ...

Me kryeministrat në Pragë, edhe ambasadori i Kosovës
Ndonëse Kosova ka anuluar pjesëmarrjen në Samitin e Vishegradit në Pragë, aty është parë ambasadori i Kosovës, Arbër Vllahiu. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama , ka publikuar një fotografi me kryeministra, por në mesin ...
Portalb | 12-Sep-2019 18:28
Ndonëse Kosova ka anuluar pjesëmarrjen në Samitin e Vishegradit në Pragë, aty është parë ambasadori i Kosovës, Arbër Vllahiu. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama , ka publikuar një fotografi me kryeministra, por në mesin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved