ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2020 01:31

Vuçiq i lutet Papës të mos e njohë Kosovën

Vuçiq i lutet Papës të mos e njohë Kosovën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan. Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli. “Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta ...
Albportali | 12-Sep-2019 13:27
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan. Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli. “Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta ...

Bekim Murati, emërohet zv/drejtor në Agjencionin për Punësim, Arben Zyberi, Drejtor në Inspektoratin Shëndetësor
Ish-kryetari i komunës së Sarajit Bekim Murati është emëruar Zëvendësdrejtor në Agjencion për Punësim. Deri më tani nga mbarimi I mandatit të kryetarit të komunës Murati, nuk ka ushtruar asnjë funksion, përpos ...
Albportali | 12-Sep-2019 13:02
Ish-kryetari i komunës së Sarajit Bekim Murati është emëruar Zëvendësdrejtor në Agjencion për Punësim. Deri më tani nga mbarimi I mandatit të kryetarit të komunës Murati, nuk ka ushtruar asnjë funksion, përpos ...

Drejtori i Barcelonës flet për rikthimin e Neymarit
Barcelona vazhdon të jetë e interesuar për rikthimin e Neymarit. Drejtori i Barcelonës, Javier Bordas, ka thënë se skuadra kampione e La Ligës do të bëjë gjithçka në fuqinë e saj për transferimin e Neymarit në “Camp ...
Albportali | 12-Sep-2019 12:38
Barcelona vazhdon të jetë e interesuar për rikthimin e Neymarit. Drejtori i Barcelonës, Javier Bordas, ka thënë se skuadra kampione e La Ligës do të bëjë gjithçka në fuqinë e saj për transferimin e Neymarit në “Camp ...

Do shkriheni së qeshuri me memet përsa i përket iPhone 11
IPhone 11 i ri ka mbërritur. Telefonat e mençur të Apple këtë vit janë tre, iPhone 11, 11 Max dhe 11 Max Pro. Por në internet po qarkullojnë meme që kanë të bëjnë me kamerat të vendosur në telefon. Nga Arnold ...
Albportali | 12-Sep-2019 12:38
IPhone 11 i ri ka mbërritur. Telefonat e mençur të Apple këtë vit janë tre, iPhone 11, 11 Max dhe 11 Max Pro. Por në internet po qarkullojnë meme që kanë të bëjnë me kamerat të vendosur në telefon. Nga Arnold ...

Inspektori Ilievski, jam viktimë e mobingut
Inspektori i arsimit, Gjorgji Ilievski ka theksuar se është viktimë e mobingut në vendin e punës pas publikimit se tre funksionarë të lartë të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në mënyrë t paligjshme kanë ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 12:34
Inspektori i arsimit, Gjorgji Ilievski ka theksuar se është viktimë e mobingut në vendin e punës pas publikimit se tre funksionarë të lartë të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në mënyrë t paligjshme kanë ...

23 vjeçari nga Shkupi sulmon policët
Në orën 2 të mëngjesit në rrugën “Maqedonia” në Shkupit, policia ka arrestuar K.L (23) pasi është sjellur në mënyrë agresive dhe ka fyer zyrtarët policorë të cilët kanë kryer detyrën zyrtare. Kundër K.L do të ngritet ...
Albportali | 12-Sep-2019 12:28
Në orën 2 të mëngjesit në rrugën “Maqedonia” në Shkupit, policia ka arrestuar K.L (23) pasi është sjellur në mënyrë agresive dhe ka fyer zyrtarët policorë të cilët kanë kryer detyrën zyrtare. Kundër K.L do të ngritet ...

Pribe porosi të qarta për Zaevin dhe Mickoskin për reformat në drejtësi
Eksperti i njohur evropian, Rajnhard Pribe që ka hartuar raportin e posaçëm me rekomandime për reforma në Maqedoninë e Veriut ka dhënë vërejtje indirekte lidhur me involvimin e politikës për drejtësinë. Pribe ka ...
Albportali | 12-Sep-2019 12:16
Eksperti i njohur evropian, Rajnhard Pribe që ka hartuar raportin e posaçëm me rekomandime për reforma në Maqedoninë e Veriut ka dhënë vërejtje indirekte lidhur me involvimin e politikës për drejtësinë. Pribe ka ...

Tayna pozon joshëse në bikini, thotë se është ëndrra e çdo vjehrre [Foto]
Tayna ka pozuar joshëse në bikini. Reperja e njohur shqiptare, Tayna, i ka publikuar dy foto të reja në Instagram, shkruan lajmi.net. Në fotot e postuara ajo është shfaqur joshëse në bikini dhe ka marrë gjithë vëmendjen ...
Albportali | 12-Sep-2019 11:51
Tayna ka pozuar joshëse në bikini. Reperja e njohur shqiptare, Tayna, i ka publikuar dy foto të reja në Instagram, shkruan lajmi.net. Në fotot e postuara ajo është shfaqur joshëse në bikini dhe ka marrë gjithë vëmendjen ...

BEKIM MURATI, zëvendësdrejtor në Agjencinë për Punësim
Ish-kryetari i komunës së Sarajit Bekim Murati është emëruar Zëvendësdrejtor në Agjencinë për Punësim. Deri më tani nga mbarimi i mandatit të kryetarit të komunës Murati, nuk ka ushtruar asnjë funksion, përpos ...
Medial | 12-Sep-2019 11:48
Ish-kryetari i komunës së Sarajit Bekim Murati është emëruar Zëvendësdrejtor në Agjencinë për Punësim. Deri më tani nga mbarimi i mandatit të kryetarit të komunës Murati, nuk ka ushtruar asnjë funksion, përpos ...

Messi tregon nëse do ta pranonte ftesën e Ronaldos për një darkë së bashku
Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se nuk është shok i ngushtë i Cristiano Ronaldos, por thotë se me kënaqësi do ta pranonte ftesën e sulmuesit të Juventusit për të darkuar së bashku. Dy rivalët e ...
Albportali | 12-Sep-2019 11:38
Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se nuk është shok i ngushtë i Cristiano Ronaldos, por thotë se me kënaqësi do ta pranonte ftesën e sulmuesit të Juventusit për të darkuar së bashku. Dy rivalët e ...

Bekim Murati, zv/drejtor në Agjencinë për Punësim, Arben Zyberi, drejtor në Inspektoratin Shëndetësor
Ish-kryetari I komunës së Sarajit Bekim Murati është emëruar Zëvendësdrejtor në Agjencinë për Punësim. Deri më tani nga mbarimi i mandatit të kryetarit të komunës Murati, nuk ka ushtruar asnjë funksion, përpos ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 11:33
Ish-kryetari I komunës së Sarajit Bekim Murati është emëruar Zëvendësdrejtor në Agjencinë për Punësim. Deri më tani nga mbarimi i mandatit të kryetarit të komunës Murati, nuk ka ushtruar asnjë funksion, përpos ...

Bekim Murati, zëvendësdrejtor në Agjencinë për Punësim
Ish-kryetari i komunës së Sarajit Bekim Murati është emëruar Zëvendësdrejtor në Agjencinë për Punësim. Deri më tani nga mbarimi i mandatit të kryetarit të komunës Murati, nuk ka ushtruar asnjë funksion, përpos ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 11:15
Ish-kryetari i komunës së Sarajit Bekim Murati është emëruar Zëvendësdrejtor në Agjencinë për Punësim. Deri më tani nga mbarimi i mandatit të kryetarit të komunës Murati, nuk ka ushtruar asnjë funksion, përpos ...

Gold Ag për Kosovën 100 për qind shtet, bashkon forcat me Daut Haradinajn
Shpesh artistet si në vendin tonë, ashtu edhe në gjithë botën bëhen pjesë e botës së politikës. Kjo është më se e zakontë, derisa ata bëjnë përcaktimin për një subjekt politik, apo edhe një politikan, duke përkrahur atë ...
Albportali | 12-Sep-2019 10:51
Shpesh artistet si në vendin tonë, ashtu edhe në gjithë botën bëhen pjesë e botës së politikës. Kjo është më se e zakontë, derisa ata bëjnë përcaktimin për një subjekt politik, apo edhe një politikan, duke përkrahur atë ...

Aksion policor në disa vendbanime shqiptare
Aksion policor në disa vendbanime shqiptare. Patrullime dhe kontrolle në rajonin e Sarajit, në Gërçec por edhe në fshatra të tjera si Studeniçan, rajonin e Karshiakës etj. Sipas informatave që ALSAT siguroi nga burime ...
Albportali | 11-Sep-2019 23:15
Aksion policor në disa vendbanime shqiptare. Patrullime dhe kontrolle në rajonin e Sarajit, në Gërçec por edhe në fshatra të tjera si Studeniçan, rajonin e Karshiakës etj. Sipas informatave që ALSAT siguroi nga burime ...

E FUNDIT/ Përmbyset automjeti i blinduar me targa ruse tek “Shqiponja”, shoferi ia mbath
Një aksident i rëndë është shënuar sot në Tiranë, ku një mjet luksoz është përmbysur tek sheshi “Shqiponja”. Siç shihet në pamjet e siguruara, një automjet luksoz tip “Benz G-Class” me targa ruse, është kthyer përmbys ...
Albportali | 11-Sep-2019 23:03
Një aksident i rëndë është shënuar sot në Tiranë, ku një mjet luksoz është përmbysur tek sheshi “Shqiponja”. Siç shihet në pamjet e siguruara, një automjet luksoz tip “Benz G-Class” me targa ruse, është kthyer përmbys ...

Vetëvendosje zbulon sloganin për zgjedhjet e 6 tetorit
Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e parakohshme parlamentare do ta ketë sloganin “Erdhi Dita”. Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili është kandidat për kryeministër, ka publikuar këtë slogan në profilin e tij në ...
Albportali | 11-Sep-2019 22:51
Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e parakohshme parlamentare do ta ketë sloganin “Erdhi Dita”. Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili është kandidat për kryeministër, ka publikuar këtë slogan në profilin e tij në ...

Baneri i “Dardanëve” që nuk u lejua të futej mbrëmë në stadium kishte një mesazh të madh [Foto]
Përballja e Anglisë me Kosovën në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 ka ngjallur shumë emocione te tifozët ‘Dardanë’. Shumë prej tyre nuk arritën ta shikonin ndeshjen nga së afërmi, mirëpo ata që ishin të pranishëm ...
Albportali | 11-Sep-2019 21:38
Përballja e Anglisë me Kosovën në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 ka ngjallur shumë emocione te tifozët ‘Dardanë’. Shumë prej tyre nuk arritën ta shikonin ndeshjen nga së afërmi, mirëpo ata që ishin të pranishëm ...

“Gënjeshtra sociale”, si mashtroheni çdo ditë nga fotot në internet [Foto]
Të gjithë e dimë se jo gjithmonë mund t’i besojmë internetit. Të gjithë përpiqen të tregojnë momentet më të mira të jetës së tyre, por jo të gjithë e dinë se çfarë fshihet pas fotove perfekte që postojmë në mediat ...
Albportali | 11-Sep-2019 19:28
Të gjithë e dimë se jo gjithmonë mund t’i besojmë internetit. Të gjithë përpiqen të tregojnë momentet më të mira të jetës së tyre, por jo të gjithë e dinë se çfarë fshihet pas fotove perfekte që postojmë në mediat ...

Shefqet Krasniqi i përgjigjet Gjikos, reperi mesazhin ia publikon në rrjet [Foto]
Hoxhë Shefqet Krasniqi i ka shkruar mesazh reperit Gjiko. Një fotografi e Elita Rudit në Instagram ka ngjallur reagime të shumta në Instagram, shkruan lajmi.net. Në foton ku ajo shfaqet duke u puthur me delfin, në mesin ...
Albportali | 11-Sep-2019 19:21
Hoxhë Shefqet Krasniqi i ka shkruar mesazh reperit Gjiko. Një fotografi e Elita Rudit në Instagram ka ngjallur reagime të shumta në Instagram, shkruan lajmi.net. Në foton ku ajo shfaqet duke u puthur me delfin, në mesin ...

Në Likovë po merr formë shkolla e Kur’anit- Fisnik.Do t’a madhështojë më shumë atë vend
Një tempull i madh i fesë dhe i dijes po merr formë në Likovë informon Faktiditor.ch.Me këtë rast ai vend që ka nxjerrë shumë hoxhallarë të njohur do të shkëlqejë me një shkollë të Kur’anit Fisnik .Për momentin objekti ...
Albportali | 11-Sep-2019 18:26
Një tempull i madh i fesë dhe i dijes po merr formë në Likovë informon Faktiditor.ch.Me këtë rast ai vend që ka nxjerrë shumë hoxhallarë të njohur do të shkëlqejë me një shkollë të Kur’anit Fisnik .Për momentin objekti ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved