ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 09:46

Në debatin “Talk the Talk” në Kolegjin Riinvest, flet kandidatja për kryeministre Vjosa Osmani

Në debatin “Talk the Talk” në Kolegjin Riinvest, flet kandidatja për kryeministre Vjosa Osmani
Si pjesë e Debateve Talk the Talk të organizuara nga programet e Universitetit të Londrës dhe LSE në Kolegjin Riinvest sot debatohet me kandidaten për Kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 12:11
Si pjesë e Debateve Talk the Talk të organizuara nga programet e Universitetit të Londrës dhe LSE në Kolegjin Riinvest sot debatohet me kandidaten për Kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa ...

Vjosa Osmani tregon se cilin shtet do ta vizitojë pasi të zgjidhet kryeministre
Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani tha sot se në rast se arrin të vihet në krye të ekzekutivit, vendin e parë që do ta vizitonte është SHBA-ja.
Kosova Press | 12-Sep-2019 12:16
Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani tha sot se në rast se arrin të vihet në krye të ekzekutivit, vendin e parë që do ta vizitonte është SHBA-ja.

LDK së shpejti publikon programin qeverisës, Osmani tregon cilat janë shtyllat kryesore
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) tashmë ka përgatitur programin e saj qeverisës, me të cilin kandidatja për kryeministre , Vjosa Osmani synon të fitojë zgjedhjet e 6 tetorit, ndërsa brenda pak ditësh do të bëhet ...
Kosova Press | 12-Sep-2019 12:11
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) tashmë ka përgatitur programin e saj qeverisës, me të cilin kandidatja për kryeministre , Vjosa Osmani synon të fitojë zgjedhjet e 6 tetorit, ndërsa brenda pak ditësh do të bëhet ...

Osmani: Dialogu me Serbinë do të vazhdojë në SHBA
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka deklaruar se dialogu me Serbinë synon të vazhdojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton Ekonomia Online. Sipas saj, SHBA ka qenë shteti i përhershëm i cili e ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 12:06
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka deklaruar se dialogu me Serbinë synon të vazhdojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton Ekonomia Online. Sipas saj, SHBA ka qenë shteti i përhershëm i cili e ...

Osmani prezanton planin pesë pikësh, thotë se e ka ekipin më të fortë
Kandidatja nga radhët e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani në debatin “Talk the Talk”, ka folur për programin e kësaj partie, raporton Ekonomia Online. Osmani, ka përmendur pesë shtyllat kryesore të këtij programi, ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 11:40
Kandidatja nga radhët e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani në debatin “Talk the Talk”, ka folur për programin e kësaj partie, raporton Ekonomia Online. Osmani, ka përmendur pesë shtyllat kryesore të këtij programi, ...

Vjosa Osmani në debatin ‘Talk to Talk’ (Drejtpërdrejtë)
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, merr pjesë në debatin Talk to Talk, në Kolegjin Riinvest.
Kosova Press | 12-Sep-2019 11:10
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, merr pjesë në debatin Talk to Talk, në Kolegjin Riinvest.

Gashi: Nëse vazhdon kështu paraqitja e Vjosa Osmanit, do të ishte minim i qëllimshëm i kandidaturës
Gashi ka thënë se atyre po ju mungojnë fjalët goditëse dhe se nëse vazhdon kështu, do të ishte minim i qëllimshëm i kandidaturës. ‘’Gashi dhe LDK spo paraqiten si duhet në debate. Duhen fjalë goditëse. E ...
Lajminet | 11-Sep-2019 23:57
Gashi ka thënë se atyre po ju mungojnë fjalët goditëse dhe se nëse vazhdon kështu, do të ishte minim i qëllimshëm i kandidaturës. ‘’Gashi dhe LDK spo paraqiten si duhet në debate. Duhen fjalë goditëse. E ...

Vjosa Osmani jep preferencat për koalicione
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka folur edh për koalicionet e mundshme pas zgjedhore që mund të bëj LDK-ja. Osmani ka thënë se partneriteti pas zgjedhor me Vetëvendosjen mund të dështojë vetëm nëse ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 23:57
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka folur edh për koalicionet e mundshme pas zgjedhore që mund të bëj LDK-ja. Osmani ka thënë se partneriteti pas zgjedhor me Vetëvendosjen mund të dështojë vetëm nëse ...

Osmani tregon se çfarë veprime do t’i marrë për taksën ndaj Serbisë
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë tarifa do të jetë pjesë e masave në pako që qeveria e saj do të aplikojë ndaj Serbisë. Osmani duke folur për taksën ka thënë se ende pa filluar zgjedhjet ajo ...
Arbresh | 11-Sep-2019 23:17
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë tarifa do të jetë pjesë e masave në pako që qeveria e saj do të aplikojë ndaj Serbisë. Osmani duke folur për taksën ka thënë se ende pa filluar zgjedhjet ajo ...

Osmani tregon se çfarë veprime do t’i merr për taksën ndaj Serbisë
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë tarifa do të jetë pjesë e masave në pako që qeveria e saj do të aplikojë ndaj Serbisë. Osmani duke folur për taksën ka thënë se ende pa filluar zgjedhjet ajo ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 23:03
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë tarifa do të jetë pjesë e masave në pako që qeveria e saj do të aplikojë ndaj Serbisë. Osmani duke folur për taksën ka thënë se ende pa filluar zgjedhjet ajo ...

Osmani: Qytetarët besojnë se me qeverisjen e LDK-së ndodh liberalizimi i vizave
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se qytetarët besojnë se ajo është kryeministrja e duhur që mund të ndikojë në liberalizimin e vizave. Osmani, në “Debat Plus” ka thënë se gjatë ...
InFokusi | 11-Sep-2019 22:29
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se qytetarët besojnë se ajo është kryeministrja e duhur që mund të ndikojë në liberalizimin e vizave. Osmani, në “Debat Plus” ka thënë se gjatë ...

Pse nuk ishte në seancë Vjosa Osmani kur u votua ligji për mbylljen e lojërave të fatit?
Vjosa Osmani tha se atë ditë ka qenë në vizitë zyrtare në Itali me Komisionin Parlamentar për Punë të Jashtme e që sipas saj mund të verifikohet shumë lehtë . Madje ajo tha se për t’u ndryshuar ky ligj ka qenë kërkesë e ...
Lajminet | 11-Sep-2019 22:25
Vjosa Osmani tha se atë ditë ka qenë në vizitë zyrtare në Itali me Komisionin Parlamentar për Punë të Jashtme e që sipas saj mund të verifikohet shumë lehtë . Madje ajo tha se për t’u ndryshuar ky ligj ka qenë kërkesë e ...

Sa e përkrah Isa Mustafa Vjosa Osmanin?
Analisti Arton Demhasaj ka vlerësuar se Isa Mustafa nuk e ka përkrahur plotësisht kandidaten për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmanin, pasiqë në zgjedhjet e kaluara emri i Osmanit ishte vendosur i 81 në listë. Për ...
InFokusi | 11-Sep-2019 22:11
Analisti Arton Demhasaj ka vlerësuar se Isa Mustafa nuk e ka përkrahur plotësisht kandidaten për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmanin, pasiqë në zgjedhjet e kaluara emri i Osmanit ishte vendosur i 81 në listë. Për ...

Vjosa Osmani: Unë kam pushtet më shumë se secili kandidat i partive tjera
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj.
Kosova Press | 11-Sep-2019 21:59
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj.

Vjosa Osmani: Kam pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër për kryeministër
Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj. Osmani tha se brenda LDK’së nuk ka ...
Arbresh | 11-Sep-2019 21:46
Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj. Osmani tha se brenda LDK’së nuk ka ...

Osmani jep shenja bashkëpunimi me LVV
Kandidatja për kryeministre, nga Radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se Lëvizja Vetvendosje mbetet subjekti politik i preferuar për të bërë koalicion pas zgjedhjeve të 6 tetorit. Analisti ...
InFokusi | 11-Sep-2019 21:44
Kandidatja për kryeministre, nga Radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se Lëvizja Vetvendosje mbetet subjekti politik i preferuar për të bërë koalicion pas zgjedhjeve të 6 tetorit. Analisti ...

Osmani: Pasqyra e vërtetë e Kosovës është rinia e saj
Në një atmosferë madhështore në mesin e shtumë të rinjve, kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka theksuar çështjen më të rëndësishme, që LDK-ja i ka ofruar vendit kandidaten më të re për kryeministre, ka ...
Telegrafi | 10-Sep-2019 21:58
Në një atmosferë madhështore në mesin e shtumë të rinjve, kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka theksuar çështjen më të rëndësishme, që LDK-ja i ka ofruar vendit kandidaten më të re për kryeministre, ka ...

Vjosa Osmani: Kam pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër për kryeministër
Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj. Osmani tha se brenda LDK-së nuk ka ...
Gazeta Observer | 11-Sep-2019 21:34
Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj. Osmani tha se brenda LDK-së nuk ka ...

Osmani: Meritoj fitoren në këto zgjedhje, për shkak të konsistencës time në vendimet politike
Kandidatja për kryeministër nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se ka bashkuar të gjithë personat më të mirë brenda LDK-së rreth saj. Osmani, në “Debat Plus” ka thënë se meriton të bëhet kryeministre pasi i takon një ...
InFokusi | 11-Sep-2019 21:25
Kandidatja për kryeministër nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se ka bashkuar të gjithë personat më të mirë brenda LDK-së rreth saj. Osmani, në “Debat Plus” ka thënë se meriton të bëhet kryeministre pasi i takon një ...

Vjosa Osmani: Kam pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër për kryeministër
Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj. Osmani tha se brenda LDK’së nuk ka ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 21:25
Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj. Osmani tha se brenda LDK’së nuk ka ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved