ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 21:42

21-vjetori i Azem Hajdarit, Demalia: Kur lexon Berishën dhe Biberajn, kupton manipulimin…

21-vjetori i Azem Hajdarit, Demalia: Kur lexon Berishën dhe Biberajn, kupton manipulimin…
Analisti Ilir Demalia ka përkujtuar 21-vjetorin e vdekjes të liderit të Dhjetorit Azem Hajdari. Demalia shkruan se pasi lexon Berishën dhe Biberajn, kupton manipulimin që bëjnë këta dy persona dhe pse partia e tyre ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 17:24
Analisti Ilir Demalia ka përkujtuar 21-vjetorin e vdekjes të liderit të Dhjetorit Azem Hajdari. Demalia shkruan se pasi lexon Berishën dhe Biberajn, kupton manipulimin që bëjnë këta dy persona dhe pse partia e tyre ...

Noka flet për marrëdhënien me familjen Hajdari: Rudina ka zgjedhur rrugën e saj
TIRANË Ish-deputeti demokrat dhe ish-ministri Flamur Noka ka qenë i ftuar në studion e News24, në rubrikën “Opinion” ku ka folur për situatën politike dhe qëndrimet e opozitës. Noka foli dhe për gjyqin ndaj ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 15:16
TIRANË Ish-deputeti demokrat dhe ish-ministri Flamur Noka ka qenë i ftuar në studion e News24, në rubrikën “Opinion” ku ka folur për situatën politike dhe qëndrimet e opozitës. Noka foli dhe për gjyqin ndaj ...

PD nxjerr nga varri, Azem Hajdarin!
Nga Frrok Çupi Sa herë i nevojitet, PD e nxjerr nga varri Azm Hajdarin, e përdor dhe pastaj e paketon prapë thellë në dhè. Partia Demokratike e kishte liderin e parë dhe nismëtar i luftës kundër diktaturës komuniste, ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 17:31
Nga Frrok Çupi Sa herë i nevojitet, PD e nxjerr nga varri Azm Hajdarin, e përdor dhe pastaj e paketon prapë thellë në dhè. Partia Demokratike e kishte liderin e parë dhe nismëtar i luftës kundër diktaturës komuniste, ...

21 vite nga vrasja e Hajdarit, Berisha: Të hedhim në koshin e plehrave regjimin e ‘Edvin Mafise’
Ish-kryeministri Sali Berisha pasi mori pjesë në homazhet e përkujtimit të 21 vjetorit të vdekjes së ish-deputetit të PD-së Azem Hajdari, i ka kushtuar një mesazh këtij të fundit. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 13:49
Ish-kryeministri Sali Berisha pasi mori pjesë në homazhet e përkujtimit të 21 vjetorit të vdekjes së ish-deputetit të PD-së Azem Hajdari, i ka kushtuar një mesazh këtij të fundit. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ...

Petro Koçi: Berisha shfrytëzoi vrasjen e Hajdarit për grusht shteti, ishte një skenar. Drejtësia të mos ketë frikë
Sot mbushen plot 21 vjet nga vrasja në Tiranë e ish-deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Ky i fundit u qëllua me një breshëri plumbash para ish-selisë blu, duke mbetur në vend i ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 14:30
Sot mbushen plot 21 vjet nga vrasja në Tiranë e ish-deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Ky i fundit u qëllua me një breshëri plumbash para ish-selisë blu, duke mbetur në vend i ...

Ilir Vrenozi, Azemit/ Rudina me Ruçin. Më mirë që s’je vëllai im unik
Demokratët, dhe jo vetëm, përkujtuan sot 21-vjetorin e vrasjes së tribunit të demokracisë, Azem Hajdari. Teksa Partia Demokratike organizoi homazhe në nder të kujtimit dhe veprës së Hajdarit, korçari i famshëm Ilir ...
Telegraf | 12-Sep-2019 18:01
Demokratët, dhe jo vetëm, përkujtuan sot 21-vjetorin e vrasjes së tribunit të demokracisë, Azem Hajdari. Teksa Partia Demokratike organizoi homazhe në nder të kujtimit dhe veprës së Hajdarit, korçari i famshëm Ilir ...

“Dashuria për vendin lidhet me kujtimin e tim eti”, Hajdari sqaron lapsusin në Kuvend: Sulmet për të..
TIRANE Deputetja Rudina Hajdari ka zgjedhur ta nisë me një falënderim për ceremoninë përkujtimore të të atit, Azem Hajdari, fjalen e saj ne parlament ndërsa më pas bëri edhe një sqarim për lapsusin në seancën e së ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 13:26
TIRANE Deputetja Rudina Hajdari ka zgjedhur ta nisë me një falënderim për ceremoninë përkujtimore të të atit, Azem Hajdari, fjalen e saj ne parlament ndërsa më pas bëri edhe një sqarim për lapsusin në seancën e së ...

“Do përçarjmë Shqipërinë”. Rudina Hajdari sqaron lapsusin: Kjo fjalë nuk është e duhura. Ne duam të ringrejmë të djathtën shqiptare
Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari gjatë fjalës së sotme në Kuvend u ndal tek seanca mjaft e komentuar e javës së kaluar, kur kjo e fundit tha se ‘do të përçanin Shqipërinë’. Hajdari u shpreh se nuk ishte ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 13:29
Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari gjatë fjalës së sotme në Kuvend u ndal tek seanca mjaft e komentuar e javës së kaluar, kur kjo e fundit tha se ‘do të përçanin Shqipërinë’. Hajdari u shpreh se nuk ishte ...

E përkulur në varrin e të atit, Rudina Hajdari: Frymëzimi më i madh i besimit tek sistemi i demokracisë
TIRANË Vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari, deputete e Kuvendit të Shqipërisë përcjell një mesazh në 21-vjetorin e vrasjes së liderit të lëvizjes studentore. Ajo shfaqet e përkulur në varrin e të atit në Varrezat e ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 12:04
TIRANË Vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari, deputete e Kuvendit të Shqipërisë përcjell një mesazh në 21-vjetorin e vrasjes së liderit të lëvizjes studentore. Ajo shfaqet e përkulur në varrin e të atit në Varrezat e ...

Basha: Amaneti dhe sakrifica e Azem Hajdarit janë shembull frymëzimi për të çuar deri në fund idealin e një Shqipërie europiane dhe demokratike
DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Sot shqiptarët anembanë nderojnë Azem Hajdarin, liderin e Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, kreun e Komitetit Nismëtar, themelues të partisë së parë ...
Telegraf | 12-Sep-2019 13:29
DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Sot shqiptarët anembanë nderojnë Azem Hajdarin, liderin e Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, kreun e Komitetit Nismëtar, themelues të partisë së parë ...

Rudina Hajdari: 21 vjet pas vrasjes së tim ati, pak gjëra kanë ndryshuar për mirë në Shqipëri
Rudina Hajdari ka kujtuar 21-vjetorin e vrasjes së të atit. Ajo thotë se që nga ajo kohë, shumë pak gjëra kanë ndryshuar për mirë në Shqipëri. “Sot, pas 21 vitesh, krizat e ndryshme kanë mbërthyer e nuk janë të ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 11:47
Rudina Hajdari ka kujtuar 21-vjetorin e vrasjes së të atit. Ajo thotë se që nga ajo kohë, shumë pak gjëra kanë ndryshuar për mirë në Shqipëri. “Sot, pas 21 vitesh, krizat e ndryshme kanë mbërthyer e nuk janë të ...

Homazhet për Hajdarin, djali i Sokol Olldashit përqafon Fatmirën. Basha e Berisha përulen tek memoriali
TIRANË Si opozita ashtu edhe maxhoranca e përfaqësues të dy kampeve politike kanë zhvilluar homazhe sot tek Varrezat e Dëshmorëve dhe tek memoriali kushtuar Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Fillimisht ka ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 11:19
TIRANË Si opozita ashtu edhe maxhoranca e përfaqësues të dy kampeve politike kanë zhvilluar homazhe sot tek Varrezat e Dëshmorëve dhe tek memoriali kushtuar Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Fillimisht ka ...

Basha: Amaneti e sakrifica e Azem Hajdarit shembull frymëzimi për një Shqipëri europiane
Kreu demokrat Lulzim Basha ka kryer homazhe këtë të enjte në memorialin e Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Basha tha para mediave se plaga e 12 shtatorit është akoma e hapur edhe pse ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 12:21
Kreu demokrat Lulzim Basha ka kryer homazhe këtë të enjte në memorialin e Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Basha tha para mediave se plaga e 12 shtatorit është akoma e hapur edhe pse ...

Basha, homazh tek memoriali i Hajdarit: Do të realizojmë idealin e Shqipërisë demokratike
Drejtues të Partisë demokratike kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit. Nderojmë sot liderin e lëvizjes studentore tha kreu demokrat Basha. “Idealet e Hajdarit ishin për një Shqipëri dhe një politike të ndarë ...
Telegraf | 12-Sep-2019 11:55
Drejtues të Partisë demokratike kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit. Nderojmë sot liderin e lëvizjes studentore tha kreu demokrat Basha. “Idealet e Hajdarit ishin për një Shqipëri dhe një politike të ndarë ...

21 vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit, politikën e bashkojnë homazhet
Në 21 vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit mazhoranca dhe opozita kanë nderuar liderin e Dhjetorit. Ndonëse në ceremoni të ndara, politikanët kanë përkujtuar njeriun që njihet si simbol i vendosjes së pluralizmit politik ...
ABCNews | 12-Sep-2019 14:24
Në 21 vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit mazhoranca dhe opozita kanë nderuar liderin e Dhjetorit. Ndonëse në ceremoni të ndara, politikanët kanë përkujtuar njeriun që njihet si simbol i vendosjes së pluralizmit politik ...

Vdiq bashkë me Azem Hajdarin 21 vite më parë, Rudina dhe Kiri vizitojnë familjen e Besnik Çerës
Rudina dhe Kiri Hajdari vizitojnë familjen e ish-truprojës së Azem Hajdarit, Besnik Çera Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari vizitoi bashkë me vëllain e saj Kirin familjen e ish-truprojës së vrarë të Azem ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 18:45
Rudina dhe Kiri Hajdari vizitojnë familjen e ish-truprojës së Azem Hajdarit, Besnik Çera Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari vizitoi bashkë me vëllain e saj Kirin familjen e ish-truprojës së vrarë të Azem ...

PD nxjerr nga varri, Azem Hajdarin!
Nga Frrok Çupi Sa herë i nevojitet, PD e nxjerr nga varri Azm Hajdarin, e përdor dhe pastaj e paketon prapë thellë në dhè. Partia Demokratike e kishte liderin e parë dhe nismëtar i luftës kundër diktaturës komuniste, ...
Dritare | 12-Sep-2019 18:15
Nga Frrok Çupi Sa herë i nevojitet, PD e nxjerr nga varri Azm Hajdarin, e përdor dhe pastaj e paketon prapë thellë në dhè. Partia Demokratike e kishte liderin e parë dhe nismëtar i luftës kundër diktaturës komuniste, ...

PD nxjerr nga varri, Azem Hajdarin!
Nga Frrok Çupi Sa herë i nevojitet, PD e nxjerr nga varri Azm Hajdarin, e përdor dhe pastaj e paketon prapë thellë në dhè. Partia Demokratike e kishte liderin e parë dhe nismëtar i luftës kundër diktaturës komuniste, ...
Lexo | 12-Sep-2019 17:51
Nga Frrok Çupi Sa herë i nevojitet, PD e nxjerr nga varri Azm Hajdarin, e përdor dhe pastaj e paketon prapë thellë në dhè. Partia Demokratike e kishte liderin e parë dhe nismëtar i luftës kundër diktaturës komuniste, ...

Homazhet e të majtëve për Hajdarin, Noka: Nuk iu bashkuam qeverisë që fshihej pas atentatit
Ish-deputeti demokrat Flamur Noka, në rubrikën ‘Opinion’, ndër të tjera ka folur për marrëdhëniet me familjen e Azem Hajdarit, sot në 21 vjetorin e vrasjes të tij. Noka u ndal te raporti me deputeten Rudina Hajdari e ...
Politiko | 12-Sep-2019 15:47
Ish-deputeti demokrat Flamur Noka, në rubrikën ‘Opinion’, ndër të tjera ka folur për marrëdhëniet me familjen e Azem Hajdarit, sot në 21 vjetorin e vrasjes të tij. Noka u ndal te raporti me deputeten Rudina Hajdari e ...

Detaji: “Mendoj se figura e Azem Hajdarit…”, e bija nuk i referohet si baba
Në një shënim të shkurtër në përkujtim të vrasjes së ish-liderit të Dhjetorit ’90 Azem Hajdari, e bija Rudina nuk i është qasur si baba por vetëm si figurë politike. “Sot, pas 21 vitesh, krizat e ndryshme kanë mbërthyer ...
Tesheshi | 12-Sep-2019 15:18
Në një shënim të shkurtër në përkujtim të vrasjes së ish-liderit të Dhjetorit ’90 Azem Hajdari, e bija Rudina nuk i është qasur si baba por vetëm si figurë politike. “Sot, pas 21 vitesh, krizat e ndryshme kanë mbërthyer ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved