ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 23:13

Trump kërkon ndalimin e shijeve të cigareve elektronike

Trump kërkon ndalimin e shijeve të cigareve elektronike
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 09:15
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e ...

Trump kërkon ndalimin e përdorimit të cigareve elektronike
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 09:15
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e ...

Cigaret elektronike vijojnë të marrin jetën njerëzish, viktima e gjashtë
Rritet numri i viktimave nga sëmundja e rralle në mushkëri si pasojë e përdorimit të cigareve elektronike në SHBA. Viktima I fundit është një 55 vjecar nga Kansasi I cili kishte ditë që ishte shtruar në spital me ...
VizionPlus | 11-Sep-2019 11:21
Rritet numri i viktimave nga sëmundja e rralle në mushkëri si pasojë e përdorimit të cigareve elektronike në SHBA. Viktima I fundit është një 55 vjecar nga Kansasi I cili kishte ditë që ishte shtruar në spital me ...

Trump kërkon ndalimin e shijeve të cigareve elektronike
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 08:56
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e ...

Trump kërkon ndalimin e shijeve të cigareve elektronike
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e Ushqimit ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 08:48
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e Ushqimit ...

Trump kërkon ndalimin e shijeve të cigareve elektronike
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike.
Kosova Press | 12-Sep-2019 08:40
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike.

Cigaret elektronike, reagon grupi i mjekëve amerikanë
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
VizionPlus | 10-Sep-2019 23:18
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

Trump: Mund të ndalojmë cigaret elektronike
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, u ka thënë gazetarëve këtë të mërkurë se vendi ka një problem me avullimin, ndërsa këshilltari i tij i lartë shëndetësor, tha që Administrata e Ushqimit dhe ...
Dritare | 11-Sep-2019 22:11
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, u ka thënë gazetarëve këtë të mërkurë se vendi ka një problem me avullimin, ndërsa këshilltari i tij i lartë shëndetësor, tha që Administrata e Ushqimit dhe ...

Cigaret elektronike, të rrezikshme! Paralajmërojnë mjekët në SHBA. -Raste të sëmundjeve dhe vdekjeve
Mjekët i bënë thirrje amerikanëve që të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike deri sa shkencëtarët të studiojnë shkakun e 450 sëmundjeve të mushkërive dhe të paktën 5 vdekje të lidhura me përdorimin e produktit. ...
ScanTv | 11-Sep-2019 14:35
Mjekët i bënë thirrje amerikanëve që të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike deri sa shkencëtarët të studiojnë shkakun e 450 sëmundjeve të mushkërive dhe të paktën 5 vdekje të lidhura me përdorimin e produktit. ...

Grupi i mjekëve amerikanë: Ndalni menjëherë cigaret elektronike
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
Albportali | 11-Sep-2019 13:15
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

Grupi i mjekëve amerikanë: Ndalni cigaret elektronike
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
Indeks Online | 11-Sep-2019 08:17
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

Grupi i mjekëve amerikanë: Ndalni menjëherë cigaret elektronike
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
Gazeta Monitor | 10-Sep-2019 20:12
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

Shoqata Mjekësore Amerikane: Mos përdorni cigaret elektronike
Shoqata Mjekësore Amerikane po bën thirrje që të shmanget përdorimi i cigareve elektronike, të cilat dyshohen si shkaktare e 450 rasteve të fundit me sëmundje mushkërish në të gjithë vendin, duke përfshirë ...
Zeri Amerikes | 10-Sep-2019 17:01
Shoqata Mjekësore Amerikane po bën thirrje që të shmanget përdorimi i cigareve elektronike, të cilat dyshohen si shkaktare e 450 rasteve të fundit me sëmundje mushkërish në të gjithë vendin, duke përfshirë ...

Grupi i mjekëve amerikanë: Ndalni menjëherë cigaret elektronike
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
Klan Kosova | 10-Sep-2019 16:34
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

Grupi i mjekëve amerikanë: Ndalni menjëherë cigaret elektronike
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
Koha.mk | 10-Sep-2019 14:48
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

Grupi i mjekëve amerikanë: Ndalni menjëherë cigaret elektronike
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
Portalb | 10-Sep-2019 13:12
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

A është e sigurt të përdorim cigare elektronike?
Cigaret elektronike ose të quajtura ndryshe ‘Vape’ po bëhen një temë diskutimi në gjithë botën. Rreth 35 milionë njerëz përdorin vape nga ku një pjesë e konsiderueshme janë adoleshentë. Që kur dolën në treg, cigaren ...
ScanTv | 10-Sep-2019 13:03
Cigaret elektronike ose të quajtura ndryshe ‘Vape’ po bëhen një temë diskutimi në gjithë botën. Rreth 35 milionë njerëz përdorin vape nga ku një pjesë e konsiderueshme janë adoleshentë. Që kur dolën në treg, cigaren ...

Grupi i mjekëve amerikanë: Ndalni menjëherë cigaret elektronike
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
Gazeta Express | 10-Sep-2019 12:32
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

Grupi i mjekëve amerikanë: Ndalni menjëherë cigaret elektronike
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
Radio Evropa e Lire | 10-Sep-2019 12:25
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

Grupi i mjekëve amerikanë: Ndalni menjëherë cigaret elektronike
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
EkonomiaOnline | 10-Sep-2019 12:22
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved