ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 21:24

Anulohet seanca për rastin “Talir”

Anulohet seanca për rastin “Talir”
Fillimi i gjykimit për rastin “Talir” e cila ka të bëjë me financimin e partisë së OBRM-PDUKM-së sot përsëri është anuluar. Seanca u anulua për shkak të operacionit të cilën e ka pasur i akuzuari Leko Ristovski. Për të ...
Telegrafi | 28-May-2019 13:01
Fillimi i gjykimit për rastin “Talir” e cila ka të bëjë me financimin e partisë së OBRM-PDUKM-së sot përsëri është anuluar. Seanca u anulua për shkak të operacionit të cilën e ka pasur i akuzuari Leko Ristovski. Për të ...

Ristoska: Prokuroria Speciale ekziston ende
Prokurorja speciale Lençe Ristoska, sot para fillimit të seancës për rastin “Talir”, deklaroi se Prokuroria Speciale është akoma e gjallë. Sa i përket përshkrimit të lëndëve në PSP dhe çfarë do të ndodh me prokurorët ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 10:51
Prokurorja speciale Lençe Ristoska, sot para fillimit të seancës për rastin “Talir”, deklaroi se Prokuroria Speciale është akoma e gjallë. Sa i përket përshkrimit të lëndëve në PSP dhe çfarë do të ndodh me prokurorët ...

Specialja e gatshme t’i dorëzojë lëndët që i ka kërkuar Themelorja
Prokuroria Speciale Publike është e gatshme që menjëherë t’i dorëzojë lëndët të cilat i ka kërkuar Prokuroria Themelore Publike, njofton Shenja. Ata nëpërmjet një komunikate kanë bërë të ditur se e kanë njoftuar ...
Shenja | 12-Sep-2019 13:32
Prokuroria Speciale Publike është e gatshme që menjëherë t’i dorëzojë lëndët të cilat i ka kërkuar Prokuroria Themelore Publike, njofton Shenja. Ata nëpërmjet një komunikate kanë bërë të ditur se e kanë njoftuar ...

PSP: Jemi të gatshëm t’i dorëzojmë lëndët Prokurorisë Publike
Prokuroria Speciale Publike në faqen e saj të internetit ka publikuar një njoftim përmes të cilit njofton se është e gatshme t’i përgjigjet shkresës së Joveskit dhe menjëherë t’i dorëzoj lëndët Prokurorisë Publike.
Alsat-M | 12-Sep-2019 13:22
Prokuroria Speciale Publike në faqen e saj të internetit ka publikuar një njoftim përmes të cilit njofton se është e gatshme t’i përgjigjet shkresës së Joveskit dhe menjëherë t’i dorëzoj lëndët Prokurorisë Publike.

Shtyhet për të dhjetën herë gjykimi për rastin “Talir”
U shty sot për të dhjetën herë gjykimi për rastin “Talir” të PSP-së, ose çështja për financimin e VMRO-DPMNE, në të cilën sipas akuzës janë pastruar rreth 5 milion euro, dhe për të cilën PSP thotë se ka fletëpagesa, ...
Republika | 12-Sep-2019 12:34
U shty sot për të dhjetën herë gjykimi për rastin “Talir” të PSP-së, ose çështja për financimin e VMRO-DPMNE, në të cilën sipas akuzës janë pastruar rreth 5 milion euro, dhe për të cilën PSP thotë se ka fletëpagesa, ...

Shtyhet për të dhjetën herë gjykimi për rastin “Talir”
U shty sot për të dhjetën herë gjykimi për rastin “Talir” të PSP-së, ose çështja për financimin e VMRO-DPMNE, në të cilën sipas akuzës janë pastruar rreth 5 milion euro, dhe për të cilën PSP thotë se ka fletëpagesa, ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 12:32
U shty sot për të dhjetën herë gjykimi për rastin “Talir” të PSP-së, ose çështja për financimin e VMRO-DPMNE, në të cilën sipas akuzës janë pastruar rreth 5 milion euro, dhe për të cilën PSP thotë se ka fletëpagesa, ...

Ristoska: Prokuroria Speciale ekziston ende
Prokurorja speciale Lençe Ristoska, sot para fillimit të seancës për rastin “Talir”, deklaroi se Prokuroria Speciale është akoma e gjallë. Sa i përket përshkrimit të lëndëve në PSP dhe çfarë do të ndodh me prokurorët ...
Arbresh | 12-Sep-2019 11:36
Prokurorja speciale Lençe Ristoska, sot para fillimit të seancës për rastin “Talir”, deklaroi se Prokuroria Speciale është akoma e gjallë. Sa i përket përshkrimit të lëndëve në PSP dhe çfarë do të ndodh me prokurorët ...

Sela: Të ruhet PSP-ja, por në krye të saj të ketë prokuror të BE-së
Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për “TV21” deklaroi se Prokuroria Speciale Publike duhet të ruhet por në krye të saj të ketë prokuror nga Bashkimi Evropian. Sela thekson se nuk ka nevojë në takime ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 20:18
Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për “TV21” deklaroi se Prokuroria Speciale Publike duhet të ruhet por në krye të saj të ketë prokuror nga Bashkimi Evropian. Sela thekson se nuk ka nevojë në takime ...

Ristoska: PSP-ja ende ekziston, besoj se do të gjendet zgjidhje e caktuar ligjore
Shkup, 12 shtator 2019 (MEDIAL) – Prokuroria Speciale Publike ende ekziston, ende funksionojmë. Sipas ligjit të PSP-së kjo Prokurori ekziston deri në shtator të vitit 2020, deklaroi sot prokurorja e PSP-së Lençe ...
Medial | 12-Sep-2019 11:25
Shkup, 12 shtator 2019 (MEDIAL) – Prokuroria Speciale Publike ende ekziston, ende funksionojmë. Sipas ligjit të PSP-së kjo Prokurori ekziston deri në shtator të vitit 2020, deklaroi sot prokurorja e PSP-së Lençe ...

PSP ende është gjallë
Prokurorja Lençe Ristoska para fillimit të seancës së sotme gjyqësore për lëndën “Talir”, ka deklaruar se PSP-ja është ende gjallë. Në pyetjen e gazetarëve nëse po bëhet regjistrim i lëndëve në PSP, dhe si do të jetë ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 11:18
Prokurorja Lençe Ristoska para fillimit të seancës së sotme gjyqësore për lëndën “Talir”, ka deklaruar se PSP-ja është ende gjallë. Në pyetjen e gazetarëve nëse po bëhet regjistrim i lëndëve në PSP, dhe si do të jetë ...

Lençe Ristoska: PSP është ende gjallë
Prokurorja Lençe Ristoska para fillimit të seancës së sotme gjyqësore për lëndën “Talir”, ka deklaruar se PSP-ja është ende gjallë. Në pyetjen e gazetarëve nëse po bëhet regjistrim i lëndëve në PSP, dhe si do të jetë ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 10:55
Prokurorja Lençe Ristoska para fillimit të seancës së sotme gjyqësore për lëndën “Talir”, ka deklaruar se PSP-ja është ende gjallë. Në pyetjen e gazetarëve nëse po bëhet regjistrim i lëndëve në PSP, dhe si do të jetë ...

Ristoska: Prokuroria Speciale ekziston ende
Prokurorja speciale Lençe Ristoska, sot para fillimit të seancës për rastin “Talir”, deklaroi se Prokuroria Speciale është akoma e gjallë. Sa i përket përshkrimit të lëndëve në PSP dhe çfarë do të ndodh me prokurorët ...
Republika | 12-Sep-2019 10:55
Prokurorja speciale Lençe Ristoska, sot para fillimit të seancës për rastin “Talir”, deklaroi se Prokuroria Speciale është akoma e gjallë. Sa i përket përshkrimit të lëndëve në PSP dhe çfarë do të ndodh me prokurorët ...

LENÇE RISTOSKA: PSP është ende gjallë
Prokurorja Lençe Ristoska para fillimit të seancës së sotme gjyqësore për lëndën “Talir”, ka deklaruar se PSP-ja është ende gjallë. Në pyetjen e gazetarëve nëse po bëhet regjistrim i lëndëve në PSP, dhe si do të jetë ...
Medial | 12-Sep-2019 10:44
Prokurorja Lençe Ristoska para fillimit të seancës së sotme gjyqësore për lëndën “Talir”, ka deklaruar se PSP-ja është ende gjallë. Në pyetjen e gazetarëve nëse po bëhet regjistrim i lëndëve në PSP, dhe si do të jetë ...

Ristovska shpreson që të gjendet një zgjidhje për PPS-në
Shkup, 12 shtator – Prokurorja i Prokurorisë Publike Speciale Lence Ristovska shpreson që të gjendet një zgjidhje për prokurorinë. PPS ka një mandat deri në vitin 2020, është shprehur ajo, dhe krahas së ardhmes së ...
Koha.mk | 12-Sep-2019 10:39
Shkup, 12 shtator – Prokurorja i Prokurorisë Publike Speciale Lence Ristovska shpreson që të gjendet një zgjidhje për prokurorinë. PPS ka një mandat deri në vitin 2020, është shprehur ajo, dhe krahas së ardhmes së ...

Prokurorja Lençe Ristoska: PSP është ende gjallë
Prokurorja Lençe Ristoska para fillimit të seancës së sotme gjyqësore për lëndën “Talir”, ka deklaruar se PSP-ja është ende gjallë. Në pyetjen e gazetarëve nëse po bëhet regjistrim i lëndëve në PSP, dhe si do të jetë ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 10:25
Prokurorja Lençe Ristoska para fillimit të seancës së sotme gjyqësore për lëndën “Talir”, ka deklaruar se PSP-ja është ende gjallë. Në pyetjen e gazetarëve nëse po bëhet regjistrim i lëndëve në PSP, dhe si do të jetë ...

Sela: Të ruhet PSP-ja, por në krye të saj të ketë prokuror të BE-së
Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për “TV21” deklaroi se Prokuroria Speciale Publike duhet të ruhet por në krye të saj të ketë prokuror nga Bashkimi Evropian. Sela thekson se nuk ka nevojë në takime ...
Arbresh | 11-Sep-2019 21:18
Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për “TV21” deklaroi se Prokuroria Speciale Publike duhet të ruhet por në krye të saj të ketë prokuror nga Bashkimi Evropian. Sela thekson se nuk ka nevojë në takime ...

PSP do të dorëzojë lëndët në PTHP. Të enjten detajet rreth transferimit të lëndëve
Edhe pas pranimit të shkresës së dorëzuar nga Prokuroria republikane për dorëzimin e lëndëve në adresë të PSP-së, nga kjo e fundit njoftojnë se shkresa në fjalë u ka mbërritur në dorë mëngjesin e së mërkurës, andaj u ...
Flaka | 11-Sep-2019 19:14
Edhe pas pranimit të shkresës së dorëzuar nga Prokuroria republikane për dorëzimin e lëndëve në adresë të PSP-së, nga kjo e fundit njoftojnë se shkresa në fjalë u ka mbërritur në dorë mëngjesin e së mërkurës, andaj u ...

PSP e mori shkresën nga Joveski
Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – PSP sot paradite e mori shkresën, që tek ta e dërgoi prokurori shtetëror publik, Ljubomir Joveski për transferimin e lëndëve. Siç konfirmuan për MEDIAL-n nga Prokuroria Speciale ...
Medial | 11-Sep-2019 17:16
Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – PSP sot paradite e mori shkresën, që tek ta e dërgoi prokurori shtetëror publik, Ljubomir Joveski për transferimin e lëndëve. Siç konfirmuan për MEDIAL-n nga Prokuroria Speciale ...

PSP-ja kërkon anulimin e proceseve gjyqësore pas arrestimit të Janevës
Pozita e palakmueshme e Prokurorisë Speciale u reflektua edhe në sallën gjyqësore. Për herë të parë që nga arrestimi i Katica Janeva, një prokuror i PSP-së kërkoi që gjykimi të shtyhej për shkak të situatës aktuale. ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 16:57
Pozita e palakmueshme e Prokurorisë Speciale u reflektua edhe në sallën gjyqësore. Për herë të parë që nga arrestimi i Katica Janeva, një prokuror i PSP-së kërkoi që gjykimi të shtyhej për shkak të situatës aktuale. ...

PSP-ja kërkon anulimin e proceseve gjyqësore
Pozita e palakmueshme e Prokurorisë Speciale u reflektua edhe në sallën gjyqësore. Për herë të parë që nga arrestimi i Katica Janeva, një prokuror i PSP-së kërkoi që gjykimi të shtyhej për shkak të situatës aktuale. ...
Alsat-M | 11-Sep-2019 15:41
Pozita e palakmueshme e Prokurorisë Speciale u reflektua edhe në sallën gjyqësore. Për herë të parë që nga arrestimi i Katica Janeva, një prokuror i PSP-së kërkoi që gjykimi të shtyhej për shkak të situatës aktuale. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved