ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 07:36

Southgate: Sterling do të bëhet më i miri në botë

Southgate: Sterling do të bëhet më i miri në botë
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka mbështetur sulmuesin e Manchester Cityt, Raheem Sterling për të tejkaluar Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon dhe për t’u njohur si futbollisti numër 1 në botë. Me Messin që ka ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 11:07
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka mbështetur sulmuesin e Manchester Cityt, Raheem Sterling për të tejkaluar Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon dhe për t’u njohur si futbollisti numër 1 në botë. Me Messin që ka ...

Lionel Messi frikëson Barcelonën: Dua projekt serioz dhe fitues të qendroj, s’bënë gjithçka për Neymar
Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, dha një intervistë për SPORT ku preku çështje mjaft delikate. Ai ende nuk ka debutuar në sezonin e ri për shkak të problemeve që ka dhe duket se do të humbasë dhe ndeshjen kundër ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 10:03
Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, dha një intervistë për SPORT ku preku çështje mjaft delikate. Ai ende nuk ka debutuar në sezonin e ri për shkak të problemeve që ka dhe duket se do të humbasë dhe ndeshjen kundër ...

Messi thyen heshtjen: Ronaldon nuk e kam mik, por do të pranoja ftesën për të darkuar me të
Lionel Messi ka folur së fundmi për raportet e tij me rivalin më të madh në futboll, Cristiano Ronaldon. Messi dhe Ronaldo kanë qenë lojtarin që kanë dominuar futbollin botëror për më shumë se dhjetë vite, duke fituar ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 10:41
Lionel Messi ka folur së fundmi për raportet e tij me rivalin më të madh në futboll, Cristiano Ronaldon. Messi dhe Ronaldo kanë qenë lojtarin që kanë dominuar futbollin botëror për më shumë se dhjetë vite, duke fituar ...

Mourinho: Ronaldo është fenomen, duhet studim për të
Jose Mourinho ka folur fjalë të mëdha për sulmuesin e Juventusit dhe bashkëvendësin e tij, Cristiano Ronaldo. Ronaldo së fundmi u bë golashënuesi më i madh në historinë e kualifikimeve në kampionate evropiane me katër ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 10:17
Jose Mourinho ka folur fjalë të mëdha për sulmuesin e Juventusit dhe bashkëvendësin e tij, Cristiano Ronaldo. Ronaldo së fundmi u bë golashënuesi më i madh në historinë e kualifikimeve në kampionate evropiane me katër ...

Ronaldo e ftoi në darkë, kështu përgjigjet Messi
Lionel Messi ka thënë se nuk ka asnjë problem të takohet dhe të kalojë një darkë me rivalin e madh, Cristiano Ronaldo. Ylli i Juventusit e kishte ftuar Messin në darkë gjatë ceremonisë “The Best” nga FIFA. “Nuk kam ...
Lajminet | 12-Sep-2019 11:01
Lionel Messi ka thënë se nuk ka asnjë problem të takohet dhe të kalojë një darkë me rivalin e madh, Cristiano Ronaldo. Ylli i Juventusit e kishte ftuar Messin në darkë gjatë ceremonisë “The Best” nga FIFA. “Nuk kam ...

Mourinho: Ronaldo është rast studimi, ai do të shënojë gola edhe në moshën 50 vjeçe
Jose Mourinho e ka lartësuar sulmuesin e Juventusit dhe bashkatdhetarin e vet, Cristiano Ronaldon, si rast studimi i cili do të shënojë gola edhe në moshën 50v-vjeçare. Së fundmi, Ronaldo u bë golashënuesi më i mirë në ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 10:59
Jose Mourinho e ka lartësuar sulmuesin e Juventusit dhe bashkatdhetarin e vet, Cristiano Ronaldon, si rast studimi i cili do të shënojë gola edhe në moshën 50v-vjeçare. Së fundmi, Ronaldo u bë golashënuesi më i mirë në ...

Askush si Cristiano Ronaldo në Europë, tjetër rekord për sulmuesin
Cristiano Ronaldo nuk ka ndërmend të ndalet. I vetëm merr në krahë Portugalinë dhe vendos një tjetër rekord në karrierën e tij të pabesueshme. Sulmuesi shënoi katër gola në fitoren 5-1 të skuadrës luzitane në ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 12:50
Cristiano Ronaldo nuk ka ndërmend të ndalet. I vetëm merr në krahë Portugalinë dhe vendos një tjetër rekord në karrierën e tij të pabesueshme. Sulmuesi shënoi katër gola në fitoren 5-1 të skuadrës luzitane në ...

Messi tregon nëse do ta pranonte ftesën e Ronaldos për një darkë së bashku Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se nuk është shok i ngushtë i Cristiano Ronaldos, por thotë se me kënaqësi do ta pranonte ftesën e sulmuesit të Juventusit
Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se nuk është shok i ngushtë i Cristiano Ronaldos, por thotë se me kënaqësi do ta pranonte ftesën e sulmuesit të Juventusit për të darkuar së bashku. Dy rivalët e ...
Kosova Sot | 12-Sep-2019 10:51
Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se nuk është shok i ngushtë i Cristiano Ronaldos, por thotë se me kënaqësi do ta pranonte ftesën e sulmuesit të Juventusit për të darkuar së bashku. Dy rivalët e ...

I lutet i gjunjëzuar…, Ronaldo bën këtë gjest ndaj tifozit të ‘çmendur’! (Video)
Cristiano Ronaldo është një futbollist i madh si brenda fushave të blerta ashtu edhe jashtë saj. Në duelin kundër Lituanisë, Cristiano realizoi 4 gola por gjatë momentit të zëvendësimit pati një episod fantastik me një ...
Telegraf | 11-Sep-2019 14:33
Cristiano Ronaldo është një futbollist i madh si brenda fushave të blerta ashtu edhe jashtë saj. Në duelin kundër Lituanisë, Cristiano realizoi 4 gola por gjatë momentit të zëvendësimit pati një episod fantastik me një ...

Messi tregon nëse do ta pranonte ftesën e Ronaldos për një darkë së bashku
Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se nuk është shok i ngushtë i Cristiano Ronaldos, por thotë se me kënaqësi do ta pranonte ftesën e sulmuesit të Juventusit për të darkuar së bashku. Dy rivalët e ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 10:44
Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se nuk është shok i ngushtë i Cristiano Ronaldos, por thotë se me kënaqësi do ta pranonte ftesën e sulmuesit të Juventusit për të darkuar së bashku. Dy rivalët e ...

Mourinho: Ronaldo është fenomen, duhet studim për të
Jose Mourinho ka folur fjalë të mëdha për sulmuesin e Juventusit dhe bashkëvendësin e tij, Cristiano Ronaldo. Ronaldo së fundmi u bë golashënuesi më i madh në historinë e kualifikimeve në kampionate evropiane me katër ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 10:39
Jose Mourinho ka folur fjalë të mëdha për sulmuesin e Juventusit dhe bashkëvendësin e tij, Cristiano Ronaldo. Ronaldo së fundmi u bë golashënuesi më i madh në historinë e kualifikimeve në kampionate evropiane me katër ...

Vjen përgjigja e Mesit për ofertën e Ronaldos
Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, pranon se nuk është mik i ngushtë i Cristiano Ronaldos, por thotë se me kënaqësi do ta pranonte një ftesë për darkë nga sulmuesi i Juventusit. Ronaldo, i cili e la Messin vetëm në ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 10:06
Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, pranon se nuk është mik i ngushtë i Cristiano Ronaldos, por thotë se me kënaqësi do ta pranonte një ftesë për darkë nga sulmuesi i Juventusit. Ronaldo, i cili e la Messin vetëm në ...

“Unë nuk luaj futboll duke menduar për çmime individuale”, “makineri golash”, Ronaldo i ka shënuar 150 skuadrave
“Pokeri” kundër Lituanisë në fitoren 5-1 që Portugalia regjistroi mbrëmjen e djeshme e ngjiti Cristiano Ronaldon në kuotën e 93 golave të shënuar me kombëtaren. Një statistikë mjaft interesante, që e afron me 16 ...
Standard | 12-Sep-2019 09:12
“Pokeri” kundër Lituanisë në fitoren 5-1 që Portugalia regjistroi mbrëmjen e djeshme e ngjiti Cristiano Ronaldon në kuotën e 93 golave të shënuar me kombëtaren. Një statistikë mjaft interesante, që e afron me 16 ...

Cristiano Ronaldo në rrugë për t’u bërë golashënuesi më i mirë i futbollit ndërkombëtar
Kur Cristiano Ronaldo është në formën e tij më të mirë, thjesht nuk ka kush e ndal atë para golit – diçka që edhe Lituania e zbuloi të martën në mbrëmje kur sulmuesi shënoi katër gola në fitoren 5-1 për Portugalinë. ...
Gazeta Observer | 11-Sep-2019 18:17
Kur Cristiano Ronaldo është në formën e tij më të mirë, thjesht nuk ka kush e ndal atë para golit – diçka që edhe Lituania e zbuloi të martën në mbrëmje kur sulmuesi shënoi katër gola në fitoren 5-1 për Portugalinë. ...

Cristiano Ronaldo në rrugë për t’u bërë golashënuesi më i mirë i futbollit ndërkombëtar
Ndeshja e së martës e pa atë të shtojë një tjetër rekord në listën e tij. Me 25 gola të shënuar, ai tani është bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në kualifikueset e Kampionatit Evropian, transmeton . “Kjo ...
Lajminet | 11-Sep-2019 17:01
Ndeshja e së martës e pa atë të shtojë një tjetër rekord në listën e tij. Me 25 gola të shënuar, ai tani është bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në kualifikueset e Kampionatit Evropian, transmeton . “Kjo ...

Është krahasuar vetëm me Messin, CR7 gati të thyejë “Mbretin” e Persisë
Për vite të tëra ka sfiduar me shifra Lionel Messin, por kështu ka rrezikuar të humbë nga shikimi një tjetër rival. Cristiano Ronaldo ka si objektiv një tjetër rekord, atë që e mban një kundërshtar me ekzotik dhe më pak ...
SuperSport | 11-Sep-2019 16:08
Për vite të tëra ka sfiduar me shifra Lionel Messin, por kështu ka rrezikuar të humbë nga shikimi një tjetër rival. Cristiano Ronaldo ka si objektiv një tjetër rekord, atë që e mban një kundërshtar me ekzotik dhe më pak ...

Askush si Cristiano Ronaldo në Europë, tjetër rekord për sulmuesin
Cristiano Ronaldo nuk ka ndërmend të ndalet. I vetëm merr në krahë Portugalinë dhe vendos një tjetër rekord në karrierën e tij të pabesueshme. Sulmuesi shënoi katër gola në fitoren 5-1 të skuadrës luzitane në ...
E Dua Sportin | 11-Sep-2019 15:02
Cristiano Ronaldo nuk ka ndërmend të ndalet. I vetëm merr në krahë Portugalinë dhe vendos një tjetër rekord në karrierën e tij të pabesueshme. Sulmuesi shënoi katër gola në fitoren 5-1 të skuadrës luzitane në ...

‘Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë’, deklarata e bujshme nga …
Portugalia mposhti Lituaninë me rezultat të thellë 5-1 në një mbrëmje ku shkëlqeu Cristiano Ronaldo. Sulmuesi i Juventusit shënoi 4 gola ndaj Lituanisë në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Europian. Pas ndeshjes, ...
Lexo | 11-Sep-2019 14:23
Portugalia mposhti Lituaninë me rezultat të thellë 5-1 në një mbrëmje ku shkëlqeu Cristiano Ronaldo. Sulmuesi i Juventusit shënoi 4 gola ndaj Lituanisë në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Europian. Pas ndeshjes, ...

VIDEO/ I lutet i gjunjëzuar…, Ronaldo bën këtë gjest ndaj tifozit të ‘çmendur’!
Cristiano Ronaldo është një futbollist i madh si brenda fushave të blerta ashtu edhe jashtë saj. Në duelin kundër Lituanisë, Cristiano realizoi 4 gola por gjatë momentit të zëvendësimit pati një episod fantastik me një ...
Lexo | 11-Sep-2019 12:55
Cristiano Ronaldo është një futbollist i madh si brenda fushave të blerta ashtu edhe jashtë saj. Në duelin kundër Lituanisë, Cristiano realizoi 4 gola por gjatë momentit të zëvendësimit pati një episod fantastik me një ...

Cristiano, historia e Evropës. Portugezi është futbollisti që ka shënuar më shumë në nivel kombëtaresh
Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë pjesë e historisë si në nivel klubesh ashtu edhe me përfaqësuesen portugeze. Në recitalin e fundit ndaj Lituanisë me pokerin e realizuar ka arritur në shifrat e 93 golave me Portugalinë ...
RTSH | 11-Sep-2019 11:36
Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë pjesë e historisë si në nivel klubesh ashtu edhe me përfaqësuesen portugeze. Në recitalin e fundit ndaj Lituanisë me pokerin e realizuar ka arritur në shifrat e 93 golave me Portugalinë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved