ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 21:32

Papunësia u ul, INSTAT raporton se papunësia ka zbritur në 11.5 përqind

Papunësia u ul, INSTAT raporton se papunësia ka zbritur në 11.5 përqind
“Papunësia në vend shënoi rënie prej gati 1 përqind në tremujorin e dytë të vitit”, lajmëroi Instituti i Statistikave.
Top Channel | 11-Sep-2019 21:50
“Papunësia në vend shënoi rënie prej gati 1 përqind në tremujorin e dytë të vitit”, lajmëroi Instituti i Statistikave.

Shqipëria me shkallën më të lartë të punësimit në rajon, rritje me 3.4 % në tremujorin e dytë 2019
Rritja e numrit të të punësuarve po ndjek trendin pozitiv të qëndrueshëm nga muaji në muaj. Sipas Anketës Tremujore të Forcave të Punës, publikuar sot nga INSTAT, shkalla e papunësisë në vend arrin në nivelet më të ulta ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 18:32
Rritja e numrit të të punësuarve po ndjek trendin pozitiv të qëndrueshëm nga muaji në muaj. Sipas Anketës Tremujore të Forcave të Punës, publikuar sot nga INSTAT, shkalla e papunësisë në vend arrin në nivelet më të ulta ...

Shkalla më e ulët historike e papunësisë, Rama e nis mëngjesin me shifra
Papunësia në tremujorin e dytë të këtij viti ka zbritur në nivelin e 11,5 %. Krahasuar me një vit më parë niveli i papunësisë ka rënë me 0,9% dhe ka zbritur me 0,6% në raport me tremujorin e parë të këtij viti. Në ...
Lexo | 12-Sep-2019 08:59
Papunësia në tremujorin e dytë të këtij viti ka zbritur në nivelin e 11,5 %. Krahasuar me një vit më parë niveli i papunësisë ka rënë me 0,9% dhe ka zbritur me 0,6% në raport me tremujorin e parë të këtij viti. Në ...

Papunësia në vend, financat: Ra në 11.5%
Papunësia në vend ka pësuar rënie në 11. 5%. Këtë e bën të ditur Ministria e Financave, sipas të cilës, ky është niveli më i ulët historik. Lajm i mirë për ekonominë! Nis kështu njoftimi i Ministrisë së Financave e cila ...
ABCNews | 11-Sep-2019 15:43
Papunësia në vend ka pësuar rënie në 11. 5%. Këtë e bën të ditur Ministria e Financave, sipas të cilës, ky është niveli më i ulët historik. Lajm i mirë për ekonominë! Nis kështu njoftimi i Ministrisë së Financave e cila ...

Denaj: Në tremujorin e dytë të 2019, papunësia vazhdoi në rënie
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi se në tremujorin e e dytë të 2019 papunësia në vend vazhdoi në rënie duke kapur nivelin historik prej 11.5%. Në një postim në “Facebook”, Denaj duke iu referuar ...
VizionPlus | 11-Sep-2019 12:49
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi se në tremujorin e e dytë të 2019 papunësia në vend vazhdoi në rënie duke kapur nivelin historik prej 11.5%. Në një postim në “Facebook”, Denaj duke iu referuar ...

Paga mesatare, 52 600 lekë – Është rritur me 4.5% krahasuar me një vit më parë
Paga mesatare bruto në ekonomi ka arritur në 52 600 lekë në muaj. Mbështetur në të dhënat e Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, të përpunuara nga Instat, për tremujorin e dytë 2019 paga mesatare u rrit me 4.5% ...
ScanTv | 11-Sep-2019 13:57
Paga mesatare bruto në ekonomi ka arritur në 52 600 lekë në muaj. Mbështetur në të dhënat e Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, të përpunuara nga Instat, për tremujorin e dytë 2019 paga mesatare u rrit me 4.5% ...

Shqipëria me shkallën më të lartë të punësimit në rajon, rritje me 3.4 % në tremujorin e dytë 2019
Rritja e numrit të të punësuarve po ndjek trendin pozitiv të qëndrueshëm nga muaji në muaj. Sipas Anketës Tremujore të Forcave të Punës, publikuar sot nga INSTAT, shkalla e papunësisë në vend arrin në nivelet më të ulta ...
Dritare | 11-Sep-2019 13:26
Rritja e numrit të të punësuarve po ndjek trendin pozitiv të qëndrueshëm nga muaji në muaj. Sipas Anketës Tremujore të Forcave të Punës, publikuar sot nga INSTAT, shkalla e papunësisë në vend arrin në nivelet më të ulta ...

Shqipëria me shkallën më të lartë të punësimit në rajon, rritje me 3.4 % në tremujorin e dytë 2019
Rritja e numrit të të punësuarve po ndjek trendin pozitiv të qëndrueshëm nga muaji në muaj. Sipas Anketës Tremujore të Forcave të Punës, publikuar sot nga INSTAT, shkalla e papunësisë në vend arrin në nivelet më të ulta ...
Lexo | 11-Sep-2019 12:37
Rritja e numrit të të punësuarve po ndjek trendin pozitiv të qëndrueshëm nga muaji në muaj. Sipas Anketës Tremujore të Forcave të Punës, publikuar sot nga INSTAT, shkalla e papunësisë në vend arrin në nivelet më të ulta ...

Denaj: Anketa Tremujore e Forcave të Punës, papunësia ulet në 11.5%
Përmes një postimi në facebook, ministrja e Financave Anila Denaj ndan lajmin se papunësia në vend është ulur në 11.5%, bazuar kjo në anketat tremujore të forcave të punës. “Lajm i mirë për ekonominë! Sipas Anketës ...
Lexo | 11-Sep-2019 12:25
Përmes një postimi në facebook, ministrja e Financave Anila Denaj ndan lajmin se papunësia në vend është ulur në 11.5%, bazuar kjo në anketat tremujore të forcave të punës. “Lajm i mirë për ekonominë! Sipas Anketës ...

Denaj: Anketa Tremujore e Forcave të Punës, papunësia ulet në 11.5%
Përmes një postimi në facebook, ministrja e Financave Anila Denaj ndan lajmin se papunësia në vend është ulur në 11.5%, bazuar kjo në anketat tremujore të forcave të punës. “Lajm i mirë për ekonominë! Sipas Anketës ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 12:01
Përmes një postimi në facebook, ministrja e Financave Anila Denaj ndan lajmin se papunësia në vend është ulur në 11.5%, bazuar kjo në anketat tremujore të forcave të punës. “Lajm i mirë për ekonominë! Sipas Anketës ...

Në rajon, Shqipëria me shkallën më të lartë të punësimit
Rritja e numrit të të punësuarve po ndjek trendin pozitiv të qëndrueshëm nga muaji në muaj. Sipas statistikave zyrtare në Shqipëri, numri i të punësuarve u rrit me 3,4 % në tremujorin e dytë të këtij viti, krahasuar me ...
AlbInfo | 11-Sep-2019 12:07
Rritja e numrit të të punësuarve po ndjek trendin pozitiv të qëndrueshëm nga muaji në muaj. Sipas statistikave zyrtare në Shqipëri, numri i të punësuarve u rrit me 3,4 % në tremujorin e dytë të këtij viti, krahasuar me ...

Denaj: Anketa Tremujore e Forcave të Punës, papunësia ulet në 11.5%
Përmes një postimi në facebook, ministrja e Financave Anila Denaj ndan lajmin se papunësia në vend është ulur në 11.5%, bazuar kjo në anketat tremujore të forcave të punës. “Lajm i mirë për ekonominë! Sipas Anketës ...
Medial | 11-Sep-2019 12:04
Përmes një postimi në facebook, ministrja e Financave Anila Denaj ndan lajmin se papunësia në vend është ulur në 11.5%, bazuar kjo në anketat tremujore të forcave të punës. “Lajm i mirë për ekonominë! Sipas Anketës ...

Anketa e INSTAT për forcat e punës – Denaj: Lajm i mirë për ekonominë, konfirmon efektivitetin e politikave nxitëse për punësimin
Ministrja e Financave, Anila Denaj, ka njoftuar sot në faqen e saj zyrtare se papunësia në vend ka kapur nivelin e saj më të ulët. “Anketa tremujore e forcave të punës, publikuar sot nga INSTAT, konfirmon efektivitetin ...
ScanTv | 11-Sep-2019 12:04
Ministrja e Financave, Anila Denaj, ka njoftuar sot në faqen e saj zyrtare se papunësia në vend ka kapur nivelin e saj më të ulët. “Anketa tremujore e forcave të punës, publikuar sot nga INSTAT, konfirmon efektivitetin ...

Tremujori i dytë, pagat në sektorin e turizmit u rriten 13.1% në ndërtim u ulen 2.6%
Pagat po ndjekin ciklin e zhvillimeve ekonomike dhe demografike në vend. Për shkak të vështirësisë për të gjetur punonjës sektori i hotelerisë dhe restoranteve në të gjithë vendin kanë rritur pagat në tremujorin e dytë ...
Monitor | 11-Sep-2019 12:01
Pagat po ndjekin ciklin e zhvillimeve ekonomike dhe demografike në vend. Për shkak të vështirësisë për të gjetur punonjës sektori i hotelerisë dhe restoranteve në të gjithë vendin kanë rritur pagat në tremujorin e dytë ...

Turizmi dhe bujqësia ulen papunësinë në rekord ne 3-mujorin e dytë, treguesi 11.5%
Treguesi i papunësisë shënoi rënie të mëtejshme në tremujorin e dytë të vitit 2019, duke arritur nivelin 11,5 për qind. Ky është një rekord i ri i papunësisë sipas INSTAT, ku shihet se treguesi ka rënë me krahasuar me ...
Monitor | 11-Sep-2019 11:55
Treguesi i papunësisë shënoi rënie të mëtejshme në tremujorin e dytë të vitit 2019, duke arritur nivelin 11,5 për qind. Ky është një rekord i ri i papunësisë sipas INSTAT, ku shihet se treguesi ka rënë me krahasuar me ...

Zvicra shënon shkallën më të ulët historike të papunësisë
Me vetëm 2.1%, papunësia në Zvicër gjatë muajve të fundit ndodhet në një nivel historikisht ndër më të ulëtit, shkruan SDA.ch. Herën e fundit një shkallë kaq e ulët e papunësisë në Zvicër ishte shënuar në vitin 2001.Në ...
Arbresh | 10-Sep-2019 15:47
Me vetëm 2.1%, papunësia në Zvicër gjatë muajve të fundit ndodhet në një nivel historikisht ndër më të ulëtit, shkruan SDA.ch. Herën e fundit një shkallë kaq e ulët e papunësisë në Zvicër ishte shënuar në vitin 2001.Në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved