ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/02/2020 23:13

E përkulur në varrin e të atit, Rudina Hajdari: Frymëzimi më i madh i besimit tek sistemi i demokracisë

E përkulur në varrin e të atit, Rudina Hajdari: Frymëzimi më i madh i besimit tek sistemi i demokracisë
TIRANË Vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari, deputete e Kuvendit të Shqipërisë përcjell një mesazh në 21-vjetorin e vrasjes së liderit të lëvizjes studentore. Ajo shfaqet e përkulur në varrin e të atit në Varrezat e ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 12:04
TIRANË Vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari, deputete e Kuvendit të Shqipërisë përcjell një mesazh në 21-vjetorin e vrasjes së liderit të lëvizjes studentore. Ajo shfaqet e përkulur në varrin e të atit në Varrezat e ...

Rudina Hajdari: 21 vjet pas vrasjes së tim ati, pak gjëra kanë ndryshuar për mirë në Shqipëri
Rudina Hajdari ka kujtuar 21-vjetorin e vrasjes së të atit. Ajo thotë se që nga ajo kohë, shumë pak gjëra kanë ndryshuar për mirë në Shqipëri. “Sot, pas 21 vitesh, krizat e ndryshme kanë mbërthyer e nuk janë të ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 11:47
Rudina Hajdari ka kujtuar 21-vjetorin e vrasjes së të atit. Ajo thotë se që nga ajo kohë, shumë pak gjëra kanë ndryshuar për mirë në Shqipëri. “Sot, pas 21 vitesh, krizat e ndryshme kanë mbërthyer e nuk janë të ...

Homazhet për Hajdarin, djali i Sokol Olldashit përqafon Fatmirën. Basha e Berisha përulen tek memoriali
TIRANË Si opozita ashtu edhe maxhoranca e përfaqësues të dy kampeve politike kanë zhvilluar homazhe sot tek Varrezat e Dëshmorëve dhe tek memoriali kushtuar Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Fillimisht ka ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 11:19
TIRANË Si opozita ashtu edhe maxhoranca e përfaqësues të dy kampeve politike kanë zhvilluar homazhe sot tek Varrezat e Dëshmorëve dhe tek memoriali kushtuar Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Fillimisht ka ...

Basha: Amaneti e sakrifica e Azem Hajdarit shembull frymëzimi për një Shqipëri europiane
Kreu demokrat Lulzim Basha ka kryer homazhe këtë të enjte në memorialin e Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Basha tha para mediave se plaga e 12 shtatorit është akoma e hapur edhe pse ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 12:21
Kreu demokrat Lulzim Basha ka kryer homazhe këtë të enjte në memorialin e Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Basha tha para mediave se plaga e 12 shtatorit është akoma e hapur edhe pse ...

Basha, homazh tek memoriali i Hajdarit: Do të realizojmë idealin e Shqipërisë demokratike
Drejtues të Partisë demokratike kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit. Nderojmë sot liderin e lëvizjes studentore tha kreu demokrat Basha. “Idealet e Hajdarit ishin për një Shqipëri dhe një politike të ndarë ...
Telegraf | 12-Sep-2019 11:55
Drejtues të Partisë demokratike kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit. Nderojmë sot liderin e lëvizjes studentore tha kreu demokrat Basha. “Idealet e Hajdarit ishin për një Shqipëri dhe një politike të ndarë ...

Presidenti Meta nderon kujtimin e heroit të demokracisë Azem Hajdari: Pluralizmi politik dhe zgjedhjet e lira e të ndershme, janë kolona vertebrore e çdo sistemi demokratik, që duhen mbrojtur nga të gjithë dhe me çdo çmim
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, në nderim të jetës dhe veprës së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90-të, ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, i cili u nda nga jeta tragjikisht 21 vite më ...
Telegraf | 12-Sep-2019 11:13
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, në nderim të jetës dhe veprës së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90-të, ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, i cili u nda nga jeta tragjikisht 21 vite më ...

Tre ceremoni për Azem Hajdarin/ Vajza, djali dhe presidenti homazhe në vende të ndryshme (fotot)
Përkujtimi i këtij 21-vjetori të Azem Hajdarit, e ka ndarë si familjen ashtu edhe politikën për vendin e kryerjes së homazheve.
Top Channel | 12-Sep-2019 10:41
Përkujtimi i këtij 21-vjetori të Azem Hajdarit, e ka ndarë si familjen ashtu edhe politikën për vendin e kryerjes së homazheve.

Rudina Hajdari: Figura e babait tim, frymëzimi më i madh i besimit te demokracia
Sot, 21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit. Pas homazheve të zhvilluara te Varrezat e Dëshmorëve dhe te memoriali i të atit, Rudina Hajdari, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se, sot pas 21 vjetësh kriza të ...
Dritare | 12-Sep-2019 12:42
Sot, 21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit. Pas homazheve të zhvilluara te Varrezat e Dëshmorëve dhe te memoriali i të atit, Rudina Hajdari, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se, sot pas 21 vjetësh kriza të ...

FOTOT: Basha e Berisha homazhe për Azemin, krah… Rudinës
Ashtu si çdo vit, Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarin. Edhe këtë vit, prezent kanë qenë edhe familjarët e Azemit. Madje edhe Rudina, të cilën Basha me Berishën ia kanë ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 10:39
Ashtu si çdo vit, Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarin. Edhe këtë vit, prezent kanë qenë edhe familjarët e Azemit. Madje edhe Rudina, të cilën Basha me Berishën ia kanë ...

Rudina Hajdari kryen homazhet, përkulet para bustit të të atit dhe jep këtë mesazh për shqiptarët
21 vit pas vdekjes së të atit, sot Rudina Hajdari shkon në përkujtimoren e Azem Hajdarit si deputete dhe pasi kryen homazhet, shprehet se edhe pse ka kaluar kaq shumë kohë, sërish Shqipëria mbetet e mbërthyer nga kriza. ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 12:32
21 vit pas vdekjes së të atit, sot Rudina Hajdari shkon në përkujtimoren e Azem Hajdarit si deputete dhe pasi kryen homazhet, shprehet se edhe pse ka kaluar kaq shumë kohë, sërish Shqipëria mbetet e mbërthyer nga kriza. ...

Meta nderon kujtimin e Azem Hajdari: Pluralizmi politik duhet mbrojtur nga të gjithë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në nderim të jetës dhe veprës së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90-të, ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, i cili u nda nga jeta tragjikisht 21 vite më parë pranë ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 10:51
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në nderim të jetës dhe veprës së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90-të, ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, i cili u nda nga jeta tragjikisht 21 vite më parë pranë ...

Basha: Amaneti e sakrifica e Azem Hajdarit shembull frymëzimi për një Shqipëri europiane
Kreu demokrat Lulzim Basha ka kryer homazhe këtë të enjte në memorialin e Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Basha tha para mediave se plaga e 12 shtatorit është akoma e hapur edhe pse ...
Medial | 12-Sep-2019 12:32
Kreu demokrat Lulzim Basha ka kryer homazhe këtë të enjte në memorialin e Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Basha tha para mediave se plaga e 12 shtatorit është akoma e hapur edhe pse ...

Basha nderon Azem Hajdarin: Ka ardhur koha të mbyllim tranzicionin
mapo.al Drejtues të lartë të Partisë Demokratike kanë bërë homazhe sot tek memoriali i Azem Hajdarit. Kryetari i PD, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, bashkëshortja e Azem Hajdarit dhe fëmijët e tij që bënë ...
Mapo | 12-Sep-2019 10:39
mapo.al Drejtues të lartë të Partisë Demokratike kanë bërë homazhe sot tek memoriali i Azem Hajdarit. Kryetari i PD, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, bashkëshortja e Azem Hajdarit dhe fëmijët e tij që bënë ...

Opozita homazhe tek memoriali i Hajdarit, Basha: E sotmja thirrje për bashkim. Të mbyllim siparin e tranzicionit
TIRANË Opozita ka zhvilluar homazhe në memorialin e Azem Hajdarit e heroit të Lëvizjes Studentore të vrarë 21 vjet më parë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ish-presidenti Bujar Nishani, ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 10:34
TIRANË Opozita ka zhvilluar homazhe në memorialin e Azem Hajdarit e heroit të Lëvizjes Studentore të vrarë 21 vjet më parë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ish-presidenti Bujar Nishani, ...

Flet për të atin si politikane, Rudina Hajdari shkruan këto rreshta për Azemin
Deputetja Rudina Hajdari ka zgjedhur të flasë si politikane dhe jo si bijë 21 vite, pasi babai i saj Azem Hajdari u vra. Hajdari shkruan në një postim në rrjetet sociale, se figura e Azem Hajdarit, liderit të lëvizjes ...
Lajmi i Fundit | 12-Sep-2019 12:11
Deputetja Rudina Hajdari ka zgjedhur të flasë si politikane dhe jo si bijë 21 vite, pasi babai i saj Azem Hajdari u vra. Hajdari shkruan në një postim në rrjetet sociale, se figura e Azem Hajdarit, liderit të lëvizjes ...

Basha: Hajdari u vra nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit
“Azem Hajdari, u vra mizorisht, nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit”, kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike në këtë 21-vjetor përkujtimi të Azem Hajdarit.
Top Channel | 12-Sep-2019 10:34
“Azem Hajdari, u vra mizorisht, nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit”, kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike në këtë 21-vjetor përkujtimi të Azem Hajdarit.

21 vite nga vrasja/ PD dhe familja Hajdari bashkë për nderimet e heroit (foto)
Pas Metës e Ruçit, PD dhe gjithë familjarët e familjes Hajdari janë mbledhur para memorialit të Azem Hajdarit për të kryer nderimet.
Top Channel | 12-Sep-2019 10:21
Pas Metës e Ruçit, PD dhe gjithë familjarët e familjes Hajdari janë mbledhur para memorialit të Azem Hajdarit për të kryer nderimet.

Rudina Hajdari: 21 vjet pas vrasjes së Azemit, vendin e kanë mbërthyer krizat e ndryshme
Deputetja Rudina Hajdari ka përkujtuar përmes homazheve të atin, Azem Hajdarin 21 vjet pas vrasjes. Në një status në rrjetet sociale, ajo thekson se edhe pse kanë kaluar shumë kohë që nga vrasja e ish liderit të ...
Politiko | 12-Sep-2019 11:53
Deputetja Rudina Hajdari ka përkujtuar përmes homazheve të atin, Azem Hajdarin 21 vjet pas vrasjes. Në një status në rrjetet sociale, ajo thekson se edhe pse kanë kaluar shumë kohë që nga vrasja e ish liderit të ...

21 vite nga vrasja e të atit, çfarë tha Rudina Hajdari
Pasi mori pjesë në dy ceremoni që u zhvilluan në nder të babait të saj, deputetja Rudina Hajdari, vajza e të ndjerit Azem Hajdari ka bërë një postim: “Sot, pas 21 vitesh, krizat e ndryshme kanë mbërthyer e nuk janë të ...
Gazeta Dita | 12-Sep-2019 11:43
Pasi mori pjesë në dy ceremoni që u zhvilluan në nder të babait të saj, deputetja Rudina Hajdari, vajza e të ndjerit Azem Hajdari ka bërë një postim: “Sot, pas 21 vitesh, krizat e ndryshme kanë mbërthyer e nuk janë të ...

Demokraci qokash, PS nderon babain e Rudinës (Video)
Azem Hajdari duhet të ketë lëvizur nga vendi këtë të enjte, pasi në varrin e tij bën homazhe, nderime dhe u përkulën shoqet politike të vajzës së tij, Rudinës. I caktoi partia apo dolën vetë vullnetare, Vasilika Hysi ...
Respublica | 12-Sep-2019 11:38
Azem Hajdari duhet të ketë lëvizur nga vendi këtë të enjte, pasi në varrin e tij bën homazhe, nderime dhe u përkulën shoqet politike të vajzës së tij, Rudinës. I caktoi partia apo dolën vetë vullnetare, Vasilika Hysi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved