ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 18:08

Meta për shkarkimin: I pamundur! Nuk jam në punë por në mision, të cilin do e përmbush deri në fund

Meta për shkarkimin: I pamundur! Nuk jam në punë por në mision, të cilin do e përmbush deri në fund
Presidenti Ilir Meta, gjatë konferencës për shtyp të pak minutave më parë, u shpreh i bindur se nuk ka shans që të dalë nga presidenca para 24 korrikut 2022, datë kur i mbaron edhe mandati kushtetues. Sipas kreut të ...
Telegraf | 11-Sep-2019 20:27
Presidenti Ilir Meta, gjatë konferencës për shtyp të pak minutave më parë, u shpreh i bindur se nuk ka shans që të dalë nga presidenca para 24 korrikut 2022, datë kur i mbaron edhe mandati kushtetues. Sipas kreut të ...

“Nuk ka asnjë shans që Ilir Meta të dalë nga Presidenca”
Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se nuk ekziston asnjë shkelje ligjore në veprimtarin e tij si President i Republikës. Në konferencën e dhënë për mediat, Meta tha se “Nuk ka asnjë shans që Ilir Meta të dalë nga ...
Standard | 12-Sep-2019 09:12
Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se nuk ekziston asnjë shkelje ligjore në veprimtarin e tij si President i Republikës. Në konferencën e dhënë për mediat, Meta tha se “Nuk ka asnjë shans që Ilir Meta të dalë nga ...

Kemi nevojë për President, jo për dikë që sillet si kaposhi i farës
Dje qytetarët e Shqipërisë prisnin që në konferencë për shtyp të dilte Presidenti i Republikës për të sqaruar zhvillimet e fundit politike. Ajo që ndodhi ishte krejt tjetër. Në konferencë për shtyp doli Ilir Meta, i ...
Respublica | 12-Sep-2019 00:18
Dje qytetarët e Shqipërisë prisnin që në konferencë për shtyp të dilte Presidenti i Republikës për të sqaruar zhvillimet e fundit politike. Ajo që ndodhi ishte krejt tjetër. Në konferencë për shtyp doli Ilir Meta, i ...

Meta: S’dal nga Presidenca para 2022-shit
Presidenti Meta zhvilloi një konferencë në stilin e tij, prej atyre që janë parë shpesh kohët e fundit, që kur ka zgjedhur të bëhet aktor i fortë politik. Me një dalje para medias pa ndonjë shkak të caktuar, kreu i ...
Shenja | 11-Sep-2019 21:09
Presidenti Meta zhvilloi një konferencë në stilin e tij, prej atyre që janë parë shpesh kohët e fundit, që kur ka zgjedhur të bëhet aktor i fortë politik. Me një dalje para medias pa ndonjë shkak të caktuar, kreu i ...

PËRBETIMI/ Meta: s’dal nga Presidenca para 2022-shit
Presidenti Meta zhvilloi një konferencë në stilin e tij, prej atyre që janë parë shpesh kohët e fundit, që kur ka zgjedhur të bëhet aktor i fortë politik. Me një dalje para medias pa ndonjë shkak të caktuar, kreu i ...
Tesheshi | 11-Sep-2019 20:05
Presidenti Meta zhvilloi një konferencë në stilin e tij, prej atyre që janë parë shpesh kohët e fundit, që kur ka zgjedhur të bëhet aktor i fortë politik. Me një dalje para medias pa ndonjë shkak të caktuar, kreu i ...

A i druhet Meta shkarkimit nga detyra? Presidenti: Nuk ka asnjë shans që…
Në konferencën e tij për shtyp me mediat, presidenti Ilir Meta u pyet ndër të tjera rreth një shkarkimi të mundshëm nga detyra. A i druhet ai gjithë kësaj? Ndër të tjera, në përgjigjen e tij, presidenti tha se ...
Flaka | 11-Sep-2019 19:42
Në konferencën e tij për shtyp me mediat, presidenti Ilir Meta u pyet ndër të tjera rreth një shkarkimi të mundshëm nga detyra. A i druhet ai gjithë kësaj? Ndër të tjera, në përgjigjen e tij, presidenti tha se ...

Parlamenti në krizë/ Meta: 182 deputetë dhe kandidatë refuzuan mandatet
Presidenti, Ilir Meta u pyet gjatë konferencës së sotme se kush e thirri takimin që zhvilloi sot me kreun e opozitës, Lulzim Basha dhe çfarë u diskutua për zgjidhjen e krizës si dhe për qëndrimet që kanë palët. Meta e ...
Lajmi i Fundit | 11-Sep-2019 19:28
Presidenti, Ilir Meta u pyet gjatë konferencës së sotme se kush e thirri takimin që zhvilloi sot me kreun e opozitës, Lulzim Basha dhe çfarë u diskutua për zgjidhjen e krizës si dhe për qëndrimet që kanë palët. Meta e ...

A i druhet Presidenti shkarkimit nga detyra?
Në konferencën e tij për shtyp me mediat, presidenti Ilir Meta u pyet ndër të tjera rreth një shkarkimi të mundshëm nga detyra. A i druhet ai gjithë kësaj? Ndër të tjera, në përgjigjen e tij, presidenti tha se ...
Gazeta Dita | 11-Sep-2019 19:06
Në konferencën e tij për shtyp me mediat, presidenti Ilir Meta u pyet ndër të tjera rreth një shkarkimi të mundshëm nga detyra. A i druhet ai gjithë kësaj? Ndër të tjera, në përgjigjen e tij, presidenti tha se ...

Frikë nga shkarkimi? Presidenti flet për mision historik: Kur largohem nga zyra
Kreu i shtetit në një bisedë të gjatë me gazetarët u pyet se nëse ai ka frikë nga shkarkimi nga posti i Presidentit. Ai tha se mandati i tij përfundon në 2022 dhe përfaqësimi i institucionit do të këtë si kryefjalë pune ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 18:29
Kreu i shtetit në një bisedë të gjatë me gazetarët u pyet se nëse ai ka frikë nga shkarkimi nga posti i Presidentit. Ai tha se mandati i tij përfundon në 2022 dhe përfaqësimi i institucionit do të këtë si kryefjalë pune ...

Meta tregon datën kur do largohet nga zyra e kreut të shtetit
Presidenti Ilir Meta thotë se nuk i druhet largimi nga posti i Presidentit, duke shtuar se do të përfundojë mandatin ashtu sikurse është betuar. I pyetur nëse i druhet shkarkimit, Meta tha se një pyetje të tillë i ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 18:34
Presidenti Ilir Meta thotë se nuk i druhet largimi nga posti i Presidentit, duke shtuar se do të përfundojë mandatin ashtu sikurse është betuar. I pyetur nëse i druhet shkarkimit, Meta tha se një pyetje të tillë i ...

Frikë nga shkarkimi? Presidenti flet për mision historik: Kur largohem nga zyra
Kreu i shtetit në një bisedë të gjatë me gazetarët u pyet se nëse ai ka frikë nga shkarkimi nga posti i Presidenti. Ai tha se mandati i tij përfundon në 2022 dhe përfaqësimi i institucionet do të këtë si kryefjalë pune ...
Medial | 11-Sep-2019 18:32
Kreu i shtetit në një bisedë të gjatë me gazetarët u pyet se nëse ai ka frikë nga shkarkimi nga posti i Presidenti. Ai tha se mandati i tij përfundon në 2022 dhe përfaqësimi i institucionet do të këtë si kryefjalë pune ...

A i druhet Meta shkarkimit? Presidenti: Do qëndroj në detyrë deri më 24 korrik 2022
I pyetur nga media në konferencën për shtyp, nëse Meta i druhet shkarkimit, Ppresidenti u përgjigj i vendosur se do të qëndrojë në këtë detyrë deri më 24 korrik 2022. “Kjo është një pyetje që u shkon atyre që kanë frikë ...
ABCNews | 11-Sep-2019 18:24
I pyetur nga media në konferencën për shtyp, nëse Meta i druhet shkarkimit, Ppresidenti u përgjigj i vendosur se do të qëndrojë në këtë detyrë deri më 24 korrik 2022. “Kjo është një pyetje që u shkon atyre që kanë frikë ...

Fatos Klosi: LSI i trembet një pakti të ri Rama-Basha, SHBA-BE ia kanë “mbledhur” Berishës
Lëvizja Socialiste për Integrim ndjehet e frikësuar nga një pakt i ri midis kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Këtë konstatim e bën ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Lëvizja Socialiste për Integrim ndjehet e frikësuar nga një pakt i ri midis kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Këtë konstatim e bën ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved