ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 00:16

Portugali, një muze kushtuar diktatorit Salazar ngjall debat

Portugali, një muze kushtuar diktatorit Salazar ngjall debat
Një projekt për një muze në qytetin e lindjes së ish-diktatorit, Antonio Salazar ka ngjallur një debat të ashpër në Portugali ndërkohë që Parlamenti e ka cilësuar si fyerje për demokracinë. Sipas një deklarate të votuar ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 17:32
Një projekt për një muze në qytetin e lindjes së ish-diktatorit, Antonio Salazar ka ngjallur një debat të ashpër në Portugali ndërkohë që Parlamenti e ka cilësuar si fyerje për demokracinë. Sipas një deklarate të votuar ...

Muze kushtuar diktatorit Salazar ngjall debat
Një projekt për një muze në qytetin e lindjes së ish-diktatorit, Antonio Salazar ka ngjallur një debat të ashpër në Portugali ndërkohë që Parlamenti e ka cilësuar si fyerje për demokracinë.
Kosova Press | 12-Sep-2019 18:43
Një projekt për një muze në qytetin e lindjes së ish-diktatorit, Antonio Salazar ka ngjallur një debat të ashpër në Portugali ndërkohë që Parlamenti e ka cilësuar si fyerje për demokracinë.

Portugali, një muze kushtuar diktatorit Salazar ngjall debat
Sipas një deklarate të votuar dje nga maxhoranca e majtë në Asamble, ”projekti i komunës së Santa Comba Daos, që ndodhet në rajonin e Viseut, përbën një ofendim për kujtimin e viktimave të diktaturës”. I ardhur në ...
Lajminet | 12-Sep-2019 17:39
Sipas një deklarate të votuar dje nga maxhoranca e majtë në Asamble, ”projekti i komunës së Santa Comba Daos, që ndodhet në rajonin e Viseut, përbën një ofendim për kujtimin e viktimave të diktaturës”. I ardhur në ...

FRANCË – Google përveç gjobës 500 milionë euro, paguan edhe 465 milionë euro shtesë në taksa
PARIS, 12 shtator /MEDIAL-AFP/ -Kompania “Google” do të paguajë 465 milionë euro për të mbyllur çështjen gjyqësore me administratën tatimore franceze, një shumë që i shtohet gjobës prej 500 milionë euro të pranuar nga ...
Medial | 12-Sep-2019 17:20
PARIS, 12 shtator /MEDIAL-AFP/ -Kompania “Google” do të paguajë 465 milionë euro për të mbyllur çështjen gjyqësore me administratën tatimore franceze, një shumë që i shtohet gjobës prej 500 milionë euro të pranuar nga ...

PORTUGALI – Një muze kushtuar diktatorit Salazar ngjall debat
PORTUGALI, 12 shtator /MEDIAL-AFP/ – Një projekt për një muze në qytetin e lindjes së ish-diktatorit, Antonio Salazar ka ngjallur një debat të ashpër në Portugali ndërkohë që Parlamenti e ka cilësuar si fyerje për ...
Medial | 12-Sep-2019 15:20
PORTUGALI, 12 shtator /MEDIAL-AFP/ – Një projekt për një muze në qytetin e lindjes së ish-diktatorit, Antonio Salazar ka ngjallur një debat të ashpër në Portugali ndërkohë që Parlamenti e ka cilësuar si fyerje për ...

LONDËR – Kritika të shumta për Johnson në një raport për një Brexit pa marrëveshje
LONDËR, 12 shtator /MEDIAL-AFP/ – Kryeministri britanik, Boris Johnson u përball sot me kritika të shumta pas publikimit të një dosjeje qeveritare sipas të cilës një Brexit pa marrëveshje mund të shkaktojë trazira dhe ...
Medial | 12-Sep-2019 13:22
LONDËR, 12 shtator /MEDIAL-AFP/ – Kryeministri britanik, Boris Johnson u përball sot me kritika të shumta pas publikimit të një dosjeje qeveritare sipas të cilës një Brexit pa marrëveshje mund të shkaktojë trazira dhe ...

BM – Deputetë të opozitës kthehen në shenjë demonstrative në parlament
LONDËR, 12 shtator /MEDIAL-ANSA/ – Disa deputetë të opozitës janë rikthyer në shenjë demonstrative në punë, në Westminster, megjithë pezullimin e parlamentit britanik, pas vendimit të gjyqtarëve skocezë që e konsideruan ...
Medial | 12-Sep-2019 11:20
LONDËR, 12 shtator /MEDIAL-ANSA/ – Disa deputetë të opozitës janë rikthyer në shenjë demonstrative në punë, në Westminster, megjithë pezullimin e parlamentit britanik, pas vendimit të gjyqtarëve skocezë që e konsideruan ...

“Ekip i shkëlqyer komisionerësh që mbron interesat europiane”
Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ”Financial Times”. ”Ursula von der Leyen ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 13:34
Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ”Financial Times”. ”Ursula von der Leyen ...

Axhenda ndërkombëtare 12. 9. 2019
PEKIN – Vizitë e presidentit kazak, Kassym-Jomart Tokajev KANBERRA – Vizitë e kryeministrit të Fixhit. PEKIN – Konferencë shtypi e ministrit të Jashtëm kinez, Wan Yi me homologun malajzian, Saifuddin Bin Abdullah. ...
Medial | 12-Sep-2019 09:21
PEKIN – Vizitë e presidentit kazak, Kassym-Jomart Tokajev KANBERRA – Vizitë e kryeministrit të Fixhit. PEKIN – Konferencë shtypi e ministrit të Jashtëm kinez, Wan Yi me homologun malajzian, Saifuddin Bin Abdullah. ...

HAPËSIRË – Zbulohet ujë në një planet potencialisht të banuar
LONDËR, 11 shtator /MEDIAL-AFP/ – Astronomët detektuan për herë të parë avull uji në atmosferën e një planeti që ndodhet në “zonën e banueshme” të yllit të tij, një etapë e re në kërkimin e shenjave të jetës përtej ...
Medial | 11-Sep-2019 23:21
LONDËR, 11 shtator /MEDIAL-AFP/ – Astronomët detektuan për herë të parë avull uji në atmosferën e një planeti që ndodhet në “zonën e banueshme” të yllit të tij, një etapë e re në kërkimin e shenjave të jetës përtej ...

SHBA – Trump paralajmëron Iranin mbi pasurimin e uraniumit
UASHINGTON, 11 shtator /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump paralajmëroi sot Iranin kundër pasurimit të uraniumit, duke qëndruar njëkohësisht evaziv mbi çështjen shumë delikate të një heqje të sanksioneve ...
Medial | 11-Sep-2019 21:25
UASHINGTON, 11 shtator /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump paralajmëroi sot Iranin kundër pasurimit të uraniumit, duke qëndruar njëkohësisht evaziv mbi çështjen shumë delikate të një heqje të sanksioneve ...

FT: Ekip i shkëlqyer komisionerësh që mbron interesat europiane
Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ”Financial Times”. ”Ursula von der Leyen ...
Alsat-M | 11-Sep-2019 14:11
Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ”Financial Times”. ”Ursula von der Leyen ...

KOMENT – FT: Ekip i shkëlqyer komisionerësh që mbron interesat europiane
BRUKSEL, 11 shtator /MEDIAL-ANSA/ – Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ...
Medial | 11-Sep-2019 13:26
BRUKSEL, 11 shtator /MEDIAL-ANSA/ – Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ...

SHBA – Jordan premton një milion dollarë për Bahamasin
KAROLINA E VERIUT, 11 shtator /MEDIAL–DPA/ – Pronari i ekipit të basketbollit ”Charlotte Hornets”, ish-ylli i ”Chicago Bulls”, Michael Jordan, ka premtuar një kontribut prej një milion dollarësh në përpjekje për të ...
Medial | 11-Sep-2019 11:21
KAROLINA E VERIUT, 11 shtator /MEDIAL–DPA/ – Pronari i ekipit të basketbollit ”Charlotte Hornets”, ish-ylli i ”Chicago Bulls”, Michael Jordan, ka premtuar një kontribut prej një milion dollarësh në përpjekje për të ...

Axhenda ndërkombëtare 11/ 09/ 2019
TOKIO – Konferencë për shtyp e kryeministrit Abe ku do të njoftojë një ripërtëritje të qeverisë. BARCELONË – Manifestim independentist gjatë ditës kombëtare të Katalonjës, “Diada”. PRAGË – Forum ekonomik dhe mjedisor ...
Medial | 11-Sep-2019 09:20
TOKIO – Konferencë për shtyp e kryeministrit Abe ku do të njoftojë një ripërtëritje të qeverisë. BARCELONË – Manifestim independentist gjatë ditës kombëtare të Katalonjës, “Diada”. PRAGË – Forum ekonomik dhe mjedisor ...

SHBA – Uashingtoni akuzon Iranin për aktivitete të mundshme bërthamore të padeklaruara
UASHINGTON, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Shefi amerikan i diplomacisë, Mike Pompeo akuzoi sot Iranin për aktivitete të mundshme bërthamore të padeklaruara. “Mungesa e bashkëpunimit total nga ana e regjimit iranian me ...
Medial | 10-Sep-2019 23:21
UASHINGTON, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Shefi amerikan i diplomacisë, Mike Pompeo akuzoi sot Iranin për aktivitete të mundshme bërthamore të padeklaruara. “Mungesa e bashkëpunimit total nga ana e regjimit iranian me ...

GREQI – Athina dhe Nikozia dënojnë shpimet turke për hidrokarbure
ATHINË, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Krerët grekë dhe qipriotë dënuan sot në Athinë shpimet e jashtëligjshme turke në lindje të Mesdheut dhe bënë sërish thirrje për bisedime për të zgjidhur problemin e vazhduar të ndarjes ...
Medial | 10-Sep-2019 19:20
ATHINË, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Krerët grekë dhe qipriotë dënuan sot në Athinë shpimet e jashtëligjshme turke në lindje të Mesdheut dhe bënë sërish thirrje për bisedime për të zgjidhur problemin e vazhduar të ndarjes ...

BM – Londra akuzon Iranin se nuk ka respektuar fjalën duke dërguar naftë në Siri
LONDËR, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Ministria britanike e Punëve të Jashtme akuzoi sot Iranin se nuk ka respektuar fjalën duke dërguar naftë në Siri, si dhe ka thërritur ambasadorin iranian në Britani të Madhe në formë ...
Medial | 10-Sep-2019 17:22
LONDËR, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Ministria britanike e Punëve të Jashtme akuzoi sot Iranin se nuk ka respektuar fjalën duke dërguar naftë në Siri, si dhe ka thërritur ambasadorin iranian në Britani të Madhe në formë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved