ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 21:22

Libri : “Mami, unë dhe mami’ nga Maya Angelou (VIDEO)

Libri : “Mami, unë dhe mami’ nga Maya Angelou (VIDEO)
Emisioni Ora Shtatë në Klan Kosova ka sjell sot librin e sapo përkthyer në shqip “Mami, unë dhe mami” i autores Maya Angelou. Autorja e këtij libri është nga Amerika dhe ka qenë një kohë edhe këngëtare, e cila ka botuar ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 10:06
Emisioni Ora Shtatë në Klan Kosova ka sjell sot librin e sapo përkthyer në shqip “Mami, unë dhe mami” i autores Maya Angelou. Autorja e këtij libri është nga Amerika dhe ka qenë një kohë edhe këngëtare, e cila ka botuar ...

Adriatik Stavileci, doganier dhe drupunues (VIDEO)
Gazetari Kushtrim Bekolli është ai i cili sjell profilin e zëdhënësit të Doganës së Kosovës, Adriatik Stavileci. Por, kësaj here nuk do të flasim për punë e tij por për një pasion të fshehur, atë të përpunimit të druri. ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 09:40
Gazetari Kushtrim Bekolli është ai i cili sjell profilin e zëdhënësit të Doganës së Kosovës, Adriatik Stavileci. Por, kësaj here nuk do të flasim për punë e tij por për një pasion të fshehur, atë të përpunimit të druri. ...

Gjest kampionësh: Personi rruan mjekrën derisa po bënte ‘skydiving’
Mike Sharkey dëshironte të festonte lëshimin e tij të 400-të me parashutë në një formë të pazakontë, transmeton . Për ta shënjuar këtë ditë, ai ka angazhuar një nga shokët e tij që t’ia rruajnë mjekrën gjersa lëshohen ...
Lajminet | 12-Sep-2019 08:48
Mike Sharkey dëshironte të festonte lëshimin e tij të 400-të me parashutë në një formë të pazakontë, transmeton . Për ta shënjuar këtë ditë, ai ka angazhuar një nga shokët e tij që t’ia rruajnë mjekrën gjersa lëshohen ...

Zjarr në rrethinën e komunës së Bogovinës (VIDEO)
Zjarri ka kapluar një pjesë të malit në rrethinën e Komunës së Bogovinës. Për momentin zjarrfikësit janë në vendngjarje dhe po tentojnë të shuajnë zjarrin. Loading...
TetovaSot | 11-Sep-2019 22:33
Zjarri ka kapluar një pjesë të malit në rrethinën e Komunës së Bogovinës. Për momentin zjarrfikësit janë në vendngjarje dhe po tentojnë të shuajnë zjarrin. Loading...

Shpërthen zjarr në malet e fshatrave të komunës së Bogovinës
Bogovinë, 11 shtator – Zjarri ka kapluar një pjesë të malit në rrethinën e Komunës së Bogovinës. Për momentin zjarrfikësit janë në vendngjarje dhe po tentojnë të shuajnë zjarrin.
Koha.mk | 11-Sep-2019 22:13
Bogovinë, 11 shtator – Zjarri ka kapluar një pjesë të malit në rrethinën e Komunës së Bogovinës. Për momentin zjarrfikësit janë në vendngjarje dhe po tentojnë të shuajnë zjarrin.

Zjarr në rrethinën e komunës së Bogovinës
Zjarri ka kapluar një pjesë të malit në rrethinën e Komunës së Bogovinës. Për momentin zjarrfikësit janë në vendngjarje dhe po tentojnë të shuajnë zjarrin. Zjarr ne malesi ne atarin e BogovinesZjarrfikesit ne aksion per ...
Alsat-M | 11-Sep-2019 21:59
Zjarri ka kapluar një pjesë të malit në rrethinën e Komunës së Bogovinës. Për momentin zjarrfikësit janë në vendngjarje dhe po tentojnë të shuajnë zjarrin. Zjarr ne malesi ne atarin e BogovinesZjarrfikesit ne aksion per ...

Ra nga ujëvara 15 metra e lartë, gruaja shpëton e gjallë
Një grua ia ka hedhur vdekjes, pasi ra nga ujëvara 15-metërshe dhe shpëtoi e gjallë. Megjithatë, rënia nuk ishte edhe pa rrezik, duke e lënë Heather me 10 kocka të ndrydhura. Ngjarja ka ndodhur në Honolulu të Hawaii-t, ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 17:25
Një grua ia ka hedhur vdekjes, pasi ra nga ujëvara 15-metërshe dhe shpëtoi e gjallë. Megjithatë, rënia nuk ishte edhe pa rrezik, duke e lënë Heather me 10 kocka të ndrydhura. Ngjarja ka ndodhur në Honolulu të Hawaii-t, ...

Ra nga ujëvara 15-metërshe e gjatë, gruaja shpëton pa humbur jetën
Megjithatë, rënia nuk ishte edhe pa rrezik, duke e lënë Heather me 10 kocka të ndrydhura, transmeton . Ngjarja ka ndodhur në Honolulu të Hawaii-t, gjersa momenti është incizuar nga vetë viktima pas rënies aksidentale. ...
Lajminet | 11-Sep-2019 17:08
Megjithatë, rënia nuk ishte edhe pa rrezik, duke e lënë Heather me 10 kocka të ndrydhura, transmeton . Ngjarja ka ndodhur në Honolulu të Hawaii-t, gjersa momenti është incizuar nga vetë viktima pas rënies aksidentale. ...

Vetura elektrike e krijuar nga BONEVET – Gjakova (VIDEO)
Gazetari Milot Hasimja sjell storien për veturën elektrike të krijuar nga të rinjtë e BONEVET – Gjakova. Se si u krijua dhe cilat janë specifikat e kësaj veture e kuptoni duke klikuar videon e mëposhtme. Ora 7 – Vetura ...
Klan Kosova | 11-Sep-2019 10:35
Gazetari Milot Hasimja sjell storien për veturën elektrike të krijuar nga të rinjtë e BONEVET – Gjakova. Se si u krijua dhe cilat janë specifikat e kësaj veture e kuptoni duke klikuar videon e mëposhtme. Ora 7 – Vetura ...

Shqipëria, me sistem digjital të audioguidave për turistë
Shqipëria ka mundësi të mira për të zhvilluar jo vetëm turizmin bregdetar, por edhe bukurit? e saj natyrore dhe trashëgiminë e pasur kulturore, të cilat janë duke u promovuar çdoherë e më shumë. Muzeu Kombëtar ...
AlbInfo | 11-Sep-2019 08:59
Shqipëria ka mundësi të mira për të zhvilluar jo vetëm turizmin bregdetar, por edhe bukurit? e saj natyrore dhe trashëgiminë e pasur kulturore, të cilat janë duke u promovuar çdoherë e më shumë. Muzeu Kombëtar ...

Përdorimi i miellit Finnesa në specialitete të ndryshme (VIDEO)
Gazetarja Shqipe Berisha vazhdon me ciklin e storieve të përgatitjes se recetave me miell Finnesa, njofton Klan Kosova. Kështu është vizituar një restaurant në qytetin e Pejës, ku përveç ushqimit të shijshëm, nga atje ...
Klan Kosova | 11-Sep-2019 08:56
Gazetarja Shqipe Berisha vazhdon me ciklin e storieve të përgatitjes se recetave me miell Finnesa, njofton Klan Kosova. Kështu është vizituar një restaurant në qytetin e Pejës, ku përveç ushqimit të shijshëm, nga atje ...

“Gjithçka 1 euro”: Luftë ndërmjet blerësve në Rusi, momenti kur dyqani zbrazet brenda pesë minutave
Një elefant i gjinisë mashkullore ka pësuar tërbim, gjë që iu ka kushtuar banorëve të një fshati në Indi. Si pasojë, kafsha ka shkaktuar dëme materiale, me një furgon të dëmtuar nga tërbimi i saj. Nuk është bërë e ditur ...
GazetaBlic | 10-Sep-2019 14:23
Një elefant i gjinisë mashkullore ka pësuar tërbim, gjë që iu ka kushtuar banorëve të një fshati në Indi. Si pasojë, kafsha ka shkaktuar dëme materiale, me një furgon të dëmtuar nga tërbimi i saj. Nuk është bërë e ditur ...

Bukuritë e Bellës së Deçanit (VIDEO)
Gazetari Ardian Gaxherri, iu dërgon në fshatin Belle të Deçanit, njofton Klan Kosova. Ku do të përjetoni dhe shikoni bukuritë natyrore të kësaj pjese të Kosovës. Ora 7 – Bukuritë Belles së Deçanit – Klan Kosova Ora 7 – ...
Klan Kosova | 10-Sep-2019 12:32
Gazetari Ardian Gaxherri, iu dërgon në fshatin Belle të Deçanit, njofton Klan Kosova. Ku do të përjetoni dhe shikoni bukuritë natyrore të kësaj pjese të Kosovës. Ora 7 – Bukuritë Belles së Deçanit – Klan Kosova Ora 7 – ...

Elefanti që shkatërroi një qytet të tërë
Si pasojë, kafsha ka shkaktuar dëme materiale, me një furgon të dëmtuar nga tërbimi i saj, transmeton . Nuk është bërë e ditur se deri në çfarë vlere kanë shkuar dëmtimet e qytetit, e as nëse do të rikompenzohen më pas. ...
Lajminet | 10-Sep-2019 12:25
Si pasojë, kafsha ka shkaktuar dëme materiale, me një furgon të dëmtuar nga tërbimi i saj, transmeton . Nuk është bërë e ditur se deri në çfarë vlere kanë shkuar dëmtimet e qytetit, e as nëse do të rikompenzohen më pas. ...

Lir Ukaj, kampion i rubikonit (VIDEO)
Mëngjesi i sotëm në Ora Shtatë të Klan Kosovës ka vazhduar me rrëfimin për një djalosh të pasionuar pas rubikonit. Fjala është për djaloshin e quajtur Lir Ukaj, i cili me shpejtësi marramendëse zgjedh rubikonin, njofton ...
Klan Kosova | 10-Sep-2019 12:22
Mëngjesi i sotëm në Ora Shtatë të Klan Kosovës ka vazhduar me rrëfimin për një djalosh të pasionuar pas rubikonit. Fjala është për djaloshin e quajtur Lir Ukaj, i cili me shpejtësi marramendëse zgjedh rubikonin, njofton ...

Elefanti që shkatërroi një qytet të tërë
Një elefant i gjinisë mashkullore ka pësuar tërbim, gjë që iu ka kushtuar banorëve të një fshati në Indi. Si pasojë, kafsha ka shkaktuar dëme materiale, me një furgon të dëmtuar nga tërbimi i saj. Nuk është bërë e ditur ...
Gazeta Express | 10-Sep-2019 12:15
Një elefant i gjinisë mashkullore ka pësuar tërbim, gjë që iu ka kushtuar banorëve të një fshati në Indi. Si pasojë, kafsha ka shkaktuar dëme materiale, me një furgon të dëmtuar nga tërbimi i saj. Nuk është bërë e ditur ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved