ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 09:04

Me vizitë pune në Mbretërinë e Suedisë, Osmani fillon turneun nëpër metropolet evropiane

Me vizitë pune në Mbretërinë e Suedisë, Osmani fillon turneun nëpër metropolet evropiane
Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hans Dalgren, Ministrin për ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 10:34
Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hans Dalgren, Ministrin për ...

Zhernovski: Vendimi i tetorit është i rëndësishëm për ne dhe tërë rajonin
Zv. ministri i Jashtëm, Andrej Zhernovski bëri një vizitë pune në shtetin gjerman të Bavarisë. Siç njoftojnë nga ministria, vizita ishte me ftesë të kryetarit të Komitetit të Çështje Evropiane në Kuvendin e Bavarisë. ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 21:25
Zv. ministri i Jashtëm, Andrej Zhernovski bëri një vizitë pune në shtetin gjerman të Bavarisë. Siç njoftojnë nga ministria, vizita ishte me ftesë të kryetarit të Komitetit të Çështje Evropiane në Kuvendin e Bavarisë. ...

Kryeministri Zaev për vizitë në Çeki, zv,kryeministri Osmani në Suedi
Kryeministri Zoran Zaev sot është për një vizitë pune njëditore në Pragë, Republika e Çekisë dhe do të marrë pjesë në Samitin e kryeministrave të vendeve nga Grupi i Vishegradit dhe kryeministrave të vendeve partnere ...
Flaka | 12-Sep-2019 12:07
Kryeministri Zoran Zaev sot është për një vizitë pune njëditore në Pragë, Republika e Çekisë dhe do të marrë pjesë në Samitin e kryeministrave të vendeve nga Grupi i Vishegradit dhe kryeministrave të vendeve partnere ...

Me vizitë pune në Mbretërinë e Suedisë, Osmani fillon turneun nëpër metropolet evropiane
Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hans Dalgren, Ministrin për ...
Arbresh | 12-Sep-2019 11:18
Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hans Dalgren, Ministrin për ...

Osmani nesër qëndron në Suedi
Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hans Dalgren, Ministrin për ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 11:18
Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hans Dalgren, Ministrin për ...

Zëvendëskryeministri Osmani nesër për vizitë në Suedi
Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hans Dalgren, Ministrin për ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 11:14
Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hans Dalgren, Ministrin për ...

Zëvendëskryeministri Osmani nesër për vizitë në Suedi
Shkup, 12 shtator – Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hans ...
Koha.mk | 12-Sep-2019 11:10
Shkup, 12 shtator – Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hans ...

Perspektivat evropiane, Osmani nesër qëndron në Suedi
Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hans Dalgren, Ministrin për ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 10:55
Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hans Dalgren, Ministrin për ...

Nënkryeministri Osmani nesër për vizitë në Suedi
Shkup, 12 shtator 2019 (MEDIAL) – Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të ...
Medial | 12-Sep-2019 10:46
Shkup, 12 shtator 2019 (MEDIAL) – Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime pune me Ministrin e Punëve të ...

Franca kërkon sundimin e së drejtës dhe vazhdimin e reformave në RMV
Sekretari shtetëror në bisedë me shefin e diplomacisë maqedonase ka rikujtuar qëndrimin e Francës për të ruajtur stabilitetin, ekonominë dhe zhvillimin social por edhe sundimin e së drejtës në Ballkanin Perëndimor. ...
Flaka | 11-Sep-2019 21:04
Sekretari shtetëror në bisedë me shefin e diplomacisë maqedonase ka rikujtuar qëndrimin e Francës për të ruajtur stabilitetin, ekonominë dhe zhvillimin social por edhe sundimin e së drejtës në Ballkanin Perëndimor. ...

Franca kërkon sundimin e së drejtës dhe vazhdimin e reformave në RMV
Sekretari shtetëror në bisedë me shefin e diplomacisë maqedonase ka rikujtuar qëndrimin e Francës për të ruajtur stabilitetin, ekonominë dhe zhvillimin social por edhe sundimin e së drejtës në Ballkanin Perëndimor. ...
TetovaSot | 11-Sep-2019 20:10
Sekretari shtetëror në bisedë me shefin e diplomacisë maqedonase ka rikujtuar qëndrimin e Francës për të ruajtur stabilitetin, ekonominë dhe zhvillimin social por edhe sundimin e së drejtës në Ballkanin Perëndimor. ...

Dendias: Rëndësi të posaçme i japim implementimit të plotë dhe konsekuent të marrëveshjes së Prespës
Greqia e mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse përmbushen kushtet e vendosura, ndërsa për Maqedoninë e Veriut rëndësi të madhe i japim implementimit të plotë dhe konsekuent të marrëveshjes së ...
TetovaSot | 11-Sep-2019 19:37
Greqia e mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse përmbushen kushtet e vendosura, ndërsa për Maqedoninë e Veriut rëndësi të madhe i japim implementimit të plotë dhe konsekuent të marrëveshjes së ...

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme Zhernovski për vizitë në Bavari
Shkup, 11 shtator – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, sot qëndroi për vizitë pune në krahinën federale gjermane Bavari, me ftesë të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane në Parlamentin ...
Koha.mk | 11-Sep-2019 19:33
Shkup, 11 shtator – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, sot qëndroi për vizitë pune në krahinën federale gjermane Bavari, me ftesë të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane në Parlamentin ...

Dendias: I kemi dhënë rëndësi të veçantë zbatimit të tërësishëm të marrëveshjes së Prespës
Greqia mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor nëse plotësohen kushtet, dhe për Maqedoninë e Veriut i kushtojmë një rëndësi të veçantë zbatimit të plotë dhe të vazhdueshëm të marrëveshjes së Prespës, tha ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 18:07
Greqia mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor nëse plotësohen kushtet, dhe për Maqedoninë e Veriut i kushtojmë një rëndësi të veçantë zbatimit të plotë dhe të vazhdueshëm të marrëveshjes së Prespës, tha ...

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme Zhernovski për vizitë në Bavari
Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, sot qëndroi për vizitë pune në krahinën federale gjermane Bavari, me ftesë të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane në Parlamentin bavarez. Në suaza të ...
Flaka | 11-Sep-2019 19:29
Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, sot qëndroi për vizitë pune në krahinën federale gjermane Bavari, me ftesë të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane në Parlamentin bavarez. Në suaza të ...

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme Zhernovski për vizitë në Bavari
Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, sot qëndroi për vizitë pune në krahinën federale gjermane Bavari, me ftesë të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane në ...
Medial | 11-Sep-2019 19:21
Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, sot qëndroi për vizitë pune në krahinën federale gjermane Bavari, me ftesë të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane në ...

Dimitrov ambasadorëve të BE-së: Është koha për marrjen e datës, e meritojmë
Ministri i jashtëm, Nikolla Dimitrov, u bën apel vendeve anëtare të BE-së te sjellin vendim pozitiv për vendin në samitin e tetorit. Në takim me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së në Bruksel, Dimitrov ka argumentuar ...
Flaka | 11-Sep-2019 19:07
Ministri i jashtëm, Nikolla Dimitrov, u bën apel vendeve anëtare të BE-së te sjellin vendim pozitiv për vendin në samitin e tetorit. Në takim me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së në Bruksel, Dimitrov ka argumentuar ...

Pecas: Bëjmë gjithçka që mundemi që t’i zbusim pasojat negative të Marrëveshjes së dëmshme kombëtare të Prespës
Marrëveshja e Prespës është kombëtarisht e dëmshme dhe bëjmë gjithçka që mundemi që t’i zbusim pasojat negative për prodhimet e Maqedonisë ashtu edhe lidhur me gjuhën dhe kombësinë maqedonase të cilat kanë disa pasoja ...
TetovaSot | 11-Sep-2019 18:44
Marrëveshja e Prespës është kombëtarisht e dëmshme dhe bëjmë gjithçka që mundemi që t’i zbusim pasojat negative për prodhimet e Maqedonisë ashtu edhe lidhur me gjuhën dhe kombësinë maqedonase të cilat kanë disa pasoja ...

Dimitrov me ambasadorët e BE-së: vendimi pozitiv do të jetë inkurajim për transformimin demokratik
Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel kishte takim pune me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së. Dimitrov ka rikujtuar arritjet e vendit gjatë periudhës së kaluar, si në planin e brendshëm ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 17:03
Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel kishte takim pune me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së. Dimitrov ka rikujtuar arritjet e vendit gjatë periudhës së kaluar, si në planin e brendshëm ...

Dendias: Rëndësi të posaçme i japim implementimit të plotë dhe konsekuent të marrëveshjes së Prespës
Athinë, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Greqia e mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse përmbushen kushtet e vendosura, ndërsa për Maqedoninë e Veriut rëndësi të madhe i japim implementimit të plotë ...
Medial | 11-Sep-2019 18:17
Athinë, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Greqia e mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse përmbushen kushtet e vendosura, ndërsa për Maqedoninë e Veriut rëndësi të madhe i japim implementimit të plotë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved