ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 23:36

Qeveria e Çekisë: Nuk kemi arsye të tërheqim njohjen e Kosovës

Qeveria e Çekisë: Nuk kemi arsye të tërheqim njohjen e Kosovës
mapo.al Dje (11 shtator) presidenti i Çekisë, Milos Zeman, gjatë një vizite në Serbi takoi homologun e tij Aleksandër Vuçiç. Pas takimit, në një deklaratë për mediat, Zamel tha se Çekia do të rishikonte mundësinë e ...
Mapo | 12-Sep-2019 10:25
mapo.al Dje (11 shtator) presidenti i Çekisë, Milos Zeman, gjatë një vizite në Serbi takoi homologun e tij Aleksandër Vuçiç. Pas takimit, në një deklaratë për mediat, Zamel tha se Çekia do të rishikonte mundësinë e ...

Kriset marrëdhënia Kosovë-Çeki? Pas deklaratës së fortë të presidentit çek, Haradinaj anulon vizitën në Pragë
Pas deklaratës së presidentit çek, Millosh Zeman-it mbi tërheqjen e njohjes së Kosovës, raportohet se Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë, ku pritej të merrte pjesë në samitin e Vishegradit.
Top Channel | 11-Sep-2019 20:36
Pas deklaratës së presidentit çek, Millosh Zeman-it mbi tërheqjen e njohjes së Kosovës, raportohet se Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë, ku pritej të merrte pjesë në samitin e Vishegradit.

Presidenti çek në Beograd: Kosova udhëhiqet nga kriminelë, të tërheqim njohjen
Që në nisje të vizitës së tij në Beograd, e tha qartë se nuk e pëlqen Kosovën. Por presidenti çek Milos Zeman shkoi më tej pas takimit me presidentin serb Aleksander Vucic, duke thënë se dëshiron të diskutojë me ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 20:54
Që në nisje të vizitës së tij në Beograd, e tha qartë se nuk e pëlqen Kosovën. Por presidenti çek Milos Zeman shkoi më tej pas takimit me presidentin serb Aleksander Vucic, duke thënë se dëshiron të diskutojë me ...

Pas deklaratës së fortë të presidentit çek, Haradinaj anulon vizitën në Pragë
Pas deklaratës së presidentit çek, Millosh Zeman-it mbi tërheqjen e njohjes së Kosovës, raportohet se Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë, ku pritej të merrte pjesë në samitin e Vishegradit. Nga zyra e ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 20:54
Pas deklaratës së presidentit çek, Millosh Zeman-it mbi tërheqjen e njohjes së Kosovës, raportohet se Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë, ku pritej të merrte pjesë në samitin e Vishegradit. Nga zyra e ...

Çekia do tërheqë njohjen? Presidenti çek hedh idenë për vendimin kundër Kosovës
Nga Beogradi, ku mbërriti një ditë më parë për një vizitë zyrtare, presidenti i Republikës çeke Millosh Zeman, paralajmëroi se vendi i tij mund ta tërheqë njohjen e Kosovës.
Top Channel | 11-Sep-2019 19:57
Nga Beogradi, ku mbërriti një ditë më parë për një vizitë zyrtare, presidenti i Republikës çeke Millosh Zeman, paralajmëroi se vendi i tij mund ta tërheqë njohjen e Kosovës.

Ministri i Jashtëm çek nxjerr blof presidentin e tij për Kosovën
Ministri i Jashtëm çek, Petriçek, ka hedhur poshtë deklaratat e presidentit Zeman lidhur me tërheqjen e njohes së Kosovës nga ana e Pragës. Ai tha se qeveria e vendit të tij që është përgjegjëse për politikën e jashtme ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 20:21
Ministri i Jashtëm çek, Petriçek, ka hedhur poshtë deklaratat e presidentit Zeman lidhur me tërheqjen e njohes së Kosovës nga ana e Pragës. Ai tha se qeveria e vendit të tij që është përgjegjëse për politikën e jashtme ...

Frank Shkreli: Një zë nazi-fashist e anti-shqiptar nga qendra e Evropës
Nga Frank Shkreli: Media të ndryshme rajonale dhe ndërkombëtare njoftojnë se në Beograd arriti për një vizitë dy-ditëshe, presidenti i Republikës së Çekisë, Milosh Zeman, ku u prit nga presidenti i Serbisë, Aleksandër ...
Telegraf | 11-Sep-2019 20:54
Nga Frank Shkreli: Media të ndryshme rajonale dhe ndërkombëtare njoftojnë se në Beograd arriti për një vizitë dy-ditëshe, presidenti i Republikës së Çekisë, Milosh Zeman, ku u prit nga presidenti i Serbisë, Aleksandër ...

Zoran Zaev për vizitë zyrtare në Republikën e Çekisë
Kryeministri Zoran Zaev sot do të qëndrojë për vizitë pune njëditore në Pragë, Republika e Çekisë. Ai do të marrë pjesë në Samitin e kryeministrave të vendeve nga Grupi i Vishegradit dhe kryeministrave të vendeve ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 09:12
Kryeministri Zoran Zaev sot do të qëndrojë për vizitë pune njëditore në Pragë, Republika e Çekisë. Ai do të marrë pjesë në Samitin e kryeministrave të vendeve nga Grupi i Vishegradit dhe kryeministrave të vendeve ...

Presidenti çek: Diskutime për tërheqjen e njohjes së Kosovës
mapo.al Presidenti i Çekisë, Milos Zeman, tha të mërkurën në Beograd se do të diskutojë me ekspertët kushtetues të vendit të tij, mundësinë e tërheqjes së njohjes së pavarësisë së Kosovës, një veprim që nuk përkon me ...
Mapo | 11-Sep-2019 19:06
mapo.al Presidenti i Çekisë, Milos Zeman, tha të mërkurën në Beograd se do të diskutojë me ekspertët kushtetues të vendit të tij, mundësinë e tërheqjes së njohjes së pavarësisë së Kosovës, një veprim që nuk përkon me ...

Ministri i Jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës
Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se do të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë, mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Këtë deklaratë Zeman e ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 18:15
Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se do të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë, mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Këtë deklaratë Zeman e ...

Haradinaj letër kryeministrit çek, tregon arsyen se pse s’do të jetë pjesë e Samiti V4 dhe WB6
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në faqen zyrtare Facebook ka njoftuar opinionin se i ka dërguar një letër falënderimi kryeministrit të Republikës së Çekisë, z. Andrej Babis, për ftesën për të marrë pjesë në ...
Indeks Online | 12-Sep-2019 11:08
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në faqen zyrtare Facebook ka njoftuar opinionin se i ka dërguar një letër falënderimi kryeministrit të Republikës së Çekisë, z. Andrej Babis, për ftesën për të marrë pjesë në ...

Nuk merr pjesë Kosova në Samitin e Vishegradit në Pragë
Në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, Kosova nuk do të marrë pjesë. Zëdhënësja e Qeverisë në largim të Kosovës, Donjeta Gashi, ka bërë të ditur se Kosova është në ...
AlbInfo | 12-Sep-2019 10:57
Në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, Kosova nuk do të marrë pjesë. Zëdhënësja e Qeverisë në largim të Kosovës, Donjeta Gashi, ka bërë të ditur se Kosova është në ...

Zaev për vizitë në Republikën e Çekisë
Kryeministri Zoran Zaev sot është për një vizitë pune njëditore në Pragë, Republika e Çekisë dhe do të marrë pjesë në Samitin e kryeministrave të vendeve nga Grupi i Vishegradit dhe kryeministrave të vendeve partnere ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 10:41
Kryeministri Zoran Zaev sot është për një vizitë pune njëditore në Pragë, Republika e Çekisë dhe do të marrë pjesë në Samitin e kryeministrave të vendeve nga Grupi i Vishegradit dhe kryeministrave të vendeve partnere ...

Lajiq: BE dhe SHBA pranojnë se statusi i Kosovës nuk është zgjidhur
Zëvendëskryeministri i Serbisë Rasim Lajiq ka deklaruar se paralajmërimi i presidentit të Çekisë Milos Zeman që do ta rishqyrtojë vendimin për njohjen e Kosovës, si dhe pretendimet e BE dhe SHBA për nevojën e gjetjes të ...
Gazeta Observer | 12-Sep-2019 10:27
Zëvendëskryeministri i Serbisë Rasim Lajiq ka deklaruar se paralajmërimi i presidentit të Çekisë Milos Zeman që do ta rishqyrtojë vendimin për njohjen e Kosovës, si dhe pretendimet e BE dhe SHBA për nevojën e gjetjes të ...

Ljajiq: Deklarata e Zemanit për Kosovën s’do të ndikojë te vendet e tjera të BE-së
Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit të Serbisë, Rasim Ljajiq tha sot se ne nuk duhet të përhapim optimizëm se deklaratat e presidentit çek, Milosh Zeman për mundësinë e çnjohjes së Kosovës do të prekin ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 10:23
Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit të Serbisë, Rasim Ljajiq tha sot se ne nuk duhet të përhapim optimizëm se deklaratat e presidentit çek, Milosh Zeman për mundësinë e çnjohjes së Kosovës do të prekin ...

Zaev për vizitë në Republikën e Çekisë
Kryeministri Zoran Zaev sot është për një vizitë pune njëditore në Pragë, Republika e Çekisë dhe do të marrë pjesë në Samitin e kryeministrave të vendeve nga Grupi i Vishegradit dhe kryeministrave të vendeve partnere ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 10:21
Kryeministri Zoran Zaev sot është për një vizitë pune njëditore në Pragë, Republika e Çekisë dhe do të marrë pjesë në Samitin e kryeministrave të vendeve nga Grupi i Vishegradit dhe kryeministrave të vendeve partnere ...

Deklaratat e presidentit çek, Haradinaj bojkoton samitin e Vishegradit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka anuluar pjesëmarrjen në samitin e Vishegradit dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet të enjten në Pragë. Lajmi konfirmohet për “ABC Neës” nga burime pranë qeverisë së Kosovës. ...
ABCNews | 11-Sep-2019 20:36
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka anuluar pjesëmarrjen në samitin e Vishegradit dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet të enjten në Pragë. Lajmi konfirmohet për “ABC Neës” nga burime pranë qeverisë së Kosovës. ...

Lajiq: BE dhe ShBA pranojnë se statusi i Kosovës nuk është zgjidhur
Zëvendëskryeministri i Serbisë Rasim Lajiq ka deklaruar se paralajmërimi i presidentit të Çekisë Milos Zeman që do ta rishqyrtojë vendimin për njohjen e Kosovës, si dhe pretendimet e BE dhe SHBA për nevojën e gjetjes të ...
Arbresh | 12-Sep-2019 10:17
Zëvendëskryeministri i Serbisë Rasim Lajiq ka deklaruar se paralajmërimi i presidentit të Çekisë Milos Zeman që do ta rishqyrtojë vendimin për njohjen e Kosovës, si dhe pretendimet e BE dhe SHBA për nevojën e gjetjes të ...

Kryeministri çek Babish i reagon presidentit Zeman: Jam i gatshëm për debat rreth Kosovës
Kryeministri i Çekisë Andrej Babish deklaroi se është i gatshëm që të debatoj me presidentin e shtetit Milosh Zeman rreth heqjes eventuale dorë nga njohja e Çekisë për Kosovën, shkruan “B92”. “Më shumë do doja që të ...
Arbresh | 12-Sep-2019 09:33
Kryeministri i Çekisë Andrej Babish deklaroi se është i gatshëm që të debatoj me presidentin e shtetit Milosh Zeman rreth heqjes eventuale dorë nga njohja e Çekisë për Kosovën, shkruan “B92”. “Më shumë do doja që të ...

Deklaratat e presidentit çek për Kosovën, Haradinaj anulon vizitën në Pragë
Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë. Zëdhënësja e Qeverisë në largim të Kosovës, Donjeta ...
Standard | 12-Sep-2019 09:12
Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë. Zëdhënësja e Qeverisë në largim të Kosovës, Donjeta ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved