ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 19:04

Tre ceremoni për Azem Hajdarin/ Vajza, djali dhe presidenti homazhe në vende të ndryshme (fotot)

Tre ceremoni për Azem Hajdarin/ Vajza, djali dhe presidenti homazhe në vende të ndryshme (fotot)
Përkujtimi i këtij 21-vjetori të Azem Hajdarit, e ka ndarë si familjen ashtu edhe politikën për vendin e kryerjes së homazheve.
Top Channel | 12-Sep-2019 10:41
Përkujtimi i këtij 21-vjetori të Azem Hajdarit, e ka ndarë si familjen ashtu edhe politikën për vendin e kryerjes së homazheve.

FOTOT: Basha e Berisha homazhe për Azemin, krah… Rudinës
Ashtu si çdo vit, Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarin. Edhe këtë vit, prezent kanë qenë edhe familjarët e Azemit. Madje edhe Rudina, të cilën Basha me Berishën ia kanë ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 10:39
Ashtu si çdo vit, Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarin. Edhe këtë vit, prezent kanë qenë edhe familjarët e Azemit. Madje edhe Rudina, të cilën Basha me Berishën ia kanë ...

Meta nderon kujtimin e Azem Hajdari: Pluralizmi politik duhet mbrojtur nga të gjithë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në nderim të jetës dhe veprës së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90-të, ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, i cili u nda nga jeta tragjikisht 21 vite më parë pranë ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 10:51
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në nderim të jetës dhe veprës së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90-të, ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, i cili u nda nga jeta tragjikisht 21 vite më parë pranë ...

Basha nderon Azem Hajdarin: Ka ardhur koha të mbyllim tranzicionin
mapo.al Drejtues të lartë të Partisë Demokratike kanë bërë homazhe sot tek memoriali i Azem Hajdarit. Kryetari i PD, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, bashkëshortja e Azem Hajdarit dhe fëmijët e tij që bënë ...
Mapo | 12-Sep-2019 10:39
mapo.al Drejtues të lartë të Partisë Demokratike kanë bërë homazhe sot tek memoriali i Azem Hajdarit. Kryetari i PD, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, bashkëshortja e Azem Hajdarit dhe fëmijët e tij që bënë ...

Opozita homazhe tek memoriali i Hajdarit, Basha: E sotmja thirrje për bashkim. Të mbyllim siparin e tranzicionit
TIRANË Opozita ka zhvilluar homazhe në memorialin e Azem Hajdarit e heroit të Lëvizjes Studentore të vrarë 21 vjet më parë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ish-presidenti Bujar Nishani, ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 10:34
TIRANË Opozita ka zhvilluar homazhe në memorialin e Azem Hajdarit e heroit të Lëvizjes Studentore të vrarë 21 vjet më parë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ish-presidenti Bujar Nishani, ...

Basha: Hajdari u vra nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit
“Azem Hajdari, u vra mizorisht, nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit”, kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike në këtë 21-vjetor përkujtimi të Azem Hajdarit.
Top Channel | 12-Sep-2019 10:34
“Azem Hajdari, u vra mizorisht, nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit”, kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike në këtë 21-vjetor përkujtimi të Azem Hajdarit.

21 vite nga vrasja/ PD dhe familja Hajdari bashkë për nderimet e heroit (foto)
Pas Metës e Ruçit, PD dhe gjithë familjarët e familjes Hajdari janë mbledhur para memorialit të Azem Hajdarit për të kryer nderimet.
Top Channel | 12-Sep-2019 10:21
Pas Metës e Ruçit, PD dhe gjithë familjarët e familjes Hajdari janë mbledhur para memorialit të Azem Hajdarit për të kryer nderimet.

“Azemi” bën bashkë Rudinën dhe Bashën, shtrëngim duarsh
Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Gjatë homazheve ishte I pranishëm, kreu demokrat Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 10:39
Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Gjatë homazheve ishte I pranishëm, kreu demokrat Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ...

Basha: Hajdari u vra nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit
“Azem Hajdari, u vra mizorisht, nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit”, kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike në këtë 21-vjetor përkujtimi të Azem Hajdarit. Të pranishëm ishin të gjithë familjarët e ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 11:07
“Azem Hajdari, u vra mizorisht, nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit”, kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike në këtë 21-vjetor përkujtimi të Azem Hajdarit. Të pranishëm ishin të gjithë familjarët e ...

Basha: Azem Hajdari u vra mizorisht nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit
Sot u bënë 21- vite nga vrasja e Azem Hajdarit. Kryetari i PD, Lulzim Basha gjatë një homazhi në memorialin Hajdarit tha se ka ardhur koha që të gjithë shqiptarët e bashkuar të mbyllin tranzicionin dhe të hapin rrugën e ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 11:05
Sot u bënë 21- vite nga vrasja e Azem Hajdarit. Kryetari i PD, Lulzim Basha gjatë një homazhi në memorialin Hajdarit tha se ka ardhur koha që të gjithë shqiptarët e bashkuar të mbyllin tranzicionin dhe të hapin rrugën e ...

Përkujtimi i Azem Hajdarit – Meta: 12 shtatori solli vendin tonë në rrugën e duhur të demokracisë
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në përkujtim të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në Tiranë. Meta tha se 12 shtatori solli vendin tonë në rrugën e duhur të ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 11:03
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në përkujtim të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në Tiranë. Meta tha se 12 shtatori solli vendin tonë në rrugën e duhur të ...

Meta nderon kujtimin e Azem Hajdari: Pluralizmi politik duhet mbrojtur nga të gjithë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në nderim të jetës dhe veprës së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90-të, ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, i cili u nda nga jeta tragjikisht 21 vite më parë pranë ...
Medial | 12-Sep-2019 11:03
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në nderim të jetës dhe veprës së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90-të, ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, i cili u nda nga jeta tragjikisht 21 vite më parë pranë ...

Homazhet për Azem Hajdarin/ Përlotet Berisha, Basha takim “të ftohtë” me të bijën deputete
Sot, 7 muaj pasi opozita doli nga Parlamenti, kreu i PD Lulzim Basha ka shtrënguar dorën me Rudina Hajdarin, njëra nga dy deputetet e PD që nuk pranoi të djegë mandatin. Bashkë me ish kryeministrin Sali Berisha e figura ...
Politiko | 12-Sep-2019 11:01
Sot, 7 muaj pasi opozita doli nga Parlamenti, kreu i PD Lulzim Basha ka shtrënguar dorën me Rudina Hajdarin, njëra nga dy deputetet e PD që nuk pranoi të djegë mandatin. Bashkë me ish kryeministrin Sali Berisha e figura ...

“Basha na ka thirr te memoriali i Azemit, po si mund të shkojmë ne atje, kur ai i ka përjashtuar Rudinën?”
Lulzim Basha ka thirrur këtë 12 shtator demokratët, të bëjnë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit. Por, këtë vit situata është e sikletshme, duke qenë se demokratët do bëjnë homazhe tek memoriali i Azemit, në një kohë ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 09:40
Lulzim Basha ka thirrur këtë 12 shtator demokratët, të bëjnë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit. Por, këtë vit situata është e sikletshme, duke qenë se demokratët do bëjnë homazhe tek memoriali i Azemit, në një kohë ...

Përkujtimi i Azem Hajdarit – Meta: 12 shtatori solli vendin tonë në rrugën e duhur të demokracisë
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në përkujtim të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në Tiranë. Meta tha se 12 shtatori solli vendin tonë në rrugën e duhur të ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 10:55
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në përkujtim të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në Tiranë. Meta tha se 12 shtatori solli vendin tonë në rrugën e duhur të ...

Basha në përkujtim të Hajdarit: “Krimi vazhdon të ketë ende uniformën dhe postet shtetërore”
Kreu i PD në opozitë Lulzim Basha ka shfytëzuar përkujtimin e vrasjes 21 vite më pare të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, për të përcjellë mesazhet e tij aktuale. Ndërsa ka zhvilluar homazhe para memorialit të zoti ...
RTSH | 12-Sep-2019 10:53
Kreu i PD në opozitë Lulzim Basha ka shfytëzuar përkujtimin e vrasjes 21 vite më pare të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, për të përcjellë mesazhet e tij aktuale. Ndërsa ka zhvilluar homazhe para memorialit të zoti ...

“Azemi” bën bashkë Rudinën dhe Bashën, shtrëngim duarsh
Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Gjatë homazheve ishte I pranishëm, kreu demokrat Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ...
Medial | 12-Sep-2019 10:49
Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Gjatë homazheve ishte I pranishëm, kreu demokrat Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ...

Homazhet për Azem Hajdarin, Basha: U vra nga njerëz me uniformë të shtetit
Opozita po zhvillon homazhe në memorialin e Azem Hajdarit e heroit të Lëvizjes Studentore të vrarë 21 vjet më parë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha, në fjalën e tij ka vlerësuar figurën e Hajdarit, duke theksuar se ai u ...
Politiko | 12-Sep-2019 10:46
Opozita po zhvillon homazhe në memorialin e Azem Hajdarit e heroit të Lëvizjes Studentore të vrarë 21 vjet më parë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha, në fjalën e tij ka vlerësuar figurën e Hajdarit, duke theksuar se ai u ...

Ilir Meta homazhe për Azem Hajdarin: Zgjedhjet e lira e të ndershme, duhen mbrojtur me çdo çmim
Ilir Meta në përkujtim të Azem Hajdarit, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në rrugën “Abdi Toptani” në kryeqytet Më pas përcolli mesazhin se zgjedhjet e lira janë kolona vertebrore e çdo shteti, duhet ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 09:35
Ilir Meta në përkujtim të Azem Hajdarit, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në rrugën “Abdi Toptani” në kryeqytet Më pas përcolli mesazhin se zgjedhjet e lira janë kolona vertebrore e çdo shteti, duhet ...

21 vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit, politika homazhe në nder të tij
Klasa politika ka kujtuar këtë të enjte 21 vjetorin e vrasjes së ish-deputetit Azem Hajdari. Politikanë të shumtë si nga radhët e mazhorancës por edhe opozitës joparlamentare kanë përkujtuar ish-deputetin Hajdari. Kreu ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 09:40
Klasa politika ka kujtuar këtë të enjte 21 vjetorin e vrasjes së ish-deputetit Azem Hajdari. Politikanë të shumtë si nga radhët e mazhorancës por edhe opozitës joparlamentare kanë përkujtuar ish-deputetin Hajdari. Kreu ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved