ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 18:20

Tre ceremoni për Azem Hajdarin/ Vajza, djali dhe presidenti homazhe në vende të ndryshme (fotot)

Tre ceremoni për Azem Hajdarin/ Vajza, djali dhe presidenti homazhe në vende të ndryshme (fotot)
Përkujtimi i këtij 21-vjetori të Azem Hajdarit, e ka ndarë si familjen ashtu edhe politikën për vendin e kryerjes së homazheve.
Top Channel | 12-Sep-2019 10:41
Përkujtimi i këtij 21-vjetori të Azem Hajdarit, e ka ndarë si familjen ashtu edhe politikën për vendin e kryerjes së homazheve.

FOTOT: Basha e Berisha homazhe për Azemin, krah… Rudinës
Ashtu si çdo vit, Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarin. Edhe këtë vit, prezent kanë qenë edhe familjarët e Azemit. Madje edhe Rudina, të cilën Basha me Berishën ia kanë ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 10:39
Ashtu si çdo vit, Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarin. Edhe këtë vit, prezent kanë qenë edhe familjarët e Azemit. Madje edhe Rudina, të cilën Basha me Berishën ia kanë ...

Basha nderon Azem Hajdarin: Ka ardhur koha të mbyllim tranzicionin
mapo.al Drejtues të lartë të Partisë Demokratike kanë bërë homazhe sot tek memoriali i Azem Hajdarit. Kryetari i PD, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, bashkëshortja e Azem Hajdarit dhe fëmijët e tij që bënë ...
Mapo | 12-Sep-2019 10:39
mapo.al Drejtues të lartë të Partisë Demokratike kanë bërë homazhe sot tek memoriali i Azem Hajdarit. Kryetari i PD, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, bashkëshortja e Azem Hajdarit dhe fëmijët e tij që bënë ...

Opozita homazhe tek memoriali i Hajdarit, Basha: E sotmja thirrje për bashkim. Të mbyllim siparin e tranzicionit
TIRANË Opozita ka zhvilluar homazhe në memorialin e Azem Hajdarit e heroit të Lëvizjes Studentore të vrarë 21 vjet më parë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ish-presidenti Bujar Nishani, ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 10:34
TIRANË Opozita ka zhvilluar homazhe në memorialin e Azem Hajdarit e heroit të Lëvizjes Studentore të vrarë 21 vjet më parë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ish-presidenti Bujar Nishani, ...

Basha: Hajdari u vra nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit
“Azem Hajdari, u vra mizorisht, nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit”, kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike në këtë 21-vjetor përkujtimi të Azem Hajdarit.
Top Channel | 12-Sep-2019 10:34
“Azem Hajdari, u vra mizorisht, nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit”, kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike në këtë 21-vjetor përkujtimi të Azem Hajdarit.

21 vite nga vrasja/ PD dhe familja Hajdari bashkë për nderimet e heroit (foto)
Pas Metës e Ruçit, PD dhe gjithë familjarët e familjes Hajdari janë mbledhur para memorialit të Azem Hajdarit për të kryer nderimet.
Top Channel | 12-Sep-2019 10:21
Pas Metës e Ruçit, PD dhe gjithë familjarët e familjes Hajdari janë mbledhur para memorialit të Azem Hajdarit për të kryer nderimet.

“Azemi” bën bashkë Rudinën dhe Bashën, shtrëngim duarsh
Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Gjatë homazheve ishte I pranishëm, kreu demokrat Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 10:39
Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Gjatë homazheve ishte I pranishëm, kreu demokrat Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ...

“Basha na ka thirr te memoriali i Azemit, po si mund të shkojmë ne atje, kur ai i ka përjashtuar Rudinën?”
Lulzim Basha ka thirrur këtë 12 shtator demokratët, të bëjnë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit. Por, këtë vit situata është e sikletshme, duke qenë se demokratët do bëjnë homazhe tek memoriali i Azemit, në një kohë ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 09:40
Lulzim Basha ka thirrur këtë 12 shtator demokratët, të bëjnë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit. Por, këtë vit situata është e sikletshme, duke qenë se demokratët do bëjnë homazhe tek memoriali i Azemit, në një kohë ...

“Azemi” bën bashkë Rudinën dhe Bashën, shtrëngim duarsh
Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Gjatë homazheve ishte I pranishëm, kreu demokrat Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ...
Medial | 12-Sep-2019 10:49
Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Gjatë homazheve ishte I pranishëm, kreu demokrat Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ...

Homazhet për Azem Hajdarin, Basha: U vra nga njerëz me uniformë të shtetit
Opozita po zhvillon homazhe në memorialin e Azem Hajdarit e heroit të Lëvizjes Studentore të vrarë 21 vjet më parë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha, në fjalën e tij ka vlerësuar figurën e Hajdarit, duke theksuar se ai u ...
Politiko | 12-Sep-2019 10:46
Opozita po zhvillon homazhe në memorialin e Azem Hajdarit e heroit të Lëvizjes Studentore të vrarë 21 vjet më parë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha, në fjalën e tij ka vlerësuar figurën e Hajdarit, duke theksuar se ai u ...

21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit, nisin homazhet te Varrezat e Dëshmorëve
Sot bëhen 21 vjet nga vrasja e një prej figurave të rëndësishme të lëvizjes së dhjetorit 1990 dhe një prej themeluesve të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Hajdari vlerësohet si një figurë epokale, që ka lënë gjurmë me ...
Dritare | 12-Sep-2019 10:44
Sot bëhen 21 vjet nga vrasja e një prej figurave të rëndësishme të lëvizjes së dhjetorit 1990 dhe një prej themeluesve të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Hajdari vlerësohet si një figurë epokale, që ka lënë gjurmë me ...

21 vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit, politika homazhe në nder të tij
Klasa politika ka kujtuar këtë të enjte 21 vjetorin e vrasjes së ish-deputetit Azem Hajdari. Politikanë të shumtë si nga radhët e mazhorancës por edhe opozitës joparlamentare kanë përkujtuar ish-deputetin Hajdari. Kreu ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 09:40
Klasa politika ka kujtuar këtë të enjte 21 vjetorin e vrasjes së ish-deputetit Azem Hajdari. Politikanë të shumtë si nga radhët e mazhorancës por edhe opozitës joparlamentare kanë përkujtuar ish-deputetin Hajdari. Kreu ...

Hipokrizia/ E përjashtoi nga PD-ja, Basha shtrëngon duart me Rudina Hajdarin te memoriali i Azemit
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka shtrënguar duart me vajzën e Azem Hajdarit në ceremoninë që u zhvillua te memoriali pranë ish-selisë së blu. Kryedemokrati e përjashtoi nga partia vajzën e Azem Hajdarit pasi nuk iu ...
Lexo | 12-Sep-2019 10:42
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka shtrënguar duart me vajzën e Azem Hajdarit në ceremoninë që u zhvillua te memoriali pranë ish-selisë së blu. Kryedemokrati e përjashtoi nga partia vajzën e Azem Hajdarit pasi nuk iu ...

Ilir Meta homazhe për Azem Hajdarin: Zgjedhjet e lira e të ndershme, duhen mbrojtur me çdo çmim
Ilir Meta në përkujtim të Azem Hajdarit, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në rrugën “Abdi Toptani” në kryeqytet Më pas përcolli mesazhin se zgjedhjet e lira janë kolona vertebrore e çdo shteti, duhet ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 09:35
Ilir Meta në përkujtim të Azem Hajdarit, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në rrugën “Abdi Toptani” në kryeqytet Më pas përcolli mesazhin se zgjedhjet e lira janë kolona vertebrore e çdo shteti, duhet ...

Përkujtimi i Azem Hajdarit/ Meta: 12 shtatori solli vendin tonë në rrugën e duhur të demokracisë
Presidenti Ilir Meta, në përkujtim të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në rrugën “Abdi Toptani” në kryeqytet
Top Channel | 12-Sep-2019 09:33
Presidenti Ilir Meta, në përkujtim të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në rrugën “Abdi Toptani” në kryeqytet

12-vjetori i vrasjes, homazhe në memorialin e Azem Hajdarit
Presidenti Ilir Meta mori pjesë në homazhet, në përkujtim të 21-vjetorit të vrasjes së Azem Hajdarit. Kreu i shtetit teksa shprehu vlerësime për rolin e ish-liderit të lëvizjes studentore, theksoi se zgjedhjet e lira ...
ABCNews | 12-Sep-2019 10:21
Presidenti Ilir Meta mori pjesë në homazhet, në përkujtim të 21-vjetorit të vrasjes së Azem Hajdarit. Kreu i shtetit teksa shprehu vlerësime për rolin e ish-liderit të lëvizjes studentore, theksoi se zgjedhjet e lira ...

Presidenti Meta homazhe për Azem Hajdarin: Detyrim, lideri i lëvizjes që solli pluralizmin politik
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nderuar sot kujtimin e Azem Hajdarit, liderit të lëvizjes studentore në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Kreu i Shtetit ka vendosur kurorë me lule në memorialin për nder të ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 09:29
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nderuar sot kujtimin e Azem Hajdarit, liderit të lëvizjes studentore në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Kreu i Shtetit ka vendosur kurorë me lule në memorialin për nder të ...

Azem Hajdari “bashkon” Berishën, Bashën dhe Rudina Hajdarin
Vijojnë homazhet për nder të ‘pishtarit të demokracisë, Azem Hajdarit sot 21 vjet pas vrasjes. Pranë memorialit te ish selia e PD kanë kryer së bashku homazhe në kujtim të ish liderit të studentëve të dhjetorit kreu i ...
Politiko | 12-Sep-2019 10:39
Vijojnë homazhet për nder të ‘pishtarit të demokracisë, Azem Hajdarit sot 21 vjet pas vrasjes. Pranë memorialit te ish selia e PD kanë kryer së bashku homazhe në kujtim të ish liderit të studentëve të dhjetorit kreu i ...

Fatos Klosi: Roli i Berishës në vrasjen e Azem Hajdarit, është një histori e ngatërruar
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azem Hajdari gjeti vdekjen 21 vite më parë. Në datën 12 shtator të vitit 1998 ai u nda nga jeta pas një atentati mafioz që iu bë para selisë së Partisë Demokratike. Por edhe pse sot ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 09:23
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azem Hajdari gjeti vdekjen 21 vite më parë. Në datën 12 shtator të vitit 1998 ai u nda nga jeta pas një atentati mafioz që iu bë para selisë së Partisë Demokratike. Por edhe pse sot ...

21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit, deputetët homazhe në Varrezat e Dëshmorëve, Rudina puth varrin e të atit
TIRANE Sot 21 vite nga vrasja e ish-deputetit të Partisë Demokratike Azem Hajdari. Në shenjë nderimi të figurës së tij, nën kujdesin e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, Kuvendi ka organizuar homazhe në varrin e Hajdarit, ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 09:23
TIRANE Sot 21 vite nga vrasja e ish-deputetit të Partisë Demokratike Azem Hajdari. Në shenjë nderimi të figurës së tij, nën kujdesin e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, Kuvendi ka organizuar homazhe në varrin e Hajdarit, ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved