ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 22:53

Apple macOS Catalina vjen në Tetor

Apple macOS Catalina vjen në Tetor
Përdoruesit e Mac do të vërejnë gjithashtu edhe një përditësim të madh të aplikacionit Photos. Kështu ata mund të shohin fotot të renditura sipas ditëve, muajve dhe viteve kur janë realizuar. Pas një vere plot testime, ...
Indeks Online | 12-Sep-2019 09:25
Përdoruesit e Mac do të vërejnë gjithashtu edhe një përditësim të madh të aplikacionit Photos. Kështu ata mund të shohin fotot të renditura sipas ditëve, muajve dhe viteve kur janë realizuar. Pas një vere plot testime, ...

Apple Arcade është një abonim me pagesë me akses në mbi 100 lojëra
Apple Arcade do të debutojë më 19 Shtator për 4.99 dollarë në muaj tha kompania ditën e Marte gjatë aktivitetit të prezantimi t të iPhone në Kaliforni. Detajet u zbuluan krahas tre modeleve të reja të iPhone 11. ...
Medial | 11-Sep-2019 22:09
Apple Arcade do të debutojë më 19 Shtator për 4.99 dollarë në muaj tha kompania ditën e Marte gjatë aktivitetit të prezantimi t të iPhone në Kaliforni. Detajet u zbuluan krahas tre modeleve të reja të iPhone 11. ...

Apple Arcade është një abonim me pagesë me akses në mbi 100 lojëra
Apple Arcade do të debutojë më 19 Shtator për 4.99 dollarë në muaj tha kompania ditën e Marte gjatë aktivitetit të prezantimi t të iPhone në Kaliforni. Detajet u zbuluan krahas tre modeleve të reja të iPhone 11. ...
PC World | 11-Sep-2019 22:01
Apple Arcade do të debutojë më 19 Shtator për 4.99 dollarë në muaj tha kompania ditën e Marte gjatë aktivitetit të prezantimi t të iPhone në Kaliforni. Detajet u zbuluan krahas tre modeleve të reja të iPhone 11. ...

Apple zbulon datën e lëshimit të iOS 13
Apple ka zyrtarizuar datat e lëshimit për të gjithë të versionit më të ri të sistemit të saj operativ mobil, iOS 13. iOS 13 për iPhone e iPod do të jetë i disponueshëm të premten, më 19 shtator, me shumë mundësi nga ...
Zeri | 11-Sep-2019 20:36
Apple ka zyrtarizuar datat e lëshimit për të gjithë të versionit më të ri të sistemit të saj operativ mobil, iOS 13. iOS 13 për iPhone e iPod do të jetë i disponueshëm të premten, më 19 shtator, me shumë mundësi nga ...

Apple macOS Catalina vjen në Tetor
Pas një vere plot testime, Apple po përgatitet për linçimin e versionit të ardhshëm madhor të macOS i cili është macOS Catalina. Megjithatë versioni i ri do të mbërrijë jo përpara muajit Tetor sipas uebsajtit të Apple. ...
Medial | 11-Sep-2019 20:10
Pas një vere plot testime, Apple po përgatitet për linçimin e versionit të ardhshëm madhor të macOS i cili është macOS Catalina. Megjithatë versioni i ri do të mbërrijë jo përpara muajit Tetor sipas uebsajtit të Apple. ...

Apple macOS Catalina vjen në Tetor
Pas një vere plot testime, Apple po përgatitet për linçimin e versionit të ardhshëm madhor të macOS i cili është macOS Catalina. Megjithatë versioni i ri do të mbërrijë jo përpara muajit Tetor sipas uebsajtit të Apple. ...
PC World | 11-Sep-2019 20:04
Pas një vere plot testime, Apple po përgatitet për linçimin e versionit të ardhshëm madhor të macOS i cili është macOS Catalina. Megjithatë versioni i ri do të mbërrijë jo përpara muajit Tetor sipas uebsajtit të Apple. ...

Apple zbulon datën e lëshimit të iOS 13
Apple ka zyrtarizuar datat e lëshimit për të gjithë të versionit më të ri të sistemit të saj operativ mobil, iOS 13. iOS 13 për iPhone e iPod do të jetë i disponueshëm të premten, më 19 shtator, me shumë mundësi nga ora ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 19:21
Apple ka zyrtarizuar datat e lëshimit për të gjithë të versionit më të ri të sistemit të saj operativ mobil, iOS 13. iOS 13 për iPhone e iPod do të jetë i disponueshëm të premten, më 19 shtator, me shumë mundësi nga ora ...

Apple i shpallë luftë çmimesh Netflix me këtë shërbim që do të dal në nëntor
Shërbimi i ri i Apple TV + do të lansohet në 1 nëntor në 100 vende të botës. Apple konfirmoi që TV + dhe shërbimi i lojërave Arcade do të kushtonin 5,60 euro në muaj. Abonimi në TV do të jetë në gjendje të përdoret nga ...
Lajminet | 11-Sep-2019 16:34
Shërbimi i ri i Apple TV + do të lansohet në 1 nëntor në 100 vende të botës. Apple konfirmoi që TV + dhe shërbimi i lojërave Arcade do të kushtonin 5,60 euro në muaj. Abonimi në TV do të jetë në gjendje të përdoret nga ...

Shërbimi i video-lojërave Apple Arcade fillon më 19 shtator, muaji parë është falas
Në organizimin e rëndësishëm që po e zhvillon Apple në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, ku do të shfaqet iPhone i ri, është folur fillimisht për shërbimin e video-lojërave. Ky aplikacion për telefona të zgjuar, do të ...
Telegrafi | 10-Sep-2019 20:03
Në organizimin e rëndësishëm që po e zhvillon Apple në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, ku do të shfaqet iPhone i ri, është folur fillimisht për shërbimin e video-lojërave. Ky aplikacion për telefona të zgjuar, do të ...

Apple iOS 13 debuton më 19 Shtator por jo ashtu siç e keni pritur
Në një deklaratë për shtyp Apple tha se iOS 13 do të jetë e disponueshme me 19 Shtator. Edhe nëse nuk keni në plan të blini një iPhone të ri, me këtë version do të merrni të paktën disa funksione të reja. Por nuk ...
PC World | 11-Sep-2019 12:24
Në një deklaratë për shtyp Apple tha se iOS 13 do të jetë e disponueshme me 19 Shtator. Edhe nëse nuk keni në plan të blini një iPhone të ri, me këtë version do të merrni të paktën disa funksione të reja. Por nuk ...

Apple iOS 13 debuton më 19 Shtator por jo ashtu siç e keni pritur
Në një deklaratë për shtyp Apple tha se iOS 13 do të jetë e disponueshme me 19 Shtator. Edhe nëse nuk keni në plan të blini një iPhone të ri, me këtë version do të merrni të paktën disa funksione të reja. Por nuk ...
Medial | 11-Sep-2019 12:24
Në një deklaratë për shtyp Apple tha se iOS 13 do të jetë e disponueshme me 19 Shtator. Edhe nëse nuk keni në plan të blini një iPhone të ri, me këtë version do të merrni të paktën disa funksione të reja. Por nuk ...

“Apple” edhe me platformë televizive “AppleTV+”
Apple ka krijuar edhe platformë televizive me tri seri të reja. Njëra prej tyre është “The Morning Show”, traileri i së cilit është shikuar më së shumti ndonjëherë si një trailer duke filluar me aktoren hollivudiane ...
Lajminet | 10-Sep-2019 19:32
Apple ka krijuar edhe platformë televizive me tri seri të reja. Njëra prej tyre është “The Morning Show”, traileri i së cilit është shikuar më së shumti ndonjëherë si një trailer duke filluar me aktoren hollivudiane ...

Fillon eventi special i “Apple” në teatrin “Steve Jobs”
Tim Cook drejtor ekzekutiv i kësaj kompania ka hapur mbrëmjen e sotme në teatrin e “Steve Jobs”, ku theksoi se kjo natë do të ketë “njoftime të mëdha” “Ne jemi duke japur një mundësi shumë më të mirë për të shijuar ...
Lajminet | 10-Sep-2019 19:11
Tim Cook drejtor ekzekutiv i kësaj kompania ka hapur mbrëmjen e sotme në teatrin e “Steve Jobs”, ku theksoi se kjo natë do të ketë “njoftime të mëdha” “Ne jemi duke japur një mundësi shumë më të mirë për të shijuar ...

Liveblog: Apple prezanton gjeneratën e re të iPhone
19:06 – Anne Thai nga Apple thotë se Apple Arcade në fakt është një kategori në App Store 19:04 – Tim Cook prezanton Apple Arcade 19:01 – Tim Cook në skenë. “Kemi një mëngjes të ngjeshur me përplot produkte të cilat do ...
Medial | 10-Sep-2019 19:09
19:06 – Anne Thai nga Apple thotë se Apple Arcade në fakt është një kategori në App Store 19:04 – Tim Cook prezanton Apple Arcade 19:01 – Tim Cook në skenë. “Kemi një mëngjes të ngjeshur me përplot produkte të cilat do ...

Liveblog: Apple prezanton gjeneratën e re të iPhone
19.24 – iPad i ri ka konektorë inteligjentë për tastierën 19:23 – iPad i ri ka ekran 10.2-inç dhe jo më 9.7-inç. Në brendësi është procesori Apple A10 Fusion, dyherë më shumë performancë se paraardhësi. 19:22 – Apple ...
PC World | 10-Sep-2019 19:09
19.24 – iPad i ri ka konektorë inteligjentë për tastierën 19:23 – iPad i ri ka ekran 10.2-inç dhe jo më 9.7-inç. Në brendësi është procesori Apple A10 Fusion, dyherë më shumë performancë se paraardhësi. 19:22 – Apple ...

Ja sesi të ndiqni live prezantimin e iPhone 11
Apple do të prezantojë ditën e sotme modelet e reja të iPhone. Kompania do të organizojë aktivitetin në 19:00 me orën tonë lokale dhe ju mund ta shikoni atë direkt në YouTube. Sipas spekulimeve kompania do të prezantojë ...
PC World | 10-Sep-2019 17:11
Apple do të prezantojë ditën e sotme modelet e reja të iPhone. Kompania do të organizojë aktivitetin në 19:00 me orën tonë lokale dhe ju mund ta shikoni atë direkt në YouTube. Sipas spekulimeve kompania do të prezantojë ...

Ja sesi të ndiqni live prezantimin e iPhone 11
Apple do të prezantojë ditën e sotme modelet e reja të iPhone. Kompania do të organizojë aktivitetin në 19:00 me orën tonë lokale dhe ju mund ta shikoni atë direkt në YouTube. Sipas spekulimeve kompania do të prezantojë ...
Medial | 10-Sep-2019 13:44
Apple do të prezantojë ditën e sotme modelet e reja të iPhone. Kompania do të organizojë aktivitetin në 19:00 me orën tonë lokale dhe ju mund ta shikoni atë direkt në YouTube. Sipas spekulimeve kompania do të prezantojë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved