ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 05:30

Administrata Trump, masa ndalimi ndaj cigareve elektronike

Administrata Trump, masa ndalimi ndaj cigareve elektronike
Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se po merr masa kundër cigareve elektronike me aromë që kanë rezultuar të lidhura me rastet e problemeve në frymëmarrje, madje edhe me dëmtimet e rënda të mushkërive dhe vdekjen. ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 18:29
Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se po merr masa kundër cigareve elektronike me aromë që kanë rezultuar të lidhura me rastet e problemeve në frymëmarrje, madje edhe me dëmtimet e rënda të mushkërive dhe vdekjen. ...

Administrata Trump, masa ndalimi ndaj cigareve elektronike
Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se po merr masa kundër cigareve elektronike me aromë që kanë rezultuar të lidhura me rastet e problemeve në frymëmarrje, madje edhe me dëmtimet e rënda të mushkërive dhe vdekjen. ...
Zeri Amerikes | 12-Sep-2019 17:35
Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se po merr masa kundër cigareve elektronike me aromë që kanë rezultuar të lidhura me rastet e problemeve në frymëmarrje, madje edhe me dëmtimet e rënda të mushkërive dhe vdekjen. ...

Donald Trump dhe Melania nisin fushatë kundër cigareve elektronike
Autoritetet amerikane të shëndetësisë po mendojnë të ndalin shitjen e të gjitha cigareve elektronike me aromë. Produktet kanë nisur të përdoren në masë të madhe nga gjimnazistët dhe studentët, por që gjashtë prej tyre ...
Indeks Online | 12-Sep-2019 17:24
Autoritetet amerikane të shëndetësisë po mendojnë të ndalin shitjen e të gjitha cigareve elektronike me aromë. Produktet kanë nisur të përdoren në masë të madhe nga gjimnazistët dhe studentët, por që gjashtë prej tyre ...

Donald Trump dhe Melania i shpallin luftë cigareve elektronike
Thithja e cigareve elektronike aromatike po kthehet në një epidemi vdekjeprurëse për moshat e reja në Amerikë. Të paktën 450 pacientë janë diagnostikuar me sëmundje misterioze të mushkërive, ethe, kollë apo të vjella në ...
Lexo | 12-Sep-2019 15:08
Thithja e cigareve elektronike aromatike po kthehet në një epidemi vdekjeprurëse për moshat e reja në Amerikë. Të paktën 450 pacientë janë diagnostikuar me sëmundje misterioze të mushkërive, ethe, kollë apo të vjella në ...

Zvicër: Cigareve elektronike u vendoset taksë
Këshilli Federal i Zvicrës mbështet këshillat e një komisioni shëndetësor publik për t`u vendosur taksë cigareve elektronike. Plani për vendosjen e taksës për cigare elektronike është pjesë e një azhurnimi të ligjeve të ...
AlbInfo | 12-Sep-2019 14:53
Këshilli Federal i Zvicrës mbështet këshillat e një komisioni shëndetësor publik për t`u vendosur taksë cigareve elektronike. Plani për vendosjen e taksës për cigare elektronike është pjesë e një azhurnimi të ligjeve të ...

Adoloshenti që po përballet me një sëmundje misterioze i ka mushkërit si të moshës 70 vjeçare Atleti 18 vjeçar pasi kishte përdorur cigare elektronike për një vit e gjysëm, tani sipas mjekëve ai ka mushkëri të ngjashme me ato të një 70 vjeçari. Kjo
Atleti 18 vjeçar pasi kishte përdorur cigare elektronike për një vit e gjysëm, tani sipas mjekëve ai ka mushkëri të ngjashme me ato të një 70 vjeçari. Kjo sëmundje misterioze sipas mjekëve është e lidhur me përdorimin e ...
Kosova Sot | 12-Sep-2019 14:01
Atleti 18 vjeçar pasi kishte përdorur cigare elektronike për një vit e gjysëm, tani sipas mjekëve ai ka mushkëri të ngjashme me ato të një 70 vjeçari. Kjo sëmundje misterioze sipas mjekëve është e lidhur me përdorimin e ...

Trump kërkon ndalimin e shijeve të cigareve elektronike
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 09:15
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e ...

Trump kërkon ndalimin e përdorimit të cigareve elektronike
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 09:15
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e ...

Trump kërkon ndalimin e shijeve të cigareve elektronike
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 08:56
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e ...

Trump kërkon ndalimin e shijeve të cigareve elektronike
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e Ushqimit ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 08:48
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike. Administrata e Ushqimit ...

Trump kërkon ndalimin e shijeve të cigareve elektronike
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike.
Kosova Press | 12-Sep-2019 08:40
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se administrata e tij do të kërkojë ndalimin e mijëra aromave të përdorura në cigare elektronike, si masë për të luftuar përdorimin e cigareve elektronike.

Trump: Mund të ndalojmë cigaret elektronike
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, u ka thënë gazetarëve këtë të mërkurë se vendi ka një problem me avullimin, ndërsa këshilltari i tij i lartë shëndetësor, tha që Administrata e Ushqimit dhe ...
Dritare | 11-Sep-2019 22:11
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, u ka thënë gazetarëve këtë të mërkurë se vendi ka një problem me avullimin, ndërsa këshilltari i tij i lartë shëndetësor, tha që Administrata e Ushqimit dhe ...

Cigaret elektronike, të rrezikshme! Paralajmërojnë mjekët në SHBA. -Raste të sëmundjeve dhe vdekjeve
Mjekët i bënë thirrje amerikanëve që të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike deri sa shkencëtarët të studiojnë shkakun e 450 sëmundjeve të mushkërive dhe të paktën 5 vdekje të lidhura me përdorimin e produktit. ...
ScanTv | 11-Sep-2019 14:35
Mjekët i bënë thirrje amerikanëve që të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike deri sa shkencëtarët të studiojnë shkakun e 450 sëmundjeve të mushkërive dhe të paktën 5 vdekje të lidhura me përdorimin e produktit. ...

Grupi i mjekëve amerikanë: Ndalni menjëherë cigaret elektronike
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
Albportali | 11-Sep-2019 13:15
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

Cigaret elektronike, reagon grupi i mjekëve amerikanë
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
VizionPlus | 10-Sep-2019 23:18
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

Grupi i mjekëve amerikanë: Ndalni cigaret elektronike
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
Indeks Online | 11-Sep-2019 08:17
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

Grupi i mjekëve amerikanë: Ndalni menjëherë cigaret elektronike
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...
Gazeta Monitor | 10-Sep-2019 20:12
Shoqata Amerikane për Mjekësi u bëri thirrje amerikanëve të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike të çfarëdo lloji, derisa shkencëtarët të kenë të dhëna më shumë për shkakun e 450-të sëmundjeve të mushkërive dhe të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved