ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 09:26

Rreth 65 punëtor të Lotarisë së Kosovës pa paga që nga muaji maj

Rreth 65 punëtor të Lotarisë së Kosovës pa paga që nga muaji maj
Që nga muaji maj i këtij viti, kur edhe u shfuqizua vendimi për Lojërat e Fatit, rreth 65 punëtorë të Lotarisë së Kosovës kanë mbetur pa paga. Pas ndalimit të lojërave të fatit sipas ligjit të miratuar nga Kuvendi i ku ...
Zeri | 11-Sep-2019 20:40
Që nga muaji maj i këtij viti, kur edhe u shfuqizua vendimi për Lojërat e Fatit, rreth 65 punëtorë të Lotarisë së Kosovës kanë mbetur pa paga. Pas ndalimit të lojërave të fatit sipas ligjit të miratuar nga Kuvendi i ku ...

Rreth 65 punëtor të Lotarisë së Kosovës pa paga që nga muaji maj
Pas ndalimit të lojërave të fatit sipas ligjit të miratuar nga Kuvendi i ku janë përfshirë edhe lojërat e lotarisë, Lotaria e Kosovës e ka ndërprerë veprimtarinë e saj. Ky vendim ka lënë pa paga rreth 65 punëtor të ...
Lajminet | 11-Sep-2019 20:33
Pas ndalimit të lojërave të fatit sipas ligjit të miratuar nga Kuvendi i ku janë përfshirë edhe lojërat e lotarisë, Lotaria e Kosovës e ka ndërprerë veprimtarinë e saj. Ky vendim ka lënë pa paga rreth 65 punëtor të ...

Punëtorët e KEK-ut, të pa kënaqur me ligjin e pagave
Punëtorët e Korporatës Energjike të Kosovës (KEK) do të mbajnë protesta të enjten. Sipas një njoftimi për media, Sindikata e Re KEK, thuhet se punëtorët e kësaj korporate janë të pa kënaqur me pagat që do t’i marrin me ...
InFokusi | 11-Sep-2019 17:08
Punëtorët e Korporatës Energjike të Kosovës (KEK) do të mbajnë protesta të enjten. Sipas një njoftimi për media, Sindikata e Re KEK, thuhet se punëtorët e kësaj korporate janë të pa kënaqur me pagat që do t’i marrin me ...

Sindikata e Infermierëve nuk ndalet, kërkon përkrahje nga Avokati i Popullit për ta rritur koeficientin
Sindikata e Infermierëve nuk e ka ndërmend të ndalet në kërkesën e tyre për rritje të koeficientit. Kësaj radhe ata kanë kërkuar përkrahje edhe nga Avokati i Popullit për të arritur qëllimin e tyre, shkruan Gazeta ...
InFokusi | 11-Sep-2019 10:54
Sindikata e Infermierëve nuk e ka ndërmend të ndalet në kërkesën e tyre për rritje të koeficientit. Kësaj radhe ata kanë kërkuar përkrahje edhe nga Avokati i Popullit për të arritur qëllimin e tyre, shkruan Gazeta ...

Sindikata e Infermierëve kërkon përkrahjen e Avokatit të Popullit për rritjen e koeficientit
Sindikata e Infermierëve ka kërkuar përkrahje nga Avokati i Popullit për ndryshimin dhe rritjen e koeficientit për infermierët në Ligjin e ri për Pagat të miratuar në Kuvendin e Kosovës në fillim të këtij viti. ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 10:38
Sindikata e Infermierëve ka kërkuar përkrahje nga Avokati i Popullit për ndryshimin dhe rritjen e koeficientit për infermierët në Ligjin e ri për Pagat të miratuar në Kuvendin e Kosovës në fillim të këtij viti. ...

Ligji për Lojërat e Fatit dërgohet në Gjykatën Kushtetuese
Lajmi.net mëson së Shoqata e Kompanive të lojërave të fatit e ka dërguar këtë Ligj në Gjykatën Kushtetuese. E kjo është konfirmuar për edhe nga kushtetuesja. Në një përgjigje me shkrim për , nga Gjykata Kushtetuese ...
Lajminet | 10-Sep-2019 19:32
Lajmi.net mëson së Shoqata e Kompanive të lojërave të fatit e ka dërguar këtë Ligj në Gjykatën Kushtetuese. E kjo është konfirmuar për edhe nga kushtetuesja. Në një përgjigje me shkrim për , nga Gjykata Kushtetuese ...

Pagat që nga dhjetori me rritje- ja kush do të përfitojë
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...
Albportali | 10-Sep-2019 13:31
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...

Pagat e sektorit publik që nga dhjetori me rritje – të dhëna që tregojnë se kush janë disa nga përfituesit
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...
Arbresh | 10-Sep-2019 10:06
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...

Pagat që nga dhjetori me rritje
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...
AlbInfo | 10-Sep-2019 09:46
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...

Pagat që nga dhjetori me rritje- ja kush do të përfitojë
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...
Gazeta Observer | 10-Sep-2019 09:21
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...

Pagat e sektorit publik, që nga dhjetori me rritje – të dhëna që tregojnë se kush janë disa nga përfituesit
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...
Indeks Online | 10-Sep-2019 09:02
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...

Pagat që nga dhjetori me rritje, të dhëna që tregojnë se kush janë disa nga përfituesit
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...
Gazeta Express | 10-Sep-2019 09:00
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...

Pagat e sektorit publik që nga dhjetori me rritje – të dhëna tregojnë se kush janë disa nga përfituesit
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...
Gazeta Ekonomia | 10-Sep-2019 09:00
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...

Pagat e sektorit publik që nga dhjetori me rritje – të dhëna që tregojnë se kush janë disa nga përfituesit
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...
Telegrafi | 10-Sep-2019 08:45
Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta nga ana e sindikatave, deputetët e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës me 62 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenim, në muajin shkurt të këtij viti, kishin miratuar ...

Pagat e sektorit publik do të dalin me rritje nga muaji dhjetor
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do mbahen më 6 tetor dhe formimi i qeverisë së re, sipas zyrtarëve të qeverisë në largim, nuk do të kenë efekt në zbatimin e Ligjit për Pagat, i miratuar në muajin shkurt në ...
Gazeta Ekonomia | 09-Sep-2019 19:34
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do mbahen më 6 tetor dhe formimi i qeverisë së re, sipas zyrtarëve të qeverisë në largim, nuk do të kenë efekt në zbatimin e Ligjit për Pagat, i miratuar në muajin shkurt në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved