ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2020 01:31

Palmer: SHBA sërish e përqendruar në Ballkanin Perëndimor

Palmer: SHBA sërish e përqendruar në Ballkanin Perëndimor
Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, tha se me emërimin e tij në këtë pozitë, SHBA-ja tregon se është sërish e përqendruar në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Palmer i ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, tha se me emërimin e tij në këtë pozitë, SHBA-ja tregon se është sërish e përqendruar në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Palmer i ...

Për të mbaruar punën në Ballkan
Nga Akri Çipa Shumë veta u surprizuan kur në datën 30 gusht Departamenti i Shtetit njoftoi se Sekretari Pompeo caktoi Zëvëndës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor. Ky ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Nga Akri Çipa Shumë veta u surprizuan kur në datën 30 gusht Departamenti i Shtetit njoftoi se Sekretari Pompeo caktoi Zëvëndës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor. Ky ...

Palmer: Prioritet i SHBA, integrimi i Shqipërisë në BE
I dërguari special i Shteteve te Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer deklaron se integrimi I Shqipërisë dhe i Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian është prioritet edhe i Uashingtonit. Sipas tij ...
VizionPlus | 10-Sep-2019 11:18
I dërguari special i Shteteve te Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer deklaron se integrimi I Shqipërisë dhe i Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian është prioritet edhe i Uashingtonit. Sipas tij ...

Palmer vizitë zyrtare në Malin e Zi, flet për Maqedoninë e Veriut
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Malin e Zi, Metju Palmer, i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin, foli për Maqedoninë e Veriut, duke thënë se pret shumë shpejt anëtarësimin e vendit në ...
ABCNews | 10-Sep-2019 16:34
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Malin e Zi, Metju Palmer, i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin, foli për Maqedoninë e Veriut, duke thënë se pret shumë shpejt anëtarësimin e vendit në ...

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën
Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe përfaqësues special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka ...
Gazeta Monitor | 11-Sep-2019 12:39
Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe përfaqësues special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka ...

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën
Një gjë të tillë për Gazetën Express e kanë konfirmuar përmes një përgjigje me shkrim nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë. Megjithatë ende nuk është caktuar data se kur Palmer do të qëndrojë në ...
InFokusi | 11-Sep-2019 12:33
Një gjë të tillë për Gazetën Express e kanë konfirmuar përmes një përgjigje me shkrim nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë. Megjithatë ende nuk është caktuar data se kur Palmer do të qëndrojë në ...

Matthew Palmer do ta vizitojë Kosovën
Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për......
Zeri | 11-Sep-2019 11:54
Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për......

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën
Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Besnik VELIU Një gjë të tillë për Gazetën ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 11:51
Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Besnik VELIU Një gjë të tillë për Gazetën ...

Schilling: BE-ja duhet ta emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë – Beograd
Vendimin e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si përfaqësues special për Ballkanin Perëndimor, ish-përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling, po e ...
Gazeta Monitor | 11-Sep-2019 11:38
Vendimin e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si përfaqësues special për Ballkanin Perëndimor, ish-përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling, po e ...

Politikani gjerman: BE-ja duhet të emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë-Beograd
Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling po e ...
Zeri | 11-Sep-2019 10:54
Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling po e ...

Schilling: BE-ja duhet ta emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë – Beograd
Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling po e ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 10:38
Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling po e ...

Daçiq: SHBA duhet ta mbushin mend Prishtinën
Ministri i jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq ka deklaruar se ai llogaritë në ndihmën dhe vullnetin e SHBA-ve, të jenë konstruktiv në lidhje me dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, “por se duhet ta detyrojnë Prishtinën të ...
Gazeta Observer | 11-Sep-2019 09:58
Ministri i jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq ka deklaruar se ai llogaritë në ndihmën dhe vullnetin e SHBA-ve, të jenë konstruktiv në lidhje me dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, “por se duhet ta detyrojnë Prishtinën të ...

Palmer: Pajtimi ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit është i mundshëm
I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ta ta përkrahin ...
Zeri | 11-Sep-2019 08:56
I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ta ta përkrahin ...

Palmer: Pajtimi ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit është i mundshëm
I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ta ta përkrahin ...
Arbresh | 11-Sep-2019 08:56
I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ta ta përkrahin ...

Palmer: Pajtimi ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit është i mundshëm
I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ta përkrahin Qeverinë ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 08:48
I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ta përkrahin Qeverinë ...

Gjermani që merakoset për serbët e Kosovës: “Ok” që SHBA morën iniciativë për Ballkanin Perëndimor, po Europa?
SHBA ka ndërmarrë iniciativën dhe ka ndërmarrë hapin e parë për të tundur Bashkimin Evropian të trazuar dhe për t’i sjellë vendet e Ballkanit Perëndimor në tryezën e bisedimeve që t’i inkurajojë të zgjidhin ...
Tesheshi | 10-Sep-2019 20:22
SHBA ka ndërmarrë iniciativën dhe ka ndërmarrë hapin e parë për të tundur Bashkimin Evropian të trazuar dhe për t’i sjellë vendet e Ballkanit Perëndimor në tryezën e bisedimeve që t’i inkurajojë të zgjidhin ...

Ambasadori Botsan Kharchenko ironik pas deklaratës së Matthew Palmer për Rusinë
Ambasadori rus në Beograd, Alexander Botsan-Kharchenko tha sot se deklarata e të dërguarit special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer se “Rusia dëshiron që Ballkani të bëhet një rajon i paqëndrueshëm” ...
EkonomiaOnline | 10-Sep-2019 16:54
Ambasadori rus në Beograd, Alexander Botsan-Kharchenko tha sot se deklarata e të dërguarit special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer se “Rusia dëshiron që Ballkani të bëhet një rajon i paqëndrueshëm” ...

Ambasadori Botsan-Kharchenko ironik pas deklaratës së Matthew Palmer për Rusinë
Ambasadori rus në Beograd, Alexander Botsan-Kharchenko tha sot se deklarata e të dërguarit special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer se “Rusia dëshiron që Ballkani të bëhet një rajon i paqëndrueshëm” ...
Klan Kosova | 10-Sep-2019 16:44
Ambasadori rus në Beograd, Alexander Botsan-Kharchenko tha sot se deklarata e të dërguarit special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer se “Rusia dëshiron që Ballkani të bëhet një rajon i paqëndrueshëm” ...

Palmer: i bindur për kompromis mes Serbisë dhe Kosovës, vetëm Rusia do trazira
I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, gjatë një interviste për Radio Televizionin Publik të Malit të Zi, pohoi bindjen për një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë Palmer thotë se ...
Tesheshi | 10-Sep-2019 14:23
I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, gjatë një interviste për Radio Televizionin Publik të Malit të Zi, pohoi bindjen për një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë Palmer thotë se ...

Palmer: Maqedonia e Veriut së shpejti anëtarja e 30-të e NATO-s
I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, shprehu bindjen se Maqedonia e Veriut së shpejti do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s.
Kosova Press | 10-Sep-2019 13:49
I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, shprehu bindjen se Maqedonia e Veriut së shpejti do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved