ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2020 23:36

Palmer: SHBA sërish e përqendruar në Ballkanin Perëndimor

Palmer: SHBA sërish e përqendruar në Ballkanin Perëndimor
Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, tha se me emërimin e tij në këtë pozitë, SHBA-ja tregon se është sërish e përqendruar në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Palmer i ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, tha se me emërimin e tij në këtë pozitë, SHBA-ja tregon se është sërish e përqendruar në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Palmer i ...

Për të mbaruar punën në Ballkan
Nga Akri Çipa Shumë veta u surprizuan kur në datën 30 gusht Departamenti i Shtetit njoftoi se Sekretari Pompeo caktoi Zëvëndës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor. Ky ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Nga Akri Çipa Shumë veta u surprizuan kur në datën 30 gusht Departamenti i Shtetit njoftoi se Sekretari Pompeo caktoi Zëvëndës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor. Ky ...

Trondit instituti slloven: Shkatërrimi i dyshes Thaçi-Rama, fillimi i punëve të mira në Ballkan
Instituti slloven IFIMES , përveç zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë një analizë edhe rreth vendimit të fundit të Sekretarit të Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si përfaqësues ...
Telegraf | 10-Sep-2019 14:44
Instituti slloven IFIMES , përveç zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë një analizë edhe rreth vendimit të fundit të Sekretarit të Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si përfaqësues ...

Njohësi i Ballkanit Perëndimor: Duhet të arrihet një marrëveshje finale Kosovë-Serbi, pa përjashtuar korrigjimin e kufijve
Për profesorin e “London School of Economics and Political Science”, James Ker-Lindsay, vendimi i Sekretarit Amerikan, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer-in, në postin e Përfaqësuesit Special për Ballkanin ...
Zeri | 11-Sep-2019 16:41
Për profesorin e “London School of Economics and Political Science”, James Ker-Lindsay, vendimi i Sekretarit Amerikan, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer-in, në postin e Përfaqësuesit Special për Ballkanin ...

Ker-Lindsey: Duhet të arrihet një marrëveshje finale Kosovë-Serbi, pa përjashtuar korrigjimin e kufijve
Për profesorin e “London School of Economics and Political Science”, James Ker-Lindsey, vendimi i Sekretarit Amerikan, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer-in, në postin e Përfaqësuesit Special për Ballkanin ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 16:24
Për profesorin e “London School of Economics and Political Science”, James Ker-Lindsey, vendimi i Sekretarit Amerikan, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer-in, në postin e Përfaqësuesit Special për Ballkanin ...

SHBA-ja me mesazhe të qarta për ata që do ta marrin pushtetin në Kosovë pas zgjedhjeve
Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Skott, ka thënë se çështja e Kosovës është një prej pengesave kryesore për raportet ndërmjet Washingtonit dhe Beogradit, raporton Gazeta Express. Derisa ka folur për këtë temë, ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 13:44
Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Skott, ka thënë se çështja e Kosovës është një prej pengesave kryesore për raportet ndërmjet Washingtonit dhe Beogradit, raporton Gazeta Express. Derisa ka folur për këtë temë, ...

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën
Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe përfaqësues special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka ...
EkonomiaOnline | 11-Sep-2019 13:26
Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe përfaqësues special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka ...

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën
Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe përfaqësues special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka ...
Gazeta Monitor | 11-Sep-2019 12:39
Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe përfaqësues special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka ...

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën
Një gjë të tillë për Gazetën Express e kanë konfirmuar përmes një përgjigje me shkrim nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë. Megjithatë ende nuk është caktuar data se kur Palmer do të qëndrojë në ...
InFokusi | 11-Sep-2019 12:33
Një gjë të tillë për Gazetën Express e kanë konfirmuar përmes një përgjigje me shkrim nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë. Megjithatë ende nuk është caktuar data se kur Palmer do të qëndrojë në ...

Matthew Palmer do ta vizitojë Kosovën
Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për......
Zeri | 11-Sep-2019 11:54
Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për......

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën
Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Besnik VELIU Një gjë të tillë për Gazetën ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 11:51
Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Besnik VELIU Një gjë të tillë për Gazetën ...

Schilling: BE-ja duhet ta emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë – Beograd
Vendimin e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si përfaqësues special për Ballkanin Perëndimor, ish-përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling, po e ...
Gazeta Monitor | 11-Sep-2019 11:38
Vendimin e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si përfaqësues special për Ballkanin Perëndimor, ish-përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling, po e ...

Palmer vizitë zyrtare në Malin e Zi, flet për Maqedoninë e Veriut
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Malin e Zi, Metju Palmer, i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin, foli për Maqedoninë e Veriut, duke thënë se pret shumë shpejt anëtarësimin e vendit në ...
ABCNews | 10-Sep-2019 16:34
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Malin e Zi, Metju Palmer, i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin, foli për Maqedoninë e Veriut, duke thënë se pret shumë shpejt anëtarësimin e vendit në ...

Politikani gjerman: BE-ja duhet të emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë-Beograd
Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling po e ...
Zeri | 11-Sep-2019 10:54
Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling po e ...

Schilling: BE-ja duhet ta emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë – Beograd
Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling po e ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 10:38
Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling po e ...

Daçiq: SHBA duhet ta mbushin mend Prishtinën
Ministri i jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq ka deklaruar se ai llogaritë në ndihmën dhe vullnetin e SHBA-ve, të jenë konstruktiv në lidhje me dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, “por se duhet ta detyrojnë Prishtinën të ...
Gazeta Observer | 11-Sep-2019 09:58
Ministri i jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq ka deklaruar se ai llogaritë në ndihmën dhe vullnetin e SHBA-ve, të jenë konstruktiv në lidhje me dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, “por se duhet ta detyrojnë Prishtinën të ...

Ja pengesat për integrimin e BP në BE…!
Nga Kastriot Islami 1. Këto që po shkruaj sot në këtë shkrim dhe që janë aktualisht edhe përfundime të Instituti ndërkombëtar IFEMES, i kam trajtuar prej disa vitesh. Ato janë të njohura për shqiptarët por kanë rënë në ...
Standard | 11-Sep-2019 09:10
Nga Kastriot Islami 1. Këto që po shkruaj sot në këtë shkrim dhe që janë aktualisht edhe përfundime të Instituti ndërkombëtar IFEMES, i kam trajtuar prej disa vitesh. Ato janë të njohura për shqiptarët por kanë rënë në ...

Palmer: Pajtimi ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit është i mundshëm
I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ta ta përkrahin ...
Zeri | 11-Sep-2019 08:56
I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ta ta përkrahin ...

Palmer: Pajtimi ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit është i mundshëm
I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ta ta përkrahin ...
Arbresh | 11-Sep-2019 08:56
I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ta ta përkrahin ...

Palmer: Prioritet i SHBA, integrimi i Shqipërisë në BE
I dërguari special i Shteteve te Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer deklaron se integrimi I Shqipërisë dhe i Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian është prioritet edhe i Uashingtonit. Sipas tij ...
VizionPlus | 10-Sep-2019 11:18
I dërguari special i Shteteve te Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer deklaron se integrimi I Shqipërisë dhe i Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian është prioritet edhe i Uashingtonit. Sipas tij ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved